Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 64
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Milla
    Anėtarėsuar
    19-10-2006
    Vendndodhja
    nė zvicėr
    Postime
    60
    Citim Postuar mė parė nga KUSi Lexo Postimin
    Pajtohem me mendimin tend plotesisht qe Ruset sa kishin filluar ta maren ne dore Ulqinin , mesa pash une ne veren qe kaloi gati gjysmen e kalase e kishin bler dhe ndertonin hotele , kjo eshte shume per te ardhur keq kur ne nje vend etnikisht shqiptar futet rusi dhe ben llakerdi.
    Kur dikush e lexon kėtė mesazh tė tuajin se kalanė e kanė blerė rusėt kjo tė lė pa mend. Kjo domethėnė ti se di ku ėshtė kalaja ku fillon e ēka ka brėnda. Vetėm me hamendje. Edhe unė qė jetoj aty e shtroj pytjen: po pėr ēka flet ky more pėr kalanė e Ulqinit apo tė ndonjė qyteti tjetėr. Brėnda kalas ma sa di unė jetojnė vetėm shqiptarėt. Nė pjesėn veriore, jasht kalasė, janė villat e rusėve. Natyrisht se kėtu ėshtė dashur njė politikė e kuvendit komunal qė tė bėjė me kohė planin urbanistik gjeneral dhe nė ato vende tė mos lejohet ndėrtimi pa plan. Kjo ėshtė bėrė mu nė sytė e pushtetarėve shqiptarė komunalė dhe barra kryesore u mbetet atyre. Ulqini prej viteve tė 90-ta po pėrjeton njė ndėrtim pa kontroll mjaft tė egėr. Kjo ka bėrė qė sot tė kemi njė Ulqin me ndėrtim sipas qefit tė gjithkujt. Edhe shitja e trojeve pėr ndėrtim rusėve vjen mu nga ky kaos.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Milla : 13-02-2009 mė 01:55

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Milla
    Anėtarėsuar
    19-10-2006
    Vendndodhja
    nė zvicėr
    Postime
    60
    Citim Postuar mė parė nga antina Lexo Postimin
    Cila ėshtė kultura specifike e shqiptarėve tė Malit tė Zi dhe e ulqinakėve?
    Edhe nga ky forum nuk mund tė hasim nė shumė informata pėr t'ju njohur mė shumė, dmth ka shumė pak anėtar qė janė aktiv dhe qė mund tė na informojnė ma shumė.
    Ndoshta edhe mangėsia e informatave ėshtė se thonė se jeni shumė dembela...
    pėrshėndetje
    Nė kėtė forum ka disa individė qė shkruajnė sipas hamendjes ose sipas qejfit. Nuk e njohin Ulqinin fare. Sa pėr informata janė vendet ku mund tė informoheni pėr qytetin e Ulqinit. Janė gazetat, televizionet, radiot, instituconet,, forumet nė internet etj etj.

  3. #43
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    Citim Postuar mė parė nga Milla Lexo Postimin
    Kur dikush e lexon kėtė mesazh tė tuajin se kalanė e kanė blerė rusėt kjo tė lė pa mend. Kjo domethėnė ti se di ku ėshtė kalaja ku fillon e ēka ka brėnda. Vetėm me hamendje. Edhe unė qė jetoj aty e shtroj pytjen: po pėr ēka flet ky more pėr kalanė e Ulqinit apo tė ndonjė qyteti tjetėr. Brėnda kalas ma sa di unė jetojnė vetėm shqiptarėt. Nė pjesėn veriore, jasht kalasė, janė villat e rusėve. Natyrisht se kėtu ėshtė dashur njė politikė e kuvendit komunal qė tė bėjė me kohė planin urbanistik gjeneral dhe nė ato vende tė mos lejohet ndėrtimi pa plan. Kjo ėshtė bėrė mu nė sytė e pushtetarėve shqiptarė komunalė dhe barra kryesore u mbetet atyre. Ulqini prej viteve tė 90-ta po pėrjeton njė ndėrtim pa kontroll mjaft tė egėr. Kjo ka bėrė qė sot tė kemi njė Ulqin me ndėrtim sipas qefit tė gjithkujt. Edhe shitja e trojeve pėr ndėrtim rusėve vjen mu nga ky kaos.
    Milla une fola nga ajo qe kam pare dhe nga ajo qe me tha pronari i shtepise ku banoja une per pushime (ne kala). Ja ky vendi qe po e shef ne foto(me ngjyre te kuqe) ne vere te 2008 ishte i blere nga nje rus i cili kishte hyp dhe makinerine atje lart ne maje te kalese dhe aty sapo kishte filluar procesi i ndertimit , kte ma ka then nje ulqinak .

    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Citim Postuar mė parė nga Milla Lexo Postimin
    Nė kėtė forum ka disa individė qė shkruajnė sipas hamendjes ose sipas qejfit. Nuk e njohin Ulqinin fare. Sa pėr informata janė vendet ku mund tė informoheni pėr qytetin e Ulqinit. Janė gazetat, televizionet, radiot, instituconet,, forumet nė internet etj etj.
    Fakt ėshtė se nuk e njoh shumė Malin e Zi prandaj isha e interesuar pėr mė shumė informata dhe mendova se ndoshta edhe nga ky forum, informatat tuaja do tė ishin mė reale pėr situatėn atje...
    Me respekt

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e xho1
    Anėtarėsuar
    01-04-2008
    Vendndodhja
    ulqin
    Postime
    88
    Pa me vjen mir qe i fituat disa pergjigje nga ulqinaket,dhe ata qi e dojn Ulqinin,pra e zgjova ket bised paksa, jam shum i nxanun me pun por do te shkruhemi prep.pershendetje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xho1 : 08-03-2009 mė 16:35 Arsyeja: shpejtesia

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e xho1
    Anėtarėsuar
    01-04-2008
    Vendndodhja
    ulqin
    Postime
    88
    Citim Postuar mė parė nga KUSi Lexo Postimin
    Milla une fola nga ajo qe kam pare dhe nga ajo qe me tha pronari i shtepise ku banoja une per pushime (ne kala). Ja ky vendi qe po e shef ne foto(me ngjyre te kuqe) ne vere te 2008 ishte i blere nga nje rus i cili kishte hyp dhe makinerine atje lart ne maje te kalese dhe aty sapo kishte filluar procesi i ndertimit , kte ma ka then nje ulqinak .

    Sisht e vertet si isht ble ashtu do te gezohet.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-06-2009
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga antina Lexo Postimin
    Cila ėshtė kultura specifike e shqiptarėve tė Malit tė Zi dhe e ulqinakėve?
    Edhe nga ky forum nuk mund tė hasim nė shumė informata pėr t'ju njohur mė shumė, dmth ka shumė pak anėtar qė janė aktiv dhe qė mund tė na informojnė ma shumė.
    Ndoshta edhe mangėsia e informatave ėshtė se thonė se jeni shumė dembela...
    pėrshėndetje
    FAL ROBIT KA DALE KY INTERRNETI DHE INFORMATAM ME TE HOLLSISHME PER ULQINAKET MUN TI SHIFNI NE INTERRNET E PSE JO EDHE TA VIZITONI,NUK MUND TI KUPTOJ DISA QWE FLASIJN ME PESIMIZEM.PSE NUK VINI DHE TE VERTETOHENI.E persa ulqinaket e kajn ate kultur specifike ndoshta sepse jemi marr me turize qe nga 1930,ose ngaqe kemi qen detaret me te njohur ku permendemi qe nga viti 1600 dhe fal kesaj kemi marr kultur nga tegjitha trojet ngapak.Po te lexosh do te shofesh edhe vet.. PA KEQKUPTIM per me teper.... http://www.ulqini.de/Kultura_koha_e_lire/LikaCeni.htm
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Grandek : 25-06-2009 mė 20:21

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-06-2009
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga KUSi Lexo Postimin
    Milla une fola nga ajo qe kam pare dhe nga ajo qe me tha pronari i shtepise ku banoja une per pushime (ne kala). Ja ky vendi qe po e shef ne foto(me ngjyre te kuqe) ne vere te 2008 ishte i blere nga nje rus i cili kishte hyp dhe makinerine atje lart ne maje te kalese dhe aty sapo kishte filluar procesi i ndertimit , kte ma ka then nje ulqinak .

    E VERTET ESHTE SE E KA BLERE RUSI,POR EDHE SE ATE NUK E KA PAS FARE SHQIPETAR POR PRONARI ISHTE MALAZEZ,E PSE NUK U GJIND ASNJE nga ju SHQIPETARet TA BLEJ ATE (FLAS PER ATO QE JAN NE DIASPOR) po pse jo edhe ata qe kajn mundesi?????
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Grandek : 25-06-2009 mė 20:23

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-06-2009
    Postime
    8
    edhe per disa ketu ne forum: mos u bani me PRIFT SE PAPA

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Citim Postuar mė parė nga Grandek Lexo Postimin
    FAL ROBIT KA DALE KY INTERRNETI DHE INFORMATAM ME TE HOLLSISHME PER ULQINAKET MUN TI SHIFNI NE INTERRNET E PSE JO EDHE TA VIZITONI,NUK MUND TI KUPTOJ DISA QWE FLASIJN ME PESIMIZEM.PSE NUK VINI DHE TE VERTETOHENI.E persa ulqinaket e kajn ate kultur specifike ndoshta sepse jemi marr me turize qe nga 1930,ose ngaqe kemi qen detaret me te njohur ku permendemi qe nga viti 1600 dhe fal kesaj kemi marr kultur nga tegjitha trojet ngapak.Po te lexosh do te shofesh edhe vet.. PA KEQKUPTIM per me teper.... http://www.ulqini.de/Kultura_koha_e_lire/LikaCeni.htm
    Njė pėrshėndetje dhe njė sezon tė mbarė turistik.Ndoshta ndonjėherė dhe do tė vizitojmė Ulqinin dhe do tė na lė mbresė..........

  11. #51
    Shqiptaret e Malit te Zi kane vujt shum,ka edhe asimilime,kuptohet!
    Me shembjen e shtriges komuniste shqiptareve anekend Ballkanit iu asht hap ma teper mundesia qe te deklarohen shqiptar pa frike!
    Mos te harrojme qe shqiptaret e malit te zi jane hala nen thundren malazeze!
    Por Mali i Zi aq vend asht,ne pretendojme qe t'i bajm shqiptar te gjith malazezt!
    Shpresoj qe politika e te dy vendeve do ece ne rruge te mbare,keshtu vjen edhe shqiptarizimi i Montenegros!
    sikur t kisha gja ne dor
    e t u bajsha akullor
    buzt e tuja me shiju
    ne gjoks tandin me piku-Orosh

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e allmir
    Anėtarėsuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    5
    Eshte tem e kot sepse jam vet nga Ulqini... Po i drejtohem tem temeluesit "ndoshta ato kishin dicka te msheft prandaj e kan perdorur" Me tvertet eshte tem e kot ndoshta fittox sepse jetoj ne Ulqin dhe mund te them moj kry lart se nuk eshte e vertet ajo e lart permendura...Po ashto e dim se eshte nje pakic e bosnjakeve qe e dijn gjuhen shqipe kshto qe cdo turisti i prezantohen si shqiptar per shkak te interesit personal..

  13. #53
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2009
    Postime
    633
    Kame qene ne PUSHIM dhe IKA PASE 2 DITE,nuke i kupetojsh shkova ne VERI .Jame KURESHTARE te dije pse ne HIMARE folin SHQIPETARET GJUHEN GREKE.

  14. #54
    i larguar Maska e bindi
    Anėtarėsuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar mė parė nga showgirl Lexo Postimin
    Une kam shkuar ne Ulqin per pushime dhe te them te drejten gati te gjithe me drejtoheshin ne shqip. Vendi nuk eshte ndonje kushedi se cfare dhe as deti, ( pervec shetitores ) dhe nuk ka ndonje ndryshim nga Shqiperia nga menyra e jeteses.
    Tjeter, nuk eshte qytet i paster, hic fare. Dhe gatimi eshte shume i keq....dhe i papaster...per kete ndryshon shume fare nga Shqiperia....
    Por dicka te mire qe vura re eshte se njerezit ishin shume mikeprites.
    hec moj pirdhu, shko bene shou tjeter kund, e jo me Ulqinin!...

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e allmir
    Anėtarėsuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    5
    Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
    po nja 15 vite me radh kam shkuar ne ulqin por me te vertet duhat ta them me keqardhje se shpirterisht jan te asimiluar .
    Citim Postuar mė parė nga antina Lexo Postimin
    Cila ėshtė kultura specifike e shqiptarėve tė Malit tė Zi dhe e ulqinakėve?
    Edhe nga ky forum nuk mund tė hasim nė shumė informata pėr t'ju njohur mė shumė, dmth ka shumė pak anėtar qė janė aktiv dhe qė mund tė na informojnė ma shumė.
    Ndoshta edhe mangėsia e informatave ėshtė se thonė se jeni shumė dembela...
    pėrshėndetje
    Mes parit sjan dembela por jan frigacak , dhe kultura tek Ulqinaket dhe Maqedonet mund te shifet me n'rregull se n'ēdo troje tjeter Shqiptare..Faliminderit per mirkuptim

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e allmir
    Anėtarėsuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    5
    Citim Postuar mė parė nga Grandek Lexo Postimin
    E VERTET ESHTE SE E KA BLERE RUSI,POR EDHE SE ATE NUK E KA PAS FARE SHQIPETAR POR PRONARI ISHTE MALAZEZ,E PSE NUK U GJIND ASNJE nga ju SHQIPETARet TA BLEJ ATE (FLAS PER ATO QE JAN NE DIASPOR) po pse jo edhe ata qe kajn mundesi?????
    Malazias nuk ka ne kėshtjell thjesht informacion i pa'sakt

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-09-2009
    Postime
    2
    Sa per info qe kam ulcinaket jan shqipetare dhe flasin shqip ne te shumten e rasteve ,po ta shikosh edhe ne mes te prishtines flasin serbisht ,aq me teper se gjuha zyrtare e malazezve eshte serbishtja kshu qe malazezet d m th ulinaket jan shqiptare,dhe i kemi si vellezrit tone.mece ra fjala pershendes nakin mukin dhe myrton qa kan studjuart ne univeristetin e shkderes nga visi

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e xho1
    Anėtarėsuar
    01-04-2008
    Vendndodhja
    ulqin
    Postime
    88
    Citim Postuar mė parė nga Grandek Lexo Postimin
    E VERTET ESHTE SE E KA BLERE RUSI,POR EDHE SE ATE NUK E KA PAS FARE SHQIPETAR POR PRONARI ISHTE MALAZEZ,E PSE NUK U GJIND ASNJE nga ju SHQIPETARet TA BLEJ ATE (FLAS PER ATO QE JAN NE DIASPOR) po pse jo edhe ata qe kajn mundesi?????
    A e dini se ulqinaket nuk blejn varreza!A e dini se ka mbet virane aj vend ne kalan e ulqinit sepse ne temelet e saj kan dal vorreze.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xho1 : 20-12-2009 mė 18:15

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Milla
    Anėtarėsuar
    19-10-2006
    Vendndodhja
    nė zvicėr
    Postime
    60

    Kultura folklori dhe gjuha nė Ulqin

    Vizitone kanalin e You Tubit me titull: anamalasi
    Aty ka shumė dokumentarė nga Ulqini me rrethinė.

  20. #60
    i/e larguar Maska e ardyyy
    Anėtarėsuar
    16-11-2009
    Vendndodhja
    peja
    Postime
    263
    Une jam njeri nder ata qe ka lindur ne Ulqin dhe tani kam nje shtepi atje,por jam kosovar me origjin dhe jetoj ne Kosov/Pej

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarė, mėsimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetėsinė minoritarėve
    Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
    Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •