Close
Faqja 2 prej 37 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 728
 1. #21
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime n 30 postime
  Shqip ju lutem.

 2. #22
  -->
  Antarsuar
  14-07-2002
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Oui, parlez albanais! He mo dhe ju se nuk ju marrim vesh

 3. #23
  . Maska e Annaaa
  Antarsuar
  02-09-2002
  Postime
  259
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mos na flisni amerkanece se jo per gje po skuptoj una

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  EI LAS JEUNES !!!
  SOT KALOVA BAKUN E BARDHE QYSH I THONE KTO.

  PO JU KU JENI ME STUDIET TUAJA?
  U BA CA U BA LENE MA....

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-02-2003
  Vendndodhja
  France
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Per Korarin nga belgjika.

  Lexova anekdotat tuaja mbi francezet dhe me pelqyen shume. Jetoj ne France dhe eshte deri diku e verte ajo qe mendon ti mbi francezet. Jane kaq te lezetshme sa dhe vete francezet qeshin kur ja tregoj.

  Tani po te dergoj disa anekdota qe francezet thojne mbi belgjet. Shpresoj qe do te pelqejne. Po i ve ne frengjisht direkt ashtu si i gjeta ne internet, megjithese e urrej te flas e te shkruaj ne gjuhe te huaj ne nje ambjent qe eshte krijuar per shqiptaret e per gjuhen shqipe. Me te vertete per 'fare arsye duhet te flasim midis nesh gjuhet e vendeve ku jetojme kur kemi gjuhen tone. Por mendoj qe kur duam te tregojme humorin e nje vendi te huaj eshte e veshtire te ruash sensin e tij duke e perkthyer.

  122 - Deux belges regardent la lune:
  - Tu crois que la lune est habite ?
  - Ben ouai, il y a de la lumire!

  110 - - Qu'est ce qui est crit en dessous des canettes belges ?
  C'est marqu : Ouvrir de l'autre ct.

  85 - Combien de belges il faut pour changer une ampoule.
  - Cinq. Un qui monte sur la table et les quatre autres qui tournent la table.

  104 - Un Belge se rend chez le Docteur : - Docteur, je ne sais pas ce que j'ai, quand j'appuie sur mon ventre, j'ai mal, quand j'appuie sur mon genou, j'ai mal, quand j'appuie sur mon nez, j'ai aussi mal... Qu'est-ce que j'ai, Docteur?
  - Vous avez le doigt cass, Monsieur !

  101 - Un franais rend visite un de ses amis Belge qui vient juste d'tre Papa. Le franais, voyant le nourrisson dans son landau tombe en admiration.
  - Comme il est beau, Et a lui fait quel ge ?
  - 15 jours, rpond le Belge.
  - Et comment s'appelle-t-il ?
  - Ben a on ne sait pas sais-tu, il ne parle pas encore !!!!

  103 - C'est un belge qui pousse sa Mercedes toute neuve sur l'autoroute. Un gendarme s'arrte et lui demande quelle est la panne.
  - Non, elle n'est pas en panne, elle est neuve, mais le garagiste m'a dit, pendant le rodage, vous roulez 50 km/h en ville et vous la poussez un peu sur l'autoroute.

  Tani po ndalem se ndryshe s'do mbaroj kurre. Po deshe te tjera mbi belgjet e francezet shko tek www.blagues.org

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  AH MER LAL KSHU ASHT KTU NE FRANCE
  COPE COPE


  CA VENI RRI TI Plator?
  U BA CA U BA LENE MA....

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-01-2003
  Vendndodhja
  Scandinavi
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kujdes ELBASANI
  Mos perdorni fjalen Degjenerim.
  Pasi cdo popull,komb ka karakterin e tij dhe ne nuk kemi ardhur ne bote me nje fjalor te tille.Nese nuk nuk te pershtatet eshte dicka tjeter por kjo nuk do te thote qe Francezet jane njerez me karakter te ulet.
  Mos e ler bishtin ta ze rrota por terhiqe rroten me bishtin tend.
  kujdes fjalorin pasi ka fjale te ndryshme per te shprehur mendimin tuaj Elbasani.************************

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ME FAL PERJETESIA POR DUHET THENE AJO ESHTE PER TE THENE OK?
  REALITETI ESHTE AI QE ESHTE DHE ATE QE THEM UN ESHTE E VERTETE OK?
  U BA CA U BA LENE MA....

 9. #29
  Perjashtuar Maska e thorgal
  Antarsuar
  20-05-2002
  Vendndodhja
  me zemer ne Shqiperi
  Mosha
  39
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ej harruat te thoni se ku rini ne france
  ka ndonje nga montpellier?

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Steve
  Antarsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  France
  Mosha
  39
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Franca per mendimin tim eshte njera nga shtetet qe ka arqitekture dhe nje struktur teper te veant, mbi te gjitha permblidhet dhe historia e saj, pastaj me sa di eshte i vetmi shtet qe nepermjet ndihmes sociale shum e shum rifugjat nuk kane vuajtur...!
  Shqiponja

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Or Steve ke te drejte lal ne kete ane Franca eshte mire por nga te gjitha anet e tjera ajo eshte byty.Jane shume te ftohte si njerez,jane shume rracista.....

  Ne shqiptaret nuk jemi si kto lal.

  OThorgal un jam knej afer Italise lal.Chambery i thone qytetit
  U BA CA U BA LENE MA....

 12. #32
  . Maska e Annaaa
  Antarsuar
  02-09-2002
  Postime
  259
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  cunaaaaaaaaaaaaaa flisni shqip!!!

 13. #33
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  hahahahha urdher nga LART (ANNAAA) hahahahha

  hallall france aty hallall....une kam msusen e frngjishtes Franceze...derr pili asht ajo/....po e kap ligji ate te shkreten se i kam than...hec i bajm i JET NOTE vetem i dite ..jhahahahah

  Shnet shnet...
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  AH MER CODE ....
  JAP SYTE SE MOS TA NGECI PO LENI KTO TJERAT
  AHAHAHHAHAHA

  JEPI LAL ASHU E DUN KTO
  U BA CA U BA LENE MA....

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  .. A KA ndonji nga Parisi ketu?

  Une vij per pune ne Paris ne fillim te marsit dhe desha te dije pak a shume a ka ndonji qe te njohi mir qytetin dhe qe ka qef te me beje si guide ( me pagese natyrisht) per te njohur qytetin, po te jete ndonje goce e bukur me mire akoma?
  Po si jan keto francezet, paksa te veante? apo normal si gjithe te tjeret? Ato qe kam njohur une ishin te lezeem por francez...dmth te uditshem.
  Shpresoj se dikush nga ju "francezet" mund te me japi ndonje keshille te dobishme.
  Ourevoir!!! ( e shkruajta mire?)
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e ELBASANLLIU
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  ATJE
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  "Aurevoir"

  ah mer bab ti paske hall turizmi


  MOS ME RAN NDORE TYNE SE ME RA MER TI IKE MERDHIFE SI ROB
  U BA CA U BA LENE MA....

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O ELBASANLLI
  po pse mer lal ka no nje gjo te keqe me ardhe ne France per turizem?
  Pastaj po ta kesh lexu mir mesazhin tim une nuk vij per turizem por per pune dhe mqs do te jem atje per disa mauj pse mos te shfrytzoj rastin per te bo nje ik turizem?
  Desha me shku patjeter me pa ate SH. Denisin para se te permbytet.
  Si thu do me prezantosh nja ca shqiptar ne Paris?

  MOS ME RA NE DORE TE KUJT SE SE MORA VESH....TE FRANCEZVE APO TE SHQIPTARVE?
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 18. #38
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Antarsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mirembrema,

  une po behem gati 3 vjet e 1/2 ne france dhe te them te drejten jam shume i kenaqur. Dhe kjo per shume drejtime:

  1. Bera studimet qe desha dhe nuk futa asne mik apo nuk dhashe asnje lek per te bere kete shkolle.

  2. Franca eshte nje vend ku fjala njeri mer kuptimin e saj te plote.

  3. Ketu nese ke idete dhe prioritetet e qarta, plus pak fat, do gje shkon ashtu si e ke deshiruar.
  4. Une kam filluar pune dhe paguhem ashtu si do francez dhe trajtohem sikunder dhe francezet, duke mos thene me pak me shume respekt pasi kam arritur te integrohem ne shoqerine franceze, gje qe nuk eshte e lehte per nje te huaj. Persa fola me siper shikoni pak vendet qe jane prane nesh si psh greqia apo italia dhe do ta ndjeni menjehere ndryshimin.

  5. Persa i perket dokumentave; eshte vendi me tolerant.

  6. Regjimi mjeksor, pensionet etj etj jane me te favorshem se ne te gjithe Europen, pra me pak fjele vendi me social.

  Do te desha te shtoja shume por do ta le kete per nje here tjeter pasi do te desheroja te dija dhe mendimin tuaj reth ketyre qe thashe.

  Dite te mbare.

  P.S. fare nuk i pelqej parisit : Koha e keqe dhe stresi i metrose.
  Love And You'll Be Loved

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  NEVER

  kujt me iu drejtu dhe ku me pa per te gjet shpi ne Paris?
  A njef ne nje lloj zyre apo gazete ku me gjet informazione?
  Si eshte koha tani ne Paris? ...kaloi dimri apo ben akoma tr froid?

  Falemnderit per bashkpunimin!
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 20. #40
  Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
  Antarsuar
  22-11-2002
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Post pergjigje LoZar

  LoZar,

  po te jap disa adresa interneti duke shpresuar, qe do te te ndihmojne. Megjithate keshilla qe mund te te jap une eshte qe te kerkosh neper periferite e Parisit, me ndonje stacion metroje ose RER afer, pasi shtepite brenda ne Paris jane te shtrenjta.

  1. http://www.actu-immo.com/index2.htm
  2. http://www.logic-immo.com/
  3. http://www.proapart.com/
  4. http://www.marcheimmobilier.fr/
  5. http://www.immoshop.net/

  nuk pretendoj qe jane adresat me te mira, por te premtoj qe po gjeta te tjera do ti paraqes ketu.
  Koha sot eshte fantastike me diell dhe temperatura eshte ngritur paksa. Pra ja vlen te dalesh.

  @+
  [
  Love And You'll Be Loved

Faqja 2 prej 37 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
 5. TOP10 i kinematogarfise boterore
  Nga autori n forumin Kino-Televizioni npr Bot
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-06-2005, 10:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •