Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
 1. #1
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914

  Veton Surroi ministr i Jashtm i Kosovs

  Nese e miriton ndonje politikan te jete i pari Minister i jashtem i Kosoves, me plot bindje e them se ai eshte Veton Surroi.
  Ne te gjithe njohim aftesite, kontributin e dhene per Kosoven, njohim diplomacine e tij.
  Veton Surroi e meriton!

 2. #2
  E Meriton kete Pozit pasi qe nje kohe te gjate eshte duke
  kontribuar ne politiken e vendit tone.


  _____________________
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e beerti
  Antarsuar
  11-08-2007
  Postime
  197
  Edhhe une Pajtoheme me u dy edge mendoj qe eshte i vetmi ky qe kish mujt me kry ke detyra ashtu siq duhet .

  Po a ka mundsi ky te arrij deri tek ky post gjasajt jon as 10% mendoj kshtu ..

 4. #4
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,838
  Ministr i punve t jashtme duhet t jet nj politikan i ri , q e njeh mentalitetin e bots , sidomos t asaj perendimore .

  Nj politikan stabil i pa korruptuar , jo vetm n kuptimin e korruptimit klasik t fjals (i bler me para) , por i pakorruptuar politikisht .

  Vetoni , pr fat t keq ka br poteza q i takojn korruptimit politik .

  Ai na pat qujt "fashiasta" neve shqiptarve . Ky sht nj gabim q nuk i falet kurr .

  Paramendoni, shkijet nuk kan thn pr vetveten se jan fashista, shkatrus t kultures , barbar ... atribute q u takojn edhe gjithmon u kan takuar , po del ky fat Veton sahati e po na flet fjal t "mdha".

  Ky s`bon hiq kurqush me qen minister, e aq m pak i punve t jashtme .

  Kili

  SHQIPRIA SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 5. #5
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Edita Tahiri ku mbet atehere ?
  Ajo gjith kohen tu jep intervista kishe une po bohna Ministre e Jashtme , hajt se ate vend ka me nxan dikush tjeter

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Antarsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,120
  Surroi do bhet presedent, kt ai meriton... ka thuani ju?

 7. #7
  Jaguar Maska e Agon_xh
  Antarsuar
  02-06-2005
  Mosha
  37
  Postime
  252
  Kush e ka dhene ket lajme, a bisedojhet ne qarqet politike per Vetonin apo ja keni fut kot ?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Antarsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,120
  e vrtet

  rilexoje

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,281
  Vetoni ka prvoj politike, ka aftsi, njeh bukur gjuhn angleze, n mos edhe ndonj tjetr.
  T pyetet secili njeri i Kosovs, n poste nuk mund t zgjidhet askush, sepse secilit ia gjejm ndonj vegz, apo ia ngjesim ndonj bisht. Un kam lexuar fyerje n adres t Thait, pse pr hir t Evrops ia fali nj traktor serbit dhe lozi me fmijn serb.

 10. #10
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Antarsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,695
  Per mendimin tim njeriu me i pershtatshem per poziten e ministrit te puneve te jashtme do te ishte pikerisht zoti Veton Surroi!!
  Pervoja e tij politike dhe aftesit e tij te pazevendesueshme prej politikani, do te ishin me se te nevojshme per nje prezantim sa me te denje te problemeve dhe interesave te Kosoves ne boten e jashtme!!
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 11. #11
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,838
  Ne historikisht kemi pas dhe kemi n vende udhhqse njerz t dyshim , dhe nuk do t m befason po q se ndodh kjo prap .

  Suroi ka gjykuar popullin e vet pa t drejt, nuk ka ktu kurfar qpifjesh , nse nuk e dini , mjojeni .

  Kjo nuk ka asgj t prbashkt me traktorin e dhuruar shkaut .
  traktorin do ta gzoj shkau , kurse t gjith q din se 2+2=4 , e din se kjo ishte nj fars politike . Bile mund t thuhet se ishte fitore e madhe e Thaqit , njher i vrau e tash po i lmon .
  Mir po ju bon shkijeve , mbasi na kan mbet ende n token arbrore , le t`i shfrytzoj s paku njher pr t miren e Kosoves , edhe pse artificialisht , dikush e blen n bot .

  Vetoni kursesi nuk bn t jet prfaqsues institucional i Kosoves s Pavarur!
  Vetoni qenka i menqur!?

  M kujtohet kur n Shqipri , u emrua si kryepeshkop i Kishes Autoqefale Shqiptare , antishqiptari Anastasi , atdhetari K.Dane pati reaguar tek kryetri i Shqipris S.Berisha .
  Berisha u prgjigj me at se -"Ai (prifti) sht njri shum i zgjuar".
  z.Dane ia kthei:"Mu pr at se sht i zgjuar , ai sht i rrezikshm pr Shqiprin dhe shqiptart"
  Dihet se si po shkon puna!

  kjo do t ndodhi po qe se nj njeri i "menqur" do t mar role t rndsishme n Diplomacin Kosovare .

  Kili

  SHQIPRIA SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 12. #12
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Kili, ke bere nje krahasim te pa logjikshem, Anastasi me Surroin skane asgje te perbashket.

  Surroi do jete MINISTER I JASHTEM I KOSOVES do ti apo nuk do ti.

 13. #13
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,838
  TIGRI!

  Lexoje edhe nj her , se po m duket nuk e kuptove.

  Vetoni ka thn fashist pr neve , kjo nuk i falet!

  Qy, ai mund t edhe t bhet minister i punve t jashtme , po njeri nuk bhet.

  Kjo nuk ka t bj me mua o tigr, po me Vetonin dhe Kosoven .

  Kili

  SHQIPRIA SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 14. #14
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Citim Postuar m par nga KILI MERTURI Lexo Postimin

  Ai na pat qujt "fashiasta" neve shqiptarve .

  A ben ndonje link apo prove tjeter se Surroi ka quajtur Shqiptaret Fashista? Une e di se ka thene Fashistat Shqiptar.

  Nese ti e ke gjetur veten ne kete grup te caktuar qe kane karakteristika te caktuara fashiste, kjo nuk te jap te drejte qe TI ne kete rast te Identifikosh veten me gjithe popullin Shqiptar.

  Jo qe nuk me pengon, por edhe e respektoj mendimin tend per Surroin. Te gjithe e dim se cfare peshe ka mendimi yt kundrejt te Surroit. Por, me pengon qe te gjithe Shqiptaret i ben fashista.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 15. #15
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,838
  kiniku!?

  Tani ne mund t bjm loj fjalsh , por ai e ka prdorur termin fashist pr shqiptart.

  A vetm nse t t prmendet emri yt , ti reagon kurr dikush flet e shan shqiptart pa t derjt ,apo?!

  Fjala ieshte pr mars 2004 , dhe sjallja e shqiptarve ishte e provokuar nga shkijet , dhe aty nuk kishte asnj shenj fashizmi .
  T thuash fashizm pr ato ngjarje sht absurde.
  T thot Vetoni!!!Kjo nuk ka der.

  Ky ka thn ashtu pr t u hy n qeft t huajve dhe shkijeve , ska dyshim . Po q se bhet ministrer a dicka n at stil , ai do t bj edhe shum m shum pr t huajt e shkijet.

  Kili

  SHQIPRIA SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 16. #16
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Edhe Rugova i ndjere ka thene UCK-ja eshte dora e zgjatur e Serbise.

  Ne politike shumcka lejohet, fjalet i mer era, veprat ngelin.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Pse mos te bahet mbret ...keshtu e ka jeten e sigurume...

  kam ndegju qe asht me i pasuri i Ks qka ben me ato pare a ka ndertu nji fabrik te punon pupulli i pa pun 80% ata qe punojn ne Ks punojn me kontrata pa sigurim...model amerikan ....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  kush u ba minister i jashtem i kosoves?

  per i afte eshte i afte vetoni.. por si njeri eshte nje m.utsihane si krejt shoket e tij ne partin ora e ne pdk te cilve ju ka sherbyer si qen gjahu..

 19. #19
  DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
  Antarsuar
  10-03-2008
  Vendndodhja
  TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
  Postime
  252

  Talking

  Citim Postuar m par nga Tigrimelara Lexo Postimin
  Nese e miriton ndonje politikan te jete i pari Minister i jashtem i Kosoves, me plot bindje e them se ai eshte Veton Surroi.
  Ne te gjithe njohim aftesite, kontributin e dhene per Kosoven, njohim diplomacine e tij.
  Veton Surroi e meriton!
  e kujt i rruhet
  SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
  ULTRAS PARTIZONI

 20. #20
  superman Maska e rolling
  Antarsuar
  20-11-2007
  Vendndodhja
  rrokulli
  Postime
  132

  Thumbs down

  ahhhhhhh sikur te behej po na ka ardhur skender hyseni qe nuk di as te lexoje mire

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i par i Republiks s Kosovs
  Nga Albanino n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 2055
  Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
 2. Albin Kurti: "T gjithve na mungojn"
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 25-01-2006, 22:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •