Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Si t regjistroheni n Forumin Shqiptar!

  Prmbajtja e tems!
  1. far sht llogaria ime, pseudonimi dhe fjalkalimi?
  2. Pse duhet t regjistrohem dhe a sht i detyrueshm regjistrimi?
  3. far kushtesh duhet t plotsoj pr krijimin/regjistrimin e saj?
  4. Lexoni rregulloren e Forumit Shqiptar!
  5. Si mund t regjistrohem/krijoj nj llogari n Forumin Shqiptar?
  6. Si t plotsoni forumularin e regjistrimit?
  7. Gabimet e mposhtme u shfaqn gjat regjistrimit tuaj!
  8. Aktivizoni antarsin tek Forumi Shqiptar!
  9. Lidhja nuk sht funskionale, si t veproj?
  10. Nuk m ka ardhur asnj mesazh n postn elektronike.
  11. Si t veproj, sepse llogaria ime nuk sht aktivizuar ende?


  Lexoni m posht pr t qn sa m t qart mbi llogarin n Forumin Shqiptar!

 2. Anetart m posht kan falenderuar ClaY_MorE pr postimin:

  me ndihmoni (05-02-2016)

 3. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  far sht llogaria ime?

  Llogaria prbhet nga nj emr/pseudonim i cili mbrohet me fjalkalim personal. Mund t futeni me llogarin tuaj nga t gjith ato kompjutera q jan t lidhur me internet.


  far sht pseudonimi/emri?

  Emri i regjistrimit sht emri ose pseudonimi q JU keni zgjedhur t identifikoheni apo shkruani n forum. Emrin tuaj nuk mund ta prdor nj vizitor i dyt, pasi ta keni regjistruar at. Nj emr mund t regjistrohet vetm nj her, n kt mnyr JU do t jeni prgjegjs pr postimet q shkruani n forum.

  Sugjerojm t zgjidhni nj emr t shkurtr, pse jo n shqip i cili mund t'ju prfaqsoj JU denjsisht n forum!


  far sht fjalkalimi?

  Fjalkalimi sht nj fjal sekrete. Detyra e tij sht t mbroj llogarin tuaj nga njerzit e tjer, pra vetm ju dhe vetm ata persona q jan n dijeni t fjalkalimit tuaj mund t futen me llogarin tuaj. Fjalkalimi mund t prmbaj grma dhe numra. Shembull: Albasoul2008 ose asd321.

  Gjithashtu, duhet t kini parasysh q fjalekalimi sht i ndjeshm prsa i prket grmave nse ato jan mdha apo t vogla: Fjalkalimi Shqiptar nuk sht i njjt me shqiptar apo SHQIPTAR. Ka t bje shum fakti se cilat grma jan t mdha dhe cilat jan t vogla.

 4. Anetart m posht kan falenderuar ClaY_MorE pr postimin:

  me ndihmoni (05-02-2016)

 5. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Pse duhet t regjistrohem dhe a sht i detyrueshm regjistrimi?

  Regjistrimi nuk sht i detyrueshm dhe ju si vizitor keni t drejt t lexoni pa asnj problem Forumin Shqiptar!
  Regjistrohuni dhe komunikoni me shqiptar anmban bots, duke mos prjashtuar shrbimet q do ju mundsohen si antar/e i/e regjistruar:

  1. T postosh tema t reja.
  2. T prdorsh sistemin e krkimit.
  3. Tu prgjigjesh temave q jan hapur nga antart e tjer.
  4. T shkmbesh mesazhe private me antart e forumit.
  5. T krijoni nj list miqsh n forum me antar q m par nuk i njihnit.
  6. Shum shrbime t tjera q do t shtohen n t ardhmen.


  Kushtet q duhet t plotsoni pr krijimin/regjistrimin e saj?

  T regjistrohesh n forum sht tepr e thjesht dhe pa shpenzime. sht i detyrueshm aktivizimi i llogaris nprmjet posts elektronike, ndaj edhe kushti i vetm sht se ju duhet nj adrese e sakt elektronike. Adresa mund t prdoret vetm njher, pra ju nuk mund t regjistroni 2 llogari t ndryshme m t njjtn adres elektronike. Zgjidhni nj pseudonim/emr q nuk gjendet n forum dhe nj fjalkalimin tuaj personal.

  Vini re: Regjistrimi nuk do t prfundoj me sukses nse ju nuk keni vendosur nj adres elektronike t vlefshme.

 6. #4
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Rregullorja e Forumit Shqiptar!

  Para se t regjistroheni ju rekomandojm t lexoni rregulloren e Forumit Shqiptar.

  Shtypni ktu: Rregullorja e Forumit Shqiptar!

  Si edhe misionin e ktij forumi: Misioni i Forumit Shqiptar!

 7. #5
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Si mund t regjistrohem?

  Shtypni Regjistrohu q ndodhet n krye t forumit, n krahun e majt.

  Forumi do ju ridrejtoj n nj faqe tjetr ku do njiheni me rregulloren e tij. Krkojm nga JU si vizitor q para se t bni fakt t kryer pranimin dhe respektimin e rregullores s tij, t lexoni nj prmbledhje t rregullores s forumit. Lexoni rregulloren dhe do t krijoni nj ide sa m t qart mbi mnyrn sesi funksionon Forumi Shqiptar!

  Pasi t keni lexuar rregulloren dhe pranoni ta respektoni at, duhet t vendosni shenjn 'v' tek kutia 'I lexova dhe pranoj t respektoj rregullat e Forumit Shqiptar' dhe shtypni butonin Regjistrohu pr t vazhduar regjistrimin.


  Pr m tepr ndiqni udhzimet e treguara n imazhet e mposhtme!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 8. #6
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Si t plotsoni forumularin e regjistrimit?

  Ndiqni udhzimet e mposhtme pr t prfunduar me sukses regjistrimin.

  1 - Zgjedhja e emrit
  Zgjidhni emrin me t cilin JU dshironi t njiheni n forum. Sugjerojm t zgjidhni nj emr t shkurtr, pse jo n shqip i cili mund t'ju prfaqsoj JU denjsisht n forum!

  2 - Zgjedhja e fjalkalimit
  Shkruani fjalkalimin q keni menduar t prdorni. Fjalkalimi duhet t prmbaj +6 (6 ose m shum) karaktere dhe t jet i njjt tek t dyja kutit.

  1 - Vendosja e adress s posts elektronike (e-mail)
  Shkruani adresn tuaj t posts elektronike (e-mail). Mos harroni q adresa duhet t jet e vlefshme dhe ashtu si fjalkalimi edhe adresa duhet t jet e njjt tek t dyja kutit.

  4 - T verifikoni imazhin
  N kt kuti JU duhet t verifikoni imazhin i cili shfaqet n krahun e djatht, shkruani karakteret ashtu si shfaqen tek imazhi.


  Sqarim: Krkohet t shkruani nga dy her si fjalkalimin edhe adresn e posts elektronike pr t shmangur ndonj problem q mund t krijohet nga ngatrrimi i karaktereve.


  Pr m tepr shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 9. #7
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  5 - Emri i referuesit/es
  N qoft se dshironi q antarit/es q ju ka rekomanduar t regjistroheni n kt forum ti shtohen kreditet, shkruani emrin e tij/saj tek kutia bosh. Nse nuk jeni rekomanduar nga ndonj antar/e i forumit, thjesht lreni kutin bosh.

  6 - Zgjedhja e ors lokale
  Forumi ju lejon t zgjidhni prdorimin e ors lokale n forum, n kt mnyr edhe postimet do t renditen dhe shfaqen sipas ors lokale. Zgjidhni nj nga zonat n t ciln jetoni/punoni.

  7 - Korrigjuesi i ors lokale
  Ju mund t aktivizoni ose jo korrigjuesin e ors lokale, zgjidhni nj nga tre mundsit:

  Zbulo automatikisht orn lokale.
  Gjithmon prdorni orn lokale.
  Mos prdorni orn lokale.

  8 - Lejo stafin e forumit t'iu drgoj mesazh elektronik (e-mail)
  Keni t drejt t zgjidhni t "shqetsoheni" ose jo nga stafi i forumit. Ky opsion do t lejoj administratort t kontaktojn me ju pr t rejat m t fundit q ndodhin n forum, etj. Rekomandohet t jet e aktivizuar!

  9 - Lejo antart t'iu drgojn mesazh elektronik (e-mail)
  Ky opsion lejon antart e forumit t drgojn ose jo mesazhe tek adresa juaj e posts elektronike. Zgjedhja sht n dorn tuaj!

  10 - Antarsohu n Forumin Shqiptar!
  Formulari u plotsua me sukses, ju duhet vetm t shtypni butonin Prfundo regjistrimin dhe mir se erdht n Forumin Shqiptar!


  Numri 11, shrben pr t pastruar kutit e formularit dhe ri-vendosur prsri t dhnat!


  Shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 10. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Ndodh q gjat regjistrimit t krijohen probleme apo parregullsi n plotsimin e formularit. M posht keni t renditura t gjitha problemet/parregullsit q mund t shfaqen gjat regjistrimit tuaj n forum. Lexoni pyetjen si edhe prgjigjen sesi duhet t veproni.


  Gabimet e mposhtme u shfaqn gjat regjistrimit tuaj!


  Keni ln disa prej zonave t krkuara bosh.
  Kontrolloni edhe njher nse keni harruar ndonj fush t formularve pa mbushur.

  Kompletoni zonat e krkuara "emri".
  Keni harruar t shkruani nj emr. Shkruani nj emr pr t vazhduar regjistrimin.

  Ky emr sht n prdorim nga dikush tjetr ose nuk prputhet m krkesat e vendosura nga administratori. Nse ju jeni ClaY_MorE dhe keni harruar fjalkalimin, klikoni ktu.
  Emri me t cilin JU krkoni t regjistroheni sht i zn nga dikush tjetr. Zgjidhni nj emr tjetr.

  Kompletoni zonat e krkuara "adresa e posts elektronike (e-mail)".
  JU nuk keni shkruajtur nj adres, duhet t shkruani patjetr adresn e posts elektronike (e-mail).

  Adresat q ju keni shkruar nuk jan t njjta.
  Sigurohuni q 2 adresat q JU keni shkruar jan t njjta.

  Emri i referuesit/es sht i gabuar.
  Nuk ekziston nj antar/e i/e till, ndaj edhe emri i referuesit/es sht i gabuar. Ri-shkruani edhe njher emrin ose lreni kutin bosh, zgjedhja sht n dorn tuaj.

  Teksti q keni vendosur nuk korrespondon me imazhin e shfaqur.
  Imazhi n t djatht nuk korrespondon me tekstin q JU keni shkruar. Nse nuk jeni n gjendje t kuptoni imazhin, shtypni tek Ndrysho imazhin pr t krkuar nj imazh tjetr sa m t qart.


  Pasi t korrigjoni gabimet shtypni prsri tek butoni Prfundo regjistrimin, t prfundoni regjistrimin tuaj.

 11. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Aktivizoni antarsin tek Forumi Shqiptar!

  Bashk me mesazhin e mirseardhjes n forum ju sht drguar edhe kodi i konfirmimit t regjistrimit. Ju duhet t kompletoni regjistrimin tuaj n forum duke shtypur lidhjen q ju sht drguar tek adresa e posts elektronike (e-mail), mjafton t shtypni tek lidhja e udhzuar n mesazh pr t konfirmuar vlefshmrin e regjistrimit numri 1.


  Lidhja nuk sht funskionale, si t veproj?

  Nse lidhja nuk sht funksionale ju duhet t shkoni tek kjo faqe: Aktivizoni llogarin tuaj numri 2 dhe t vendosni emrin tuaj t antarsimit si edhe kodin e aktivizimit numri 3.


  Pasi t keni kompletuar regjistrimin n njrn nga mnyrat e treguara m sipr, Ju duhet t prisni derisa administratort t aktivizojn llogarin tuaj. Ju do t lajmroheni me nj mesazh tek adresa q keni vendosur gjat regjistrimit, pr aktivizimin e llogaris suaj nga ana e administratorve.

  Vini re: Nse konfirmimi i vlefshmris s regjistrimit nuk bhet brenda 1 jave, llogaria e pa konfirmuar fshihet automatikisht nga forumi.


  Shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 12. #10
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Nuk m ka ardhur asnj mesazh n postn elektronike.

  Nse n adresn tuaj t posts elektronike nuk ka ardhur asnj mesazh nga Forumi Shqiptar, krkoni kodin e konfirmimit nga sistemi i forumit duke shtypur ktu: Kodi i konfirmimit me email.

  Vini re: Para se t krkoni nj kod t ri konfirmimi, shkoni tek adresa juaj e posts elektronike dhe kontrolloni dosjet e saj (prfshir ktu edhe dosjet ku renditen mesazhet e cilsuara si reklama/spam nga filtrat e serverit, dosjet: Junk, Posta indesiderata, etj.).

 13. #11
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Si t veproj, sepse llogaria ime nuk sht aktivizuar ende?

  Nse llogaria juaj nuk aktivizohet nga ana e administratorve, kontaktoni me to duke drguar nj mesazh n postn e tyre elektronike: webmaster@forumishqiptar.com ose duke prdorur formularin Kontaktoni me ne n fund t forumit, jepni t dhnat e llogaris suaj dhe t jini t durueshm n kthimin e nj prgjigje nga ana e administratorve.

 14. #12
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Mir se vini n Forumin Shqiptar, ju urojm diskutime t kndshme me antart e forumit.

  Sinqerisht, Stafi i Forumit!

 15. #13
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Antarsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837
  Shum qart, kjo vlen per te gjith. Te falenderoj Clay More!
  |- M Pikj Nj Pik Loti, N Frm Realiteti -|

 16. #14
  Nuk desha te hap tem te re po dua te shfrytzoj rastin te pyes se si te hap tema me sondazh apo si te hedh ne votim dicka me shpjego me foto te lutem?

 17. #15
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Nse ke ndonj pyetje drejtohu tek:

  Pyetje - prgjigje
  Ktu do t gjeni prgjigjet e pyetjeve dhe shqetsimeve q ne kemi hasur me shpesh nga vizitort. Nse jeni kureshtar ose keni nj pyetje lexoni kt forum para se t na bni pyetjen, pasi mund t gjeni nje prgjigje. (Ky forum shrben vetm pr t lexuar prgjigjet e pyetjeve tuaja)

  Ku do t marrsh shpjegimet e duhura.

  Gjithsesi lexo kt tem: Si t krijojm nj sondazh?
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 18. #16

  Pr: Si t regjistroheni n Forumin Shqiptar!


 19. #17
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,686
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Si t regjistroheni n Forumin Shqiptar!


Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
  Nga pekomeri n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. Prgjigje: 139
  Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •