Close
Faqja 9 prej 37 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 728
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e Sparkly
  Antarsuar
  09-04-2007
  Vendndodhja
  Bordeaux
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  udi gjithnje flitet vetem per politike...
  po mire te pakten a keni votuar ju apo nuk mundeni?!!

  Sido qe te jete mos u merzisni se gjerat nuk kane per te ndryshuar shume se po te krahasoni programet ndryshojne shume pak njeri nga tjetri ose te pakten kete thone dhe vete francezet...

  edhe nje pyetje po ketej nga Bordeaux nuk ka ndonje student shqiptar???

  Ndryshuar pr her t fundit nga Sparkly : 30-04-2007 m 08:56

 2. #162
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sparkly....gjithnji per politike flitet se nga ajo varemi ne; qofshim pa letra, me letra, francez apo european...
  Kane votu ato qe kan te drejten dmth ato me nenshtetsi kurse ato qe se kane nenshtetsine nuk votojne...

  Gjanat isoj nuk i kane kto...plotsisht te kunderta...kot si thojne "e majte" dhe "e djathte"...Sarkozy-ja man politike kapitaliste...nen pretekstin se do rrisi "smick-un"...por ai deklaron se do mbroje patronatin...(patronat=mbartesit e pareve) kshu qe i bie t'jete politike KAPITALISTE...gjithsesi te djathtet gjithmone KAPITALISTE e kane politiken...dhe besome...kjo lloj politike nuk sjell has njehere barazi n'shoqeri...

  Megjithate per Studentet ska ndonje "rrezik" te vecante...sepse me te miret mund te punesohen ne France...sepse Sarkozy-ja mbeshtet politiken e emigrimit te Perzgjedhur...dmth qe do marri Ajkat e Shteteve te dobet...dhe nqs ja merr kte t'funit...ca do i ngelet shteti t'shkrete...nga ku edhe Kapitalizem....

  Pershnetje
  U BA CA U BA LENE MA....

 3. #163
  Engineer Maska e planeti_x
  Antarsuar
  29-12-2004
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Ndihme

  Mirdita te gjitheve!!
  Po kekoj ndihme, te di sa me shume se si behen
  dokumentat apo leje qendirmi ne france.
  A ka rregulla e kushte te veshtira?
  Provova te telefonoj ambasaden tone ne Paris, por nuk u pergjigj njeri!

  Ku mund te gjej informacion rreth keti problemi?

  Kushdo qe din ndonje gje, eshte i lutur te me shpjegoje dhe mua.


  Faleminderit!!

 4. #164
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Pershendetje Per Shqipet QE Ndodhen Ne France KAlofshni Sa me Kendshem

 5. #165
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  planeti x, ma c'arsye kerkon ti qe shteti francez te te jape leje qendrimi? si dhe pse do te vish? pa kete informacion as une por besoj as ambasada nuk te pergjigjet dot

 6. #166
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Antarsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs down Sarkozi fitimtar

  I zhgenjyer per kete zgjedhje te francezve. fare me beri pershtypje ne keto zgjedhje ishte roli gjithmone e me i madh i sondazheve qe gjithmone e me teper i afrohen realitetit.
  Nje pyetje. A e ka njeri idene se kush eshte politika e Sarkos per Kosoven? Sonte e degjova qe foli per mesdheun por ne vija te pergjithshme.

  @+
  Love And You'll Be Loved

 7. #167
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Pershendetje Per Djalin e Dajes Sim Qe Ndodhet Ne France...

 8. #168
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  e ndaj zhgenjmin tend never say never. nuk di c'te them per kosoven por fakti qe eshte pro amerikan mbase do jete gje pozitive per kosoven ne lidhje me statusin. s'di ne fakt. ate qe di eshte se sarkozy qenka maipulator i rangut te pare: mbaj mend si talleshin mediat kur pati thene se mendonte per elisee cdo mengjes kur rruhej. dhe kush dilte hapur si mbeshtetes i sarkozy, i viheshin te gjithe me media e me opinion publik (kujtoni doc gyneco me fillim) dhe tani ma zgjedhin president te republikes. kam nje fjale ne maje te gjuhes per francezet qe me mire s'po e them.

 9. #169
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ELBASANLLIU
  Sparkly....gjithnji per politike flitet se nga ajo varemi ne; qofshim pa letra, me letra, francez apo european...
  Kane votu ato qe kan te drejten dmth ato me nenshtetsi kurse ato qe se kane nenshtetsine nuk votojne...

  Gjanat isoj nuk i kane kto...plotsisht te kunderta...kot si thojne "e majte" dhe "e djathte"...Sarkozy-ja man politike kapitaliste...nen pretekstin se do rrisi "smick-un"...por ai deklaron se do mbroje patronatin...(patronat=mbartesit e pareve) kshu qe i bie t'jete politike KAPITALISTE...gjithsesi te djathtet gjithmone KAPITALISTE e kane politiken...dhe besome...kjo lloj politike nuk sjell has njehere barazi n'shoqeri...

  Megjithate per Studentet ska ndonje "rrezik" te vecante...sepse me te miret mund te punesohen ne France...sepse Sarkozy-ja mbeshtet politiken e emigrimit te Perzgjedhur...dmth qe do marri Ajkat e Shteteve te dobet...dhe nqs ja merr kte t'funit...ca do i ngelet shteti t'shkrete...nga ku edhe Kapitalizem....

  Pershnetje

  I paske hyr me turinje politikes he Elbasanlliu

  Ame ckemi ane ca ke ba nai gja ca thot jeta mir tkam ke hum fare e burr ca ban kshu se me zor tkemi ajd ajd Tpershendes nga Skampa me kangen e kampionve

  Respekt BABA.

 10. #170
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ELBASANLLIU
  Sparkly....gjithnji per politike flitet se nga ajo varemi ne; qofshim pa letra, me letra, francez apo european...
  Kane votu ato qe kan te drejten dmth ato me nenshtetsi kurse ato qe se kane nenshtetsine nuk votojne...

  Gjanat isoj nuk i kane kto...plotsisht te kunderta...kot si thojne "e majte" dhe "e djathte"...Sarkozy-ja man politike kapitaliste...nen pretekstin se do rrisi "smick-un"...por ai deklaron se do mbroje patronatin...(patronat=mbartesit e pareve) kshu qe i bie t'jete politike KAPITALISTE...gjithsesi te djathtet gjithmone KAPITALISTE e kane politiken...dhe besome...kjo lloj politike nuk sjell has njehere barazi n'shoqeri...

  Megjithate per Studentet ska ndonje "rrezik" te vecante...sepse me te miret mund te punesohen ne France...sepse Sarkozy-ja mbeshtet politiken e emigrimit te Perzgjedhur...dmth qe do marri Ajkat e Shteteve te dobet...dhe nqs ja merr kte t'funit...ca do i ngelet shteti t'shkrete...nga ku edhe Kapitalizem....

  Pershnetje

  I paske hyr me turinje politikes he Elbasanlliu

  Ame ckemi ane ca ke ba nai gja ca thot jeta mir tkam ke hum fare e burr ca ban kshu se me zor tkemi ajd ajd Tpershendes nga Skampa me kangen e kampionve

  Respekt BABA.

 11. #171
  Engineer Maska e planeti_x
  Antarsuar
  29-12-2004
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga babybell
  planeti x, ma c'arsye kerkon ti qe shteti francez te te jape leje qendrimi? si dhe pse do te vish? pa kete informacion as une por besoj as ambasada nuk te pergjigjet dot
  Une per momentin punoj per nje kompani franceze ne shqiperi dhe nepermjet punes kam ardhur disa here dhe ne france.
  Me sa shikoj, po te kembnguli shume, mund tua mbush mendjen ketyre te me kalojne me pune ketu. Por para se te kerkoj nje gje te tille, dua te di per lejen e qendrimit. A jep shteti francesh nenshtetsi a ndonje gje te tille.
  Se pastaj do me pelqente te merrja dhe nusen andej (pa te ku te shkoj )

  Dmth, duke patur nje pune te rregullt, sa mundesi kam dhe pse sa kohe, te marr leje qendrimin ne france.

  Shume faleminderit per keshillat!!

 12. #172
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga planeti_x
  Une per momentin punoj per nje kompani franceze ne shqiperi dhe nepermjet punes kam ardhur disa here dhe ne france.
  Me sa shikoj, po te kembnguli shume, mund tua mbush mendjen ketyre te me kalojne me pune ketu. Por para se te kerkoj nje gje te tille, dua te di per lejen e qendrimit. A jep shteti francesh nenshtetsi a ndonje gje te tille.
  Se pastaj do me pelqente te merrja dhe nusen andej (pa te ku te shkoj )

  Dmth, duke patur nje pune te rregullt, sa mundesi kam dhe pse sa kohe, te marr leje qendrimin ne france.

  Shume faleminderit per keshillat!!

  Nenshtetesine franceze nuk mund ta kerkosh dot me anen e punes qe ben edhe pse ti punon per nje kompani franceze.
  Duhet te kesh ne fillim nje leje qendrimi ne France gati per 5 vjet dhe vetem pas ketyre viteve mund te besh nje kerkese per nenshtetesi franceze..
  Kerkesa zgjat gati dy vjet dhe jo gjithmone mund te jepet,pasi per te qene francez duhet te plotesosh shume kritere dhe te kesh nje integrim te barabarte me vendasit..

  te uroj shanc
  "Carpe Diem"

 13. #173
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Antarsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Exclamation dokumentat ne France

  DI_ANA e ka pershkruar shume qarte marrjen e nenshtetesise.
  Kurse per sa i perket lejes se qendrimit duhet qe te besh nje kerkese per leje qendrimi salari. Per kete duhet te kesh:
  1. Nje promesse d'embauche crite (nje premtim te shkruar punesimi (fjale per fjale)) nga nje firme franceze, e cila duhet te justifikoje faktin perse te puneson ty dhe perse nuk puneson nje francez per te njejtin post.
  2. duhet te plotesosh ti dhe firma nje kontrate ku jepen rroga etj etj.
  3. Shume e rendesishme por qe nuk shkruhet ne asnje vend => duhet te besh nje leter motivimi per je justifikuar PSENE?

  ka dhe pika te tjera por keto jane me te rendesishmet ne mos gaboj. Nese ata te firmes tende mund te te sigurojne keto atehere gjerat jane me te thjeshta per ty.

  nese ke pyetje te tjera mos hezito

  @+
  Love And You'll Be Loved

 14. #174
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Pershendetje per gjithe ju qe gjendeni ne France,

  Sonte eshte nata e pare e Festivalit "Eurovision" . Mos harroni se duhet votuar per Shqiperine.
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 15. #175
  azagori Maska e Korca_Reli
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  43
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga bOndi_oo7
  Pershendetje per gjithe ju qe gjendeni ne France,

  Sonte eshte nata e pare e Festivalit "Eurovision" . Mos harroni se duhet votuar per Shqiperine.
  Dhe sigurisht qe te gjthe Shqiptaret do votojme per kengen perfaqesuese ne eurovision, e cila ishte:

  FANTASTIKE

 16. #176
  Engineer Maska e planeti_x
  Antarsuar
  29-12-2004
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Never Say Never
  nese ke pyetje te tjera mos hezito
  Shume faleminderit per shpjegimet!!

  Kam dhe nje pyetje tjeter (per momentin)
  A me mjafton leja e qendrimit qe te bej kerkesen qe nje persen tjeter nga Shqiperia te vi tek une??
  Sepse per momentin jam i fejuar, para se te "nisem" (nqs do nisem ndonjeher per france) do martohem. Puna eshte te marr dhe "PITIN" (nuk i them dot Grua )

  Apo me mire eshte te nisem dhe te bej dok. a lejet e qendrimit pa u martuar, e pastaj te martohem??

  Gjithe te mirat dhe faleminderit!!

 17. #177
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2006
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga planeti_x
  Shume faleminderit per shpjegimet!!

  Kam dhe nje pyetje tjeter (per momentin)
  A me mjafton leja e qendrimit qe te bej kerkesen qe nje persen tjeter nga Shqiperia te vi tek une??
  Sepse per momentin jam i fejuar, para se te "nisem" (nqs do nisem ndonjeher per france) do martohem. Puna eshte te marr dhe "PITIN" (nuk i them dot Grua )

  Apo me mire eshte te nisem dhe te bej dok. a lejet e qendrimit pa u martuar, e pastaj te martohem??

  Gjithe te mirat dhe faleminderit!!
  mirembrema po ke te drejt te besh kerkesen pergjigja te vjen per nje jave por nuk i dihet aprovohet apo jo...me e mira eshte te beshe martesen para se te vish keshtu ben nje kerkes per bashkim familje...e mira eshte qe gruaja te dij te flasi frengjisht edhe ti ti gjesh nje kontrat pune ketu sepse me ligjet e reja qe do dalin nuk ke per te patur shume shance.

 18. #178
  Perjashtuar Maska e BuB@
  Antarsuar
  15-05-2007
  Vendndodhja
  N Planetin e kaltr !
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Bonjour tous les Albanais de France !

  Ju prshndes t gjithve duke ju uruar do t mir n kt jet dhe dans l'autre

  Votre ami, BuB@

  Mes salutations les meillieurs.

 19. #179
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tung !!
  E kam nje pyetje per Shqiparet (nga Kosova, ose Mali i Zi ...) se jetojn ne France.
  Kur ju pyet dikush se qfar nenshtetsi keni ose kan prindert e juaj , cila eshte pergjegja juaj ?
  => "Albanais(e) ?, ose Kosovar(e)" ?
  shpesh here kur me ka pyetur dikush i kam then se jem "Albanaise" dhe nuk e ka kuptuar pse nuk thojsha "Kosovare" ...
  Per veti, mendoj se fjala "Kosovar(e)" ne gjuhen frenge me duket jo e bukur dhe diskriminative.

  ju pershendes
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 20. #180
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Antarsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  35
  Postime
  2,420
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Pershendetje gjith shqiptarve qe ndodhen ne franc
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

Faqja 9 prej 37 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
 5. TOP10 i kinematogarfise boterore
  Nga autori n forumin Kino-Televizioni npr Bot
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-06-2005, 10:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •