Close

Rezultati i Sondazhit: A ju pelqen flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës

Votues
334. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Shumë

    58 17.37%
  • Pak

    66 19.76%
  • Aspak

    210 62.87%
Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 413
  1. #21
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Mua personalisht nuk me pelqen flamuri sidomos ato ngjyra pa lidhje fare.
    Por rendesi ka pavarsia!
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    nuk me pelqen hiç. kosovaret nuk do ta ndjejne kurre si te vetin....
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2008
    Postime
    4
    si te them
    e beri i neruari Rugove nje flamur per lakmi, e beri te mire , te menqur, te pashem per ti a pasur lakmi, por nuk e deshen qunat e malit, i pengoj pak atyre se e beri nje njeri i menqur, por nejse
    ky i fundit na erdhi shpejt por nejse e pranuam se po te mos e pranonim do te na e sjellte babadimri nga europa ne zarfe e do te na e thoshte merreni se ky eshte per ju

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    nuk e di kur te luaj kombetarja jone shqiptare si do shkojne ne stadium me dy flamure ?

  5. #25
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Nje pyetje per ata qe kane votuar se ju pelqen.

    Cka ju qon ta pelqeni kete flamur,ngjyra,yjet,apo harta e Kosoves.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  6. #26
    I Pavarur nga poli.ditore
    Anëtarësuar
    29-12-2006
    Postime
    56
    Janë shumë arsye që neve duhët ta pëlqejm Flamurin e ri. Duhtë të mësohemi me të, e di që nuk u bë për qejfin tonë, por ja qe është këtu.
    Sot me bëhej qejfi derisa shkijet digjnin Flamurin tonë, më bëhej qejfi sepse sa më shumë ata urrejn diçka tonën, neve e dojm atë më shumë!
    Me qejf neve nuk do të kishim ndryshuar asgjë, neve kemi flamurin e nuk na u desh një i ri, por ja që "rregullat" e lojës nganjëher nuk janë ato që neve na pëlqejn qindë për qindë, dhe nga ajo duhët të pajtohemi.
    Nuk është edhe aq keq, Flamuri ka tërsin territoriale të Kosovës, dhe ata pes yje, ngjyra blue e ndihmon Kosovën në integrimet evropiane. Askuj në Evrop nuk do t'ia "vret syrin" Flamuri i Kosovës, e neve do të përfitojm shumë, kemi nevojë.
    Me flamurin e ri të Kosovës nuk do ta ken të vështirë as shtetet Evropiane të indentifikohën, Me një fjalë, e ndihmojm Kosovën, është Evropë si ne!
    Do të ketë Shtetas Kosovarë, por jo edhe Komb kosovarë.
    Shqiptari mbetet Shqiptarë. Dje,sot, e edhe për njëmijë mote që vijnë!
    Edhe nëse do të vdisja nuk do të mërzitësha, ama ti bijer njëher autostrades Durrës-Morinë

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga Ylldriti Lexo Postimin
    Janë shumë arsye që neve duhët ta pëlqejm Flamurin e ri. Duhtë të mësohemi me të, e di që nuk u bë për qejfin tonë, por ja qe është këtu.
    Sot me bëhej qejfi derisa shkijet digjnin Flamurin tonë, më bëhej qejfi sepse sa më shumë ata urrejn diçka tonën, neve e dojm atë më shumë!
    Me qejf neve nuk do të kishim ndryshuar asgjë, neve kemi flamurin e nuk na u desh një i ri, por ja që "rregullat" e lojës nganjëher nuk janë ato që neve na pëlqejn qindë për qindë, dhe nga ajo duhët të pajtohemi.
    Nuk është edhe aq keq, Flamuri ka tërsin territoriale të Kosovës, dhe ata pes yje, ngjyra blue e ndihmon Kosovën në integrimet evropiane. Askuj në Evrop nuk do t'ia "vret syrin" Flamuri i Kosovës, e neve do të përfitojm shumë, kemi nevojë.
    Me flamurin e ri të Kosovës nuk do ta ken të vështirë as shtetet Evropiane të indentifikohën, Me një fjalë, e ndihmojm Kosovën, është Evropë si ne!
    Do të ketë Shtetas Kosovarë, por jo edhe Komb kosovarë.
    Shqiptari mbetet Shqiptarë. Dje,sot, e edhe për njëmijë mote që vijnë!
    ylldriti, kaq shum te ka pelqy flamuri i ri sa as numrin e yjeve nuk e mban mend. jan 6 yjet e jo 5....

  8. #28
    Citim Postuar më parë nga gjergji1985 Lexo Postimin
    do te desha te kuptoja sa % e kosovareve duan bashkimin me shqiprine
    Pyetje e bukur kjo. Une jam e mendimit qe nese para pavarsise, bashkimin me Shqiperine e doni 100%, sot mendoj se 50% e tyre e duan kete bashkim.
    Sa per flamurin, per mendimin tim ben gabimin me te madh qe nuk u permbajten sado pak ne flamurin qe ka valvitur per kaq vite ne ate shtet. Kane bere nje flamur me ca ngjyra shume pa lidhje. I rrofshin yjet qe simbolizojne dicka.
    "The key to happiness is having dreams... The key to success is making dreams come true."

  9. #29
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Pak!

    Ngjyra eshte e vetmja gje qe ja prish atij flamuri mendoj une
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  10. #30
    I Pavarur nga poli.ditore
    Anëtarësuar
    29-12-2006
    Postime
    56
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    ylldriti, kaq shum te ka pelqy flamuri i ri sa as numrin e yjeve nuk e mban mend. jan 6 yjet e jo 5....

    Nuk jam antarë i rregullt këtu, ndaj edhe nuk e besoj që e ke me sherr komentin tënd.
    ha, hahaha. si paskëm numruar Yjet edhe aq, 5 dhe unë
    Edhe nëse do të vdisja nuk do të mërzitësha, ama ti bijer njëher autostrades Durrës-Morinë

  11. #31
    Flamur koti,duket qe e kan bere shpejt e shpejt,ska asnje proporcion as harten e kosoves nuk ja kane vene ne mes por te spostuar poshte.

  12. #32
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    As mua nuk me pelqeu, mund te kishte nje nderthurje, ngjashmeri me flamurin tone kuq e zi..Mendoni kaq vjet eshte luftuar, kenduar, vrapuar, ndjere krenari per nje flamur , sot per hir te atyre qe miratuan [pavarsine e merituar duhet zgjedhur dicka fare pa lidhje..Te mos ishte dhe ajo harta e Kosoves ne mes mund ti vije cdo shtet atij flamuri vetem ate te cilit i perket jo..
    Gjithsesi ky do jet flamuri zyrtar, e rendesishme eshte Kosova e lire.Shpresoj te mbarojn shpejt gjithe trazirat e me ne fund gjysma jone te ece e qete ne rrugen e sovranitetit e zhvillimit.
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  13. #33
    Albanian Maska e Mogli--
    Anëtarësuar
    20-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë (ALBANIA)
    Postime
    56
    As mua nuk me pelqeu shume por vetem pak..
    Vrtet nuk ka ngjashmeri me flamurin tone por mos harroni se kosova eshte nje rast 'UNIK' dhe kjo ishte nje zgjidhje e drejte sipass meje.N.q.s do te ngjante me flamurin tone,atehere sigurisht qe do te kishte me shume probleme dhe me shume nxitje per protesta nga nacionalistet serbe..
    Gjithsesi Kosovaret e kane ne zemer flamurin e VERTETE Shqiptar 'KUQ E ZI'

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga Ylldriti Lexo Postimin
    Nuk jam antarë i rregullt këtu, ndaj edhe nuk e besoj që e ke me sherr komentin tënd.
    ha, hahaha. si paskëm numruar Yjet edhe aq, 5 dhe unë
    haahaha ja hodhe bukur hahaah. bravo!

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-10-2007
    Postime
    42

    kosova

    mu personalisht me pelqen per dy shkaqe nje harta e kosoves e pa ndar dhe dy perfaqson shtetin me te ri ne bot REPUBLIKEN E KOSOVES e per flamurin KOMBETAR no coment

  16. #36
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Kosoves i duhej pajteter nje flamur tjeter se ndryshe do te shpaloste replika jo te kendshme nga nderkombetaret sidomos Rusise dhe Serbis do i jepesh mundesia per te thene se ja "Ku e keni Shqiperine e Bashkuar".. Juve nuk e shikoni se cfare po behet qe ato ne Kosove duke thene ne jemi shtet i pavarur dhe Politikanet Kosovar nuk po permendin "Shqiptar" apo "Shqiptaret" fare na del RUSIA, dhe kerrcenon se do perdori force Ushtarake ne Kosove!

    Flamuri i ri eshte Koti, por e rendesishme eshte Pavarsia. Nje dite dhe flamuri do behet 1.
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e valius
    Anëtarësuar
    21-05-2007
    Postime
    277
    tamam si flamuri i bosnjes pfffffff
    ka lezet flamuri kuq e zi
    Kosovaret zemren e kan kuq e zi

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e bela70
    Anëtarësuar
    23-05-2003
    Vendndodhja
    Pejë
    Postime
    812
    Flamuri me pelqen deri ne nifar mase ,pasi ky flamur nuk do te na hyj ne zemer aq dhe keshtu qe nuk do ndahemi nga flamuri yn me shkabë.
    Lexova diku ne nje postim se kinse yjet simbolizojn minoritete ne kosov,jo ore se un kam degjuar se ato simbolizojn shqiptaret e ndar ne 6 shtet(Shqiperi,Kosov,Macedoni, Serbi,Mal i Zi dhe Greqi)e ku tegjith jan njelloj yje,ndersa ne mes kosova esht ajo qe do i bashkoj keto yje
    Duajeni njëri tjetrin.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    shum shum me pelqei


  20. #40
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    nuk më pëlqen por kuptoj arsyet për të cilat është vënë

    postimi #34 i kësaj teme duhet fshirë. Është turp e skandal; na shikojnë dhe sy të tjerë. Zhdukeni.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Kushtetuta e Kaçanikut, themelet e shtetit shqiptar në Kosovë
    Nga SkyThinks në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-05-2016, 15:32
  3. Shpërthen dhuna ndëretnike në Kosove
    Nga mitrovicalia_81 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 334
    Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26
  4. Demaçi themelon "Forumi Qytetar i Kosoves"
    Nga mani në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 37
    Postimi i Fundit: 20-03-2004, 13:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •