Close
Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 728 prej 728
 1. #721
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Azil ne France

  Me duhen informata te sakta per azil ne France,,,,une jam nga Maqedonia,me arsye dua qe te kerkoj azil,dhe vetem e dua nje mendim prej ju qe jan ne France,,,,ne cfar qyteti ka me shume kushte,dhe sa jan gjasat per ta fituar azilin ne krahasim me vendet tjera europiane,,,,flm

 2. #722
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime
  Citim Postuar m par nga taipan Lexo Postimin
  Me duhen informata te sakta per azil ne France,,,,une jam nga Maqedonia,me arsye dua qe te kerkoj azil,dhe vetem e dua nje mendim prej ju qe jan ne France,,,,ne cfar qyteti ka me shume kushte,dhe sa jan gjasat per ta fituar azilin ne krahasim me vendet tjera europiane,,,,flm
  S shqiptar kurrfare shance nuk keni ... !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 3. #723
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Kreksi Lexo Postimin
  S shqiptar kurrfare shance nuk keni ... !
  Pse?une sa e di cdo njeri me arsye mundet me kerku azil ne mban boten,,,,dhe une kam arsye sic thash,,,,sjan ekonomike,por politike dhe per sigurine e jetes

 4. #724
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime n 112 postime
  Citim Postuar m par nga taipan Lexo Postimin
  Pse?une sa e di cdo njeri me arsye mundet me kerku azil ne mban boten,,,,dhe une kam arsye sic thash,,,,sjan ekonomike,por politike dhe per sigurine e jetes
  Pershendetje taipan,e vertet qe cdo person ka drejt te kerkon strehim ne cdo shtet qe deshiron te shkoj,vetem qe arsyeja pa fakte (dokumenta) mundet te refuzohet.
  Andaj nese keni fakte,ne cilin do departement ne Franc qe do te lajmeroheni do kujdesen per ty,
  por une te kisha keshilluar kerko strehim ne Qytetet e vogja qe jan ne kufi me Zvicren,Spanjen ose Gjermanin.
  Suksese dhe fat ne vendimin tend.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhenet.M.S. : 06-10-2012 m 07:17
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 5. #725
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Pershendetje taipan,e vertet qe cdo person ka drejt te kerkon strehim ne cdo shtet qe deshiron te shkoj,vetem qe arsyeja pa fakte (dokumenta) mundet te refuzohet.
  Andaj nese keni fakte,ne cilin do departement ne Franc qe do te lajmeroheni do kujdesen per ty,
  por une te kisha keshilluar kerko strehim ne Qytetet e vogja qe jan ne kufi me Zvicren,Spanjen ose Gjermanin.
  Suksese dhe fat ne vendimin tend.
  Faleminderit shume,po kam fakte te dokumentuara,si prej gjyqit,gazeta,,,,nese do te me keshillojsh me shume, te lutem me kerko ne facebook: Legion Etrangere Shkup,,,eshte vajza ime ne foto

 6. #726
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  per azil,jugu apo veriu i Frances,ne fakt a ka nej adres me precize,si per shembul,ne Forbach,,,a ka nej institut per pranim te azil kerkuesve,,,,merci

 7. #727
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime

  Pr: Shqiptart n Franc

  19 mai 2013 mund te vizitoni lirshem parlamentin europian ne strasbourg dhe mund te diskutoni me europarlamentaret
  A Strasbourg: Le 19 mai, vous tes invits assister la crmonie officielle ds 9h30. Venez dbattre avec vos dputs et le mdiateur europen dans l'hmicycle et rencontrer les groupes politiques et Directorats gnraux du Parlement europen ainsi que d'autres Institutions. Des activits festives et spectacles rythmeront cette journe.
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 8. #728
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2014
  Vendndodhja
  Metz, France
  Mosha
  26
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shqiptart n Franc

  Citim Postuar m par nga taipan Lexo Postimin
  per azil,jugu apo veriu i Frances,ne fakt a ka nej adres me precize,si per shembul,ne Forbach,,,a ka nej institut per pranim te azil kerkuesve,,,,merci
  forbach eshte ne kufi me Gjermanin edhe ste keshilloj te shkosh atje sepse ka shum raciste

Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
 5. TOP10 i kinematogarfise boterore
  Nga autori n forumin Kino-Televizioni npr Bot
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-06-2005, 10:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •