Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Dr
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338

    Më rekomandoni ndonjë vend ku të shkoj për pushime

    shoke dhe shoqe
    ne 2 jave kohe kam nja nje jave pushim nga puna dhe desha me ik ne ndonje vend te ngrofet.
    une jam resident ne angli dhe para nja dy javesh mora nje vize franceze shengen nje vjecare. Ligja thote qe duhet te shkel ne france ne fillim pasaj ne shengen. Une kisha shume qef te shkoja ne tenerif se me kane thene qe eshte nxefet po sdi si me ja bo shkeljes ne france. a di nonji nga ju nai koloni franceze te ngrofet....
    pershendetje
    koli

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e keira
    Anëtarësuar
    04-10-2003
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    46
    mirembrema koli!
    mund te shkosh ne ndonje vend tjeter ku s'te kerkojne vize shengen. ne tenerife tani eshte me ngrohte se ne angli me siguri, por ki parasysh qe uji eshte shume i ftohte ne kete periudhe dhe ne darke eshte pak fresket.
    une te keshilloj te shkosh ne ndonje vent tjeter, psh. ne afrike, karibe apo jugazi. ose dhe ne sharm el sheik, tani edhe atje fillon e ngrohet me shume(aktualisht diten ben ngrohte, rreth 26-28° ne darke pak me ftohte). x ne egjipt mjafton te shkosh ne nje konsullate dhe vetem me passaporte e leje qendrimi te japin direkt vizen, po keshtu edhe x ne tajlande(jugazi). kurse x te shkuar ne seychelles, mauritius, zanzibar, kenya, maldive, malasia, nuk ke nevoje x asnje lloj vize e merr direkt ne aeroport kur mberrin.
    duke pare edhe klimen me e pershtatshme do te ishte maldive, seychelles e tailandia. kurse ne afrike nga mezi i marsit fillon sezoni i shirave.
    Shpresoj te te kem ndihmuar sadopak jam ketu per informacione te tjera, ia kalofsh mire, ciao
    keira
    [SIZE="4"]La vita non e' un problema da risolvere, e' un mistero da vievere![/SIZE]

  3. #3
    Dr
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    flmnderit per postin kiera. une desha nai vend cheap se anej nga barbadosi apo afrika te bin ballit me 1000 pound bileta. ktu ku rri une ne nje qytet qe quhet exeter, ka fluturime direkte ne tenerife dhe jan cheap, ke 100 poundshi. nejse faleminderit per pergjigjen tende.
    pershendetje
    koli

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e keira
    Anëtarësuar
    04-10-2003
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    46
    ah ok... e qarte qe nese kushton kaq pak, me siguri mund te shkosh atje por nese duhet te shkelesh njehere ne france , ti shko nje we nese ke mundesi dhe keshtu e zgjidh problemin.... sidoqofte, lum si ti qe ke pushimet ne kete periudhe ... une duhet te pres qershorin pushime te mbara atehere dhe na trego si i te kalove pastaj kur te kthehesh, ciao!
    [SIZE="4"]La vita non e' un problema da risolvere, e' un mistero da vievere![/SIZE]

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e keira
    Anëtarësuar
    04-10-2003
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    46
    ah ok... e qarte qe nese kushton kaq pak, me siguri mund te shkosh atje por nese duhet te shkelesh njehere ne france , ti shko nje we nese ke mundesi dhe keshtu e zgjidh problemin.... sidoqofte, lum si ti qe ke pushimet ne kete periudhe ... une duhet te pres qershorin pushime te mbara atehere dhe na trego si i te kalove pastaj kur te kthehesh, ciao!
    [SIZE="4"]La vita non e' un problema da risolvere, e' un mistero da vievere![/SIZE]

Tema të Ngjashme

  1. Dhimiter Pango - "Enigma Otranto '97"
    Nga shigjeta në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 23-03-2009, 00:57
  2. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
    Nga hasanii në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44
  3. Persekutimi i intelektualve Shqiptare.
    Nga SKAI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 08-04-2005, 20:57
  4. Merjemja a.s, Nëna e Isait (Jezusit)
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-03-2005, 08:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •