Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-11-2006
  Postime
  2

  Post Po prgatitet Akti i Pavarsis s Kosovs Shkurt 2008

  Cka mendoni si te manifetojm kete dite historike ne si komunitet ne Toronto dhe rrethin, tregoni mendimet?

 2. #2
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  Un e di sa pavarsin e kemi fituar m 10 dhjetor.

  ka u ba tash? Cila pavarsia sht kjo? Apo e sata pavarsi sht kjo??

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-05-2002
  Vendndodhja
  toronto
  Mosha
  54
  Postime
  75

  Festimi i Pavaresise se Kosoves

  Pershendetje te gjitheve

  Pikerisht dje, e diele 3 shkurt, ne Toronto, ne zyren e Shoqates Bashkesia Shqiptaro-Kanadeze ne Toronto u mblodhen disa perfaqesues te shoqatave shqiptare te Ontatrios si Shoqatat Kosova dhe Ilirida (Toronto), Shoqata e Londonit, Shoqata e Kitchenerit dhe Guelphit. Ky tubim kishte pikerisht qellim organizimin e menjehershem te nje grupi pergjegjes per kremtimin e pavaresise se Kosoves.

  Duke ndjekur me vemendje ecurine e ngjarjeve, me te marre vesh shpalljen zyrtare te pavaresise, brenda 24 oresh ne qender te Torontos eshte menduar te kryhet nje tubim masiv i te gjithe shqiptareve te zoanve te ndryshme te Ontarios. Theksojme grumbullimin e perbashket per te treguar me fakte unitetin tone dhe per te nxitur qeverine kanadeze te jete nder te parat qeveri perendimore ne njohjen zyrtare te Kosoves si shtet i pavarur.
  Grupi organizues ka kryer kontaktet me organet policore te qytetit, ka filluar te grumbulloje bazen materiale (flamuj, parrulla etj.) dhe te pergatise fjalimin e rastit. Grupi eshte ne kontakt te vazhdueshem e do te mblidhet perseri te marten ne mbremje. Mirepresim ndihmen e gjithsecilit.
  Per cdo informacion mund te kontaktoni Shoqatat shqiptare te zones suaj ose keta persona pergjegjes:

  Reshat Shatri (Kitchener): 519-954-0461
  Sefedin Gashi (Kitchener): 519-760-3995
  Shkelzen Islami (kitchener): 519-721-4018
  Qamil Salihu (Guelph): 519-824-9481
  Agim Hadri (Toronto): 416-820-7717
  Ismet Mirena (Toronto): 416-688-0468
  Shoqata Bashkesia Shqiptaro-Kanadeze (Toronto): 416-503-4704

  Ju lutemi edhe nje here e ju ftojme qe te manifestojme te gjithe se bashku ne nje dite te vetme, me mire se te vecuar e ne grupe te vegjel.
  :j

 4. #4
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  Si e shihni rrjedhn e procesit pas 10 dhjetorit?


  Rolf Klement: Mendoj se Kosova do ta shpall pavarsin prkundr problemeve q mund ta prcjellin kt vendim, sigurisht do t ket probleme pr shkak t disa shtjeve teknike q duhet t zgjidhen me Serbin. Sidoqoft, jam i bindur se n mes t dhjetorit do t kemi shtetin e ri t Kosovs
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=550

  Ku mbetn kto fjal???

  Ju kujtohet kur i numronin ditt, 120, 119, 118, 117, ..... deri sa erdhi 10 dhjetori.

  Dhe sot jemi n Shkurt, dhe prsri po jepen afate t ndryshme, ende pa skaduar afati i nj date t "pavarsis", jepet nj afat tjetr.

  Deri m tash na gnjyen. Cila sht arsyeja q ksaj here u dashka t'u besojm???

Tema t Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 3. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •