Close
Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 331
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Antarsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  443

  Bhet publik flamuri dhe stema shtetrore e Republiks s Kosovs

  E imagjinoni si do te duket flamuri i Kosoves? Pasi qe flamuri nuk do te duhej te jete vetem i shqipetareve dhe te perfaqesoje vetem kulturen shqiptare a mund ta imagjinoni nje flamur ku do te kishte pjese edhe te kultures serbe ne ate flamur? a do te digjej ai flamur, duke marre parasyshe se si u dogj nje flamur i cili i kishte te gjitha shqiptare dhe asgje kunder tyre por vetem pse u propozua nje Presidenti Rugova digjej neper Kosove?
  A do te ishte me mire qe flamuri te mos permbaje asgje as nga Kosovaret e as nga serbet sesa te mbajme ne duar nje flamur i cili do te kete dicka serbe? A do ti ishte me mire dicka me e thjesht dicka europiane ose amerikane?

  Ja nje pamje e cila mendoj nuk do ti pengonte asnje kosovari te identiifikohej me te si kosovar dhe prap do mbante ne gji flamurin e vet kombetare ate kuq e zi.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Barca

 2. #2
  Shqiptar 100% Maska e Kristo_fier
  Antarsuar
  15-02-2007
  Vendndodhja
  Selanik
  Postime
  33
  Qy propozim qe ke bere ti eshte qesarak.Do ishte me mire te kishe bere nje propozim serjoz qe te ndimoje situaten.
  Ah moj e shkreta Shqipri Etnike

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-02-2007
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  187
  Do jet flamuri yne me dekorime te pakicave do jet edhe shqiponja e bardhe e vockel
  "Un jam mir kur asht mir Shqipnia"

  Je vais bien quand l'Albanie va bien

 4. #4
  N kt WebFaqe ka disa propozime Konkrete! ... Disa nga Propozimet:


 5. #5
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  180
  Mendim im njerz na kei nje Flamur nje gjuh dhe 1 Fe e feje e Shqitparev eshte Shqiptaria.

  Me te veret mu me ka penguar publikimi i Flamurit D.r Ibraim Rugova
  Por nje kohe shum e urreja si Presediet qe ishte por duke kuptuar me kohen disa gjera qe ne Kosovaret duam te Krikojm Shtet te ri i njofture nderkombtarisht ateher duhet dhe nje Flamur dhe nje Hymn . Por pas disa kohe duke menduar e biseduar me shok ne internet dhe pak dhe per historin e Shqiptarve te Kosoves po mendoj diqka me thellsisht ateher kuptova Vetem Fjala DARDANI qe eshte e shkruar ne falamurin te cilin na ka aofruar Ibraim Rugova DARDANIA ateher vlen te theksoset Se ne qofse do jet Dardani e shkurar ne Falmurin e ri te Kosoves dhe pranuar nga gjithe Qytettaret e Kosoves ateher do jemi Pjes e Shqiptaris se ne qysh ne kohet e me hershme jemi identfikuar si Dardan e perardhja Dardane dihet...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  do jet ky i dyti kuq e zi asgje tjeter (flamuri i shteteve te bashkuara shqiptare :P )
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Citim Postuar m par nga Kristo_fier
  propozim serjoz qe te ndimoje situaten.
  ky dhe asnji tjeter ....per ket flamur kan dhen jeten miliona shqiptar .
  kur te shkelet gjaku i deshmorve historia perseritet.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Zu_s
  Antarsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,672
  Une ketu (dhe neper internet) po shoh Shqiponja te llojllojshme te zeza me dy koka.

  A ka mundesi te me tregoni ju mua se cila nga keto qindra Shqiponja dykrenare te zeza eshte ajo e jona, ajo Shqiptare ???

  Se me t'vertet kemi filluar te mos e njohim ma Shqiponjen tone dykrenare te zeze. Une per vete nuk po e di ma cila eshte ajo e verteta e Shqiptarve.


  Disa nga keto far "Shqiponjat dykrenare Shqiptare" jan per tu tallur dikush me neve, jan per tu turperuar ne Shqiptaret para atyre te huajve qe i shohin se per tu krenaur s'behet llafi fare, si per shembull keto me lart ne kete nenteme dhe gati te gjitha ne internet. O zot shihni far krrapla kan vizatuar, apo mos valle jan sorra, apo ndoshta jan asgje hiq por vetem disa letra te kuqe te zhytura me ngjyre te zeze ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Zu_s : 25-02-2007 m 22:52

 9. #9
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,690
  Ih, paj kjo e fundit tek asht Beter krejt. Spo di e me kesh a me kajt?
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Citim Postuar m par nga Zu_s
  [SIZE="3"]
  O zot shihni far krrapla kan vizatuar, apo mos valle jan sorra, apo ndoshta jan asgje hiq por vetem disa letra te kuqe te zhytura me ngjyre te zeze ?
  Zeus pershendetje e ke me te drejt kritiken per qeshtjen e flamurit , une mendoj qe kjo e fundit asht e jona qe na ka paraqit me shekuj, jan edhe disa tjera si ato te provincave ku mbterojshin disa princa shqiptar , por Nacionale mbetet kjo.shqipipnja kuq e zi e tjera jan ato te krahinave te ndryshme .
  ================================================== ==
  "Ata q nuk i kuptojn njerzit e menqum, i zn pur t'lujtun".

  me pelqeu nenshkrimi juaj asht e vertet....une e kam shtu ket per fillozofin time.
  "Duhet me ju largu njerzve qe hajn jeten e tyre dhe te tjervet"

  keto dyja ndelidhen mes vete per te njetin qellim.
  pasi sot bota ka me shum njerz te lujtun duhet me u izolu mos te kapi gripi "human"...
  Globalizmi i ka nda njerzit ne klasa,duhet shiqu filmin kinez qe fitoi qmimin e par.
  "Martesa e Tujes" .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dorontina : 26-02-2007 m 05:14
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Antarsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  443
  Citim Postuar m par nga Kristo_fier
  Qy propozim qe ke bere ti eshte qesarak.Do ishte me mire te kishe bere nje propozim serjoz qe te ndimoje situaten.
  Ky nuk eshte qesharak por pasi qe je prej fieri e kuptoj diturine tende rreth kesaj pune por me mire eshte njoftohesh njeher dhe pastaj eja jep ndonje propozim, sepse duke u bazuar ne futjen e simboleve e ka bere Presidenti rugova por para disa ditesh militantet e tij partiak dolen e thane ''qe ai flamur ka bere jeten e vet'' dhe me nuk eshte i nevojshem, dhe pasi qe nuk je i njohur me pushtetin e unmikut dhe nderkombetareve ne Kosove te kuptoj por duhet ta dish qe Bosnia ka nje flamur pa asnje kuptim qe e detyran ta kete dhe nuk e zgjodhi vete, prandaj une vetem mendova qe para se ne ta kemi ndonje shqiponje te bardhe dykrenare dhe 4 C ne flamurin tone do te parapelqenim diqka te miqve tane sic jane Amerikanet, dhe diqka te Europes qe synojme te jemi pjese e saj, ku edhe ashtu pas disa vitesh do te jemi te detyruar ta mbajme kete flamur, por une kam friken se do te mbajme edhe ndonje tjeter.
  Ata qe dikur thonin: ''Kemi luftuar per kete flamur'' tani thone: ''Kemi luftuar per kete shtet dhe flamurin do ta bejme te ri'' sepse e dijne qe ska tjeter rruge e ata qe shesin mend ketu duke thene qe ska tjeter pos atij kombetare mua nuk me duket aspak patriotike por diqka stupidity
  Barca

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e AvniMehmeti
  Antarsuar
  23-02-2007
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  84
  flamuri i kosovs nuk duhet t ket aspak shenja amerikane etj.. nuk ka nevoj aq shum t'ju hym ne byth saq edhe n flamurin ton t kemi dika amerikane! flamuri i kosovs duhet t ket nj ndryshim t vogl nga origjinali kombtar sepse pavarsi pa shtetsi nuk ka, dhe shtet pa simbolet e tij apo me simbolet e nj shteti tjeter (plotsisht t njejta) nuk mund t ket. n t vrtet kosova quhet dardani, me plqen ai shkrrimi i propozuar mbi shqiponjn "DARDANIA", mirpo ngjyrat duhet t mbesin patjeter kuq e zi.

 13. #13
  Shqiptar 100% Maska e Kristo_fier
  Antarsuar
  15-02-2007
  Vendndodhja
  Selanik
  Postime
  33
  O jimmychrist ai propozim qe ke bere ti do te thote qe kosovaret nuk do jene me shqiptar po do jene amerikanoeuropiane.Flamuri i kosoves duet te kete sa me pak ndryshime na flamuri i shqiperis.Si flamuri i turqise me flamurine e qipros turke.Cdo flamure tjeter do te thote humbje identiteti shqipetar.
  Ah moj e shkreta Shqipri Etnike

 14. #14
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoit
  Postime
  573
  Te ndryshohet formati i fushes ne gjeresi a gjatesi. Ska pse te luje flamuri. Kta i ka zene deliri apo ca?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Citim Postuar m par nga AvniMehmeti
  flamuri i kosovs
  me plqen ai shkrrimi i propozuar mbi shqiponjn "DARDANIA", mirpo ngjyrat duhet t mbesin patjeter kuq e zi.
  edhe mu me pelqen Dardania por qato ngjyra te kaltra de dekta , me bejn mos ta shiqoj me sy ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Antarsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  443
  Citim Postuar m par nga Kristo_fier
  O jimmychrist ai propozim qe ke bere ti do te thote qe kosovaret nuk do jene me shqiptar po do jene amerikanoeuropiane.Flamuri i kosoves duet te kete sa me pak ndryshime na flamuri i shqiperis.Si flamuri i turqise me flamurine e qipros turke.Cdo flamure tjeter do te thote humbje identiteti shqipetar.
  Ju shqiptaret a flisni sepse dini apo sepse deshironi te jeni patriote apo vetem deshironi te kundershtoni kedo qe ju mendoni se eshte ndryshe nga ju?
  Une nuk po them te harrohet Flamuri yne kombetare, ai do te jete gjithmone ne zemrat e shqiptareve ska nevoje te flitet per flamurin kombetare ne po flasim per flamurin e Kosoves keshtu qe nese nuk e ke lexuar dokumentin e Ahtisarit mos nderhyj ne diqka qe nuk keni njohuri. Ata qe e kane lexuar kete dokument mund te flasin per propozimet. Me falni nese nuk iu pelqen por kjo teme nuk eshte hapur per tu treguar nacionalizmi dhe patriotizmi por per diqka konkrete qe shume shpejte do te jete nje realitet dhe kur te imponohet nje lecke nga bashkesia nderkombetare qe as nuk mund ta imagjinoj qfare do te permbaje, te gjithe shqiptaret ne fillim do te behemi si te pakenaqur dhe pas nje kohe do te pajtohemi. Sad but true
  Barca

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Antarsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  443
  Zoteri Avni une nuk kam harruar qe Kosova duhet ta kete flamurin kuq e zi e as nuk mu ka kujtuar sot kjo gje, sepse po te pyetesha une Kosova sdo te duhej te kishte flamur por do te duhej te ishte Shqiperi qe nga 1912 por ja qe rrethanat na tregojne ndryshe. Edhe me 1912 Isa Boletini donte ta kete flamurin kuq e zi por askush nuk e pyeti askush asnjehere nuk i pyeti te gjithe ata shqiptare qe dhane jeten dhe gjithqka te cmuar per kete toke.
  Mua nuk me duket e rruges qe nese ne shohim disa njerez duke protestuar neper rruge te ndalemi dhe te mendojme '' shih sa te mencur, si nuk na u kujtua edhe neve te bejme nje gje te tille'', '' si nuk na u kujtua edhe neve se NE KEMI TE DREJTE''
  A ka ndonje rruge qe nuk e kane provuar shqiptaret? Luften, gjakun, protestat, dhunimet.
  Tani e kemi zgjedhur nje rruge bashkepunimi me ''te fortin'' dhe kjo rruge po na qon ne ate qe ne e kemi kerkuar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jimmi_1978 : 27-02-2007 m 17:45
  Barca

 18. #18
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967
  Te kete nje ndryshim te vogel me ate kombetar.Ska pse te duket shume me ndryshe nga ai.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e AvniMehmeti
  Antarsuar
  23-02-2007
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  84
  i nderuari jimmy jam i pajtimit me ju, n nj aspekt ku thoni se mund edhe t na imponohet nj flamur, i cili do t'na kishte ndal frymen t gjithve, nj flamur me simbole t przier shqiptare, serbe, rome, turke etj..

  mirpo kam mendimin, dhe jam i bindur se nuk duhet t bhemi aq t dobt q t'ia hapim rrugen fardo qoft zgjidhjeje. jemi popullata shumic. n kosov serbet jan nj pakic prej 5%, t'mos flasim pr pakicat e tjera.. 1-2%..

  duhet pak q t krahasojm me vllezerit dhe motrat tona n trojet tjera:

  IRJM: shqiptart nuk jan pakic, por jan shtetformues me nj prbrje prej 25-27%!! ku jan simbolet shqiptare ne flamurin e IRJM-s? gjuha shqipe sht vetm aty zyrtare ku popullata shqiptare prbn mbi 20% si p.sh. n tetov, gostivar, strug etj..

  lugina e preshevs: edhe ktu jan shqiptart pakic n shtetin serbi..

  amria (greqi): ....

  prandaj mendoj, kur n kta shtete fqinj t'ju japin ata t drejta pakicave t tyre do t'jau japim dhe ne pakicave tona .. ndoshta.

  mirpo ralitet sht se pr njher nuk kemi zgjidhje tjeter, ca imponime duhet q t'i pranojm, tjerat do t vijn me kohen kur sovraniteti do t fitohet, fitohet gjithashtu vetvendosja etj ku sundon demokracia e plot dhe jo m diktatura, qoft ajo nga serbia apo nga UNMIK-u. ather popullata shumic vendos vet pr fatin e tij.

  me respekt.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e AvniMehmeti
  Antarsuar
  23-02-2007
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  84
  Citim Postuar m par nga Dorontina
  edhe mu me pelqen Dardania por qato ngjyra te kaltra de dekta , me bejn mos ta shiqoj me sy ...
  e nderuara dorontina, gjithka n at flamur t PROPOZUAR nga i ndjeri ish-presidendi Ibrahim Rugova ka nj kuptim t plot shqiptare. ngjyra e kaltr thjesht simbolizon paq. por sidoqoft sht thjesht nj propozim dhe jo imponim.

Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 3. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
  Nga Kuksjan_forever n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
 4. Shprthen dhuna ndretnike n Kosove
  Nga mitrovicalia_81 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 334
  Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •