Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 136
 1. #1
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Foto nga komuna e Medvegjes!!

  Pamje te qendres se qytetit ne Medvegj..

  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 04-02-2008 mė 03:26
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 2. #2
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Edhe disa foto te tjera nga parku dhe sheshi qendror i qytetit..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 3. #3
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pamje e banesave te reja te qytetit..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 4. #4
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ndertes banimi..
  Shtepia e Kultures..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 5. #5
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Salla e re e sporteve - e sapo ndertuar..
  dhe shkolla fillore, ku edhe un kam mesuar..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 6. #6
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kuvendi komunal ne Medvegj...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 7. #7
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Atraksioni kryesor natyror - Gejzeri i Banjes se Siarines..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 8. #8
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Dy xhamite kryesore, ku shqiptaret-musliman, kryejn ritualet e tyre fetare..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 9. #9
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pamje nga aktivitetet qe zhvillohen per festen e 1majit ne fshatin Tupall..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 10. #10
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pamje nga shtepit qindravjeqare te braktisura, ne fshati Dediq, afer Medvegjes..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 11. #11
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ja dhe disa te tjera..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 12. #12
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Sofra e mbetur shkret, dhe oxhaqe qe nuk tymojne me...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 13. #13
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Keto foto kam bere fundjaven qe shkoj, kur isha per vizit ne vendlindje...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 14. #14
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  dhe te tjera................
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 15. #15
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Lumi Jabllanica, qe kalon neper qytet...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 16. #16
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Natyre malore...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 17. #17
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  .................................................. .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 18. #18
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Veshje Kombetare nga trevat e Medvegjes...  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 19. #19
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Perveq fotografive qe flasin shum, po ia bashkangjes edhe nje artikull te shkurter rreth gjendjes qe mbreteron momentalisht ne Komunen e Medvegjes...

  Artikulli eshte marre nga web-site i vetem shqip ne Medvegje, www.medvegja.info

  Gjendja momentale nė Medvegjė

  Sipas regjistrimit tė vitit 2001 shqiptarėt me 26,8% e pėrbėjnė numrin e pėrgjitshum tė popullsis sė Medvegjės.Duhet cek se regjistrimi i popullsis ka ndodh pas shpernguljes masive te shqiptareve te Medvegjes.

  Pas regjistrimit tė popullates u shpallen zgjedhjet e lira nė vitin 2002 nė tė cilat morėn pjes edhe shqiptarėt e Medvegjės para partis pėr veprim demokratik dhe nga 35 kshilltar tė kuvendit komunal shqiptarėt fituan 6 vende nė kuvendė.

  Nenkryetar i kuvendit u zgjodh shqiptar,u aprovua 2 gjuhsia dhe u pranua pėrkthyesi shqiptar pėr pėrkthimin e materialit dhe tė seancave,dhe prej vitit 2003 kshilltarėt shqiptar nė kuvendin komunal diskutojn nė gjuhėn shqipe.

  Gjat kėsaj kohe nė vitin shkollor 2005-2006 u hap paralelja nė gjuhėn shqipe, nė shkollėn e mesme nė Medvegjė drejtimi Ekonomik.
  Momentalisht mėsimin nė kėtė shkoll e vijojn rreth 50 nxenes shqiptar ne kater vite. Financimin e udhtimit tė nxėnėsve e bėjnė bashkatėdhetarėt nga Zvicra rrespektivisht ShPH,,Medvegja'' ne Zvicer, dhe njė pjes e tė punsuarve shqiptar nė komunėn e Medvegjės tė cilėt marin pjes me 3% nga tė ardhurat mujore.

  Deri nė vitin 2006 shqiptarėt e Medvegjės ishin tė bashkuar vetėm nė njė subjekt politik.
  Kurse ne vitin 2006 , 10 ditė para zgjedhjeve lokale u themelua grupi qytetar LDI ( Lidhja Demokratike pėr Integrim) dhe bėri ndarjen e shqiptarve nė 2 subjekte politike.

  Nė zgjedhjet e 4 qershorit tė vitit 2006 shqiptarėt morėn pjes tė ndarė nė dy lista, lista e PVD (Partia pėr veprim demokratik) e cila fitoi 4 mandate dhe lista e LDI (Lidhja demokratike pėr integrim) fitoi 3 mandate.

  Gjat fushatės parazgjedhore PVD-ja lidhi marveshje pėr koalicionin pas sgjedhor me grupin e qytetarėve pėr Jabllanicėn e epėrme, Sllobodan Drashkoviq i cili fitoi 12 mandate nė kuvendin komunal dhe sė bashku e formuan kuvendin ku PVD-s ju dha vendi i nėnkryetarit tė kuvendit dhe antar nėpėr gjitha keshillat si dhe drejtori i drejtoratit per arsim.

  LDI pasi qė marveshja parazgjedhore pėr koalicion kishte me Partin demokratike tė Serbis e cila fitoi 3 mandate dhe nuk ishin nė pozit qė tė themeloin kuvendin komunal,mbetėn nė opozit sė bashku me LDI-nė.Kurse ne zgjedhjet lokale te 11 majit te 2008 shqiptaret fituan 8 mandate ne KK te Medvegjes.
  Nė Medvegjė punojnė 2 shkolla fillore nė tė cilat mėsimi zhvillohet nė gjuhėn shqipe,shkolla fillore "Banja e Siarines" ( ish Zenel Hajdini) dhe shkolla fillore "Zenel Hajdini" nė Tupalle, si dhe paralelja 4 vjeqare nė Medvegjė.

  Nė qendėr tė Medvegjės para pak kohe u renovua edhe Tyrbja objekt fetarė islamo-shqiptare.
  Nė Medvegjė momentalisht jetojn rreth 750 banor shqiptar, kurse pjesa tjetėr jan tė shpėrngulur, dhe pėrkosisht jetojn nėpėr qytete tė Kosovės,si dhe ne diaspor.

  Nė Medvegjė funksionon edhe "Radio Medvegja" e cila pėrmes lajmeve nė gjuhėn shqipe njofton popullatėn me gjendjen aktuale.Nė Medvegje u themelua edhe Web faqja e par ne gjuhen shqipe www.medvegja.info dhe Forumi www.medvegja.net .


  Kohet e fundit u themelua shoqata qytetare "Vendlindja" me karakter human e cila bėn financimin e udhėtimit tė nxėnsėve tė shkollės sė mesme ( me perkrahjen e SH.P.H,,Medvegja zvicerdhe ndihmon qytetarėt me gjendje jo te mir ekonomike.Gjithashtu diteve te fundit u themeluan edhe dy shoqeri artistike,,Shpetimi'' dhe Sh.K.A,,Shqiponjat e Medvegjės'' qe perfaqsuan Medvegjen ne festivalin nderkombetar te femijeve ne Prishtine qe ne te ardhmen pretendojn te shkrihen ne nje.

  Sipas trupit kordinuse per Medvegje,Presheve dhe Bujanoc pritet qe shum shpej te hapet edhe Fakulteti i Biznesit nga Beogradi dega ne Medvegje,ku mesimi do te zhvillohet ne dy gjuhe shqipe edhe ate serbe.

  Medvegje
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sic po duket...Investimet Serbe ne Komunen e Medvegjes kane filluar te shpeshtohen...
  Ndersa sa i perket Komunes se Presheves, ato s'a shkojne e zvogelohen...
  PSE...

  Dihet pse...
  Edhe ketij qyteti, me mbi 95% Shqipetare, t'i krijojne kushte per nje shperngulje me qellim te mbijeteses...

  Sidoqofte...
  Foto te bukura n'a ke sjelle nga Lugina

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Parregullsi ne listat e zgjedhesve? Asnje ankese per listat ne KQZ
  Nga flory80 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 16:23
 2. Gjilani
  Nga cod3r nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 14:18
 3. Rama rizgjidhet kryetar i bashkisė sė Tiranės
  Nga Humdinger nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 564
  Postimi i Fundit: 28-07-2007, 00:08
 4. Rezultatet e zgjedhjeve vendore, 18 shkurt 2007
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 137
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 19:16
 5. PS-PD, ja pėrballjet nė komuna
  Nga DiGiTeX nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2007, 05:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •