Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 81
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  11 Kuptime nga Jeta

  1. Te dhemb kur do dike dhe ai nuk ta kthen dashurine,por me shume e dhimbshme eshte kur dashuron dike dhe asnjehere nuk ke gjetur kurajon tja shprehesh atij personi cfare ndjen.  2. Gjeja me e Veshtire ne Jete eshte kur ti takon dike qe do te thote shume per ty, vetem se ne fund ai nuk donte te ishte dhe ju duhet ta leshoni te shkoj.  3. Miqt me te mire jane ata miq qe mund te ulesh ne nje verande dimerore sebashku,Askush mos te flasi asnje fjale,pastaj te coheni te ikni dhe te kesh ndjesine sikur pate nje diskutim te paimagjinushem.  4. Eshte e vertet qe ne nuk e dime cfare kemi derisa e humbim ate,por eshte e vertet dhe qe ne nuk e dime cfare na mungon deri sa na vjen.  5. Vertet na nevojitet vetem nje minute qe te afeksionohemi tek dikush,nje ore ta pelqejm dike,dhe nje dite te dashurojm dike por na nevojitet koha e nje jete per te harruar dike.  6. Mos shkoni mbas lukut sepse ai mund te mashtroj.Mos shkoni mbas shendetit sepse dhe ai mund te iki.Shkoni mbas dikujt qe ju bene te buzqeshni sepse vetem nje buzeqeshje mund ta bej nje dite te keqe te duket e ndritshme.  7. Enderroni cfare ju deshironi te enderroni,shkoni ku do te donit te shkonit,Jini kush doni te jeni.Sepse ju keni vetem nje jete dhe vetem nje shans per te bere cdo gje do te donit te benit.  8. Supozojeni veten gjithmon posht kepuces se tjetrit,Nese ju dhemb athere do ti dhimbseni dhe atij personi.  9. Nje fjale e kote mund te ndezi nje grindje.Nje fjale e kote mund te thyhej mizorisht nje jete.Nje fjale kohe mund tju ngrej stresin.Por nje fjale e dashur mund te sheroje dhe te bekoje.  10.Njerzit e Gezuar nuk eshte e thene te kene me te miren e gjithckaje,ata thjesht zgjedhin gjithcka te mire qe ju vjen drejt tyre.  11.Dashuria fillon me nje buzeqeshje,rritet me nje puthje,mbaron me nje lot.Kur lindet ju qanit papushim dhe te gjithe rreth jush qeshnin.Jetojeni jeten tuaj ne menyre qe kur te vdisni ju te shkoni duke qeshur dhe te gjithe rreth jush te jene duke qare.


  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Miqt e Mi

  Si ne u rritem??

  Ne mėsojmė se edhe njė person qė nuk i ėshtė dashur ndonjėherė te te leshoj poshtė, ndoshta nje dite do ta bej. Ju do ta keni zemrėn tuaj tė thyer dhe ju do tė thyeni zemrat e tė tjerėve. Ju do tė luftoni me mikun tuaj mė tė mirė, ose ndoshta edhe do te bieni nė dashuri me ta, dhe ju do tė qani, sepse koha po fluturon perpara jush por ju se vereni. Pra, beni sa me shume fotografi, qeshni shumė, falėni lirisht, dhe dashuroni si ju kurrė nuk keni qenė tė lėnduar.Jeta vjen pa garanci, pa opozitė pa sens kohe, ska shans tė dytė. Ju vetėm duhet tė jetojni jetėn tė plotė, tregoni dikujt se ēfarė do tė thotė pėr ju dhe i thoni dikujt largohu, flisni, vallezoni nė shi, mbani doren e dikujt, rehatohuni me njė mik, flini duke shikuar diellin tė ngrihet, qėndrojni deri nė fund te nje casti , behuni flirtus ,buzėqeshni derisa fytyra tju dhemb. Mos kini frikė tė jipni shanse ose te bini nė dashuri me gjithcka,jetojeni cdo moment, sepse ēdo sekonde keni shpenzuar tė zemėruar apo tė mėrzitur ėshtė njė e sekonde lumturie ju kurrė nuk mund tė ktheni  Miqt e Mi.  Ajo cka do te ngelet eshte respekt e nostalgji.......

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 3. #43
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Per ty nena ime!!


  Fjalet u perhumben ne deshiren per te folur per ty.
  Fjalet u tremben para shpirtit qe gris dhimbjen,si nje rrobe qe s`e hiqkam dot nga trupi im.Si nje gur kam mbetur para imazhit tend, me shpresen per te gjetur nje fije jete ne ata sy,ne ata floke qe zbresin poshte fytyres se embel,nene!Sa shume do te doja te te prekja cdo fije te tyren,te lozja me to si nje bebe e te prisja…….. perkedheljen tende.
  Zeri yt…. Zeri yt qe eshte kolone zanore e endrreva te mia, zeri yt qe me ndjek ne cdo hap, i pakapshem zeri yt,me thote te mos qaj….por a mund te permbahen lotet?Ujvarat e tyre ma kane shtruar rrugen e jetes,nena ime, por s`di not dhe kam frike se mbytem mes tyre.Shpetome! Shpetome me nje fjale te ngrohte nga ato qe mund t`i thuash vetem ti. Shpetome me nje puthje, nga ato qe mund ta ndriēojne diten dhe i japin fund ēdo dhimbjeje.Shpetome nga kthetrat e egra te vetmise,nena ime! Qetesoma shpirtin e pervuajtur dhe prekme, me doren e bute ku ka bere folen gezimi im, qe s`di te me zbrese me ne shpirt, qe nga ikja jote.
  Ti nuk e dije… Ne ato floke pata lene nje nate lotin e dashurise sime te pare.E lashe aty dhe s`te thashe se ……zemren e kisha te vrare.Se shpirti im qe plagosur dhe une nuk e dija ne do te mund ta sheroja me.Nuk te thashe se kisha nevoje per nje fjale tenden, se kisha nevoje te me thoje…..thjesht shkurt,se me doje, se askush ne jete nuk do te me donte sa ti dhe si ti, pa kompromise,pa keqardhje,pa kushte……Tani s`mund te ta them me .Tani ,mund t`ia them veē imazhit tend e te pres si pergjigje veē heshtjen e boshesise se kesaj dhome, te pres si pergjigje veē jehonen e zerit tim qe kerkon me kot ne skutat e shpirtit,kur ti nuk je. Per ty nene!
  Per ty do doja te shkruaja nga mengjesi gjer ne mbremjen e vone.Per ty do te doja t`i zbardhja ditet…. Por me kot.Per ty,kam kaq kohe qe i pres me etje netet,me shpresen per te takuar ne enderr,per te te thene se te dua,se te dua aq sa kurre ne jete s`kam dashur kend.Vetem ne endrra mund te jem me ty…..ne endrrat e bukura kur ti me thua te mos qaj, kur ti me perkedhel e me lutesh t`u fal driten e syve te bukur,se askush nuk i meriton lotet e mi.
  Per ty nene!Per ty do t`i kerkoj gezimit ta beje folene ne shpirtin tim,per te te then se une mundem, po do te mundohem ta gjej shpresen dhe te dhimbjet qe me fail jeta, pse ti je aty, me ndjek me syte e tu te bute e me lutesh… t`I fshij lotet nga syte e mi!
  ti e di qe kjo eshte ajo qe une ndjej e pelqej me shume
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 4. #44
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  I nderuari Mondi,te falenderit per te gjitha keta poesi, copeza jete si dhe thenje te qelluara qe i ndan me neve.Nuk munda asnje te veqoj se te gjitha ishin mbreselenese dhe te qelluara,por keta dy reshta qe shkeputa nga nje poezi nuk i kam lexuar kur nga asnje poet i shquar.Respekt Tipiku.

  Mund te kthesh shpinen se nesermes dhe te jetosh te djeshmen,
  Ose mund te jesh i gezuar per te nesermen nga ajo qe ndodhi dje.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 22-02-2012 mė 14:37
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Per Ty

  E kote eshte kjo bote ku njerzit shtiren sikur te duan.
  Njerzit kane nevoje per dashuri.....kur mbi supet e tyre ka rene pesha e Trishtimit dhe ndjejn Vetmi.
  Kur nata ka zene peshen e saj dhe une nuk mund tja dal ta gdhi, mezi prisja te rikthehesha tek ti.
  Me nevojitej dashuria jote te me mbante siper ne qiell kur ne bote ka shume per te hedhur mbi supe.
  Cdo dite kalon me dhimbje aty,mendon se nje dite cdo gje qe eshte krijuar per ty.
  E lash zemren te binte ne dashuri me ty e cila kishte kohe qe nuk binte e lash ate ne duart e tua se per ty digjte.
  Gjithcka ishte erresire kur ti puthe buzet e mia dhe me shpetove nga padrejtsia, duart e mia ishin te forta e bashkoheshin me te tuat qe dridheshin nga dashuria.
  Por ishte nje ane e jote qe kurre nuk e njoha cdo gje ti me the nuk ishin te verteta cdo gje me premtove e mori era.
  Tani eshte e kote te bertas te ularas.........vendosa te djeg lotet e mi ne shi e Emrin tend ta harroj pergjithnji.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Nuk ka Rendesi
  Nuk ka rendsi nese ti ndryshon menyren e te folurit , te ecurit , apo sjelljen tende ,nuk ka rendesi nese gjithe bota ndalon se levizuri se per ty ajo levizi gjithe boten ne syt e tu,nuk ka rendesi se ajo ben shetitje gjate gjithe kohes ne mendjen tende,nuk ka rendesi endrrat, pasionet,perqafimet,puthjet qe perjetuat sebashku ne cdo cast,nuk ka rendesi nese ti mundohesh te besh gjithcka per te mirėn e Dashurise ,nuk ka rendesi se ndonje here do doje ta nxirrje per nje moment nga zemra e direkt ta perqafoje kaq shume shume forte e ti pershperisje ne vesh qe te kishte mare malli kaq shume per te,nuk ka rendesi lumturia jote nese ajo eshte e merzitur,nuk kan rendesi vendet ku jeni ulur nese ndarja mes jush ka trokitur,nuk ka rendesi nese ti mundohesh te dukesh 'perfekt' ne syt e saj, nuk ka aspak rendėsi se ti gabove sic gabon gjithkush.Nuk ka rendesi se njerzit gabojn e gabimet jane njerzore, e njerzit jane kafshe inteligjente qe perdor lotin kur kan emocione, nuk ka rendesi sepse jane Engjejt qe falin e falja eshte engjellore ......……Nuk ka rendesi me.......... 'ajo' do mendoje gjithsesi Se ti je i pamjaftuesh per te. !!!!


  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Sinfonia e shkatrimit.  Mengjesi  Mirmengjes,, Princesh Hap Syte Buzeqesh Cdo Gje Zgjat Nuk Duhet Te Kete Pertes

  Shqetsimi I Dites Perkushtimi I Jot Ndaj Familjes Te Fal Embelsine e Te Qenit Pjesez e Jetes se Tyre

  Sinfonia e Shtirur e Sakatuar e Vrare e Pa shprese Gjithmone Do te Mbese E Gdhendur ne Kujtes.

  Pertej Tingujve Asgje ska Rendesi

  Tani kur cdo gjo eshte e Sert e Vyshkur e Ngrysur e Ndrydhur

  Pesha e Ndeshkimit apo Rendesa e Krimit

  Pa Perfunduar te Lene ne Harres ne Shtigjet e Thata

  Aty ku Patem Lene Ndjenjen e Fajit

  Aty ku Patem Gezimin edhe Ēastin e Vajit

  Te Akullta duken RRuget e Qytetit qe Zbardh Sikurdohere dhe te Jep Ndricim Ne Sy ne Shpirt ne Shpine

  Shfajsohemi duke Veshtruar Gjithku Shpresojm te Gjejm Veshtrimin e Fiksuar Diku

  Sinkronizimi I kohes Pershtatet me Profilet e Punes,Pershtatemi me Perditshmerine Per Te Mos Humbur

  Vazhdimsine.  Dreka


  E lodhshme, Raskapitshme Obligimet e Shpeshta te Ndershmerise

  Shfaqet Lehtsisht dhe Butesisht ne te njejten kohe ,Mendimi per dike Venitet Disi

  Shfletohen Mardhenjet e Dites me Dike apo Disa

  Analizon …Familja Shoqeria kushdo Qofshin Ata

  Faqja Dalngadale Ngrihet dhe Behet Gati te Lej Vendin e Tjetres ne Vijim

  Vajtjet dhe Ardhjen Cdo Here Ne te Njejtin Vend Sjellin Monotonin neper Mend

  Ajo Ishte Shkaktare e Cdo Raporti Ndryshe Vone Kuptohet por Ska si te Mos Nenvizohet.

  Kalojm Kohen ne te Njejtin Qytet

  Per Ne Nuk Do te Mjaftonin edhe 10.000 Vjet

  Sikur te Rilindim Serisht Sikur Jeten te Na Falin Plotesisht ahhhhhh Sikur….

  Po ja Ra Muzguuuu Sa Here e Shikoj Me kujton Ty Dhe Vendin Ku per Here Te Pare Ai Na Veshtroj.  Nata

  Ahhh Kjo Eshte Pjesa me e Bukur Aty ku Skam ku te Futem Skam ku Te Strukem

  Skam Ku Te Fshihem Te Gjej Qetesi Ti Me Gjen Perseri

  Mendimi per ty Vjen si Droga Ai Vershon Ne Cdo Damare ne Cdo Arterie e Kapilar

  Furnizon Cdo Qeliz te Trurit me Shpresen e Fajtorit dhe Faktorin e Turpit

  Duhet ta Pranojm se Eshte Pjesa Me e Veshtire me kujtohet nje Fraze nje Ēast nje Puthje nje Perqafim Nje Mendim

  Me Vine Nder Mend Mesazhet Plot Meri,Xhelozi,Inat Mosperfillje e Largesi

  Por Prap Sa Te Bukura Qe Dukeshin Kur Bashke ne Ishim Nji.

  Paralelisht te Veshtroj te Vizatoj,Por Me Vjen Inat Si nuk Mundem Dot Nje Portret te te Pikturoj

  Ta Mbaja me Vete Perjet Ta Kujtoja me Mall Ate Portret.

  Ehhhhh Erdhi Raskapitja Lodhja e Gjumit Dhe Ksaj Nate I Erdhi Fundi

  Me Duhet te Fle te te Enderoj Vetem Aty Je Imja ske ku te Shkosh Te Shtrengoj Fort Dhe Ti Gjithe Inat me thua:

  Leshome o M… Leshome Mos u Bo Karagjoz Dhe Ti Mo Me Kto Veset e Tua O LaL.

  Me Fal Me Fal ME FAL Te Puth Tek Gusha Dhe Gjumi Vjen Ngadale.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Bora`
  Anėtarėsuar
  13-10-2011
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Sinfonia e shkatrimit.  Mengjesi  Mirmengjes,, Princesh Hap Syte Buzeqesh Cdo Gje Zgjat Nuk Duhet Te Kete Pertes

  Shqetsimi I Dites Perkushtimi I Jot Ndaj Familjes Te Fal Embelsine e Te Qenit Pjesez e Jetes se Tyre

  Sinfonia e Shtirur e Sakatuar e Vrare e Pa shprese Gjithmone Do te Mbese E Gdhendur ne Kujtes.

  Pertej Tingujve Asgje ska Rendesi

  Tani kur cdo gjo eshte e Sert e Vyshkur e Ngrysur e Ndrydhur

  Pesha e Ndeshkimit apo Rendesa e Krimit

  Pa Perfunduar te Lene ne Harres ne Shtigjet e Thata

  Aty ku Patem Lene Ndjenjen e Fajit

  Aty ku Patem Gezimin edhe Ēastin e Vajit

  Te Akullta duken RRuget e Qytetit qe Zbardh Sikurdohere dhe te Jep Ndricim Ne Sy ne Shpirt ne Shpine

  Shfajsohemi duke Veshtruar Gjithku Shpresojm te Gjejm Veshtrimin e Fiksuar Diku

  Sinkronizimi I kohes Pershtatet me Profilet e Punes,Pershtatemi me Perditshmerine Per Te Mos Humbur

  Vazhdimsine.  Dreka


  E lodhshme, Raskapitshme Obligimet e Shpeshta te Ndershmerise

  Shfaqet Lehtsisht dhe Butesisht ne te njejten kohe ,Mendimi per dike Venitet Disi

  Shfletohen Mardhenjet e Dites me Dike apo Disa

  Analizon …Familja Shoqeria kushdo Qofshin Ata

  Faqja Dalngadale Ngrihet dhe Behet Gati te Lej Vendin e Tjetres ne Vijim

  Vajtjet dhe Ardhjen Cdo Here Ne te Njejtin Vend Sjellin Monotonin neper Mend

  Ajo Ishte Shkaktare e Cdo Raporti Ndryshe Vone Kuptohet por Ska si te Mos Nenvizohet.

  Kalojm Kohen ne te Njejtin Qytet

  Per Ne Nuk Do te Mjaftonin edhe 10.000 Vjet

  Sikur te Rilindim Serisht Sikur Jeten te Na Falin Plotesisht ahhhhhh Sikur….

  Po ja Ra Muzguuuu Sa Here e Shikoj Me kujton Ty Dhe Vendin Ku per Here Te Pare Ai Na Veshtroj.  Nata

  Ahhh Kjo Eshte Pjesa me e Bukur Aty ku Skam ku te Futem Skam ku Te Strukem

  Skam Ku Te Fshihem Te Gjej Qetesi Ti Me Gjen Perseri

  Mendimi per ty Vjen si Droga Ai Vershon Ne Cdo Damare ne Cdo Arterie e Kapilar

  Furnizon Cdo Qeliz te Trurit me Shpresen e Fajtorit dhe Faktorin e Turpit

  Duhet ta Pranojm se Eshte Pjesa Me e Veshtire me kujtohet nje Fraze nje Ēast nje Puthje nje Perqafim Nje Mendim

  Me Vine Nder Mend Mesazhet Plot Meri,Xhelozi,Inat Mosperfillje e Largesi

  Por Prap Sa Te Bukura Qe Dukeshin Kur Bashke ne Ishim Nji.

  Paralelisht te Veshtroj te Vizatoj,Por Me Vjen Inat Si nuk Mundem Dot Nje Portret te te Pikturoj

  Ta Mbaja me Vete Perjet Ta Kujtoja me Mall Ate Portret.

  Ehhhhh Erdhi Raskapitja Lodhja e Gjumit Dhe Ksaj Nate I Erdhi Fundi

  Me Duhet te Fle te te Enderoj Vetem Aty Je Imja ske ku te Shkosh Te Shtrengoj Fort Dhe Ti Gjithe Inat me thua:

  Leshome o M… Leshome Mos u Bo Karagjoz Dhe Ti Mo Me Kto Veset e Tua O LaL.

  Me Fal Me Fal ME FAL Te Puth Tek Gusha Dhe Gjumi Vjen Ngadale.
  Po ju qenkeni poet i lindur cne me ato pace e pilaf andej hahahaha shum te bukura vargjet .

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bora` Lexo Postimin
  Po ju qenkeni poet i lindur cne me ato pace e pilaf andej hahahaha shum te bukura vargjet .
  Flm flm Bora

  Ne Jete
  Me Shume Gjera ka Te Mbytura Brenda Nje Shpirti se Brenda Detit.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Bora`
  Anėtarėsuar
  13-10-2011
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  shkrimet

  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Flm flm Bora

  Ne Jete
  Me Shume Gjera ka Te Mbytura Brenda Nje Shpirti se Brenda Detit.
  Personalisht shprehem me mire ne te shkruar gjithmon me ka pelqyer te shkruaj shum dhe te flas pak .

 11. #51
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  48
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Per ty Tkshxh.

  Nje rebesh shiu ra, befas per ty ndjeva qe duhet te shkruj dicka.

  Nje dite tjeter Agoi,Dielli serisht mban meri i dehur nuk do te dale as sot si gjithnji.
  Te na falte ne pak ngrohtesi.
  Pikat e lageshta qe notojn siper thysave te pemve qe duken si lotet e syve te tu te pafajshem ne kete bote mizore kur ndodhemi gjithesia apo ndoshta te vetmit te perzene nga kjo gjithesi e cila filloj me nje Big Ban,Sdo doja te ndrroja ate krijese engjellore qe ndodhet brenda atij trupi njerzor, perfundimisht i pikturuar nga Zoti.
  Dua te ndjej per ty po kam frike se gjithcka do te thyhet krejt papritur si nje gote kristali.
  Sdo te doja te kurre te te kisha njohur ne kete kohe ku brenga e shpirtit po mer nje hap madhor kur monotonia e ditve pa kuptim plotesojn trishtimin e paperfunduar i cili nuk di sa do te zgjas .Befas shfaqesh ti me nje larmi te cuditshme me nje ze feminor qe kur se kisha degjuar me pare.Me ato shikime buzqeshje duart te ftohta qe te falin sinqeritetin e nje njeriu madheshtor.


  Cfare je ti o Krijes e hyjesise ??

  Njeri!!
  Jo jo kte nuk mund te ma thuash mua tani,tani qe takova embelsin e syve te tu me turp shijova.
  Te pash tani jo jo nuk ke mundesi,me syt e zerin tend rash ne dashuri.
  Je tingulli me i embel i melodis time qe vazhdon te jetoj brenda nje shpirti te Brengosur.Duaaaaaaaa si ty une te bertas po skam fuqi te hakmerem tek ty te uleras.
  Ndjej Zerin tend kur kendon ne dhome e shkujdesur se dikush te degjon.
  Duket sikur Zeri i engjellit qe ne vesh te kumbon.
  Sa do doja me ty cdo cast te jetes te kaloja si takimin e pare te shkonim larg me vete te mbaja profilin tend si imazh.Dua zemren tende ta fitoj dua buzet e tua ti kafshoj.Jam i lodhur nga pritja, Me shoqerojn zhurmat e nates deri ne oret e vona pa kuptim endet shpirti im larg teje,
  Filloj te kendoj Tinguj e nje kenge te njohur qe rrefrenin do tja ndryshoj.......
  Ohhhhhhhh merme o flladdddddd dhe si nje gjete leshome ti larg

  Merrme o nate e me braktis
  britme e zerit tim luginave te dhimbjes le te shetis
  Forcen e shpirtit te lodhur deshperimisht
  tek ty do e ngre mbreterin perjetesisht.
  me ke lene pa fjale
  atehere ty qenke Mondi sipas qe te ka shkruar Xhenet .M.S apo ?

  Rrespekt...

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
  me ke lene pa fjale
  atehere ty qenke Mondi sipas qe te ka shkruar Xhenet .M.S apo ?

  Rrespekt...
  Flm Por Spo te Kuptoj kte qe ke shkruajtur me Posht

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Dritehije e zbehte


  Dritehije e zbehte
  Fale shpirtit te mprehte
  Qe cdo gje pret nen hije
  Pa kurrefar veshtirsie
  Eshte dritehija e zbehte
  Atje tej pa fije shprese
  Kerkon te jete drite mbijetese

  Dritehije e zbehte e thare
  E zhubrosur e palare
  E enjtur e vrare
  Driethije e zbehte
  Qe askush se ven re
  Eshte e humbur nen qiellin pa re

  Dritehije e zbehte e Tendosur
  Shpirt humbur e palosur
  Driethija e zbeht
  Do te ngelet perjet.

  Urime per vargun tuaj i nderuar !
  Ne kalime vargjesh gjej dritehije te heshtura , qe ne menyre figurative kapercejne shpirtin , oreve te muzes duke u shpebere ne drite mendime te nje bote te re qe perkthejne kohe ne pas kohe !
  Suksese dhe urime per kete krijim dhe te tjera qe mbartin boten e e pasur figurative te fantazise ne te !

 14. #54
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Per ty nena ime!!


  Fjalet u perhumben ne deshiren per te folur per ty.
  Fjalet u tremben para shpirtit qe gris dhimbjen,si nje rrobe qe s`e hiqkam dot nga trupi im.Si nje gur kam mbetur para imazhit tend, me shpresen per te gjetur nje fije jete ne ata sy,ne ata floke qe zbresin poshte fytyres se embel,nene!Sa shume do te doja te te prekja cdo fije te tyren,te lozja me to si nje bebe e te prisja…….. perkedheljen tende.
  Zeri yt…. Zeri yt qe eshte kolone zanore e endrreva te mia, zeri yt qe me ndjek ne cdo hap, i pakapshem zeri yt,me thote te mos qaj….por a mund te permbahen lotet?Ujvarat e tyre ma kane shtruar rrugen e jetes,nena ime, por s`di not dhe kam frike se mbytem mes tyre.Shpetome! Shpetome me nje fjale te ngrohte nga ato qe mund t`i thuash vetem ti. Shpetome me nje puthje, nga ato qe mund ta ndriēojne diten dhe i japin fund ēdo dhimbjeje.Shpetome nga kthetrat e egra te vetmise,nena ime! Qetesoma shpirtin e pervuajtur dhe prekme, me doren e bute ku ka bere folen gezimi im, qe s`di te me zbrese me ne shpirt, qe nga ikja jote.
  Ti nuk e dije… Ne ato floke pata lene nje nate lotin e dashurise sime te pare.E lashe aty dhe s`te thashe se ……zemren e kisha te vrare.Se shpirti im qe plagosur dhe une nuk e dija ne do te mund ta sheroja me.Nuk te thashe se kisha nevoje per nje fjale tenden, se kisha nevoje te me thoje…..thjesht shkurt,se me doje, se askush ne jete nuk do te me donte sa ti dhe si ti, pa kompromise,pa keqardhje,pa kushte……Tani s`mund te ta them me .Tani ,mund t`ia them veē imazhit tend e te pres si pergjigje veē heshtjen e boshesise se kesaj dhome, te pres si pergjigje veē jehonen e zerit tim qe kerkon me kot ne skutat e shpirtit,kur ti nuk je. Per ty nene!
  Per ty do doja te shkruaja nga mengjesi gjer ne mbremjen e vone.Per ty do te doja t`i zbardhja ditet…. Por me kot.Per ty,kam kaq kohe qe i pres me etje netet,me shpresen per te takuar ne enderr,per te te thene se te dua,se te dua aq sa kurre ne jete s`kam dashur kend.Vetem ne endrra mund te jem me ty…..ne endrrat e bukura kur ti me thua te mos qaj, kur ti me perkedhel e me lutesh t`u fal driten e syve te bukur,se askush nuk i meriton lotet e mi.
  Per ty nene!Per ty do t`i kerkoj gezimit ta beje folene ne shpirtin tim,per te te then se une mundem, po do te mundohem ta gjej shpresen dhe te dhimbjet qe me fail jeta, pse ti je aty, me ndjek me syte e tu te bute e me lutesh… t`I fshij lotet nga syte e mi!
  Shume e dhimbshme,por edhe e bukur,sa bukur qe eke shkruar i Nderuar.
  ah Nenat...
  Edhe Nena ime perderisa luftonte me shpirtin dhe kishte frymarjet e fundit me,me thoshte pse ane,mos qaje-i'a ktheva jam e gezuar se erdhe ne shtepi o nene dhe shife sa musafir na kan ardhur..
  c'do te mire
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Flm Tetovarja87

  E ku ka ndjenje me te paster se kur shkruan per prindin dhe vargjet fillojn formohen vete por.....
  Nena eshte e Vecante
  Ska si Nena edhe kush e ka humbur e di vertet kuptimin e saj.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 16. #56
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
  Flm Tetovarja87

  E ku ka ndjenje me te paster se kur shkruan per prindin dhe vargjet fillojn formohen vete por.....
  Nena eshte e Vecante
  Ska si Nena edhe kush e ka humbur e di vertet kuptimin e saj.
  Tipiku me bera te qaj me keta vargje me mamin
  por gabim e ke qe thua qe kush se ka e din kuptimin e saj.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Tipiku me bera te qaj me keta vargje me mamin
  por gabim e ke qe thua qe kush se ka e din kuptimin e saj.
  Xheni nuk ishte ai qellim i fjalve te mija as te beja te qaje se lotet e tu i meriton vetem ai qe te gezon.

  Ai qe e ka humbur e kupton vertet kuptimin sepse cdo gje qe do te donte ta bashkebisedonte me te e kerkon edhe ajo nuk eshte pavarsisht se e shikon larte ne qiell.
  Kjo nuk do te thote qe te tjeren nuk e duan nenen e nuk ja dine vlerat.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Fjalet qe kurre nuk u than......

  Te doja te doja te doja dhe prape do te dua,edhe pse ti nuk do te me perkasesh me mua.

  Edhe pse kjo sdo te jete e mundur.....

  Te doja ne menyren time edhe pse me vuajtje dhe gabime..Ti ishe personi qe me beri te lumtur.

  Te doja sepse ishe ti sepse cdo fjale qe thoje cdo veprim cdo ndjenje me fale ishte e sinqert,e une isha verbuar e kurre nuk gjeta castin ta thoja ty ne menyren e duhur se per mua ishe gjithcka..... jo se nuk e provova jo se nuk doja thjesht nuk ishte e shkruar ndoshta ishte teper vone,po kjo ska me vlere tani.

  E di qe do te vuaj e di qe do te derdh dhe lot por le te vuaj sepse vete e kerkova dhe e gjeta,,, e di se te fala dhimbje,,, dhimbje qe as vete nuk po i duron zemra ime.....Por ta dish qe kto fjale jane te qeta.

  Do te jesh gjithmon ne zemren time edhe pse nuk do te shikoj edhe pse nuk do te puth edhe pseeeee ohhhh zot....... nuk do mundem te perqafoj ate qenien tende njerzore ate buzqeshje feminore nuk do mundem kurre ti harroj perjetsisht njenjat tona kurr gjithcka ishim ne,,,e asgje skishte rendesi ,,,vetem do me mungoj momenti kudo te shikoja, buzeqeshja jote, momenti qe ishim une dhe ti.

  Por me duhet te mesohem me dhimbjen,dhimbjen qe te fala ty duhet te mesohem tani dhe te lej te shkosh te jesh shpirt i lire. E meriton te gezosh dhe ti nuk mundemi te vuajm kurre pergjithni, edhe pse nuk munda te them me fal dhe pse gjysmen e zemres te ndare e kam do mundem te shkruaj faleminderit pergjithcka qe me fale e kurre nuk hezitove ti perkushtohesh nji njeriu si une qe kurre nuk e kam njohur dashurine, ta marr seriozisht sepse dashuria mua me ka falur vetem dhimbje e ti nuk di gje per kte sesa vuajte ka pasur zemra ime.

  Por do te lexosh poezit e mija nje dite e do te kuptosh vuajtjet e mija ato do te jen aty gjithmone kujtime, kurr nuk e kam kuptuar cfare eshte dashuria qe ne vogeli sepse dhimbja mua me mori njeriun me te shtrenjte ne bote per te cilin dashuria nuk ka kufi, personin e vetem ne kte bote qe te me mesonte cfare eshte dashuria e une nuk mbaj kujt meri....

  Me duhet ta mbydh me pak vargje edhe pse per ty nuk do te kishin kurre fund fjalet e mia me duhet te lej te qete te mos lendoj te pakten per kte vendim ty duhet te respektoj

  Ne jete njeriu gabon meson e kthehet serisht me i forte por une me ty bera shume gabime

  E cmendur ishte xhelozia ime

  sepse te mendoja si dicka qe te kisha,te zoteroja,,,

  E jo nje njeri i shenjt qe per mua ne kohen me te bukur u dergua e duhet ta dashuroja.

  Ashtu sic me dashuroje dhe ti,pa komplekse pa premtime pa kushte,

  E di qe nje dite kjo do te ngelet nje leter pa vlere e di se ndoshta nje dite dhe une do te dashuroj dike sic me doje ti mua me gjithe qenien time por te premtoj se kte leter kto fjale deri diten e vdekjes nuk kam per ti harruar e di se ndoshta do te thuash o prape me vargje me poezi e di se do te thuash dicka qe thyhet nuk ngjitet perseri e di qe do thuash ndoshta prape me kto muhabete kur nuk me vlersove kur me kishe afer pse e ben tani e di, e di, e di

  Por po te them qe kto vargje i shkrova vetem per ty kur ne mendje te kisha vetem ty, ty dhe vetem ty e asgje tjeter.

  Te vlersoj vertet per gjakftotsine tende per sinqeritetin dhe mbi te gjitha per zemergjesine qe ke pasur ne cdo cast.

  Faleminderit per gjithcka me fale me perkujdesje,nqs se jeta do te perkufizohej me 1 vit ti do te ngelesh stina me e bukur e saj,  Faleminderit *F* do te jesh perjetsisht ne zemren time

  Tkshxh E.D

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  ...…………

  Kaq te veshtire e kam qe ta perballoj me veten qe te kam perbuzur,cvlersuar,tradhetuar,fajsuar,ofenduar

  Po po te gjitha kto por per te vetmen arsye me poezine e rastit qe tek une gjen isha i Dashuruar.

  Dikur me the sje si ne fillim, nuk ka me per mua dedikim

  Nuk e kuptove poeti i trishtuar fshiheshe ne brendesi te Shpirtit im.

  E kur isha me ty nuk kishte frymezim,shpresa vargje sepse cdo dite kalonte mbushej me gezim qe te kishte ty prane si te vetmin shperblim.

  Me mjaftoje ti...., buzeqeshja, perkedhelja,xhelozia jote e cdo gje kishte kuptim kur ti prane meje qendroje Engjelli im.

  Por te humba e mbrapa ska me kthim.

  Tani eshte e kote te shkruaj kur gjithcka do te ngelet

  Per ty do te jem nje i huaj.

  I pa vlere ne harres.

  Valle do te kujtohesh nje dite nje ore nje minut nje sekonde

  Nje shkrim si ky do te lexosh do permallohesh, e c'ndjeja une kur shkruajta kte do ta kuptosh.

  Pavarsisht ksaj ne jeten time brenda Zemres time gjithmone do te qendrosh.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Brilla


  Brilla la mia bella stella
  Brilla ne la questa notte che 6 la su
  Brilla sopra le alberi nella foresta
  Oggi 6 solo tu
  Brilla Brilla
  Tu sei la stella qe fa la differenza
  del bene e del male
  Sei il sorriso che da a bambini babo natale
  6 un vento speciale, dolce dopo la tempesta
  6 unica tu, che non poi sedersi qua giu
  6 cosķ bella che non posso tirare fuori da cuore
  Sei la stella che non ha prezzo e anche valore.
  6 la piu bel canzone di un uccello,
  Ma ti prego ricordi ce sei stato sempre li???
  Dove sono le lacrime d'amore
  Hai Strappato un sorriso
  E puoi hai sparito da improvizo
  E ora e tornato la mattina con
  Un raggio di sole
  E io o rimasto li per notte e Notte
  Penso a tutte le cose che mi ricordono te.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qielli....e dua qiellin....
  Nga sam1r nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 282
  Postimi i Fundit: 29-11-2012, 22:25
 2. Mistere
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 10:28
 3. Qielli im
  Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 21:42
 4. Krijimet letrare nė forumin shqiptar
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-10-2003, 11:27
 5. Kurani: toka apo qielli u krijua i pari?!
  Nga Seminarist nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-03-2003, 04:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •