Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Gafur Adili, agjent i CIA?

  E perditshmja maqedone Vecer (vecer.com.mk) boton nje dokument sekret te vjedhur gjate trazirave ne Beograd pas shpalljes se pavarsise se Kosovesne ambasaden e Amerikes ku pershkruhet Gafur Adili si agjent i CIA-se i cili ka per detyre ti raportoje nje nenpunesi te ambasades amerikane per veprimtarine e tije...
  Perndryshe Gafur Adili i lindur ne Kercove dhe banues ne Tirane njifet si udheheqes i AKSH-se.


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  O Cimo,

  ca te keqe ka?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 3. #3
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  O Cimo,

  ca te keqe ka?
  Thjesht nje lajm, kush tha se ka te keqe dicka ?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  eshte lajm i mire, pasi tregon nese eshte i vertete dhe jo trillim i serbeve, qe cdo gje ka regjine e duhur.

  Prit kur te degjojme, si kunderpergjigje, qe x-nick ne forum te dale agjent i ruseve, apo grekeve,..lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  44
  Postime
  1,084
  Nuk mendoj se eshte e vertet. Procedurat qe mbulojne agjentet sekret te CIA-s jane shume te repta dhe nuk besoj se keto dokumente dalin kaq lehte nga vrimat e CIA-s.

  Pastaj cdo njeri qe i ndihmon CIA-s i ndihmon ceshtjes se Shqiptarise. Sherbimet e CIA-s i ndihmojne sot shtetit te ri te Kosoves. Ne komunizem ka qene njolla "agjenti i cia-s" e keqe por tani eshte nder te punosh ne rrjetin e spinazhit amerikan.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e il.Padrino
  Anėtarėsuar
  09-10-2007
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  131
  tek se promovon idene e ri-Bashkimit Kombetare, ne te njejten kohe eshte agjent i CIA-s, kjo dmth se vet Amerika eshte per nje Shqiperi te Madhe, dhe se dal-ngadal do te finalizohet...

  Si fillim ishte clirimi i Kosoves, pastaj te drejtat e shqiptareve ne Maqedoni, perkrahja per Shqiperine drejt strukturave euro-atlantike (NATO, BE), Pavaresia e Kosoves....


  kam burime prej agjenteve te SHIK-ut, se vet CIA e financon kete organizate ne Kosove, duke i trajnu, i blen makina etj... e din se shqiptart i ka me besniket ne rajon.

  Jane 2 versione:
  1. krijimi i nje Shqiperie te Madhe
  2. apo aleance me 3 shtete: Shqiperi, Kosove, Maqedoni (shqiptaret me u faktorizu), keshtu qe ne BE mund t'i kete 3 vota, si per pro, poashtu edhe per contra.
  ekzistojnė dy lloje skuadrash:

  1. FC Barcelona
  2. tė tjerat

 7. #7
  Reklama Maska e RAPTISHA
  Anėtarėsuar
  11-02-2007
  Vendndodhja
  PR
  Postime
  146
  kto jane manipulime, imagjinone at pjesen e fundit ku shkrun qe kujt ka me i raportu :S

  John Smith,

  Sikur nje pjese e Shqiptareve qe thojne, ka me i raportu Filan Fistekut ...

  Ky shkrim osht ma shume senzacional per me rrit numrin e shitjes, edhe jam i sigrut qe kur e kan botu kete artikull kan shtyp ma shume gazeta...

  Edhe kaq leHt po besoni qe mirren informatat prej 1 organizate kaq t'sofistikume sikur CIA,

  Nese kjo eshte e vertete, pra nese e kan marr maqedonasit kete material, atehere Amerikanet e kan lon qellimisht per me manipulu me shoqerite pro ruse, me ju tregu qe na jemi gjithkun
  Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,616
  Shume mire po vjen, pse jo ?
  me siguri se kemi edhe agjent te tjere, pse mos te kemi...amerika eshte aleati me i fore ne bote i shqiptarve por edhe ne jemi aleati numer nje i amerikes, kete e dijne forte mire amerikanet.
  Greqise i ka hyre frika tani per qeshtjen qame...

  A e dini sa agjent e ushtar amerikane jane vrare nga grekerit ?

 9. #9
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,404
  "Dokumenti" i vjedhur i paraqitur me siper eshte i falsifikuar dhe eshte produkt i propagandes serbe.
  Ja disa detaje qe i kane shpetuar falsifikuesit:
  1) Dokumenti ka 2 letterheads:Nje qe thote Ambasada e SHBA ne Beograd dhe nje tjeter qe thote Central Intelligence Agency ne Washington DC. Qe te dyja jane institucione te ndryshme ne varesi te departamenteve te ndryshme ne vende te ndryshme. Ambasada eshte ne varesi te Departamentit te Shtetit (Ministrise se Jashtme) dhe gjendet ne Beograd dhe CIA ne varesi te Departmentit te Sigurimit te Atdheut (Homeland Security) ne Washington D.C.
  Kontradikta qendron ne faktin se ky lloj dokumenti ashtu si cdo lloj tjeter dokumenti tjeter zyrtar amerikan duhet te kete vetem nje letterhead. Ose ate te ambasades ose ate te CIA, por asnjehere te dyja bashke.
  2) Qendra e CIA-s eshte ne Langley VA, jo ne Washington D.C.
  3)Sic tha bashkeforumisti me siper, emri John Smith ne SHBA eshte njesoj sikur te thuash Filan Fisteku ne shqip.
  4)CIA nuk perdor asnjehere termin agjent ne dokumentat zyrtare, aq me teper "under cover agent". Qytetaret amerikane qe punojne per CIA-n quhen "officer" jo agents. Jo qytetaret amerikane klasifikohen ne kontakte, burime informimi , informante apo operative por kurresesi nuk mund te kene nje dosje te klasifikuar si "under cover agent". Te gjithe ata qe punojne e bashkepunojme me CIA-n jane "under cover". CIA nuk ka agjente te hapur dhe "under-cover". I gjithe personeli dhe te gjithe bashkepunetoret e CIA-s jane under cover. CIA nuk ve lajmerime neper gazeta per punesim "agjentesh"!
  Te gjithe ata qe kane dosje tek CIA nuk e kane te klasifikuar veprimtarine e tyre ne faqen e pare (dhe te vetme te dosjes) dhe aq me teper cilesimin e tyre si "under-cover". Nje praktike e tille perdorej vetem nga agjencite e spiunazhit te Evropes Lindore, jo ato Perendimore. Pra duket qarte se "dosja" eshte hartuar sipas formateve te ish UDB, jo nje agjencie zbulimi perendimore.
  5) Ne dokumentet paraqitet ne vend te pseudonimit emertimi "screen name". CIA nuk rekruton neper chat rooms ne Internet qe agjentet e saj perdorin "screen name". Perkthimi i sakte i fjales pseudonim ne anglishtet zyrtare te SHBA eshte "alias" ose "aka". Falsifikimi eshte bere nja nje ose disa persona qe kane njohuri mediokre te anglishtes zyrtare dhe madje ne nxitim. Mjafton te hapesh faqen zyrtare te FBI "Most Wanted" dhe mund te mesosh fare mire se cila eshte terminologjia e sakte per fjalen "pseudonim".
  6) Tek fundi ku shenohen detyrat: "Duty" (terminologjia e sakte eshte "Duties") ka disa kontradikta:
  a) Thua "oficeri i CIA-s" qe ka formuluar dosjen te kete perdorur te njejten gjuhe me nje kritikues te ashper te AKSH. Beni google fjalen "political-military structure" dhe rezultati i trete eshte kjo faqe:http://www.ex-yupress.com/mkdnevnik/mkdnevnik83.html. Lexoni ne rreshtin e trete! "Oficeri John Smith" perdor te njejtin term per "agjentin e tij" si Ljubco GEORGIEVSKIL! Cfare koincidence!
  b)Nje "agjent under cover" nuk mund te jete i detyruar (obliged) te zbatoje urdhrat e kontrolluesit te tij. Vetem qytetaret amerikane ne punesim te CIA (pra oficeret e CIA-s) jane te detyruar te zbatojne urdhra. Vetem ne sherbimet sekrete te Evropes Lindore agjentet ishin te detyruar (obliged) te zbatojne urdhra.
  c)Gjuha me te cilen jane shkruajtur detyrat eshte anglishte e cale sic thashe me siper. Nje amerikan qe ka mbaruar shkollen fillore nuk ben kaq gabime te trasha gramatikore. Thuhet "the agency office within the embassy" (zyra agjenturore brenda ambasades) dhe jo "the agency office across the embassy" (zyra agjenturore perballe ambasades- thua se zyra agjenturore eshte perballe rruges ke embeltorja ngjitur!). Thuhet "he is obliged that after finishing (or materializing) any task or duty" (ai eshte i detyruar mbasi te kete perfunduar cdo detyre) dhe jo "he is obliged after realizing OF any demand" (ai eshte i detyruar qe mbasi te realizoje te cdo nje kerkese). Ne anglisht fjala "demand" eshte dicka abstrakte, jo konkrete. Nuk mund te realizosh nje dicka jo konkrete.Eshte absuditet te perdoresh nje shprehje te tille ne anglisht. Nje dicka konkrete si detyre apo pune mund te materializohet (pra kontretizohet). Anglishtja nuk eshte gjuhe ballkanike (shqip, serbisht apo greqisht) ku nje shprehje e tipit "realizova endrren apo kerkesen" ka kuptim. Te tilla gabime vetem nje perkthyes i keq fjale per fjale i nje gjuheje ballkanike mund ti beje.
  d) Shikoni daten ne dokument. Amerikanet ndryshe nga Evropa dhe pjesa tjeter e botes ne fillim vendosin muajin, diten e pastaj vitin. Nese dokumenti do te ishte autentik, data e sakte do te shkruhej 05/22/2003 (pra maj 22,2003) dhe jo 22 maj 2003 si evropianet.

  Konkluzion.
  Dokumenti eshte i fallsifikuar dhe dobet madje. Se cilet jane ata qe perfitojne nga ky lloj fallsifikimi varet se nga cila gazete eshte botuar dhe cilat interesave iu sherben kjo gazete. Eshte thjesht produkt i nje propagande anti-shqiptare dhe anti-amerikane.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toro : 04-03-2008 mė 03:43 Arsyeja: shtese

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet nė Bllog
  3
  Askujt nuk i bėhet vonė se cfarė ėshtė Gafur Adili. Nuk ka ngelur cėshtja shqiptare nė duart e njerėzve karikatura qė marrin guximin e budallait tė eklipsojnė institucionet demokratike tė Shqipėrisė e Kosovės.

  Shqiptarėt kanė institucionet e tyre demokratike dhe burrat e shtetit qė i zgjedhin me votėn e lirė qė i pėrfaqėsojnė. Prandaj sa mė larg tė tillė njerėzve qė jo vetėm nuk ndihmojnė por e dėmtojnė cėshtjen tonė kombėtare.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 05-03-2008 mė 03:48

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  prej vet faktit qe agjentet e C.I.A-s nuk i raportojn as nje intitucioni per veq C.I.A-s e aq me pak nje nen punsi te ambasades nje nenpuns i ambasades nuk guxon ne asnje menyr te ket informacione secrete per shkaqe sigurie .... shihet qart se eshte rren
  We are all Aliens

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  lol

  vet gafurri i ka bere kte loje..
  ose idajeti beqir.. e kta hackersat qe perbejne aksh-ne.. ushtar e generalla qe jan te njejtet persona..
  poplli e hengri njehere me uck-ne e cila u shpall nga dy gango.. dhe u publikua nga 120 e ca zedhensa..e me te cilen legjende u pasuruan nja 1200 gangstere trafikante.. ne kosov-shqiperi e diaspore..
  dihet rezultati..kosov e rrafshuar pa shqiptare..
  mirpo doli klinton bleri e e ktheu rroten e historise per mbare..
  kte deshen te perserisin dhe ne ilirid.. po kjo rrac hajnesh.. por nderhyri amerika e cila i vuri pikat mbi i..
  tani i iku koha kesaj loje.. e gafurri me idajetin.. kan mbet keq pa pare e sajojne..
  jam i bindur se ky idajeti i fabrikon keto se gafurri ska aq djallezi.. kurse idajeti eshte 9 qinsh e 99 .tsh.. me shkoll te dulles..

 13. #13
  Citim Postuar mė parė nga Cimo Lexo Postimin
  E perditshmja maqedone Vecer (vecer.com.mk) boton nje dokument sekret te vjedhur gjate trazirave ne Beograd pas shpalljes se pavarsise se Kosovesne ambasaden e Amerikes ku pershkruhet Gafur Adili si agjent i CIA-se i cili ka per detyre ti raportoje nje nenpunesi te ambasades amerikane per veprimtarine e tije...
  Perndryshe Gafur Adili i lindur ne Kercove dhe banues ne Tirane njifet si udheheqes i AKSH-se.

  haha kush e ka bere kte aman, ndonje 10 vjecar?

 14. #14
  2012 Maska e Danger Resist
  Anėtarėsuar
  26-02-2008
  Vendndodhja
  The place called NOWHERE
  Postime
  39
  Citim Postuar mė parė nga Toro Lexo Postimin
  "Dokumenti" i vjedhur i paraqitur me siper eshte i falsifikuar dhe eshte produkt i propagandes serbe.
  Ja disa detaje qe i kane shpetuar falsifikuesit:
  1) Dokumenti ka 2 letterheads:Nje qe thote Ambasada e SHBA ne Beograd dhe nje tjeter qe thote Central Intelligence Agency ne Washington DC. Qe te dyja jane institucione te ndryshme ne varesi te departamenteve te ndryshme ne vende te ndryshme. Ambasada eshte ne varesi te Departamentit te Shtetit (Ministrise se Jashtme) dhe gjendet ne Beograd dhe CIA ne varesi te Departmentit te Sigurimit te Atdheut (Homeland Security) ne Washington D.C.
  Kontradikta qendron ne faktin se ky lloj dokumenti ashtu si cdo lloj tjeter dokumenti tjeter zyrtar amerikan duhet te kete vetem nje letterhead. Ose ate te ambasades ose ate te CIA, por asnjehere te dyja bashke.
  2) Qendra e CIA-s eshte ne Langley VA, jo ne Washington D.C.
  3)Sic tha bashkeforumisti me siper, emri John Smith ne SHBA eshte njesoj sikur te thuash Filan Fisteku ne shqip.
  4)CIA nuk perdor asnjehere termin agjent ne dokumentat zyrtare, aq me teper "under cover agent". Qytetaret amerikane qe punojne per CIA-n quhen "officer" jo agents. Jo qytetaret amerikane klasifikohen ne kontakte, burime informimi , informante apo operative por kurresesi nuk mund te kene nje dosje te klasifikuar si "under cover agent". Te gjithe ata qe punojne e bashkepunojme me CIA-n jane "under cover". CIA nuk ka agjente te hapur dhe "under-cover". I gjithe personeli dhe te gjithe bashkepunetoret e CIA-s jane under cover. CIA nuk ve lajmerime neper gazeta per punesim "agjentesh"!
  Te gjithe ata qe kane dosje tek CIA nuk e kane te klasifikuar veprimtarine e tyre ne faqen e pare (dhe te vetme te dosjes) dhe aq me teper cilesimin e tyre si "under-cover". Nje praktike e tille perdorej vetem nga agjencite e spiunazhit te Evropes Lindore, jo ato Perendimore. Pra duket qarte se "dosja" eshte hartuar sipas formateve te ish UDB, jo nje agjencie zbulimi perendimore.
  5) Ne dokumentet paraqitet ne vend te pseudonimit emertimi "screen name". CIA nuk rekruton neper chat rooms ne Internet qe agjentet e saj perdorin "screen name". Perkthimi i sakte i fjales pseudonim ne anglishtet zyrtare te SHBA eshte "alias" ose "aka". Falsifikimi eshte bere nja nje ose disa persona qe kane njohuri mediokre te anglishtes zyrtare dhe madje ne nxitim. Mjafton te hapesh faqen zyrtare te FBI "Most Wanted" dhe mund te mesosh fare mire se cila eshte terminologjia e sakte per fjalen "pseudonim".
  6) Tek fundi ku shenohen detyrat: "Duty" (terminologjia e sakte eshte "Duties") ka disa kontradikta:
  a) Thua "oficeri i CIA-s" qe ka formuluar dosjen te kete perdorur te njejten gjuhe me nje kritikues te ashper te AKSH. Beni google fjalen "political-military structure" dhe rezultati i trete eshte kjo faqe:http://www.ex-yupress.com/mkdnevnik/mkdnevnik83.html. Lexoni ne rreshtin e trete! "Oficeri John Smith" perdor te njejtin term per "agjentin e tij" si Ljubco GEORGIEVSKIL! Cfare koincidence!
  b)Nje "agjent under cover" nuk mund te jete i detyruar (obliged) te zbatoje urdhrat e kontrolluesit te tij. Vetem qytetaret amerikane ne punesim te CIA (pra oficeret e CIA-s) jane te detyruar te zbatojne urdhra. Vetem ne sherbimet sekrete te Evropes Lindore agjentet ishin te detyruar (obliged) te zbatojne urdhra.
  c)Gjuha me te cilen jane shkruajtur detyrat eshte anglishte e cale sic thashe me siper. Nje amerikan qe ka mbaruar shkollen fillore nuk ben kaq gabime te trasha gramatikore. Thuhet "the agency office within the embassy" (zyra agjenturore brenda ambasades) dhe jo "the agency office across the embassy" (zyra agjenturore perballe ambasades- thua se zyra agjenturore eshte perballe rruges ke embeltorja ngjitur!). Thuhet "he is obliged that after finishing (or materializing) any task or duty" (ai eshte i detyruar mbasi te kete perfunduar cdo detyre) dhe jo "he is obliged after realizing OF any demand" (ai eshte i detyruar qe mbasi te realizoje te cdo nje kerkese). Ne anglisht fjala "demand" eshte dicka abstrakte, jo konkrete. Nuk mund te realizosh nje dicka jo konkrete.Eshte absuditet te perdoresh nje shprehje te tille ne anglisht. Nje dicka konkrete si detyre apo pune mund te materializohet (pra kontretizohet). Anglishtja nuk eshte gjuhe ballkanike (shqip, serbisht apo greqisht) ku nje shprehje e tipit "realizova endrren apo kerkesen" ka kuptim. Te tilla gabime vetem nje perkthyes i keq fjale per fjale i nje gjuheje ballkanike mund ti beje.
  d) Shikoni daten ne dokument. Amerikanet ndryshe nga Evropa dhe pjesa tjeter e botes ne fillim vendosin muajin, diten e pastaj vitin. Nese dokumenti do te ishte autentik, data e sakte do te shkruhej 05/22/2003 (pra maj 22,2003) dhe jo 22 maj 2003 si evropianet.

  Konkluzion.
  Dokumenti eshte i fallsifikuar dhe dobet madje. Se cilet jane ata qe perfitojne nga ky lloj fallsifikimi varet se nga cila gazete eshte botuar dhe cilat interesave iu sherben kjo gazete. Eshte thjesht produkt i nje propagande anti-shqiptare dhe anti-amerikane.

  hmmmmm shume mire Toro me ke habitur krejt

  gjithashtu edhe une mendoj se eshte nje propagande e serbve dhe asgje tjeter

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e gjilan55
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  gjilan
  Postime
  310
  sa i perket dokumentit ai me siguri eshte i falsifikuar e ku ta kemi ne at fat qe per at qe punon gafurri te jete edhe synim i cia-se dhe amerikes pra bashkimi i trojeve shqiptare ne nje shqiperi etnike.po me brengos fakti se disa shqipfoles edhe ketu ne forum ende e kan at urrejtje ndaj UQK-se dhe AKSH-se siq e kan pas dhe e kane edhe sote shkijet e serbise.UQK-ja dhe komandanti i saj Adem Jashari jane nderi i kombit tone deshti apo nuk deshti ndokush ket ta pranoj,kjo do te shihet edhe ne tri ditet e ardhshme 5,6,7 mars.do te vije koha te shkruhet historia e popullit shqiptare dhe e shqipfolsve beogradas qe per fat te mire jane te pakte.

 16. #16
  TETOVA Maska e Detectiv
  Anėtarėsuar
  28-02-2008
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  13
  Lajm interesant por nuk me besohet inshalla eshte e vertete. Nuk ka asgje te keqe edhe une vete do te pranoja me deshire nje pune te tille. Fundi i fundit i kemi aleat dhe duhet me punu me ta.

 17. #17
  HIJA E ZEZĖ Maska e Elmo
  Anėtarėsuar
  26-09-2006
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  32
  Postime
  101
  ME KETE INFORMAT QART MUND TE SHIKOHET BASHKPUNTORI KRYESOR I SERBISE ZOTRIU NE FJALE GAFUR ADILI .
  haha ani Gafuri agjent i CIA, ani bash dokumenti ne beograd te memedheu i gafur udbashit.
  1000000.000000 % Dezinformat .
  Ska nevoj as te diskutohet me kjo teme.
  HIJA E ZEZĖ

 18. #18
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Citim Postuar mė parė nga Elmo Lexo Postimin
  ME KETE INFORMAT QART MUND TE SHIKOHET BASHKPUNTORI KRYESOR I SERBISE ZOTRIU NE FJALE GAFUR ADILI .
  haha ani Gafuri agjent i CIA, ani bash dokumenti ne beograd te memedheu i gafur udbashit.
  1000000.000000 % Dezinformat .
  Ska nevoj as te diskutohet me kjo teme.
  Nese vertetohet e kunderta grupa e juaj e armatosur se bashku me Ervan Fueren de jeni me tapi te Kremlinit.

 19. #19
  HIJA E ZEZĖ Maska e Elmo
  Anėtarėsuar
  26-09-2006
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  32
  Postime
  101
  Adili:Nuk jam spiun i CIA-s

  Zėdhėnėsi i FBKSH-sė dhe AKSH-sė, Gafurr Adili pėrgė njeshtroi gazetėn “Veēer” se ai ėshtė agjent i CIA-s sipas njė dokumenti tė gjetur nė ambasadėn amerikane nė Beograd.
  “Shpifjet e masmedias sllavo-maqedonase skandal i radhės. Nuk jam spiun i CIA-s amerikan, jam si ato vajzat e virgjėra. Por, edhe sikur te isha spiun i aleatėve strategjik tė shqiptarėve, nuk do tė kishte asgjė tė keqe nė kėtė drejtim, sepse rėndėsi ka qė nuk jam spiun i ruso-serbėve”, ka deklaruar pėr agjencinė e lajmeve INA, Gafurr Adili. Gazeta maqedonase “Veēer” shkruan se ka marrė njė dokument autentik nga Beogradi, i cili ėshtė nxjerrur nga ambasada amerikane nė ditėn e sulmeve ndaj saj. Nė dokumentin qė mbante njė datė tė vitit 2003 theksohej se Adili ėshtė agjent i CIA-s. (INA)
  HIJA E ZEZĖ

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,131
  Falsifikat i pastert , un lexova origjinalin ne ket gazet qe e ka dhen ket lajm, dhe aty thuhet qe gazetes i esht dergu nje e-mail , ku thuhet se dokumenti eshte gjet ne ambasaden amerikane , pff , duket se esht e punuar ne kompjuter. Perndryshe kjo esht gazeta qe ne faqet e para shkruan per gjera qe fliten mes popullit. Cdo her ka dezinformata.
  Poashtu esht gazet pro serbe . Kryeredaktori esht serb dhe ende e vajton Milloshin dhe Sheshelin
  Disa her i kam dergu edhe letra kesaj gazete , mirpo kot esht , nuk ndryshojn.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Trajtimi i Qenit tė Kufirit si Agjent i Policisė
  Nga Borix nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2007, 15:51
 2. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 3. Spiro Butka: Gjeneral Ēeku ėshtė agjent i huaj
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-03-2006, 12:29
 4. Fshatari nga Malisheva shtirej si agjent i CIA-s
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-09-2005, 03:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •