Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2008
    Postime
    27

    Ju lutem ,per nej ndihmese

    Nuk e di sa eshte e verete por deshta te me ndihmoni apo te jepni keshillat e juaj ,a eshte e mundur .....pra motres time i ka ardhe nje email SI FITUESE
    pr si duket ne vijim ,pra a eshte e vertet PO a jo.vetm jam kurreshtar te dije

    Dear Winner, We are happy to inform you that you have emerged as a winner under the Category "B" of the 2008 Online UK Lottery (International Promotion) held in London. ...
    ..se ne fund te muajit do te merre parat pra llogrin e saj pra ne emer te motres ,asaj nuk po di por ,i them qe jane genjeshtra dhe mashtrime dhe eshte vetem shperlarje parshe , dhe te me keshilloj dikushe se motra ime deshiron qe ti paguaj ato taksa dhe dokumente qe nevojite ju mirepres sa me shpejte te me ndihmoni flm shume ...


    In view of this, you are advised to choose from the available delivery options to enable us complete the necessary formalities and delivered your cheque and original copies of your winning documents to your resident immediately.

    1: Standard Express : In this first option, your Certified Bank Cheque and the original copies of your Lottery Award Winning Documents will arrive your resident within 72 -96 hours.

    2: Express: In this second option, your Certified Bank Cheque and the original copies of your Lottery Award Winning Documents will arrive your resident within 48-72 hours.

    3: Express Plus: In this option, you would be required to receive your Certified Bank Cheque and the original copies of your Lottery Award Winning Documents within 24 hours.

    4: Direct Bank wire transfer: in this option, your winning funds shall be transfered to your nominated local bank account within 76hrs working days.

    NOTE: You will be responsible to pay the cost of courier to our office to deliver the parcel to your resident as explained below.

    STANDARD EXPRESS DELIVERY OPTION
    The total cost of courier required in this option including your Insurance and Administrative Charges are stated below.

    Cost of Freight :..................................£150.00
    Insurance:........................................ .......£120.00
    Administrative Charges:.........................£80
    Total Amount:........................................... ..............£350.00 GBP

    EXPRESS DELIVERY OPTION
    The total cost of courier required in this option including your Insurance and Administrative Charges are stated below.

    Cost of Freight:..................................£65
    Insurance:........................................ £168
    Administrative Charges:................£190
    Total Amount:......................................£423 GBP
    EXPRESS PLUS DELIVERY OPTION
    The total cost of courier required in this option including your Insurance and Administrative Charges are stated below.

    Cost of Freight:.............................. £209
    Insurance :.................................... £168
    Administrative Charges:............... £190
    Total Amount:.....................................£567 GBP

    DIRECT BANK WIRE TRANSFER
    The total cost for direct bank wire transfer is £ 890 which is an equivalent to $1, 780USD.

    Importantly, do understand that this amount can not be deducted from your winning because a cheque of your total winning amount has been made out in your name and it will be insured as soon as we receive the above charges from you. Therefore, you are advised to read the email carefully and choose the delivery option you can afford. On receipt of your chosen option, we will advice you on how to send the charges to us via Western Union Money Transfer to enable us receive the amount and complete the necessary formalities in your favour.

    It is imperative you understand that, the charges involved in your chosen option as indicated above will be paid by you via Western Union Money Transfer to our office before we can initiate the Cheque delivery actions and we do not accept payment on delivery because the charges will be used to complete the necessary bureaucratic and accreditation procedures to avoid delay from your bank during the clearance of the cheque in your local bank account.

    Once more, I say congratulations to you and I hope to hear from you soon.

  2. #2
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Mua ne vitet qe shkuan me kane ardhur me qindra te tilla.
    Kjo eshte e vetmja ndihme qe mund ta jap. Ne realitet nuk ke nevoje per kurrfare ndihmese.
    eshte Phishing klasik. I thuaj ta hedhe ne koshin e spamit se nuk fiton kush gje pa luajtur.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2008
    Postime
    27
    ,,,,flm per ndihme por motra po me thot se ka lujatur ,nuk e di por e di qe eshte ne kl. te 10 dhe eshte shume e re per keto gjana...

  4. #4
    Veritas liberatis Vos
    Anėtarėsuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    kliko kete linkun
    http://www.hotscams.com/articles/106...ion/Page1.html

    Here tjeter, nqs ke dyshime (megjithese ne keto raste, eshte shume e dukshme qe thjesht duan te te vjedhin), bej nje copy paste te titullit apo te fjalise se pare, dhe do shikosh rezultatet ne google :P
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  5. #5
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Keto e-mail jane spame dhe nuk eshte aspak e vertete qe fiton me ane te ketyre. Mua me kane ardhur qindra e-mail ku me thonin madje se kam fituar dhe 1mln Euro. Pfffffff. I thuaj ta hedhi te koshi ate e-mail.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  6. #6
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    mire atehere, nese je i gatshem tua falesh mashtruesve te internetit aq para te thata per ta provuar nese eshte mashtrim apo jo, atehere paguaj.

    Por me lejo te te tregoj dhe nje gje ne lidhje me hilen e peshkuesve te naivitetit njerezor. Perqindja e tatimit shteteror dhe shpenzimet tjera i hiqen fituesit nga shuma e fituar me rastin e dorezimit te shperblimit te fituar ligjshmerisht sepse e kunderta eshte mashtrim dhe genjeshter e kulluar. Si mund te paguash tatimin per dicka qe ti nuk e posedon.

    Mos u bej qesharak. Si do te ta bej "wire transfer"in ai pa para kesh ne dore? Nese fitimi juaj eshte me i madh se cmimi per transfer, -ku eshte problemi qe llotaria fantazme te mos kete mundesi ta bej pagesen e transferit me parate qe keni fituar ju? Por nese ju keni fituar me pak se kostoja e transferit atehere ku eshte logjika juaj te paguani 1000 per te marre 100?

    sa te cuditshem qe jemi hehehe...
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  7. #7
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Jo vetem sa te eshte thene me siper, por ne se jep numrin e llogarise tende bankare ai do te perdoret per te kryer transaksione per te cilat ju nuk keni dijeni, ndersa ju do te paguan detyrimet bankare per terheqeje per shuma me te larta se sa llogaria (overdraft).

    Qendroni sa me larg.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  8. #8
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Ore hapsi i temes thui motres mos paguj paret kot.
    nesuno da niente per niente........perkthe kete qe te thashe dhe do e kuptosh.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2008
    Postime
    27
    vetem mund te ju them flm gjitheve ,

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Un nga kjo lloj llotarie fitova dola fitimtar i 10 milion paundeve.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Sa mė larg kėtyre mashtrimeve.

  12. #12
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    ..se ne fund te muajit do te merre parat pra llogrin e saj pra ne emer te motres ,asaj nuk po di por ,i them qe jane genjeshtra dhe mashtrime dhe eshte vetem shperlarje parshe , dhe te me keshilloj dikushe se motra ime deshiron qe ti paguaj ato taksa dhe dokumente qe nevojite ju mirepres sa me shpejte te me ndihmoni flm shume ...
    Un kam fituar 8 here, gjithmone me kan ardh me emaile, jam bo miliarder.

    Kam rene ne hall, se sdi ku te coj leket

    LOL
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  13. #13
    E Humbur Maska e elsaa
    Anėtarėsuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    Un kam fituar 8 here, gjithmone me kan ardh me emaile, jam bo miliarder.

    Kam rene ne hall, se sdi ku te coj leket

    LOL
    Mi dergo mu ca
    Sa per lojen , te them qe eshte mashtrim , me ka ndodhur mua para tre vjetesh nje gje e tille ne internet, me doli nje link sikur fitova 10 mije dollare , me doli dhe nje formular qe e plotesova , me adrese dhe nr telefoni , kurse kodin e kartes bankare e dhashe fallso . Pas disa muajsh kur une e kisha harruar fare kete histori , me marin ne telefon nga USA dhe me thone je ti ajo qe ke fituar nje pushim 1mujor ne "HAWAY" por si fillim duhet te paguash nuk me kujtohet mire sa dollare me thane , dhe llogaria jote bankare nuk eshte e sakte .Pra jane vetem mashtrime qe perfitojne nga njerez naive dhe i vjedhin parat ne kontot e tyre . Une jam mese e sigurte qe nuk eshte e vertet , por ti bej si te dish vete , une te dhashe nje shembull .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga elsaa : 24-02-2008 mė 16:16
    Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-02-2008
    Vendndodhja
    Tek Iliret !
    Postime
    62
    Jane te pa verteta edhe beni mir qe mos te humbisni kohen tuaj me keto idiotesira edhe gjera pa vlera !

  15. #15
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mi dergo mu ca
    Thuje i shifer sa do? Edhe me dergo numrin e llogarise, lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga elsaa Lexo Postimin
    Mi dergo mu ca
    Sa per lojen , te them qe eshte mashtrim , me ka ndodhur mua para tre vjetesh nje gje e tille ne internet, me doli nje link sikur fitova 10 mije dollare , me doli dhe nje formular qe e plotesova , me adrese dhe nr telefoni ,kurse kodin e kartes bankare e dhashe fallso . Pas disa muajsh kur une e kisha harruar fare kete histori , me marin ne telefon nga USA dhe me thone je ti ajo qe ke fituar nje pushim 1mujor ne "HAWAY" por si fillim duhet te paguash nuk me kujtohet mire sa dollare me thane , dhe llogaria jote bankare nuk eshte e sakte .Pra jane vetem mashtrime qe perfitojne nga njerez naive dhe i vjedhin parat ne kontot e tyre . Une jam mese e sigurte qe nuk eshte e vertet , por ti bej si te dish vete , une te dhashe nje shembull .
    Si ka mundesi qe tu pranua aplikacioni dhe ku ne usa duke i dhene nr e kredit cartes apo routing ,account nr bankar gabim ?! Sepse sapo ti besh submit aplikacionit me ndonje te dhene gabim do te kthehet perseri ne moment mbrapa ber te korrigjuar ato qe jane jo korrekte .Te pakten keshtu me ka ndodhur mua kur bej ndonje blerje shume rralle ne online ....
    Nejse ,dhe nqs nuk jeton ne usa s'besoj se te kane marre ne tel kur e kane pare creditin tend qe eshte gabim ose 0 me xhufk .po te jestosh ne usa ndoshta se per sec te tilla oferta behen neper telefona me qindra .
    U cudita prandaj te citova ,nejse bye ,bye ...

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2008
    Postime
    27
    ........me t vertet eshte humbje kohe e kot .........edhe njehere ju falenderoj miqesisht ,me respect,Neki1

  18. #18
    E Humbur Maska e elsaa
    Anėtarėsuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
    Si ka mundesi qe tu pranua aplikacioni dhe ku ne usa duke i dhene nr e kredit cartes apo routing ,account nr bankar gabim ?! Sepse sapo ti besh submit aplikacionit me ndonje te dhene gabim do te kthehet perseri ne moment mbrapa ber te korrigjuar ato qe jane jo korrekte .Te pakten keshtu me ka ndodhur mua kur bej ndonje blerje shume rralle ne online ....
    Nejse ,dhe nqs nuk jeton ne usa s'besoj se te kane marre ne tel kur e kane pare creditin tend qe eshte gabim ose 0 me xhufk .po te jestosh ne usa ndoshta se per sec te tilla oferta behen neper telefona me qindra .
    U cudita prandaj te citova ,nejse bye ,bye ...
    Ne rradhe te pare po te them se nuk kisha ndonje arsye te genjeja , pra me ka ndodhur .Une nuk jetoj ne usa por ne europe, sic e thashe para tre vjetesh dhe nuk me kujtohet aq mire si e kam plotesuar formularin por e di qe nuk e kam dhene te sakte , prandaj dhe me moren ne tel nga USA ( sepse doli edhe numri me prefiks) , me thane qe ke fituar nje udhetim por ne fillim duhet te paguash vet nje shume, me thane qe kemi kontrolluar bank-konton tende dhe nuk eshte e sakte . Pra ishin te interesuar te mernin parate nga kontoja . Kaq .......

    Ps.. Apollyon shifren vendose vete , ato qe te teprojne ty , kurse per konton harroje mi co me Wester-Union
    Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

  19. #19
    tamam sic tha baptist keto jan phishing pack!
    motra jote kur ka qene duke shfletuar internetin i ka ardhur nje rreklam dhe i eshte nje shfaqur nje dritare ku thot luaj dhe fito 100.000$(e zeme)me pas ajo ka klikuar aty dhe dritarja e ka drejtuar ate drejt plotesimit te nje formulari,ku jep cdo te dhene mbi veten*adresen,nr tel,nr bankes,emer,mbiemer,qyteti,shteti etj*,,,pasi ajo i ka plotesuar ketu dritarja e ka drejtuar motren tende per te bere nje loje(poker.roulet.llotari.etj)dhe pas nje dite ose me shum asaj i vjen nje email ku thot
    psh.
    dear mrs
    |---------------------------------------------------------------------------------- |
    | |
    | |
    |tek kjo kutia ai te paraqet te dhenat e tua. |
    |emrin,mbiemrin...te gjitha te dhenat qe ke dhene ti ke forumlari |
    | |
    -----------------------------------------------------------------------------------
    dhe ne fund thot claim your money(merr parat)
    qe ti marsh ato duhet te japesh te dhenat e kartes se kreditit(mos e bej kete)
    nese ti i jep ato te dhena(llogaria jote bankare mori fund)
    sepse te gjitha te dhenat shkojn drejt tek ai person qe ka ate faqe(webpage)(domain)

    pra shkurt fare MOS U MERR ME KTO GJERA ato e kan dizenjuar aq bukur faqen sa te mashtrojn me nje shikim

    shpresoj te te ket ndihmuar sadopak posti im

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2008
    Postime
    27
    flm billion dollar dhe te gjite me radhe ,,,,,,,,,,,,,,,,,ju falemnderoj......

Tema tė Ngjashme

  1. Instalimi i Windows XP
    Nga besart nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 23-05-2012, 09:50
  2. BIBLA - Udherrefyese, Ndihmese, Mesuese!
    Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-03-2006, 02:31
  3. Edi Rama qeverisë: Bashkia nuk është në kontrollin tuaj!
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 197
    Postimi i Fundit: 18-02-2006, 06:45
  4. Projekti i zhdukjes sė shqiptarėve - Ivo Andriq
    Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •