Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Vjeshta.

  Kepucet e Purpeta trokasin ne shkallet e pallatit qe mer rrezet e para mbas atij Shiu te cmendur qe ra mbreme.Ajo zbret si nje tingull violine i shkeputur nga telat e saj.Floket ngjyre kafe flladi ja valvit sikur te donte ta ledhatone.Me nje kemishe te bardhe te hekurosur qe qendron shume ngushte ne format e trupit te saj te bollshme ajo zbret plot hijeshi dhe mer rrugen per ne Shkolle.Rruges shikon pemet qe jane zbathur nga stuia e mbremshme dhe me vete kujton ate nate kur djali e ndaloj.Dita e saj sot do te jete shume aktive do te takoj miqt mikeshat e saj qe ka pothuajse 4 muaj qe nuk i sheh,e mbas mesimit do te niset ne pune ku e pret shikimi i fiksuar i atij djali qe kurre nuk i ka dhene pergjigje per propozimin e tij.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 2. #22
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Po ti qenke talent mer Tipik. Vazhdo e madje, nqs s'e ke bere, publikoi. Me te vertete, shume te bukura, sepse jane te verteta... jane copeza jete, por te thurura me shume rregullsi e qe rrjedhin vete kur i lexon, saqe kerkon e kerkon pa pushim te tjera
  BRAVO!
  La vita č bella...

 3. #23
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Ju unik , bravo ....

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Delirium

  Delirium cdo gje e Mpir
  Ethes i buzqesh
  Lageshtira e Trupit te Tkurur
  Do te mari formen e duhur
  Ate qe lundron ne detin e pafund
  Aty ku do te takohemi ti dhe une
  Bashkebisedon me Halucinacionin e Shthurur

  Personifikim i Athet ku cdo gje eshte e vaket
  Ku Pritja ska dhe nuk do te kete padrejtsi
  Do te lodhesh deri sa te vendos ai
  Gjuha e lagesht ledhaton buzet e thata
  Do qe ti pershendesi serisht.
  Aroma e buzqeshjes se saj
  Parada e Sonates
  Vizuale shfaqet ne cdo skaj

  Skaj??
  Skain e dhomes time te erret
  Ku tirania ska gjetur qetsi
  Dremitja e Plogeshtise se zjarrt
  Vertitet tutje ...
  Ne Ujvaren e Lashtesis
  Deshton Cdo gje
  Jo nuk do te le te presesh

  Pa fund do te shkruaj
  Ne gjendje Monotonie
  I zhytur ne hije
  Gulcon nga zemra trishtimi i hidhur
  Ahhhhhh pse je kaq i pashpres
  Largohu nga mendimi im
  O Shthurje e pabes
  Drej fatit tend ne emigrim
  Aaa sdo doja asnje shtes
  Fryma e shpirtit tim
  Dedikohu larmis se saj

  Jo mos mendo se nuk do te shpreh
  Ate qe me larg se dje ishte cdo gje
  Mundou! Reflekto !
  Arti i jot eshte mbi cdo shkronj
  Gervishe murin me thonj, e shkruaj
  Per gjendjen euforike o i huaj
  Kujtimin e vrave diku
  Delirium shkruhet ketu.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Heshtur

  Tani ka Trokitur heshtja
  Ne mendjen time
  Heshtja qe i fali Zemres
  Plot Dhimbje
  Hesht une
  Hesht dhe ti
  Heshtja na ndau nga kjo Gjithesi

  Heshtin tingujt e bukur
  Hesht Buza e paputhur
  Heshtin shkronjat per vargje
  Heshtin Rruget ne lagje

  Cdo gje ta fali heshtja
  Jooo nuk ishte Vjeshta
  Heshtur mendoj
  Kjo Dhimbje qe kam kur do te perfundoj?

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  "Ti mund"

  “Ti mund te fshish lotet sepse ajo u Largua,
  Ose ti mund te buzeqeshesh sepse ajo jetoj tek ty.
  Mund ti mbyllesh syt dhe te lutesh qe ajo te kthehet perseri,
  Ose mund te hapesh syt dhe te shikosh gjithcka ajo la.
  Zemra jote mund te jete bosh sepse nuk e shikon ate,
  Ose mund ta mushesh plot me dashurine qe fale.
  Mund te kthesh shpinen se nesermes dhe te jetosh te djeshmen,
  Ose mund te jesh i gezuar per te nesermen nga ajo qe ndodhi dje.
  Smund ta kujtosh pervecse ajo iku,
  Ose mund te kujtosh ne memorie ate qe ajo te la pas.
  Mund te qash dhe te mbledhesh mendjen,
  Te zbrazesh dhe te kthesh shpinen.
  Ose te besh ate qe ajo donte: Buzeqesh,
  Hap Syt ,Dashuria do te vazhdoj.”


  Vajze!!!!

  "Gjej dike qe te therret Bukuroshe ne vend te E nxhet,
  Dike qe te mer perseri edhe pse ti ja mbyll atij,
  Dike qe do te qendronte posht yjeve dhe te degjonte Rrahjet e Zemres,
  Ose do te qendronte zgjuar vetem te shikonte ty tek fle......
  Prit per dike qe te puth direkt me koken drejt ,
  Qe do te tregoj gjithe boten kur ti per te je gjithe bota,
  Qe te Shtrengon Doren edhe pse eshte me shoket e tij,
  Dike qe mendon se je e bukur edhe pse je pa makiazh.
  Nje qe Te kujton konstant se sa kujdeset per ty sa me fat eshte qe te ka ty........ Dike qe kthehet tek shoket dhe thote ajo eshte ."

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Naten

  Naten e mire
  Po me mer malli qe tani
  Megjithse do ti mbijetoj Trishtimit
  Ka pasur caste ne jete kur shpirti im i brisht
  I ka mbijetuar Holokaustit tragjedikisht,
  Uroj te kenaqen Njerzit e kesaj Bote
  Me torturat mizore qe Deshperimisht
  Krijojn iluzione te Virgjera mbi supet e mia
  Qe mbajn mantelin e kobshem,Stolin e plurosur nga
  Klithja e Dhimbjes qe jehon neper skutat me te erreta
  E mbreterise se humnerave.

  Po jo o zemer ti kurr ske per ta kuptuar!!
  Perfundoj...................
  Dhe qielli u ndricua nga drita e henes qe i peshperiti rreze veshit:
  Naten Mekatare.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Ndonjehere

  Ndonjehere mendoj, per cfare kjo jete ben fjale?

  Ndonjehere mendoj, se askush ska faj

  Ndonjehere mendohem, pse shkelqejn kto drita?

  Ndonjehere mendoj,se ne erresire do te jete prita.

  Ndonjehere mendohem, pse me pelqen te bertas?

  Ndonjehere mendoj, vetes ti uleras.

  Ndonjehere mendohem per cfare hyne ne pune genjeshtra

  Ndonjehere mendoj se nuk fiton gjithmon e verteta

  Ndonjehere veshtroj gjera qe nuk duhet ti shikoj

  Ndonjehere mendohem se gjithcka qe loje

  Ndonjehere shikoj cfare jemi bere dhe qaj

  Ndonjehere veshtroj te tjeret qe i pushton vaj

  Ndonje here, dua te futem ne ate sherr dhe te le jeten aty

  Ndonjehere ,dua te largohem nga gjithesia pa ty

  Ndonjehere mendoj se eshte e embel edhe pse nuk jam me te

  Ndonjehere me mungon aq shume sa nuk rroj dot me

  Ndonjehere mendoj se eshte dhimbja qe peshon

  Ndonjehere mendoj se askush ne kete bote nuk te degjon

  Ndonjehere mendoj se pa te cdo gje eshte kot

  Ndonjheher mendoj pse duhet te derdh lot?

  Ndonjehere mendoj se eshte shiu qe te frymezon

  Ndonjehere mendoj se kur zemra vuan fillon rimon

  Ndonjehere mendohem,vargje pa fund asaj ti drejtoj

  Ndonjehere mendoj se po nuk pe mbrapa do te kushtoj

  Ndonjehere eshte dielli qe shkelqen per ore te tera si deti dhe rera

  Ndonjehere eshte erresira qe pllakos dhe Ferri qe vulos

  Ndonjehere mendoj se eshte vetem thjesht Ndonjehere………..


  Sometimes you wonder, who would give a F**K if they lost you
  Yet sometimes the sun shines around the clock
  But sometimes it's dark, and hell is hot

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Vdekja e Femijes

  Nene,Jam i lodhur,Tani do te fle,
  Me le te clodhem siper zemres se semur;
  Por me premto se nuk do te qash,
  Sepse loti pikon i ngrohte ne ballin tim....
  Ktu eshte ftohte stuhia jashte eshte e eger;
  Por ne Endrra cdo gje eshte e bukur;
  Shikoj nje femiengjell qe me buzqesh i gezuar,
  Kur do te perendoj drita nga syt e mi

  Nene, e shikon engjellin qe eshte prane meje!
  E degjon muziken e bukur?
  I shikon dy krahet e tij te bardhe?
  Natyrisht qe krahet ja ka dhen zoti!
  Jeshilja e florinjta dhe e Kuqja Rotullohet te gjitha perkrah meje;
  Ato jane Lulet qe engjejt leshojn.
  Do ti mare edhe une krahet kur jeta te me leshoj?
  Apo,Nene, Do ti mare kur te vdes?

  Pse nene ma shtrengon kaq fort doren?
  Pse e meshtet ballin tek mua
  Balli eshte I ngrohte dhe lotet ne te pikojn
  Nene,une gjithmon do te jem I joti
  Kshtu qe ti sduhet te me shtrengosh me
  Po qan ti,athere do te qaj edhe une me ty
  Oh, jam shume I lodhur –Syte po me mbydhen-
  -Neneeeeeee- shiko!! Engjelli po me puth

  Perkthyher nga Danishtja


  Ēasti

  Vargje poezi marrzi per ty shkrova
  Nuk di ku te mbeshtetem me
  Skam fuqi te bertas te uleras
  Jam kaq i pafuqishem ndaj teje...
  Mendoj cdo cast te kem pran meje

  Mendoj ndoshta gabim
  Por jo o shpirt nuk eshte faji im
  Ska si te jete ndryshe
  Vetem ti me ben te ndjehem ne mallengjim
  Me shkronja mbushet shpirti im

  Do doja ty te pershendesja
  Me kto vargje ku tek e fundit vdes Shpresa
  Kur ti buzeqesh
  Zemra ime reh me fort me fort
  Cdo cast pa ty me duket kot.  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 10. #30
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime
  Tipik ,te pershendes
  shum poezi te mira ... komplimente ..

 11. #31
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin


  "Ti mund"

  “Ti mund te fshish lotet sepse ajo u Largua,
  Ose ti mund te buzeqeshesh sepse ajo jetoj tek ty.
  Mund ti mbyllesh syt dhe te lutesh qe ajo te kthehet perseri,
  Ose mund te hapesh syt dhe te shikosh gjithcka ajo la.
  Zemra jote mund te jete bosh sepse nuk e shikon ate,
  Ose mund ta mushesh plot me dashurine qe fale.
  Mund te kthesh shpinen se nesermes dhe te jetosh te djeshmen,
  Ose mund te jesh i gezuar per te nesermen nga ajo qe ndodhi dje.
  Smund ta kujtosh pervecse ajo iku,
  Ose mund te kujtosh ne memorie ate qe ajo te la pas.
  Mund te qash dhe te mbledhesh mendjen,
  Te zbrazesh dhe te kthesh shpinen.
  Ose te besh ate qe ajo donte: Buzeqesh,
  Hap Syt ,Dashuria do te vazhdoj.”


  Vajze!!!!

  "Gjej dike qe te therret Bukuroshe ne vend te E nxhet,
  Dike qe te mer perseri edhe pse ti ja mbyll atij,
  Dike qe do te qendronte posht yjeve dhe te degjonte Rrahjet e Zemres,
  Ose do te qendronte zgjuar vetem te shikonte ty tek fle......
  Prit per dike qe te puth direkt me koken drejt ,
  Qe do te tregoj gjithe boten kur ti per te je gjithe bota,
  Qe te Shtrengon Doren edhe pse eshte me shoket e tij,
  Dike qe mendon se je e bukur edhe pse je pa makiazh.
  Nje qe Te kujton konstant se sa kujdeset per ty sa me fat eshte qe te ka ty........ Dike qe kthehet tek shoket dhe thote ajo eshte ."
  Monologu i pare me pelqeu, megjithese uroj te jene veē fryme e fantazise krijuese dhe jo e ndjesive te perjetuar, do te ishte me e hidhur ...

  Kurse thirra e dyte "!!!!" ishte e mundimshme , e lodhshme dhe pak e parealizushme megjithate rendesi ka mendimi


  Ajo ē'ka me pelqeu me shume ne postime ishte nje tip ndjesie ēiltersie dhe naiviteti disi, mbase tek perpjekja per te krijuar rime por monologet jane te bukur dhe ashtu, te thjeshte e te mbushur me emocion, s'kane nevoje per tjeter besome !
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Flm Ju siper

  Deti

  Mbi derrasen e forte te tavolines prej druri ku nga dremitja qendroj Stoik.Duart e mija te vogla reshqasin mbi deshiren e vetme Detit ti kushtojn kenaqsi.Jashte nga dritarja shikoj shiun e perkushtuar,djallzor, i palodhur ai nuk do te pushoj, duket sikur garen me detin kerkon ta fitoj.Jo Sot nuk do te shkruaj per Shiun Melankolik,
  Sot Do te shkruaj per detin e kalter qe sjell buzqeshjen ne cdo fytyre njerzore.
  Heshtja e cila thyhet nga fraksioni i pikave te forta te shiut qe ngjasojn me tik-taket e Ores.Vendos duart mbi tastier dhe shkronjat fillojn te formojne fjale te cilat me vone behen fjali vargje proza poezi grimca poetike shkrime ese cdo gje kushtuar Detit.
  Detin Bluuuuuuuuuuuuu
  Po po Detin Blu qe ngjan me syt e tu
  Per Detin shkruaj horizonte pa kufi
  Detin qe Shkumezon
  Deti ngjason me kalin e bardhe qe kaleron
  Mbi kembet e zbathura perplaset nje vale
  E ritmi i saj mbi to troket ngadale
  Befas ti vjen me prish frymezimin dhe Vargjet qe shkrova i lexon.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  "Kur te bie ne Dashuri"
  Kur te bie ne Dashuri,Dua
  Te jem me te gjithe kohes;

  Ne Lumturi,te buzeqesh me te,
  E te jem ai qe e shtrengon fort
  Pas vetes.

  Ne Zemerim,Te qaj me te,
  E te jem ai qe i fshin Lotin.

  Kur te bie ne Dashuri,Do te dua te harxhoj
  Cdo moment zgjuar e ne Gjume me te.

  Dhe Sebashku te perqafojm cdo moment te ksaj
  Dashurie te pafund.

  Kur te bie ne Dashuri,Do te me mungoj
  Vertet Ēasti Kurr i thoja Mirupafshim.

  Ndersa Zemres do ti mungoj Ēasti
  Kur i thoja Mirdita.

  Kur te Bie ne Dashuri,Cdo Plag e Vjeter
  Dhe dhimbje do te duken te pashpresa,
  Te largeta.

  E` Une do te Jem
  I fuqishem serisht.

  Kur te bie ne Dashuri,Dua qe
  Te jem i lumtur gjithmon,pergjithnje
  E` te Dukem si personi me i gezuar ne bote.....

  Sepse ajo do te jete cfare do te ndjej,
  KUR TE BIE NE DASHURI ME TY.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime


  Meshirimi

  Meshirimet e Kohes qe e jetuan disa dhe e paten mundesin vetem kta
  Koha e Kometes e 2000 e Eklipsit e Kompjuterit e Facebookut e Bicikletes e 2012
  Nder Kto Ben pjes dhe ti,.

  O Meshirimi dickaje me apo pa vlere
  Sinonim apo Simbol i Qenies Njerzore
  Rastet ku ti apo ajo ben pjes e gjithckaje apo jo???

  Meshirimi i diellit qe lind pa ditur arsyen.. e te fal ngrohtesine e vetme qe ndjen nen supe,
  Si kartolina drejtuar pa adres kalojn ditet e pakuptimta te mbushura me shpres
  Shpresa Vdes dhe nuk Vdes,
  E kujt i plasi per dike qe fundja vjen gjithmon me vones.

  Meshirimi i flladit te lehte qe ta perkedhel ftyren me imtesi
  Te ben te ndjesh per dike o njeri
  Urren Veten nga malli qe ke per dike?
  Jo me Larg se sot je Asgje!

  Meshirohu ne plogeshtin e shiut qe ralle del ne skene e duhet te improvizoj ditet melakolike,
  Te cilat pa ty sjan vec nje cope leter e thate e bardhe e pa zhgaravitur,
  Pjesez e sert Metalike,.

  Meshirimi i ujit te kristal qe gurgullon ne burimin e rastit
  Freskohesh me permbledhjen e castit.
  Pastrohesh nga Ligesit e skrupullta qe ne mendje i thur
  Jo Aspak sdo te kete per ty ure?
  Ure o Ure nga ajo me gure.

  Meshirimi i zjarrit qe flakeron ne qiell sikur...
  Vallzon me yjet qe e pershendesin nga larg
  I shkretosur ti mban veshtrimin e ngujuar
  Me Mendje i Fiksuar

  Meshirimi i kafsheve qe hungerinj ne pyll,
  Egersia e Nates mendoj te kaperdije kafshaten e zorrit
  Sprovon mbijetesen e Eprorit.

  Meshirimi i Tokes
  Dheu i zi me eren e myshkut
  Qe tret te Patreturen e smban pergjesi.

  Meshirimi i Dashurise o Don Zhuan i Lashtesise
  Te Dua Me Do,Ashtu thote ai/ajo
  Respekti Reciprok per jeten.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e extrem
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  kumanovė
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  shum te bukura

  urime tipik qenkan vertet poezi te bukura nuk i lexova gjitha por disa vertet per lavdrata
  Life is what happens to you, while you are making other plans...

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Ne te 2

  Zoti duhet ta dije per ne te dy te pakten tani te pakten sot, te pakten pak nga ne te dy,
  Temperamentet si une dhe ti shume pak ne bote mund te bashkohen e ndonjehere eshte gati e papmundur,
  Une eci perpara sipas asaj qe kam mesuar nga femijeria ime e ndoshta skam pasur mjaftushem dashuri,
  Ndonje here aty ishte gjithe bota perpara meje por prape ndonje here ishte kaq e vogel sa nuk mund te shihja pevecse erresires te zbeht te vobekt.......
  Edhe pse *ndonjehere zihemi e bertasim midis nesh*
  Harrojm qe budalliqet na kane ndare kaq large nga njeri tjetri,
  Edhe pse luftojm me gjithe forcat ndonjehere e harrojm kte gje,
  Ejjjjj e di ca eshte me interesantja ???
  Ti arrin te shohesh kaq thelle ne syt e mi aq sa as une nuk shoh ndonje here kaq qart 😥
  Edhe pse nuk ta them shpesh here kte .....
  Ti mund ta shofesh se une qendroj ktu perball teje deri sa zemra ime te ndaloj.
  Njerzit shkojn e vine, por ti do te jesh pergjithmon e imja ne jeten time.
  Une do te dua pergjithmon ne jeten time edhe ndonjehere neqofte se do jeshe ne dyshim per kte*
  Athere do ta dish te pakten do ta dish tani qe do ta lexosh.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Ti


  Ti kurre nuk e kuptove zemren time,Ajo kurre nuk do donte te falte ty dhimbje,Ajo qe e qete e plogesht e avasht ,E vetmja gje qe s donte ishte.... ty te pengonte, Ritmin e jetes te perditshme ta ngadalsonte,
  Energjike ty kush nuk te vlerson per veten gabon ashtu u gabova dhe une me ty *ndjeva cdo cast te fluturonte duke menduar per ty, se kurr nuk do *ndalote dashuria per ne te dy, koha qe kalonte vetem tik taket e ores rendonte.Ti je engjell me plot kuptim je energjia qe kurr nuk mundi ta kapte ky shpirti im.Se kuptova qe te lendova ty te plagosa ndersa veten helmova.Le te vuaj tani ate qe shpirti im gatoi e le te kafshoj darken e shperfytyruar qe meritoj.Per ty kam nje mesazh do ta dergoj me pellumbin e bardhe qe seshpejti do te ulet ne parvaz Je furia e nje vullkani je era e nje tufani je lulja pare e pranveres je gjethja e thare e vjeshtes je debora e bardhe qe catite mbulon je loti i thare qe ne sy mungon je dallga me e larte e nje Oqeani..... E pazevendsushme Engjellore e brisht si nje femi i porsalindur je ti,
  Si s'munda te kuptoj ate bote plot Dashuri qe ma fale me Dashamirsi.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Hijeshia

  Hijeshia e nates qe vezullon
  Krijesat e ralla ne qiell i mbizotron
  Forcon deshira e ndjenja
  Te pa kufizuara nga ndergjegjia

  Pragut kalon me mendime,
  Te shkatron prania ime?
  Mendon ta hedhesh tjeterku
  Edhe pse zemra jote qendron ktu

  Shikimet pasqyrohen
  Kthjellohen
  Tinzas kumbon
  Tregimi stoik qendron

  Pretekset e Mbijeteses
  Nga Pritja deri ne vdekje
  Vazhdon akoma te ndjesh??
  “Hidherimi”
  Do te ngelet mes nesh

  Parandjenja e Larget
  Frymezimi I athet
  Drithija e saj
  Vargje pa mbarim
  Do te mbeten Kujtim

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Dashuria

  "Dashuria ėshtė njė ēmenduri e pėrkohshme. Ajo shpėrthen si njė tėrmet dhe pastaj Zvogelohet. Dhe kur subvencioneve ju duhet tė merrni njė vendim. Ju duhet pėr tė punuar jashtė mase nėse rrėnjėt tuaja janė bėrė tė ndėrthurura nė mėnyrė tė pėrbashkėt, ėshtė e pakonceptueshme qė ju duhet ndonjėherė pjesė shtesė. sepse kjo ėshtė ajo cka ka emrin dashuri . Dashuria nuk ėshtė frymarrje, nuk ėshtė eksitim, nuk ėshtė shpallja e premtimet e pasionit tė pėrjetshme. kjo ėshtė vetėm duke e bėrė "nė dashuri", e cila ēdo pjese prej nesh mund tė bindė veten ne jemi.

  Dashuria nė vetvete ėshtė ajo qė ka mbetur kur nga dashuria ju ka djegur dhe kjo ėshtė edhe njė art dhe njė aksident me fat.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tipiku : 22-02-2012 mė 08:32

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Etna Etna
  Anėtarėsuar
  22-06-2011
  Postime
  2,283
  Faleminderit
  42
  24 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin


  "Kur te bie ne Dashuri"
  Kur te bie ne Dashuri,Dua
  Te jem me te gjithe kohes;

  Ne Lumturi,te buzeqesh me te,
  E te jem ai qe e shtrengon fort
  Pas vetes.

  Ne Zemerim,Te qaj me te,
  E te jem ai qe i fshin Lotin.

  Kur te bie ne Dashuri,Do te dua te harxhoj
  Cdo moment zgjuar e ne Gjume me te.

  Dhe Sebashku te perqafojm cdo moment te ksaj
  Dashurie te pafund.

  Kur te bie ne Dashuri,Do te me mungoj
  Vertet Ēasti Kurr i thoja Mirupafshim.

  Ndersa Zemres do ti mungoj Ēasti
  Kur i thoja Mirdita.

  Kur te Bie ne Dashuri,Cdo Plag e Vjeter
  Dhe dhimbje do te duken te pashpresa,
  Te largeta.

  E` Une do te Jem
  I fuqishem serisht.

  Kur te bie ne Dashuri,Dua qe
  Te jem i lumtur gjithmon,pergjithnje
  E` te Dukem si personi me i gezuar ne bote.....

  Sepse ajo do te jete cfare do te ndjej,
  KUR TE BIE NE DASHURI ME TY.
  Nuk e mendoja se e kishe kete ane romantike
  Shume e bukur
  I like it when you smile, but I love it when I'm the reason. :)

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Qielli....e dua qiellin....
  Nga sam1r nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 282
  Postimi i Fundit: 29-11-2012, 22:25
 2. Mistere
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 10:28
 3. Qielli im
  Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 21:42
 4. Krijimet letrare nė forumin shqiptar
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-10-2003, 11:27
 5. Kurani: toka apo qielli u krijua i pari?!
  Nga Seminarist nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-03-2003, 04:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •