Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 81
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime

  Qielli i syve tanė - Krijimet e mia

  Para se te postoj kto poezi po ju tregoj qe disa nga kto jane postuar ne dy forume te tjera nga vete une do desha qe te ishin pjese dhe e forumitshqiptar.
  Flm me Respekt Mondi.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Per ty nena ime!!


  Fjalet u perhumben ne deshiren per te folur per ty.
  Fjalet u tremben para shpirtit qe gris dhimbjen,si nje rrobe qe s`e hiqkam dot nga trupi im.Si nje gur kam mbetur para imazhit tend, me shpresen per te gjetur nje fije jete ne ata sy,ne ata floke qe zbresin poshte fytyres se embel,nene!Sa shume do te doja te te prekja cdo fije te tyren,te lozja me to si nje bebe e te prisja…….. perkedheljen tende.
  Zeri yt…. Zeri yt qe eshte kolone zanore e endrreva te mia, zeri yt qe me ndjek ne cdo hap, i pakapshem zeri yt,me thote te mos qaj….por a mund te permbahen lotet?Ujvarat e tyre ma kane shtruar rrugen e jetes,nena ime, por s`di not dhe kam frike se mbytem mes tyre.Shpetome! Shpetome me nje fjale te ngrohte nga ato qe mund t`i thuash vetem ti. Shpetome me nje puthje, nga ato qe mund ta ndriēojne diten dhe i japin fund ēdo dhimbjeje.Shpetome nga kthetrat e egra te vetmise,nena ime! Qetesoma shpirtin e pervuajtur dhe prekme, me doren e bute ku ka bere folen gezimi im, qe s`di te me zbrese me ne shpirt, qe nga ikja jote.
  Ti nuk e dije… Ne ato floke pata lene nje nate lotin e dashurise sime te pare.E lashe aty dhe s`te thashe se ……zemren e kisha te vrare.Se shpirti im qe plagosur dhe une nuk e dija ne do te mund ta sheroja me.Nuk te thashe se kisha nevoje per nje fjale tenden, se kisha nevoje te me thoje…..thjesht shkurt,se me doje, se askush ne jete nuk do te me donte sa ti dhe si ti, pa kompromise,pa keqardhje,pa kushte……Tani s`mund te ta them me .Tani ,mund t`ia them veē imazhit tend e te pres si pergjigje veē heshtjen e boshesise se kesaj dhome, te pres si pergjigje veē jehonen e zerit tim qe kerkon me kot ne skutat e shpirtit,kur ti nuk je. Per ty nene!
  Per ty do doja te shkruaja nga mengjesi gjer ne mbremjen e vone.Per ty do te doja t`i zbardhja ditet…. Por me kot.Per ty,kam kaq kohe qe i pres me etje netet,me shpresen per te takuar ne enderr,per te te thene se te dua,se te dua aq sa kurre ne jete s`kam dashur kend.Vetem ne endrra mund te jem me ty…..ne endrrat e bukura kur ti me thua te mos qaj, kur ti me perkedhel e me lutesh t`u fal driten e syve te bukur,se askush nuk i meriton lotet e mi.
  Per ty nene!Per ty do t`i kerkoj gezimit ta beje folene ne shpirtin tim,per te te then se une mundem, po do te mundohem ta gjej shpresen dhe te dhimbjet qe me fail jeta, pse ti je aty, me ndjek me syte e tu te bute e me lutesh… t`I fshij lotet nga syte e mi!

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  I Jashteligjshem.....

  Makina blu me sirenat ndezur Ecen me shpejtesi sketer I ulur pran dritares se veshur me avull Nga afshi i frymemarjeve te shpeshta Ate dite vjeshte ku mbizoteronin ngjyrat e zymta Veshtroj qytetin e venitur nga sfilitja Nje engjell i rrobetuar mberiti ne destinacion Zhurma e thate e kangjellave qe hapen dhe perplasen Mbas meje sikur duan te thone qe pafajsia eshte atje tej I rraskapitur i pikelluar ne kulm, thithja cigaren qe helm eshte Dhe ndjeja ne mushkri ate tym te zi qe kisha kohe pa e provuar Ndoshta pa vetdije ndodhesha atje ku as hasmin nuk do te doja Ta shikoja me syt e kuq mbushur me lot per te vetmen arsyje E te ndjerit fajtor ne kete bote mizore qe padrejtsia ska meshire Me kurajo mbaja shpirtin tim gjalle duke shpresuar qe dikush atje Tej horizontit qe te lejonte te shikoje ajo dritare me 4 hekra te lagur Nga pikat e shiut te shfaqej si nje shpetimtar i vertet per mua. Ditet shkonin nje nga nje pa kuptuar se kishin brengosur nje zemer E cila kishte nevoje per te vetmen ngrohtesi qe i kishte ngelur gjalle. I forte si flladi i eres ishte trishtimi im dhe ariti te mbaj ne jete ate. Ne muret e asaj dhome ku shume te tjere per vite me ralle kishin Vuajtur ato dite te egra te jetes se tyre mund te gjeje shume pak Gjera qe i perkisnin asaj pak cope zemre qe na kishte mbetur pa u thyher.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  E kujt tjeter vec saj!!

  Sa rreze dielli te bukura kishte sot
  E brisht ishte fytra e saj pa lot
  Mu desh ta ftoja per kafe
  U desht te degjoja shume histori
  Ne kte bote per ne nuk paska dhembshuri
  Dashje pa dashje u derdhen edhe lot
  Jeta qenka shume naive
  A thua te kete shpresa pozitive

  Vertet me pyeti per jeten
  Duke e ditur si e kishte te veten
  E embel si gjithmon pran meje ecte
  Kembkryq mbi stolat e parkut u ulem
  Ja nisem se foluri per ore te tera
  E nuk e ndjem si iku ora
  Papritur u ndjem pakez ftohte
  Rastesisht desh i prekem buzet por lulja u tha
  U desht te kuptoja qe hallin tim ka
  Rreshqiti nje pike loti qe flokun ma lagu
  Se a`do te qaja per te, me pyeti papritmas?
  E merzitur iku pa mare pergjigjen e cila ishte


  ^Sdo te derdh lot per dike qe nga hapsirat e universit do
  me veshtroj si nji engjell dhe kte poezi gjithmon do lexoj e une per te ne cdo vend do e postoj^
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tipiku : 10-02-2008 mė 06:17

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Dedikuar ty....!


  E kujt tjeter vec saj
  Kembekryq mbi tavolinen e punes
  Nota trishtimi ne faqen e kohes
  Heshtin te zhurmshmit larg paqes se brishte
  Silueta moskokecarese ne trokitjen e portes
  Veshtrimin e hedh andej ku ze i humbur Degjohet.
  Ruaj heshtjen e amullt pakuptim
  Me grusht dua te godas cmendurine
  Njerezit s'kane turp.
  Nota trishtimi bien ne faqen e kohes
  Petale fisnike ndrisin syte e saj
  Une me shpirtin e grisur prehje nuk gjej
  Prehja, vdekje eshte.
  Do largohem diku larg, diku do zhdukem
  Atje ku fytyren te mos m'a njohin

  Ne canten e kujteses do mbart kujtimet deri ne vdekje
  Brejtjen e ndergjegjes do e qeroj
  Si qepe ne lakuriqesine e saj.
  Nota trishtimi mbesin ne faqen e kohes
  Ti hesht, se flet gjykim i cmendur
  S'do mund t'ia harroj miresine kesaj bote
  Te keqen e injoroj
  Ne fundin e qefinin te vet..

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Dua.....


  Dua te largohem nga kjo amulli
  Ku shpresa shpirtit je vetem ti
  Dua te godas shpirtin e lige
  Qe nga fillimi ne mbarim
  Dua te largohem drej fatit tim
  Ne qytetin e heshtur te ngrej nje shtepi
  Me veten time te gjej prehje dhe kenaqesi.

  Sa do te doja ty nje here te vetme te shikoja
  Me syt e shkruar qe me fale ti, te veshtroja
  Pse o zot nuk me fal vetem nje mundesi
  Imazhin e saj nuk ma kthen dot ti?
  Dua vetem nje dite ty ledhatoj
  Dua per ty vetem nje kenge te kendoj
  Nga gjumi i perhershem te ēoj.

  Pse ti ne endrra mua, gjithmon me zhgenjen?
  Valle prehjen tek mua ajo nuk e gjen?
  E di se nga larg me veshtron
  Do te doja ti beja nje portret
  Me vete ta mbaja perjet
  E sa shume gjera une dua
  Por vetem dhimbje me fale mua.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Pse


  Valle se ke degjuar zerin tim
  Valle e ke shteruar dashurin
  Pse humbe mes gjetheve te dashurise
  Duke e ditur qe po afron dita e lumturise

  Pse humbi kjo dashuri
  Pse mu kthyhe ne vetmi
  Ndoshta une u gabova
  Ndoshta pa dashur te dashurova

  Pse kjo sjellje ndaj meje
  Pse ? me vjen ēudi
  Kurre prane meje ishe ti
  Sdo te doja driten e syve te mi
  Veē te me falje pak dashuri

  Nje nate ne enderr pash
  Sikur me sms te thash

  “ Atje larte mbi qiellin blu
  Po kerkoj dy syt e tu
  Jashte bie shi me rebesh
  Ehhh pse kjo largesi mes nesh”

  Do doja ty te shikoja
  Zerin tend te degjoja
  Buzen tende ta kafshoja
  Zemren tende Bebo ta dashuroja.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  DASHURIA  Po shkruaj per te emblem dashuri
  Aty ku shume njerez kan gjetur liri
  Me zemren e fort si guri
  Po shkruaj vargje pa kufi
  Per ty e bukura dashuri

  A ke veshtruar buzeqeshjen e nje femre
  Qe pa dashur te vihet re ty ta dhuron
  A e ke ndjekur shikimin tinxar te nje mashkulli
  Qe i pamposhtur me shoket e tij po bisedon
  Eshte aty midis jush engjelli i dashurise po ju ndhimon
  Me shkronjat DASHURI tingellon
  E bukur eshte ajo kur dy njerez i bashkon

  Dashuria e lashte sa vete jetesa
  Eshte e bukur e cmuar pa kthesa
  Ndjehesh i lumtur kur dashuron
  Dhe vetveten se kupton
  Nje ndjenje e cuditshme
  Brenda zemres reagon

  Si filiz e vogel lind dashuria
  Prej saj shtohet harmonia
  Komplet trupin ta elektrizon
  Me thoni pra njerez ?
  A eshte bukur kur dashuron.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Jeta

  Sa e pavleshme eshte jeta Dot mbeshtetje nuk gjeta Flas per jeten time Qe u rrita me mallengjime O zot sa larg doja te shkoja Deboren e bardhe te shikoja Drejt vijave pa kufi Aty ku shpirti im do prehej ne liri Si foshnja me veshtrime Si e dashura me ledhatime Kur netve te shkreta Me te bashkebisedoja Kjo pra eshte jeta ime Me nji dashuri Qe nuk pati larmi Me lulet e pranveres Fytyra te reja veshtroja Rrahje zemre tronditese Ne dallget e deti valzojne Me shpresen e vetme anes tjeter te qytetit ti tregojne

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Rastesisht

  Brenga e zemres me lendon nuk e di pse filloj te shkruaj gjithmon ,ndoshta me ben thjesht te vuaj thjesht te veshtroj i hutuar, si zog i ri ne hapsiren e qiellit te flutoroj nga lartesit e skajshme bukurin tende me kenaqsi do ta admiroj pyes veten pse kam lindur pa fat kurre nuk u gjeta drejt rrugve te lumturise me shigjet te godisja zemren e dashurise sepse ti je imazhi me i bukur thjeshtesis qe per te kam nevoj te endem duke shijuar mplakjen drejt liris si engjell i perndritur nga hyjnia e tij larte mbi hapsirat e pafundme.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Qielli i syve tanė

  Po vija tek ti… Tė betohem se po vija tek ti, por rrugėn ma preu aroma e barit tė korrur! Sa kohė kisha mes trotuaresh tė pluhurta, nuk di tė ta them. Di vetėm se mallin pėr ty ma shoi aroma e barit, aroma e njė jete qė mė paska munguar. Dhe unė, qė mendoja se nė shoqėrinė tėnde nuk mė mungonte asgjė. Unė… qė isha i sigurtė se mes meje dhe teje nuk kishte vend as pėr ajrin. Unė… qė joshjes sė jetės i vura emrin tėnd dhe harrova tė jetoja. Tė betohem… vazhdoj ta ndjej mallin pėr ty edhe sot, kur ti s’pranon tė mė shohėsh, s’pranon tė mė flasėsh dhe nė thirrjet telefonike mė pėrgjigjet njė zė metalik qė aq shumė u ngjan trotuareve ku kam lėnė ditėt e mia, dėshirėn pėr tė qenė me ty. Kaq e vėshtirė qenka ta besosh se tė kam tradhtuar? Po, tė kam tradhtuar me natyrėn, me njė aromė qė mė paskėsh munduar, ndėrsa joshesha nga bukuria jote femėrore, nga zėri yt, qė paska qenė aq larg sė vėrtetės… Mė kot paskam menduar se mes nesh s’kishte vend as pėr njė tingull kitare. Mė kot i paskam thėnė vetes se ti je melodia e jetės sime, mė kot i kam kėrkuar Zotit ta ruajė si njė kristal dashurinė qė na bashkonte. Kam frikė se ai kristal u thye nga metali i akullt i zėrit tėnd, nga mosbesimi, nga njė dyshim i vagullt qė ma mohon shpirtin. Tė betohem… kisha nevojė pėr aromėn e barit, ashtu siē kam nevojė pėr dashurinė tėnde tė munguar. Tė betohem… kam nevojė pėr fjalėn tėnde, ashtu siē kisha nevojė pėr thirrjen e natyrės. Tė betohem… kam nevojė pėr njė jetė qė na e morėn, pėr njė qetėsi qė na e vranė, kam nevojė… pėr zėrin e dashurisė. Tė betohem se tė dua! Tė betohem!

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Per ty shoku im

  Po mare guximin tju tregoj
  Nje poezi te vogel qe do tju lendoj
  Te mitur ishim akoma te paditur
  Me shpresen e vetme te uritur
  Per nje gjendje me te mire
  Large atdheut per te emigruar
  Pake me bukur jeten per ta jetuar

  I vogel ishte ti o shoku im
  Kur more guximin te shkoje ne emigrim
  Me syt e vegjel te shndritshem,
  Dori ti per nje jete tjeter u largove
  E ku ta dije ti se ku do te perfundoje

  Po ju flas per shokun tim
  Qe u rritem sebashku me mundim
  Fati i zi ty te mori
  Ne fund te detit te ēoi
  Atje qe shkruar fati jot
  Dhe familjen e shoqerin ta mbushje me lot

  Me vjen te qaj me ngasherim
  Per ty o i dashuri shoku im
  Qe dot nuk te erdha ne varrim
  Dhe une si ty emigrova
  Nje jete tjeter fillova
  Larg familjes larg shoqerise
  Po jo si ty qe ju trete pabesise

  Motovedeta italiane ju mori jeten
  Ate qe e kishit me te shtrenjten
  Ahhh ky lajm i zi na hidheroi
  Po shpresa…Dori do te jetoi
  Se ti do te kishe shpetuar
  E jo trupin ta kishin sakatuar…

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Malli

  Malli per ty me ka marre
  Nga large tingujt e kembanes degjoj
  Mallin dua ta shuaj
  Ne atdhe te shkoj


  Malli per nenė e per baba
  Malli per vlla e moter
  Malli per te dashuren voter


  Eh ta dini sa mall kam
  Po te ishte etje do thante nje oqean
  Eh ta dini sa me mungon
  Po sikur te isha zog qe fluturon


  Malli per Shqiperine
  Ku kam kaluar femirine
  Malli per ty i dashur atdhe
  Do te vi une s`shpejti atje.

  Jam ne dhe te huaj
  Dhe mall per ty kam e shkruaj
  Nje ze me bertet.. me coj nga gjumi
  Hej vella mallit tend i erdhi fundi


  Do te shkoj te takoj njerzit e mi
  Atje ku kam flamurin kuq e zi
  Atje ku te gjithe therasin Shqiperi
  Aty ku malli im shuhesh ti.


  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Mendoj

  Mendoj per ty fantazoj
  Dot se harroj
  Diten kur te pash per here te pare
  E bukur e sinqert pa mashtrime
  Pran meje ecje ti dashuria ime

  Mendoj sa shpejt u shua gjithcka
  Per ty mendova se dashuria fund nuk ka
  Po ja qe u gabova pa dashur
  Zemren time trishtova

  Mendoj se ska me rendesi
  E kote e kote eshte tani
  Gjithcka nisi si nje loje
  Dhe shume shpejt perfundoj

  Mendoj per castet e bukura
  Kur ti ne krahet e mi fluturoje
  Hidherimin ma largoje
  Me fjale me puthje plot gezim
  Mbushej Shpirti im

  Mendoj per ty cdo nate
  Cdo here qe shtrihem ne krevat
  Mendja me ri tek ti
  Dhe me veten flas si femi

  Mendoj pa fund per ty
  Mendoj se cdo gje ngeli aty
  Aty ku nje puthje u tha
  Aty ku nje vese shiu ra

  Dashuria kaq e ka.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Drogaxhiu

  Droga si nis apo si fillon gjithcka si te jete nje loje dikush nga dhimbja qe shpirtin e gris dikush nga qefi tepruar e nis.

  Eshte drogaxhiu qe shifni atje, Ku? Diku... posht ures apo shtepis se rrenuar apo pallatit te paperfunduar eshte atje duke u droguar. I trishtuar i ngrysur i thare i palare eshte drogaxhiu atje ne qytetin tuaj dhe pse kjo gje e ben per ju ate te huaj.Jeton me shpresa me mundime larg familjes i zhytur ne kujtime iziuloniste sheh vegime mermerit me vete "Si do te jete jeta ime".Larg familjes ai jeton dhe pse zemra gjak per te i pikon.Mbremja sapo filloj kur drogaxhiu ndjen efori kur shpresa e tij eshte vetem hi.Kur fillojne kllapite e etheve prej helmit dhe drogaxhiut ftyren ja mbulon hija e vdekjes,nje stoli e kobshme ne vend te buzeqeshjes.Eshta atje i strukur ne nje cep apo rrez fillon te pergatis darken e shperfytyruar ne nje heshtje.Belbezon "Shpirti im prit dhe pak" jo nuk do te jete nje Heart Atak ,"Miku im me ty do te loz" jo nuk do te jete nje Overdoze.Duke pritur te dali ai miku!!Miku? Po Po miku heshtur e theret damarin e tij Miku i heshtur qe ralle here ne siperfaqe del e do gostisur me helm.Ja papritur shfaqet ne siperfaqe nga shtrengimi i forte i llastikut nje nga ata nuk e gjen me shumice ne trupin e tij jane si ata vete te vuajtur e me mundime me raste gjen ndonje qe akoma nuk eshte kristalizuar nga helmi i zi dhe ai gezon mbasi veten drogon bie ne agoni dhe jeta vazhdon dhe nje dite tjeter plot monotoni te errta ketu perfundon.

  Kushtuar gjithe atyre qe drogohen.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 16. #16
  UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
  Anėtarėsuar
  12-11-2007
  Vendndodhja
  shrine
  Postime
  471
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  komplimente. Tip Tipik Tiron, i lexova te gjitha, po kthehem nga fillimi dhe nje here, me le pa fjale.
  vazhdo shkruaj
  pershendetje
  arjeta
  Loneliness comes in only one size - Extra Large

 17. #17
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Shume bukur....vazhdo keshtu...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 06-05-2008 mė 01:20 Arsyeja: shkruani ne shqip

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Deja`Vu

  Ajo fle…….Tej xhamit te turbullt te dritares te thyher nga degezat e pemes ndihen pikat e shiut qe perplasen pa dashur te prishin sinkronzimin e ritmit.
  Ritmit te jetes qe cdo dite qe agon rifillon me nje ndjesi te re.
  Flladi do te tregohet kaq i embel me ty sa te fal puhiza qe duan te lodronje me ty neper koridorret e gjata te viles nr (Se di) dhe tinzas te japin shuplaka te padhimshme ne mollzat e faqeve.
  Pas nje gjumi te lehte intrigant me endrra te errta per mua fillon te shkruash si perhere ashtu pa pritur.
  Zakonisht kembe zbathur me mantelin e nates te tejdukshem qe shfaq hiret me te gjalla femerore.
  1)Ecejaket e tua neper dhomen e heshtur me parketin qe mban eren e drurit te pishes, aroma perzihet dhe rrotullohet nga dehja e jote e mbremshme.
  Prap dhe sot nuk ke gjume eshte Vegimi qe sheh pernate.
  Fillon te shkruash me faqe te tera Joooooo faqet qe s`reshten se beri urren nga syri jot ne letrat e shkruara me penen e zeze per mua,Po Shkruan faqet e librit te cilin s`shpejti do e botosh.
  Ehhhhhhhhhh sa shume kohe kane kaluar por mua me duket se ti ike dje,ike aq large sa nuk kthjellohem dot me veten time dhe me duket sikur se mbaj mend daten apo fjalet e fundit qe te Thash lamtumire duke e ditur qe ti vuan.
  Vuan per faktin se e quan veten fajtore te nje mekati te pa kryer te paperfundur te lene pergjysem ne harres midis telave te keputur te Kitares qe nuk mund te fal me ate tingull te bukur qe degjoje kur ishe prane meje pa jete e pluhurosur nga vitetet ajo sdo te te fali paqe kenaqsi ,Prehjen e nevojshme qe me shume se kurre ke te nevojshme tani, historia perseritet.


  1)Vajtje-Ardhje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tipiku : 14-07-2009 mė 15:49

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Dritehije e zbehte


  Dritehije e zbehte
  Fale shpirtit te mprehte
  Qe cdo gje pret nen hije
  Pa kurrefar veshtirsie
  Eshte dritehija e zbehte
  Atje tej pa fije shprese
  Kerkon te jete drite mbijetese

  Dritehije e zbehte e thare
  E zhubrosur e palare
  E enjtur e vrare
  Driethije e zbehte
  Qe askush se ven re
  Eshte e humbur nen qiellin pa re

  Dritehije e zbehte e Tendosur
  Shpirt humbur e palosur
  Driethija e zbeht
  Do te ngelet perjet.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Per ty Tkshxh.

  Nje rebesh shiu ra, befas per ty ndjeva qe duhet te shkruj dicka.

  Nje dite tjeter Agoi,Dielli serisht mban meri i dehur nuk do te dale as sot si gjithnji.
  Te na falte ne pak ngrohtesi.
  Pikat e lageshta qe notojn siper thysave te pemve qe duken si lotet e syve te tu te pafajshem ne kete bote mizore kur ndodhemi gjithesia apo ndoshta te vetmit te perzene nga kjo gjithesi e cila filloj me nje Big Ban,Sdo doja te ndrroja ate krijese engjellore qe ndodhet brenda atij trupi njerzor, perfundimisht i pikturuar nga Zoti.
  Dua te ndjej per ty po kam frike se gjithcka do te thyhet krejt papritur si nje gote kristali.
  Sdo te doja te kurre te te kisha njohur ne kete kohe ku brenga e shpirtit po mer nje hap madhor kur monotonia e ditve pa kuptim plotesojn trishtimin e paperfunduar i cili nuk di sa do te zgjas .Befas shfaqesh ti me nje larmi te cuditshme me nje ze feminor qe kur se kisha degjuar me pare.Me ato shikime buzqeshje duart te ftohta qe te falin sinqeritetin e nje njeriu madheshtor.


  Cfare je ti o Krijes e hyjesise ??

  Njeri!!
  Jo jo kte nuk mund te ma thuash mua tani,tani qe takova embelsin e syve te tu me turp shijova.
  Te pash tani jo jo nuk ke mundesi,me syt e zerin tend rash ne dashuri.
  Je tingulli me i embel i melodis time qe vazhdon te jetoj brenda nje shpirti te Brengosur.Duaaaaaaaa si ty une te bertas po skam fuqi te hakmerem tek ty te uleras.
  Ndjej Zerin tend kur kendon ne dhome e shkujdesur se dikush te degjon.
  Duket sikur Zeri i engjellit qe ne vesh te kumbon.
  Sa do doja me ty cdo cast te jetes te kaloja si takimin e pare te shkonim larg me vete te mbaja profilin tend si imazh.Dua zemren tende ta fitoj dua buzet e tua ti kafshoj.Jam i lodhur nga pritja, Me shoqerojn zhurmat e nates deri ne oret e vona pa kuptim endet shpirti im larg teje,
  Filloj te kendoj Tinguj e nje kenge te njohur qe rrefrenin do tja ndryshoj.......
  Ohhhhhhhh merme o flladdddddd dhe si nje gjete leshome ti larg

  Merrme o nate e me braktis
  britme e zerit tim luginave te dhimbjes le te shetis
  Forcen e shpirtit te lodhur deshperimisht
  tek ty do e ngre mbreterin perjetesisht.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tipiku : 14-07-2009 mė 15:52

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qielli....e dua qiellin....
  Nga sam1r nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 282
  Postimi i Fundit: 29-11-2012, 22:25
 2. Mistere
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 10:28
 3. Qielli im
  Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 21:42
 4. Krijimet letrare nė forumin shqiptar
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-10-2003, 11:27
 5. Kurani: toka apo qielli u krijua i pari?!
  Nga Seminarist nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-03-2003, 04:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •