Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 64
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e HoLd*Em
    Anėtarėsuar
    13-05-2008
    Postime
    179
    Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Ashtu sic flisni ju te jugut greqisht ne Athine ashtu edhe ata flasin serbisht ne Mal te Zi. Vetem kur shqiptaret te ndihen te sigurt ekonomikisht ata do flasin shqip ne keto vendet fqinje.
    Ulqini zoteri eshte toke etnike shqiptare. Si mund ta fusesh ne nje kategori me Athinen nuk e kuptoj ..?

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-11-2008
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    34
    Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
    Si e dite se jan shqiptar ?
    Ne Ulqin ka edhe nja 25% serb-malazez.
    Po ka edhe disa qe ndihen me te mdhej kur folin ne gjuh te huj.
    ka 5% malazez

    Ka shqiptar ne Ulqin, qe kane harruar rrenjet, dhe nga frika/interesi hiqen sikur malazez.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e xho1
    Anėtarėsuar
    01-04-2008
    Vendndodhja
    ulqin
    Postime
    88
    Ju si njifni fare ulqinaket prandaj skeni cka te flisni per ta urdhnoni pejani ne ulqin dhe te njihemi mos shkoni sipas thana e thushave,ulqinakt skan frik askend por kajn nji kultur specifike, na ujkun e kemi zbutur dhe isht ba qinjgj,pra pershendetje urdhnoni.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Cila ėshtė kultura specifike e shqiptarėve tė Malit tė Zi dhe e ulqinakėve?
    Edhe nga ky forum nuk mund tė hasim nė shumė informata pėr t'ju njohur mė shumė, dmth ka shumė pak anėtar qė janė aktiv dhe qė mund tė na informojnė ma shumė.
    Ndoshta edhe mangėsia e informatave ėshtė se thonė se jeni shumė dembela...
    pėrshėndetje

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    ulqini nje vend i bukur
    respekte vllezerve motrave ulqinake
    JO SEKS PARA MARTESE

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Perle ner qytete t`Shqypnise.Nuse e pare n`vilajet t`Shkodres ...

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Ashtu sic flisni ju te jugut greqisht ne Athine ashtu edhe ata flasin serbisht ne Mal te Zi. Vetem kur shqiptaret te ndihen te sigurt ekonomikisht ata do flasin shqip ne keto vendet fqinje.
    Pse nje gje e tille, nuk ndodhe me shqipetaret e lugines se Presheves (Kosoves Lindore)...

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Une kam shkuar ne Ulqin per pushime dhe te them te drejten gati te gjithe me drejtoheshin ne shqip. Vendi nuk eshte ndonje kushedi se cfare dhe as deti, ( pervec shetitores ) dhe nuk ka ndonje ndryshim nga Shqiperia nga menyra e jeteses.
    Tjeter, nuk eshte qytet i paster, hic fare. Dhe gatimi eshte shume i keq....dhe i papaster...per kete ndryshon shume fare nga Shqiperia....
    Por dicka te mire qe vura re eshte se njerezit ishin shume mikeprites.
    Jetoj pa kufij

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar mė parė nga showgirl Lexo Postimin
    Une kam shkuar ne Ulqin per pushime dhe te them te drejten gati te gjithe me drejtoheshin ne shqip. Vendi nuk eshte ndonje kushedi se cfare dhe as deti, ( pervec shetitores ) dhe nuk ka ndonje ndryshim nga Shqiperia nga menyra e jeteses.
    Tjeter, nuk eshte qytet i paster, hic fare. Dhe gatimi eshte shume i keq....dhe i papaster...per kete ndryshon shume fare nga Shqiperia....
    Por dicka te mire qe vura re eshte se njerezit ishin shume mikeprites.
    showgirl cila je ti nga keto dyja ne avatar lol
    JO SEKS PARA MARTESE

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-01-2009
    Postime
    2
    valla disa prej juve shume palidhje po folni.
    ato qe e kajn vizitu Ulqinin edhe qe mendojn sene te kqija per Ulqin nuk e di pse e vizitojn Ulqinin prap!

    Ne Ulqin ka 80% Shiptar, kurse perqinja tjeter eshte Serbo-Malazias, Boshnjak, Cifuta etj.

    Disa prej juve qe thavet qe Ulqinakt folin serbisht me njani tjetrin nuk eshte e vertet, po edhe me qen e vertet, ju shqiptar krej shqiperije ose kosove a nuk ndegjoni muzike "NASHKE" valla knaqeni, sidomos ju te Shqiperis, e keni marak LEPA BRENEN, e di, e di se kam qen vet e kam ndegju vet, per kosove nuk po foli....

    keshtu qe Ulqinin nuk du me ma prek kush...

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-01-2009
    Postime
    2
    Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Ashtu sic flisni ju te jugut greqisht ne Athine ashtu edhe ata flasin serbisht ne Mal te Zi. Vetem kur shqiptaret te ndihen te sigurt ekonomikisht ata do flasin shqip ne keto vendet fqinje.
    Kam shetit kudo neper Ballkan, di muj me than 4 ose 5 gjuhe te huja, n' shoqeri foli shqip, sma ndin se ku jam, a jam ne Beograd, a jam ne Zagreb, a Jam ne ku pa di une, une kam me fol ne Shqip. po nese dikush nuk e din shqipen ateher une jam i detyrum me fol nje gjuhe tjeter. te une nuk ka qe te jem i sigurt...

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-11-2008
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    34
    Citim Postuar mė parė nga David_Mavri Lexo Postimin
    valla disa prej juve shume palidhje po folni.
    ato qe e kajn vizitu Ulqinin edhe qe mendojn sene te kqija per Ulqin nuk e di pse e vizitojn Ulqinin prap!

    Ne Ulqin ka 80% Shiptar, kurse perqinja tjeter eshte Serbo-Malazias, Boshnjak, Cifuta etj.

    Disa prej juve qe thavet qe Ulqinakt folin serbisht me njani tjetrin nuk eshte e vertet, po edhe me qen e vertet, ju shqiptar krej shqiperije ose kosove a nuk ndegjoni muzike "NASHKE" valla knaqeni, sidomos ju te Shqiperis, e keni marak LEPA BRENEN, e di, e di se kam qen vet e kam ndegju vet, per kosove nuk po foli....

    keshtu qe Ulqinin nuk du me ma prek kush...

    90% shqiptar

  13. #33
    Po ne qytetin e vjeter te Tivarit, sa % shqiptar ka?! Dhe a e ruajne shqiptaret aty gjuhen dhe identitetin kombetar?!
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Citim Postuar mė parė nga David_Mavri Lexo Postimin
    valla disa prej juve shume palidhje po folni.
    ato qe e kajn vizitu Ulqinin edhe qe mendojn sene te kqija per Ulqin nuk e di pse e vizitojn Ulqinin prap!



    keshtu qe Ulqinin nuk du me ma prek kush...
    Ulqinin me t'a prek ne bėhet mirė po shih mos lejo ta prekin Rusėt qė jan duke u blerė me krejt...

  15. #35
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    Citim Postuar mė parė nga antina Lexo Postimin
    Ulqinin me t'a prek ne bėhet mirė po shih mos lejo ta prekin Rusėt qė jan duke u blerė me krejt...
    Pajtohem me mendimin tend plotesisht qe Ruset sa kishin filluar ta maren ne dore Ulqinin , mesa pash une ne veren qe kaloi gati gjysmen e kalase e kishin bler dhe ndertonin hotele , kjo eshte shume per te ardhur keq kur ne nje vend etnikisht shqiptar futet rusi dhe ben llakerdi.
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-11-2008
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    34
    Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Po ne qytetin e vjeter te Tivarit, sa % shqiptar ka?! Dhe a e ruajne shqiptaret aty gjuhen dhe identitetin kombetar?!
    Shqiptaret e Tivarit jane asimiluar pothuajse te gjithe. Disa thojne se kane vetem prejardhje shqiptare dhe e quajne veten malazez. Shkurt, Tivari e ka hanger tsajen gati 100%

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Cilat qytete ne Mal te Zi, jane me shumice Shqiptare, pos Ulqinit???

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-11-2008
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    34
    Tuzi, eshte tani per tani pjese a komunes se podgorices. Eshte thuajse qytet ne veti, u munduam qe te krijojme komunen e tuzit, por na dolen probleme. Pastaj kemi edhe Plaven dhe Gucine, te cilet jane afer asimilimit.

  19. #39
    Citim Postuar mė parė nga Ballshė Lexo Postimin
    Tuzi, eshte tani per tani pjese a komunes se podgorices. Eshte thuajse qytet ne veti, u munduam qe te krijojme komunen e tuzit, por na dolen probleme. Pastaj kemi edhe Plaven dhe Gucine, te cilet jane afer asimilimit.
    Pse afer asimilimit Plava me Gucine?! A nuk ka shkolla shqipe aty, shtepi kulturore, shoqata shqiptare, radio dhe televizione shqip?!
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Mos i futni te gjith ulqinaket ne nji thes, Ulqinaket vertet jan shqiptar e pse flasin serbisht ata njiher nuk martohen me serb ...
    ata flasin se i kan "kojshi" e si mos te folesh me kojshin ...
    neve deri dje kishim serbet kojshi le qe folshim po edhe muziken e tyre e ndegjojshim...

    une shkoj prej shum vitesh ne ulqin e me kan pelqy zakonet e tyre , martesat e jeta e tyre dhe kan rujt gjuhen theksin e dialektin.
    vetem mund te them bravo
    pasi kam ndejt shum atje edhe kam pa shum
    me besoni nji kohź ishte teper e veshtir per ta...
    andaj gjuha asht nji ilaqź per krizź....


    tolenrencź dhe jo kritik per nji pik gjiz qe ka ra ne maicź
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarė, mėsimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetėsinė minoritarėve
    Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
    Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •