Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,050
  Postimet n Bllog
  18

  Shn Valentini: Si lindi dashuria n zemrn tuaj?

  Sot sht 14 shkurt 2008, dita e Shn Valentinit ose Dita e t Dashuruarve. N kt dit t vecant t vitit, ciftet shkmbejn urime, dhurata, puthje dhe festojn n mnyrn e tyre kt dit kushtuar dashuris.

  Duke marr shkas nga kjo tem ku mund te njiheni me historine e dashurise se jetes te disa prej shkrimtarve tan m n z n vite, m lindi ideja se prse t mos ia shtrojm kt pyetje t gjith antarve t forumit, pr t rrfyer historin e tyre t dashuris.

  Si lindi dashuria n zemrn tuaj?

  Pra jeni t ftuar q t rrfeni historin tuaj t dashuris se si u dashuruat me njeriun tuaj t zemrs. Duke qen se sht nj tem sentimentale dhe shum intime, sht e rndsishme q t mos jepni detaje personale t personave t implikuar, por mund t rrfeni historin tuaj t dashuris.

  sht mnyra m e mir pr t festuar Shn Valentinin, apo jo?!

  Gzuar Shn Valentinin t gjith t dashuruarve dhe t gjith atyre q jane ende n krkim t dashuris!

  Albo


  P.S Nj postim pr antar dhe jo replika n kt tem.

 2. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Jetmiraaa (27-05-2024),Neteorm (13-02-2021)

 3. #2
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,248
  Jam njohur ne bankat e shkolles.

  Ne Bologna ne Universitet.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 4. #3
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Antarsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,695
  Dashuria te vjen andej nga nuk e pret fare..
  un ndodhi te dashurohesha ne shoqen time, gje qe nuk e prisja te ndodhte, ngaqe nderroja femrat shpesh, dhe dashuria me dukej absurde..
  per te gjitha kto i rrefeja kesaj shoqes sime..derisa dikur fillova te dilja edhe me te..
  dhe ja ku arrita, te qmendem pas saj si per askend tjeter...!!
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 5. #4
  Letersia Maska e feneri
  Antarsuar
  05-12-2007
  Vendndodhja
  N Krov
  Postime
  359
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Sot sht 14 shkurt 2008, dita e Shn Valentinit ose Dita e t Dashuruarve. N kt dit t vecant t vitit, ciftet shkmbejn urime, dhurata, puthje dhe festojn n mnyrn e tyre kt dit kushtuar dashuris.

  Duke marr shkas nga kjo tem ku mund te njiheni me historine e dashurise se jetes te disa prej shkrimtarve tan m n z n vite, m lindi ideja se prse t mos ia shtrojm kt pyetje t gjith antarve t forumit, pr t rrfyer historin e tyre t dashuris.

  Si lindi dashuria n zemrn tuaj?

  Albo


  P.S Nj postim pr antar dhe jo replika n kt tem.
  I nderuari Albo !

  E vrtet dhe obligim i trajtimit t dashuris. Sepse shum shkrimtar dhe antar t forumit dashuria i ka prflak !

  Ndaj DASHURIA sht shrim q i kaplon t gjith q t smuren pastaj gjat gjith jets ! Sepse,
  gzimi i saj sht nj ast, ndrsa vuajtja e dashuris sht pr tr jetn ! T till e prjetova vet dhe pastaj n vazhdime, e krijova Pirgun e dhembjes ...!
  Arbri t qofsha fal, t kam nn e m ke djal !

 6. #5
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,804
  Albo rrofsh per kete teme intime pa detale(dhe thuaj ndonje gje per vehte se as qe mund te pyesin cupat qe jane ne kerkim te nje dashurie dhe te nje cuni te mire si Ti.. per Nr.1 Single ne Forumin Shqiptar apo jam gabim?)
  Albo qofsh nje dashnor i perjetshem ,Gezuar Shen Valentinin; Gezuar te gjithe antareve te Forumit Shqiptar*

  Per dashurine,

  Thjeshte lindi dashuria ime ashtu si thjeshtesia e te dashures time.Ne jetonim ne nje qytet dhe aq afer i kishim shtepiat por piqeshim ne ngadale ose ngadale vinte dashuria per tek ne te dy ...kete nuk arrita ta zbuloj...Na duhej te biem ne dashuri ne nje vend tjeter neve qe aq afer jetonim.. ne si nuk e verenim njeritjetrin ..ose e verenim dhe vetem me nje pershendetje dhe nje buzeqeshje gershetoheshim...Na duhej kohe dhe vend tjeter te biejm ne dashuri...Ne studime ne nje vend tjeter dyqind kilometra larg Vendlindjes mua me gershetoheshin rruget shpesh me vajzen e Vendlindjes time si per cudi. Une isha njezet vjec dhe ajo pa i mbushur nentmbedhjete.....ne nje qytet te rrethuar me shume te rinje si une edhe ajo ,ne qytetin me me shume te rinje jasht Shqiperise Administrative.. na conte fati tek njeritjetri deri sa nje dite nuk mbetem vetem me nje pershendetje... u ulem te pushojme se bashku, per jeten per, interesimet jetesore...per ardhmerine ne folem...njohja jone e perafert fillonte... lam nje takim te qellimte per tu njohur me mire...per nje sheti mbremje...me pastaj nje film...dhe nje koncert se bashku......kishim shume kureshtje te takohemi pak me intimisht ne te dy...dhe takimet qe vinin sa na afronin ...jepnin shkendija per nje zjarr qe nuk do te shuhej ndonjehere..kjo ishte shume moti perpara njezetepese viteve por, mund te kete ndodhur sot tash me as nuk jam i sigurt....jo me detale intime , une me te dashuren time Adilen jam qe athere pas kater vitesh ne dashuri edhe u martuam dhe jemi nje tregim i lumtur dashurie deri ne kete dite ..kemi se bashku Tre femije ,jemi ne dashuri edhe pas njezetepese viteve ,dhe relativisht kemi nje jete te mire.. Ja disa vargje qe i shkrova sot.( ...

  Dashuri e perjetshme

  Vjen dashuria vjen,
  ashtu pa pritur, pa hetuar.
  Zemren nga kraherori ta rremben,
  Te zbraz, te mbush, te le te hutuar.

  Une pa e ditur, zemra Ty te pret;
  Ti erdhe, perjete mbete n'gjirin tim.
  E fresket, gjthmone Ti ke mbet,
  Si dje,.. ashtu sot per Shen Valentin.

  Eshte nje dite e mire per te kujtuar,
  ngjenjen me te lezecme, dashurine.
  Margaritarin me ngjenja praruar,
  dhe sot shkelqen sic nisi me rinine....

  Cdo gje se bashku mbijetuam,
  dashuria t'fluturojme na dha flete.
  Gjalle do ta mbajme, u betuam!
  Ne te mire,ne te keq dhe perjete.

  Ne fund kur botes ti themi lamtumire,
  nuk do te mbaroje JO dashuria.
  Do te jemi...me ne fund te lire,
  T'a leme te rroje tek fryti i saj,tek Trashigimia.


  me nderime per dashurine,

  bili99
  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 14-02-2008 m 18:37
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 7. #6
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,804
  Per kete teme, thone:" te tregosh sekretet e miqve eshte tradheti ,dhe te tregosh sekretet personale eshte nje budallaki...." mos e mbani dashurine sekret duke u friksuar se do te dukeni budalla ..ja qe dashuria nuk eshte nje sekret , rrefeheni mor njerez...do kete motive edhe per shkrime serioze...apo do ta leni per 2009ten...
  ja kalofshi sa me mire dhe rrini te dashuruar .....

  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 8. #7
  Dushuria ime lindi sic lind nje femije, vetem se qarjet nuk ishin qarje dhimbje, por gezimi. Une doja ta rritja kte dashuri, ti jepja emer, ta shikoja dashurine duke u rritur. Por sic duket, mamaja kishte tjera mendime. Zemra mu thye, femijen e humba.

  Mamaja dike tjeter ka gjetur, per mua jeta vazhdon, me zemer te plagasur, te qarat e dhimbjes, as vet se di nese do pushojne.
  Forumi sht tepr i ngarkuar n kt moment. Ju lutemi na vizitoni m von.

 9. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  1

  Smile fnushi

  pershendetje furumi shqiptare ,deshiroi te gjithve te jeni mire.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e vaioletm
  Antarsuar
  29-01-2008
  Vendndodhja
  Ne Boten e udirave
  Postime
  19
  Citim Postuar m par nga bili99 Lexo Postimin
  ....
  une me te dashuren time Adilen jam qe athere pas kater vitesh ne dashuri edhe u martuam dhe jemi nje tregim i lumtur dashurie deri ne kete dite ..kemi se bashku Tre femije ,jemi ne dashuri edhe pas njezetepese viteve ,dhe relativisht kemi nje jete te mire..
  bili99
  Faleminderit per shembullin..kemi shume nevoje ne te rinjte qe jemi te martuar dhe me femije te vegjel te besojme qe dashuria vazhdon ne vite dhe qe forcohet akoma me shume.

  Gjithe te mirat
  Aude et maiora pervenies..[FONT="Georgia"][COLOR="Red"][LIST=1]

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Postime
  4,061
  po mua si spo me mushet menja me u martu !


  PS: kshu per dashuri ste fal po jam icik serjoz.


  shnet.
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 12. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2007
  Postime
  1

  Te duash , nuk do te thot te thuash

  Dashuria s'eshte prekje
  E prekja dashuri
  Eshte ndjenje ,
  Ne me te madhen lartesi

  Dashuria eshte si nje yll
  ne hapesire
  Qe digjet ne heshtje
  Ne erresire
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Sot sht 14 shkurt 2008, dita e Shn Valentinit ose Dita e t Dashuruarve. N kt dit t vecant t vitit, ciftet shkmbejn urime, dhurata, puthje dhe festojn n mnyrn e tyre kt dit kushtuar dashuris.

  Duke marr shkas nga kjo tem ku mund te njiheni me historine e dashurise se jetes te disa prej shkrimtarve tan m n z n vite, m lindi ideja se prse t mos ia shtrojm kt pyetje t gjith antarve t forumit, pr t rrfyer historin e tyre t dashuris.

  Si lindi dashuria n zemrn tuaj?

  Pra jeni t ftuar q t rrfeni historin tuaj t dashuris se si u dashuruat me njeriun tuaj t zemrs. Duke qen se sht nj tem sentimentale dhe shum intime, sht e rndsishme q t mos jepni detaje personale t personave t implikuar, por mund t rrfeni historin tuaj t dashuris.

  sht mnyra m e mir pr t festuar Shn Valentinin, apo jo?!

  Gzuar Shn Valentinin t gjith t dashuruarve dhe t gjith atyre q jane ende n krkim t dashuris!

  Albo


  P.S Nj postim pr antar dhe jo replika n kt tem.

 13. #12

  eklips

  U njoha ne universitet, ne nje seminar.

 14. #13

  Thumbs up

  Sa Keq Eshte Ngateruar Jeta,dhe Gjithshka Shihet Me Dyshim;pse Nuk Del Ne Shesh E Verteta Mos Valle Dashurija Eshte Krim!!!!!!!!Pershendetie Te Gjith Te Zhgenjyerve. Mos U Ngrysni Prej Deshperimit Ne'se Dashuria Ju Zhgenjen,thjesht Ne Ditet E Mundimit Rishmas Dit E Gazit Vjen. Dashuria Ne Zemren Time Lindi Pasi Kalova Pak Ko Me Te Dashuren.dhe E Kuptova Se Sa Shume E Doja Vetem Kur U Ndavem.
  Ndryshuar pr her t fundit nga cobra_msn : 02-05-2008 m 15:05

 15. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-10-2007
  Postime
  2
  ne lagje,jemi komshinj.

 16. #15
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  507
  Dashuria per mua lindi krejt rastesisht kshu pa dashje :P
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 17. #16

  dashuria

  jemi njoftuar ne piceri.
  si ka lindur dashurija as vet nuk po e di

 18. #17
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,750
  Nuk dij si ka lind por shum kjart e dij si e humba pergjithmon!!!!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 19. #18
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,303
  E Dashurija Dashurija,
  Qe nga Femirija,
  Shpresoj te zgjase deri ne vdekje,

  E kam njohur si femije,kur kishim nga 14 vjet
  Eshte edhe Komshika ime e tash Nene e femijeve te mi....
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #19
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Antarsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  per mua dashuria lindi ne qkuk ne prishtine ne spitalin e lindjeve

 21. #20
  tHeKtHi MaMa :P
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  1,708
  [dashuria tek un ka lind ndoshta ne mosh te re isha 16 vj kur u dashurova dhe jetoj me at njeri shpresoj qe kjo dashuri te zgjas dhe shum vite
  if love is the answer, could you rephrase the question?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Veprat dhe cilesite e besimtarit te vertete te Zotit
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-07-2012, 10:39
 2. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 3. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 4. Dashuria rilind do dit
  Nga Xhuxhumaku n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •