Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 56 prej 56
  1. #41
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    E lexova tere postin tend Ildushe, se mu duk interesante fjalia e pare....por me kalimin e rreshtave, interesi mu zbeh.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  2. #42
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Citim Postuar mė parė nga sersilada777
    PRANDAJ I DASHUR SHIH TEK TE TJERET DOBSITE E TYRE DHE TEK VETJA MERITAT VETEM KESHTU DO TE TRIUMFOSH.
    Pash Zotin a e ka lexu njeri kete perle se me sa shof nuk e paska citu asnji.

    Me pak fjale kjo sersilada thote shife qimen tek syu tjetrit e lere traun qe ke tek syu jot .

    Te kesh emocione ne publik ne disa raste eshte mese normale por te arrish deri aty sa te bllokohet zeri dmth dilema e aprovimit apo mos aprovimit prej publikut te arrije deri aty sa te paralizoje trupin dhe mendjen, nuk eshte normale. Keshtu jo vetem qe behesh lolo por u jep mundesi tjereve te shfrytezojne ne shume drejtime. Imagjino nje njeri te tille te beje rolin e avokatit etj etj . Edhe si prind nuk ka kredibilitet ne syte e fmijeve. Imagjino pastaj ne sy te nje femre se cfare figure mund te beje nje mashkull i tille.

  3. #43
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine
    lol une kete e kam pas me nonji qe kisha qef
    Sa ke pas qef ti mi goc qe e paske pat dhe 1 metod...
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
    Pash Zotin a e ka lexu njeri kete perle se me sa shof nuk e paska citu asnji.

    Me pak fjale kjo sersilada thote shife qimen tek syu tjetrit e lere traun qe ke tek syu jot .

    Te kesh emocione ne publik ne disa raste eshte mese normale por te arrish deri aty sa te bllokohet zeri dmth dilema e aprovimit apo mos aprovimit prej publikut te arrije deri aty sa te paralizoje trupin dhe mendjen, nuk eshte normale. Keshtu jo vetem qe behesh lolo por u jep mundesi tjereve te shfrytezojne ne shume drejtime. Imagjino nje njeri te tille te beje rolin e avokatit etj etj . Edhe si prind nuk ka kredibilitet ne syte e fmijeve. Imagjino pastaj ne sy te nje femre se cfare figure mund te beje nje mashkull i tille.
    edhe ca zgjidhje po i jep ti apo po ja thekson cik me shume ato shqetesime qe mund te kete pasur.

  5. #45
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    E lexova tere postin tend Ildushe, se mu duk interesante fjalia e pare....por me kalimin e rreshtave, interesi mu zbeh.
    Tani qe lexoj dhe une... dhe mu vec komunikimi oral me duket interesant...

    Xemla ec per kafe..
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  6. #46
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Arius, ti e ke bere pyetjen para pese vjetesh e tani do e kesh gjetur pergjigjen vete. Uroj keshtu per ty, se psikologet e forumit pervec gallatave me njeri-tjetrin ehe tjeter gje...
    T'i jap dhe une disa ide:

    - mendoje sikur ky siklet qe ke eshte dicka per te cilen ti vete nuk mban faj, eshte dicka qe e ke ne gjen, sic ka tjeterkush nevojen te mbaje syze, apo te ece me caloje, etj. Eshte dicka me te cilen duhet te mesohesh te jetosh. Po ishe i zoti nga kjo mundesh madje te krijosh dhe nje te vecante tenden, te besh shaka vete me kete gje dhe askush nuk do te shohe me te tallur, se do e kete mendjen te perqendrohet tek ajo qe ke per te thene.

    - merr fryme thelle para se te nisesh te flasesh dhe mendo nje gje te bukur, nje melodi te bukur, per dashurine qe ke ne mendje, fershelle, a dicka tjeter. Nese je ne ambient privat para se te shkosh per prezantimin etj, degjo muzike, grupin tend te preferuar.

    - variantin qe te mbash dicka ne dore ta kane thene te tjere me pare (mund te jete dhe nje stilolaps, nje shuk letre a tjetercka).

    - qendro sa me i natyrshem ne ate qe thua, mos u sforco, mos u bej ai qe s'je, se ne momentin me te pamenduar te ndodh kthimi ne realitetin tend e pastaj aty ngec fare.

    - po ishe tip qe ben shaka, shfrytezoje aftesine. Psh Korazoni per kete eshte numer. Jam e sigurte qe me kete largon cdo turp qe mund te kete. Njerezit pastaj perqendrohen tek fjalet e Korazonit dhe presin cila do te jete qyfyrja e ardhshme. E mendoj seriozisht.


    Nese Ariusit s'i bejne me pune keto, se ka gjetur tjeter zgjidhje atehere shpresoj t'i bejne turpanjoseve te tjere. I lexova dhe une ca gjera per vete.

  7. #47
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    te ece me caloje eshte nje forme e re e shkurtuar ne gjuhen shqipe per njerezit qe i kane minutat e kufizuara te shkruajne. ne menyre te zgjeruar: te ece me paterica apo caloje.

  8. #48
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Dita
    Arius, ti e ke bere pyetjen para pese vjetesh e tani do e kesh gjetur pergjigjen vete. Uroj keshtu per ty, se psikologet e forumit pervec gallatave me njeri-tjetrin ehe tjeter gje...
    T'i jap dhe une disa ide:

    - mendoje sikur ky siklet qe ke eshte dicka per te cilen ti vete nuk mban faj, eshte dicka qe e ke ne gjen, sic ka tjeterkush nevojen te mbaje syze, apo te ece me caloje, etj. Eshte dicka me te cilen duhet te mesohesh te jetosh. Po ishe i zoti nga kjo mundesh madje te krijosh dhe nje te vecante tenden, te besh shaka vete me kete gje dhe askush nuk do te shohe me te tallur, se do e kete mendjen te perqendrohet tek ajo qe ke per te thene.

    - merr fryme thelle para se te nisesh te flasesh dhe mendo nje gje te bukur, nje melodi te bukur, per dashurine qe ke ne mendje, fershelle, a dicka tjeter. Nese je ne ambient privat para se te shkosh per prezantimin etj, degjo muzike, grupin tend te preferuar.

    - variantin qe te mbash dicka ne dore ta kane thene te tjere me pare (mund te jete dhe nje stilolaps, nje shuk letre a tjetercka).

    - qendro sa me i natyrshem ne ate qe thua, mos u sforco, mos u bej ai qe s'je, se ne momentin me te pamenduar te ndodh kthimi ne realitetin tend e pastaj aty ngec fare.

    - po ishe tip qe ben shaka, shfrytezoje aftesine. Psh Korazoni per kete eshte numer. Jam e sigurte qe me kete largon cdo turp qe mund te kete. Njerezit pastaj perqendrohen tek fjalet e Korazonit dhe presin cila do te jete qyfyrja e ardhshme. E mendoj seriozisht.


    Nese Ariusit s'i bejne me pune keto, se ka gjetur tjeter zgjidhje atehere shpresoj t'i bejne turpanjoseve te tjere. I lexova dhe une ca gjera per vete.
    M'paska permen njona n'diskutim !

    Ka momente qe cdo njeri pak apo shume perjeton emocione ne publik.

    E di c'me ndodhi mua Dita para disa ditesh kur isha ne Chicago?
    Po flisja me kusheriren time per nje shoqen time qe jeton edhe ajo atje. E thashe qe doja ta takoja , por fatkeqesisht eshte ne Tirane. Burri ishte ne Chicago, por nuk e kisha takuar kurre me pare. Keshtu qe takimi me te pa prezencen e se shoqes ishte i kote. E nejse....
    Nje dite ndaluam tek gas station per te furnizuar makinen e une hyra brenda tek ATM machine per te marre ca pare. Vjen kusherira e me thote : Ja burri asaj shoqes , takoje . Ai ishte me kurriz duke paguar tek cash register. Jooooooooo i thashe kusherires kam turp dhe u fsheha pas ca arkave me shishe uji. Uaaaa qenke fare ti tha ajo. Ec mi goc ! Nderkohe iku ajo e me la mua duke numeruar kalorite e ujit dhe shkoi e i tha atij : Miredita, si jeni ( se u njihnin ata te dy )...ajo atje eshte Korasoni !
    U skuqa , por e takova...se me doli emri e s'kisha nga t'ia mbaja.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  9. #49
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    nuk eshte kaq kollaj, por varet edhe nga njeriu, pastaj sic tha edhe Korja, te gjithe kane emocione ne publik.

    me kujtohet, ca vite me pare isha e detyruar ta beja dicka te tille, qe nuk ishte nga ato te zakonshmet. i thashe atij monitoruesit tim "majk, do me bjere te fiket. mos e caj koken - ma beri ai - do te bejme praktike. ore keshtu sic te them une, mua qe tani me perzihet stomaku. Well, une kam njezet vjet qe e bej kete pune, e perseri jam nervoz. Does that make you feel better?, thote ai. Jo, vara turinjte une, e sigurt qe do ta djallosja. E beme praktiken mbare e prape. You're good to go, me thote ai. Ehe, m** to go thashe me vete. E si perfundim e dhashe. Fillimisht nuk po e njihja me zerin tim, por me pas sikur u shtrua. S'mbaj mend se c'thashe; i kisha nervat aq cope sa po shifja edhe endrra nje nate me pas.
    e kam fjalen, me praktike permiresohet ca, por oratoria veshtire se mesohet; eshte dhunti e lindur biles kam pasur nje shoqe qe te shiste dengla tere diten, hic nuk merrte vesh nga projekti, vec hiqej sikur dinte e do ti qe e besonin? prandaj them, eshte me fat e jo me inat
    Summertime, and the livin' is easy...

  10. #50
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    M'paska permen njona n'diskutim !

    Ka momente qe cdo njeri pak apo shume perjeton emocione ne publik.

    E di c'me ndodhi mua Dita para disa ditesh kur isha ne Chicago?
    Po flisja me kusheriren time per nje shoqen time qe jeton edhe ajo atje. E thashe qe doja ta takoja , por fatkeqesisht eshte ne Tirane. Burri ishte ne Chicago, por nuk e kisha takuar kurre me pare. Keshtu qe takimi me te pa prezencen e se shoqes ishte i kote. E nejse....
    Nje dite ndaluam tek gas station per te furnizuar makinen e une hyra brenda tek ATM machine per te marre ca pare. Vjen kusherira e me thote : Ja burri asaj shoqes , takoje . Ai ishte me kurriz duke paguar tek cash register. Jooooooooo i thashe kusherires kam turp dhe u fsheha pas ca arkave me shishe uji. Uaaaa qenke fare ti tha ajo. Ec mi goc ! Nderkohe iku ajo e me la mua duke numeruar kalorite e ujit dhe shkoi e i tha atij : Miredita, si jeni ( se u njihnin ata te dy )...ajo atje eshte Korasoni !
    U skuqa , por e takova...se me doli emri e s'kisha nga t'ia mbaja.
    Kaq turp do kesh kur te takohemi te dyja ne mi ............ per te lujt tenis ?

    Kora po lexoja nga fillimi , cfare filmi ka lujt Kolombi mi , se u bera kurioze e pranoj ? looooool (po t'pys ty se kushedi kur futet ne forum ai ).

    Ne lidhje me temen , varet nga publiku ..sa i madh eshte . Nese eshte publik i madh , salla e mbushur plot e perplot dhe disa njerez duke u shtyre aty te dera qe t e hyne dhe ato .. yes kam emocione shumeee . Po ishte kshu per nje grup njerezish 4-5 veta se kam problem .

  11. #51
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Po zgjati edhe icik me shume, s'do kem me takat as per tenis as per ping pong.
    Filmin "Pas gjurmeve".
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #52
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    o me mosh ene me eksperienc i kjo pun mer daj. ene sa shum e run ...mjekren
    no glove no love

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Barlet23
    Anėtarėsuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    ke Ura Tabakve
    Postime
    214
    Edhe une mendoj se eshte dicka nga lindja dhe sa do ta praktikosh per disa mbetet gjithmone nje handicap!! Zoti nuk ti jep dot te gjitha !
    Kete mund ta krahasoni me dike qe nuk di te luaj futboll dhe kur e sheh veten qe eshte i paafte athere do te turprohet. Ai mund ta praktikoj dhe mund te behet i mire por kur nuk i ke bazat qe merr nga lindja edhe 15 ore stervitje ne dite te bej do ishte e pamundur.
    E theksoj qe me praktike mund te permisohet, por situatat nuk jane gjithmone te njejtat dhe me ndyshimin e situatave gjendja emocionale ndryshon.
    Ky eshte nje ērregullim tipik social dhe njerzit qe e vuajne mjaftojne te mendojne se ne grupin qe ato do ligjerojne ndodhet nje person qe e urrejne ato bllokohen dhe djersitin sepse truri automatikisht do ti punoj ke ai njeri dhe jo ke ato qe ai duhet te thote.

  14. #54
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Korason, e lashe te te shkruaja tek kjo teme lidhur me sa ke treguar per veten vetem po te kisha ndonje propozim per ta dhene ta eksperimentosh. Po s'po me vinte ne mendje gje aq sa po mendoja: Bobo, Korasoni qenka rast pa shprese. Dhe ta lexosh thua, ti kjo eshte "para partizane urraaa!" ne cdo aktivitet. Po kur lexova c'kishe shkruar lidhur me azilin per forumistet kur te plaken
    pata ndricimin

    Kur te kesh takime te detyruara me njerez qe nuk i njeh, por dhe takime jo te detyruara po qe i ke me turp, mendo gjithmone per nje shaka me te cilen mund te prezantohesh, turpin ne castin e takimit ta tejkalosh duke bere nje shaka per si je veshur ti, apo personi (pa te keq patjeter!), prej nga po vjen, cfare te ndodhi rruges duke shkuar, etj. Psh me rastin e ketij takimit ne Chicago qe ke patur mund te kishe bere ndonje shaka lidhur me kusheriren qe ta beri fakt te kryer takimin me ate zotnine.


    Cupka,

    i njoh ato rastet me personat qe nuk e kane idene se per cfare po flasin, por qe kane nje maske perfekte te ndihmuar nga aftesite prezantuese qe kane. Kur eshte pune grupi qe vleresohen te gjithe njesoj si pasoje e produktit qe del ne pah permes prezantimit, atehere tipa te tille jane te nevojshem, por kur meriten me te madhe e merr ai qe prezanton, atehere ata jane shkas qe ty si person qe ben punen, te haet haku. Ne keto raste jane te rendesishme pyetjet qe vijne nga publiku e qe kane te bejne me brendine e temes se trajtuar. Aty ngec karkaleci dhe del ne pah kush e ka kryer punen ne te vertete. E mban mend filmin me Harrison Ford, Melanie Griffith dhe Sigorney Weaver, ate me idene per radion? Ashtu ngjashem.

  15. #55
    Dita... i bien qė ti t'jesh si tip psikolloge me ēpo kuptoj un.

    shiko,

    thojn pėr femrat qė jan tė turpshme n'publik qė masturbon shpesh herė gjatė ditės

    sa e vėrtet ėsht kjo...

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Ti djale duhet te lexosh libra dhe te futesh ne pune. Te hysh ne boten e punes, te perplasjes me jeten. Te shikosh pak veshtiresi, ma do mendja se nuk ke pare shum.
    Qe ne momente te ksaj lloj maturie, do i shmangesh vet emocionet. Mendo se ato jan njerez si ti. dhe kaq. Puno, me fjal tjera, vuaj pak. Bo nje jete me te komplikuar.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
    Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
  2. Gjilani
    Nga cod3r nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
  3. Rama rizgjidhet kryetar i bashkisė sė Tiranės
    Nga Humdinger nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 564
    Postimi i Fundit: 27-07-2007, 23:08
  4. Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 21-02-2006, 14:32
  5. Kush do t'i paguajė mė shumė se 1 milionė dollarė
    Nga Anton nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 05-07-2002, 04:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •