Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime

  far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  Prmbajtja e tems!
  1. far sht llogaria ime, pseudonimi dhe fjalkalimi?
  2. Pse duhet t regjistrohem dhe a sht i detyrueshm regjistrimi?
  3. far kushtesh duhet t plotsoj pr krijimin/regjistrimin e saj?
  4. Lexoni rregulloren e Forumit Shqiptar!
  5. Si mund t regjistrohem/krijoj nj llogari n Forumin Shqiptar?
  6. Si t plotsoni forumularin e regjistrimit?
  7. Gabimet e mposhtme u shfaqn gjat regjistrimit tuaj!
  8. Aktivizoni antarsin tek Forumi Shqiptar!
  9. Lidhja nuk sht funskionale, si t veproj?
  10. Nuk m ka ardhur asnj mesazh n postn elektronike.
  11. Si t veproj, sepse llogaria ime nuk sht aktivizuar ende?


  Lexoni m posht pr t qn sa m t qart mbi llogarin n Forumin Shqiptar!

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  far sht llogaria ime?

  Llogaria prbhet nga nj emr/pseudonim i cili mbrohet me fjalkalim personal. Mund t futeni me llogarin tuaj nga t gjith ato kompjutera q jan t lidhur me internet.


  far sht pseudonimi/emri?

  Emri i regjistrimit sht emri ose pseudonimi q JU keni zgjedhur t identifikoheni apo shkruani n forum. Emrin tuaj nuk mund ta prdor nj vizitor i dyt, pasi ta keni regjistruar at. Nj emr mund t regjistrohet vetm nj her, n kt mnyr JU do t jeni prgjegjs pr postimet q shkruani n forum.

  Sugjerojm t zgjidhni nj emr t shkurtr, pse jo n shqip i cili mund t'ju prfaqsoj JU denjsisht n forum!


  far sht fjalkalimi?

  Fjalkalimi sht nj fjal sekrete. Detyra e tij sht t mbroj llogarin tuaj nga njerzit e tjer, pra vetm ju dhe vetm ata persona q jan n dijeni t fjalkalimit tuaj mund t futen me llogarin tuaj. Fjalkalimi mund t prmbaj grma dhe numra. Shembull: Albasoul2008 ose asd321.

  Gjithashtu, duhet t kini parasysh q fjalekalimi sht i ndjeshm prsa i prket grmave nse ato jan mdha apo t vogla: Fjalkalimi Shqiptar nuk sht i njjt me shqiptar apo SHQIPTAR. Ka t bje shum fakti se cilat grma jan t mdha dhe cilat jan t vogla.

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Pse duhet t regjistrohem dhe a sht i detyrueshm regjistrimi?

  Regjistrimi nuk sht i detyrueshm dhe ju si vizitor keni t drejt t lexoni pa asnj problem Forumin Shqiptar!
  Regjistrohuni dhe komunikoni me shqiptar anmban bots, duke mos prjashtuar shrbimet q do ju mundsohen si antar/e i/e regjistruar:

  1. T postosh tema t reja.
  2. T prdorsh sistemin e krkimit.
  3. Tu prgjigjesh temave q jan hapur nga antart e tjer.
  4. T shkmbesh mesazhe private me antart e forumit.
  5. T krijoni nj list miqsh n forum me antar q m par nuk i njihnit.
  6. Shum shrbime t tjera q do t shtohen n t ardhmen.


  Kushtet q duhet t plotsoni pr krijimin/regjistrimin e saj?

  T regjistrohesh n forum sht tepr e thjesht dhe pa shpenzime. sht i detyrueshm aktivizimi i llogaris nprmjet posts elektronike, ndaj edhe kushti i vetm sht se ju duhet nj adrese e sakt elektronike. Adresa mund t prdoret vetm njher, pra ju nuk mund t regjistroni 2 llogari t ndryshme m t njjtn adres elektronike. Zgjidhni nj pseudonim/emr q nuk gjendet n forum dhe nj fjalkalimin tuaj personal.

  Vini re: Regjistrimi nuk do t prfundoj me sukses nse ju nuk keni vendosur nj adres elektronike t vlefshme.

 4. #4
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Rregullorja e Forumit Shqiptar!

  Para se t regjistroheni ju rekomandojm t lexoni rregulloren e Forumit Shqiptar.

  Shtypni ktu: Rregullorja e Forumit Shqiptar!

  Si edhe misionin e ktij forumi: Misioni i Forumit Shqiptar!

 5. #5
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Si mund t regjistrohem?

  Shtypni Regjistrohu q ndodhet n krye t forumit, n krahun e majt.

  Forumi do ju ridrejtoj n nj faqe tjetr ku do njiheni me rregulloren e tij. Krkojm nga JU si vizitor q para se t bni fakt t kryer pranimin dhe respektimin e rregullores s tij, t lexoni nj prmbledhje t rregullores s forumit. Lexoni rregulloren dhe do t krijoni nj ide sa m t qart mbi mnyrn sesi funksionon Forumi Shqiptar!

  Pasi t keni lexuar rregulloren dhe pranoni ta respektoni at, duhet t vendosni shenjn 'v' tek kutia 'I lexova dhe pranoj t respektoj rregullat e Forumit Shqiptar' dhe shtypni butonin Regjistrohu pr t vazhduar regjistrimin.


  Pr m tepr ndiqni udhzimet e treguara n imazhet e mposhtme!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 6. #6
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Si t plotsoni forumularin e regjistrimit?

  Ndiqni udhzimet e mposhtme pr t prfunduar me sukses regjistrimin.

  1 - Zgjedhja e emrit
  Zgjidhni emrin me t cilin JU dshironi t njiheni n forum. Sugjerojm t zgjidhni nj emr t shkurtr, pse jo n shqip i cili mund t'ju prfaqsoj JU denjsisht n forum!

  2 - Zgjedhja e fjalkalimit
  Shkruani fjalkalimin q keni menduar t prdorni. Fjalkalimi duhet t prmbaj +6 (6 ose m shum) karaktere dhe t jet i njjt tek t dyja kutit.

  1 - Vendosja e adress s posts elektronike (e-mail)
  Shkruani adresn tuaj t posts elektronike (e-mail). Mos harroni q adresa duhet t jet e vlefshme dhe ashtu si fjalkalimi edhe adresa duhet t jet e njjt tek t dyja kutit.

  4 - T verifikoni imazhin
  N kt kuti JU duhet t verifikoni imazhin i cili shfaqet n krahun e djatht, shkruani karakteret ashtu si shfaqen tek imazhi.


  Sqarim: Krkohet t shkruani nga dy her si fjalkalimin edhe adresn e posts elektronike pr t shmangur ndonj problem q mund t krijohet nga ngatrrimi i karaktereve.


  Pr m tepr shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 7. #7
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  5 - Emri i referuesit/es
  N qoft se dshironi q antarit/es q ju ka rekomanduar t regjistroheni n kt forum ti shtohen kreditet, shkruani emrin e tij/saj tek kutia bosh. Nse nuk jeni rekomanduar nga ndonj antar/e i forumit, thjesht lreni kutin bosh.

  6 - Zgjedhja e ors lokale
  Forumi ju lejon t zgjidhni prdorimin e ors lokale n forum, n kt mnyr edhe postimet do t renditen dhe shfaqen sipas ors lokale. Zgjidhni nj nga zonat n t ciln jetoni/punoni.

  7 - Korrigjuesi i ors lokale
  Ju mund t aktivizoni ose jo korrigjuesin e ors lokale, zgjidhni nj nga tre mundsit:

  Zbulo automatikisht orn lokale.
  Gjithmon prdorni orn lokale.
  Mos prdorni orn lokale.

  8 - Lejo stafin e forumit t'iu drgoj mesazh elektronik (e-mail)
  Keni t drejt t zgjidhni t "shqetsoheni" ose jo nga stafi i forumit. Ky opsion do t lejoj administratort t kontaktojn me ju pr t rejat m t fundit q ndodhin n forum, etj. Rekomandohet t jet e aktivizuar!

  9 - Lejo antart t'iu drgojn mesazh elektronik (e-mail)
  Ky opsion lejon antart e forumit t drgojn ose jo mesazhe tek adresa juaj e posts elektronike. Zgjedhja sht n dorn tuaj!

  10 - Antarsohu n Forumin Shqiptar!
  Formulari u plotsua me sukses, ju duhet vetm t shtypni butonin Prfundo regjistrimin dhe mir se erdht n Forumin Shqiptar!


  Numri 11, shrben pr t pastruar kutit e formularit dhe ri-vendosur prsri t dhnat!


  Shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Ndodh q gjat regjistrimit t krijohen probleme apo parregullsi n plotsimin e formularit. M posht keni t renditura t gjitha problemet/parregullsit q mund t shfaqen gjat regjistrimit tuaj n forum. Lexoni pyetjen si edhe prgjigjen sesi duhet t veproni.


  Gabimet e mposhtme u shfaqn gjat regjistrimit tuaj!


  Keni ln disa prej zonave t krkuara bosh.
  Kontrolloni edhe njher nse keni harruar ndonj fush t formularve pa mbushur.

  Kompletoni zonat e krkuara "emri".
  Keni harruar t shkruani nj emr. Shkruani nj emr pr t vazhduar regjistrimin.

  Ky emr sht n prdorim nga dikush tjetr ose nuk prputhet m krkesat e vendosura nga administratori. Nse ju jeni ClaY_MorE dhe keni harruar fjalkalimin, klikoni ktu.
  Emri me t cilin JU krkoni t regjistroheni sht i zn nga dikush tjetr. Zgjidhni nj emr tjetr.

  Kompletoni zonat e krkuara "adresa e posts elektronike (e-mail)".
  JU nuk keni shkruajtur nj adres, duhet t shkruani patjetr adresn e posts elektronike (e-mail).

  Adresat q ju keni shkruar nuk jan t njjta.
  Sigurohuni q 2 adresat q JU keni shkruar jan t njjta.

  Emri i referuesit/es sht i gabuar.
  Nuk ekziston nj antar/e i/e till, ndaj edhe emri i referuesit/es sht i gabuar. Ri-shkruani edhe njher emrin ose lreni kutin bosh, zgjedhja sht n dorn tuaj.

  Teksti q keni vendosur nuk korrespondon me imazhin e shfaqur.
  Imazhi n t djatht nuk korrespondon me tekstin q JU keni shkruar. Nse nuk jeni n gjendje t kuptoni imazhin, shtypni tek Ndrysho imazhin pr t krkuar nj imazh tjetr sa m t qart.


  Pasi t korrigjoni gabimet shtypni prsri tek butoni Prfundo regjistrimin, t prfundoni regjistrimin tuaj.

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Aktivizoni antarsin tek Forumi Shqiptar!

  Bashk me mesazhin e mirseardhjes n forum ju sht drguar edhe kodi i konfirmimit t regjistrimit. Ju duhet t kompletoni regjistrimin tuaj n forum duke shtypur lidhjen q ju sht drguar tek adresa e posts elektronike (e-mail), mjafton t shtypni tek lidhja e udhzuar n mesazh pr t konfirmuar vlefshmrin e regjistrimit numri 1.


  Lidhja nuk sht funskionale, si t veproj?

  Nse lidhja nuk sht funksionale ju duhet t shkoni tek kjo faqe: Aktivizoni llogarin tuaj numri 2 dhe t vendosni emrin tuaj t antarsimit si edhe kodin e aktivizimit numri 3.


  Pasi t keni kompletuar regjistrimin n njrn nga mnyrat e treguara m sipr, Ju duhet t prisni derisa administratort t aktivizojn llogarin tuaj. Ju do t lajmroheni me nj mesazh tek adresa q keni vendosur gjat regjistrimit, pr aktivizimin e llogaris suaj nga ana e administratorve.

  Vini re: Nse konfirmimi i vlefshmris s regjistrimit nuk bhet brenda 1 jave, llogaria e pa konfirmuar fshihet automatikisht nga forumi.


  Shikoni imazhin e mposhtm!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 10. #10
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Nuk m ka ardhur asnj mesazh n postn elektronike.

  Nse n adresn tuaj t posts elektronike nuk ka ardhur asnj mesazh nga Forumi Shqiptar, krkoni kodin e konfirmimit nga sistemi i forumit duke shtypur ktu: Kodi i konfirmimit me email.

  Vini re: Para se t krkoni nj kod t ri konfirmimi, shkoni tek adresa juaj e posts elektronike dhe kontrolloni dosjet e saj (prfshir ktu edhe dosjet ku renditen mesazhet e cilsuara si reklama/spam nga filtrat e serverit, dosjet: Junk, Posta indesiderata, etj.).

 11. #11
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Si t veproj, sepse llogaria ime nuk sht aktivizuar ende?

  Nse llogaria juaj nuk aktivizohet nga ana e administratorve, kontaktoni me to duke drguar nj mesazh n postn e tyre elektronike: webmaster@forumishqiptar.com ose duke prdorur formularin Kontaktoni me ne n fund t forumit, jepni t dhnat e llogaris suaj dhe t jini t durueshm n kthimin e nj prgjigje nga ana e administratorve.

 12. #12
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Mir se vini n Forumin Shqiptar, ju urojm diskutime t kndshme me antart e forumit.

  Sinqerisht, Stafi i Forumit!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-03-2013
  Vendndodhja
  andej ketej gjithandej
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  si mund ta heq ate i/e regjistruar e te vendos dicka tjeter????????????????? pershembull sic e ke ti ClaY_MorE qe e ke automotive ???????????????????????????????????????
  koha nuk sheron plaget, thjesht te meson te jetosh me to...

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-03-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE Lexo Postimin
  Prmbajtja e tems!
  1. far sht llogaria ime, pseudonimi dhe fjalkalimi?
  2. Pse duhet t regjistrohem dhe a sht i detyrueshm regjistrimi?
  3. far kushtesh duhet t plotsoj pr krijimin/regjistrimin e saj?
  4. Lexoni rregulloren e Forumit Shqiptar!
  5. Si mund t regjistrohem/krijoj nj llogari n Forumin Shqiptar?
  6. Si t plotsoni forumularin e regjistrimit?
  7. Gabimet e mposhtme u shfaqn gjat regjistrimit tuaj!
  8. Aktivizoni antarsin tek Forumi Shqiptar!
  9. Lidhja nuk sht funskionale, si t veproj?
  10. Nuk m ka ardhur asnj mesazh n postn elektronike.
  11. Si t veproj, sepse llogaria ime nuk sht aktivizuar ende?


  Lexoni m posht pr t qn sa m t qart mbi llogarin n Forumin Shqiptar!



  HELP
  me duet te rigjej llogarine e vjeter te foumit por nuk mbaj mend username dhe password, llogaria eshte jo aktive press 3 vitesh. Me ke mund te kontaktoj per ndihme?

 15. #15
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,289
  Faleminderit
  173
  118 falenderime n 104 postime

  Pr: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  Citim Postuar m par nga lostname Lexo Postimin
  HELP
  me duet te rigjej llogarine e vjeter te foumit por nuk mbaj mend username dhe password, llogaria eshte jo aktive press 3 vitesh. Me ke mund te kontaktoj per ndihme?
  Si cdo llogari ka edhe nje email ekzistus, do te sugjeroja te hidhje nje sy email dhe do e rigjesh accound tend ketu.
  Silence is golden.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-03-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  A mundet nje adminiatrator te me kontaktoje ju lutem? Ne e-mail egzistues gjeta e-maile te vjetra nga albforumi por kur e vendosa tek "harrova fjalekalimin" nuk egziston.
  Shpresoj mos te jete mbyllyr ajo llogari

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2018
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  24
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  nese jeni regjistruar duhet te lexonit rregulloren

Tema t Ngjashme

 1. Si te krijoj nje loj te vogel
  Nga gigabyte n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-04-2009, 16:47
 2. Dua t krijoj nj 'database', p.sh. pr nj lokal
  Nga ardi22 n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 08-01-2009, 17:53
 3. si mund te marr ose te krijoj nje premium account ne rapid share
  Nga ardi22 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 19:46
 4. Si t krijoj nj PPPoE n Ubuntu?
  Nga auLoN. n forumin Prdoruesit e Unix
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 05:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •