Close
Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 396
  1. #21
    I zene deri ne Gusht. Maska e )un(
    Anëtarësuar
    15-11-2007
    Vendndodhja
    te shpia tjeterkuj, edhe ne msn...
    Postime
    125
    Te them te drejten kur kryeministri i Kosoves Thaci shpalosi flamurin e ri shteteror, isha pak i zhgenjyer, nuk e prisja qe flamuri i ri te mos ksihte asnje element Shqiptar, pervec hartes se shtetit te ri te Kosoves, dhe c'eshte me e keqja kishin marre fushen blu dhe yjet e bardha nga serbia, TURP.
    Megjithese mund te shohim anen e mire se ngjan me flamurin e BE.
    Ndryshuar për herë të fundit nga )un( : 17-02-2008 më 18:25
    .

  2. #22
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    U paraqit ne Parlament flamuri i shtetit te ri te Kosoves

    - Flamuri i Kosovës së pavarur sot pasdite u paraqit në Parlament. Flamuri ka bazë blu dhe hartën e Kosovës me ngjyrë të vershë në mes, ndërsa mbi të do të jenë gjashtë yje të vogla me të njëjtën ngjyrë dhe madhësi si edhe ato të flamurit të Bashkimit Evropian.

    "Ky është flamuri i ri i shtetit më të ri të botës", deklaroi kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi duke e paraqitur flamurin

    Jo more jo, ato yllat kan ngjyren e bardhe dhe jo te njejten sikurse harta e Kosoves....

    p.s megjithate ska rendesi jo, ky flamure duhet ndryshuar heret a vone, sikurse edhe kushtetuta qe do te shpallet se shpejti.

    shnet

  3. #23
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Mendoj qe ne keto momente politikanet kosovar kane be zgjidhje te mire sa i perket flamurit te Republikes se Kosoves.
    Ne te gjithe e dime se ka nje flamur per shqiptaret dhe ai flamur eshte flamuri kuq e zi me shqiponjen dy krenare.
    Por nga ana tjeter sikur flamuri i kosoves te permbante elemente te flamurit kombetar, armiqve tane do tju jepte mundesi te sulmojne shtetin Kosovar, duke thene se keta duan te formojne Shqiperine e madhe dhe keto politika sot urehen neper bote nga te gjithe.
    Ky flamur i tregon botes se Kosova nuk ka ndermend te bashkohet me Shqiperin dhe se bota nuk ka nevoje te frigohet nga nje Shqiperi e madhe , sepse nje shtet i tille nuk ekziston.
    Fakt i pamouheshe eshte se edhe kur kemi qene nder Jugoslavi, shqiptaret cdo here jane ndjejtur si nje komb i vetem dhe kete ndjenje nuk do ta shuaj kurre nje flamur i tille sic ka zgjedhur parlamenti i Kosoves.
    Ne jemi nje komb, ne kemi nje flamur ne zemer , e per boten sa per sy e faqe jeni ne gjendje te bejme kah nje flamur te ri edhe per Iliriden e Pavarur edhe per Camerine e Pavarur, por ne zemrat tona cdo here ka valuar , valon dhe do te valoj flamuri i Skenderbeut dhe cdo here do te ket vetem nje shtet shqiptar - SHQIPERIA!

    Me Respekt
    Gostivari_usa
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gostivari_usa : 17-02-2008 më 19:15
    WE WILL NOT GO DOWN!

  4. #24
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Flamur cirku siq e pata paramenduar edhe më heret në komentet e mia .

    Ata yje cka dmth, ndoshta :shkije, boshnjak ,ashkali , turq , rom, egjiptas.
    sa tragjike .Shqiptarët skan pas drejt me vendos dicka të veten prandaj jan mbet jasht:

    A e kini vërejt se në deklaraten e pavarsisë nuk përmendet kund fjala "shqiptarë"
    a ka ma keq .

    "Urime" flamuri joshqiptar i Kosoves!!!

    Kili

    SHQIPËRIA ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    Flamur cirku siq e pata paramenduar edhe më heret në komentet e mia .

    Ata yje cka dmth, ndoshta :shkije, boshnjak ,ashkali , turq , rom, egjiptas.
    sa tragjike .Shqiptarët skan pas drejt me vendos dicka të veten prandaj jan mbet jasht:

    A e kini vërejt se në deklaraten e pavarsisë nuk përmendet kund fjala "shqiptarë"
    a ka ma keq .

    "Urime" flamuri joshqiptar i Kosoves!!!

    Kili

    SHQIPËRIA ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!


    Ske qka te besh te gjith kemi dashur ta kem nje flamur se paku me ngjyre te kuqe dhe te zez por na eshte imponuar keshtu por njeher per njeher nuk jemi ne gjendje te ankohemi sepse nuk eshte momenti.
    Por te presim dhe kur te stabilizohemi si shtet ndoshta mund ta ndrrojm
    ose mesohemi me kete flamur dhe do te mbetet keshtu.
    si duket BE-se i pelqen shum ngjyra e kalter,verdh dhe e bardh sepse
    ashtu je kan bere edhe Bosnjes. pra flamuri yn me shum i perngjan Bosnjes se sa flamurit kombetar.
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  6. #26
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Me mire ky flamur. Ky te pakten nuk simbolizon asgje, keshtuqe do te qendrojme me te bashkuar "rreth flamurit kuqezi". Do te jemi NJE.
    Life's too short to remove USB safely.

  7. #27
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Flamuri i ri mund t'ju mos u pelqeje ama me sha nuk ka nevoje, sepse tani per tani me kete do te identifikohemi ne bote si shteti me i ri Kosova.

    Derisa nuk do te kete bashkim kombetar, ne duhet ta respektojme edhe kete flamur me te cilin identifikohemi si shtet dhe i cili do te bart nje pjese nga historia me e re.

    Tash do te kemi dy flamuj me te cilet do te identifikohemi ne shqiptaret. Ate kombetar dhe ate shteteror. Hajde per hajer na qofte e e gezofshim.





  8. #28
    Po stema e Kosoves si eshte ?

  9. #29
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga Agon_xh Lexo Postimin
    Po stema e Kosoves si eshte ?
    My silence doesn't mean I am gone!

  10. #30
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Agon_xh Lexo Postimin
    Po stema e Kosoves si eshte ?
    Stema e Kosoves eshte me dy shpata anash dhe me dy dege ulliri dhe ne mes portreti i Adem Jasharit !!!
    Kuptimi i kesaj steme eshte se ne shqiptaret jemi per paqe , por nese doni lufte , atehere ta keni nder mend se te gjithe behemi si Adem Jashari!

    Gsotiavri_usa
    P.S." Eshte vetem nje deshire e imja se si duhet te duket stema e Kosoves"
    WE WILL NOT GO DOWN!

  11. #31
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Steme e bukur por mua me shum do me pelqente sikur ta benin ashtu sic e pershkruajta une.

    Gostivari
    WE WILL NOT GO DOWN!

  12. #32
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Flamuri i ri mund t'ju mos u pelqeje ama me sha nuk ka nevoje, sepse tani per tani me kete do te identifikohemi ne bote si shteti me i ri Kosova.
    Jo me sha po me ba letër toaleti.

    Vetëm flamuri i Shqipnisë na përfaqëson neve.

  13. #33
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Ngjan pak si steme Policore, por seshte me rendesi

  14. #34
    Ernst Kaltenbrunner Maska e Bizantin
    Anëtarësuar
    26-01-2008
    Vendndodhja
    Swabia
    Postime
    670
    Pse ngjan shume flamuri i Kosoves me ate te Bosnjes (te njejtat ngjyra, motivi i yjeve)?

    Krahasoni:

    Slagt ham! Kristenmands sønn har dåret. Dovregubbens veneste mø.

    Gott mit Uns

  15. #35
    ku jan fotot ?

  16. #36
    Te njejtat ngjyra dhe yje si ai i Bosnjes. Vetem se ai i Bosnjes ka me shume yje

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Flamuri i Republikes se Kosoves

    Steme e Republikes se Kosoves



    Ibrahimi: Flamuri është i dizajnuar me ngjyra të BE-së dhe institucioneve euro-atlantike

    Prishtinë, 18 shkurt 2008 (Kosovapress) Koha 16:05
    Ibrahimi: Flamuri është i dizajnuar me ngjyra të BE-së dhe institucioneve euro-atlantike
    Fituesi i konkursit për simbolet shtetërore, Muhamer Ibrahimi tha të hënën për Kosovapress se ngjyra e kaltër në flamurin e shtetit të Kosovës paraqet aspiratat e popullit për integrimet euroatlantike, ndërsa harta në sfondin e kaltër paraqet Kosovën si vend të pasur dhe paqësor, derisa gjashtë yjet paraqesin komunitetet.

    Propozimi i Ibrahimit për flamurin dhe stemën e shtetit të Kosovës është miratuar dje në seancën historike të legjislacionit kosovar me rastin e shpalljes së pavarësisë.

    Ibrahimi theksoi se ideja për dizajnim dhe konkurrim për simbole i ka lindur para publikimit të konkursit për hartimin e simboleve nga ana e Ekipit të Unitetit.

    “Kam filluar të punoj para konkursit i cili ka pasur kriteret e caktuara dhe në bazë të tyre e kam punuar flamurin dhe stemën”, tha ai.

    Ibrahimi tha se flamuri është i dizajnuar me ngjyra të Bashkimit Evropian dhe institucioneve euro-atlantike.

    “Ngjyra e kaltër paraqet aspiratat e popullit të Kosovës në integrimet e institucionet euro- atlantike. Ngjyra e verdhë e arit, përkatësisht harta në sfondin e kaltër, paraqet Kosovën si vend të pasur dhe paqësor dhe yjet e bardha mbi hartë paraqesin komunitetet që jetojnë në Kosovë. Ka komunitete që me numër janë më të vogël ose më të madh, por të gjitha janë të barabarta në shtetin e ri të Kosovës”, tha Ibrahimi.

    Ai theksoi se lajmin për zgjedhjen e propozimit të tij për simbole shtetërore e ka marrë dje, kur Kuvendi e miratoi si flamur të shtetit të Kosovës.

    “Gëzimi i parë ka qenë pavarësia e Kosovës dhe gëzimi i dytë ka qenë fitorja për konkursin e simboleve. Nuk besoj dhe nuk shpresoj se do të fitoj ndonjë konkurs më të madh ndonjëherë”, tha Ibrahimi. /L.Tahiri-A.Ademi/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 18-02-2008 më 15:32
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  18. #38
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Ky flamur nuk është dëshir e popullit të Kosoves dhe jam shumë i sigurt se së shpejti duhet të nrdohet .

    Pse?
    Sepse nuk është flaur i shqiptareve si shumicë e as i minoriteteve si pakicë . Nuk besoj se mbi 2% e popullit të kosoves e ka dëshiruar ksi flamuri .

    Është qështje tjetër tani si do të pranohet ky flamur , po shpresoj se nuk do të pranohet më shum se sa një shenjë e identifikimit të shtetit .

    KILI

    SHQIPËRIA ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  19. #39
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Realisht ,doren ne Zemer ky flamur per mua eshte Flamur Minoritetesh,sepse me shumë e gjejne veten ata se sa ne shqiptaret ...

    Shembull ta marrim : Serbet kan nje lidhmeri me ngjyren Blue,sepse ne falmurin e tyre disi dominon gjyra Blue poashtu edhe Boshnjaket gati sa ngjyrat e falmurit te tyre jan identike me Kete flamurin Shtetror te kosoves...Te mos flas per komunitetet tjera ...

    Ndersa Shqiptaret me ngjyren Blue dhe te Verdhë nuk kan asnje lidhmeri as kulturore por edhe as ndoj lidhmeri tradicionale me zakonet shqiptare...

    Ky Flamur per mua eshte -" Flamur Minoritar"-
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 18-02-2008 më 17:32
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  20. #40
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Shembull ta marrim : Serbet kan nje lidhmeri me ngjyren Blue,sepse ne falmurin e tyre disi dominon gjyra Blue poashtu edhe Boshnjaket gati sa ngjyrat e falmurit te tyre jan identike me Kete flamurin Shtetror te kosoves...Te mos flas per komunitetet tjera ...
    Deshta me shtu se flamuri është pjesë e shkombtarizimit që po bëjnë të huajt me ndihmën e politikanëve vendasë.

    Flamuri jo që nuk përfaqëson shqiptarët aspak, por ky flamur përfaqëson të gjitha etnitetet barabar, duke i barazu 95% shqiptarë me 5% përqind pakica.

    6 yje janë 6 grupe etnike: Shqiptar, serb, boshnjak, goran, turq, magjupë.

    Ky flamur tregon politikën që është ndjekur që nga paslufta e ende po ndiqet. Politika e shkombtarizimit të shqiptarëve, dhe e krijimit të kosovarëve.

Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Adem Demaçi
    Nga lum lumi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 309
    Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
  3. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  4. Shpërthen dhuna ndëretnike në Kosove
    Nga mitrovicalia_81 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 334
    Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •