Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 170
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga kobra 70 Lexo Postimin
    Keto gjera jane budallalliqe ne these.
    Gazetaret i ekzagjerojne shume gjerat per arsyet e tyre, duke thene se ky treg ka klientele jo te vogel, dhe shumicen e rasteve jan emigrantet ata qe i kerkojne te virgjera, etj... etj...
    Keto gjera kan ndollur edhe ne regjimin komunist, ku nuk kishte emigrante.
    Lidhjet me mbreseri (jo me dashuri) kerkoheshin gjithmon "vajza te virgjera".
    Vajzat te detyruara nga familja (sipas zakonit) benin qepjen 2-3 dite para martese, dhe do shkonin derre ne these. Keto ndodhnin vetem neper fshatrat e humbur, ku çarçafi pas dites se pare te marteses do te valevitej si flamur ne dritaren e dhomes. Nje emigrant qe e ka pare me syte e vete boten nuk mundet te kerkoje nje gje kaq mbrapa bote.
    Nuk ma do mendja se ekzistojne emigrante te ketij lloji.


    Respekte.
    .Atehere si e shpjegon ti qe shumica e emigranteve vijne ne Shqiperi per te kerkuar nuse ,mundesisht i marrin me mbleseri se keshtu kane garancine qe jane vajza ''te mira ''dhe po pati mundesi, sa me te vogla ne moshe, se mundesia per te qene e virgjer vajza ,sipas atyre, eshte me i madh.Pak vajza shqiptare ka jashte Shqiperise ,beqare?!Sa te duash .Por keto vajza ata i konsiderojne teper te ''emancipuara ''.
    Kam ndeshur djem qe shprehen qe nuk e marrin nje vajze mbi 24 ,se kujtojne se ato nuk jane'' te mira''.Sipas atyre ka nje arsye jo te mire, qe ajo eshte ende beqare,ose shprehen se nuk te marr, por nuk te provova qe je e virgjer .Cfare jane keto budalliqe per zotin.Se cfare u be femra kokerr shalqiri?!...

  2. #42
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Citim Postuar më parë nga Ali Baba Tepele Lexo Postimin
    Shumë temë interesante.Dikur kam shkruar e kamë sqaruar se çfar ishte virgjëria! Lidhur me "mentalitetin" kjo është një dukuri e ngulitur jo vetëm tek shqiptarët.Duhet apo s'duhet virgjëria si fenomen,në dyshim e vënë vetëm femrat duke u nisur nga mëndjelehtësia e kalimit të një fenomeni tjetër siç është liria e seksit.Por 99,9% e meshkujve dëshirojnë virgjërinë,praktikishtë dhe moralishtë.Sido që të sillen femrat nuk e heqin dotë këtë mentalitet.Në qoftë se ndodh e kundërta, e ka një sqarim. vetëm 1% janë ata që nuk e dinë,të tjerët e falin për shum arsye.Duke mos dashur të zgjatem ju jap mundësi femrave ti vlerësojnë ca më tepër meshkujt e të mos kujtojnë se "Ju vunë brirë"! Meshkujt jan më inteligjentë nga ç'i mendojnë femrat,por praktika e do që të përshtaten edhe me disa anormali.Po qe se ka ndonjë mendim të kundërt urdhëro të shprehet e të më bindë.Unë nuk tregohem kokëfort.
    respekt për të gjithë.
    Femra, kapni mundësinë nga brirët, se raste të tilla... once in a lifetime..
    në lidhje me temën, me metoda të tilla secili mund të marrë virgjërine që meriton.

    PS: une dua nje buqete me tulipe
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anëtarësuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    DI_ANA Femra, kapni mundësinë nga brirët, se raste të tilla... once in a lifetime..
    në lidhje me temën, me metoda të tilla secili mund të marrë virgjërine që meriton.

    PS: une dua nje buqete me tulipe
    __________________
    she spells "sucks" with "x"
    ky eshte shans perfemrat ahahhahahahahah
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  4. #44
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    lus moderatorët të më fshijnë postimet nga kjo teme. ty më sipër do të të llafos herë tjetër
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  5. #45

    Talking

    Hahaha, se kisha pare kete temen e lezetshme. Medemek me 1000 leke te reja i bekan nuset "te reja fringo" ee!!! Hahaha, ca behet!!! Menyre e mire per te gjitha ato femra te cvirgjera qe s'kane deshire te fluturojne nga ballkoni (http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=90089) naten e pare te marteses
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  6. #46
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga maryp Lexo Postimin
    sa keq qe te fillosh jeten bashkshorterore me nje mashtrim...
    ketij fenomeni mund ti jap vetem nje emer INJORANCE.. dhe me vjen keq per keta femra qe nuk kane respek per veten e tyre..
    Ne rradhe te pare mendoj se keto femra qe mund te bejne kete gje,rrjedhin nga familje fanatike dhe mbase nuk kane guximin mbas nje lidhjeje te deshtuar tu tregojne prinderve te verteten.....ka shume femra qe kane gabuar,jo se kane dashur,po kane qene te dashuruara dhe nje dite jane hedhur poshte,jane dhene sepse kane menduar se do ishte njeriu me te cilin do kalonin jeten dhe nuk ka qene ashtu!I kane fejuar me dike tjeter dhe nga frika dhe per hir te nje mentaliteti te semure,qe pretendon qe femra duhet te jete e virgjer,kane arritur deri aty sa te bejne kete veprim per "rikthimin e virgjerise"!
    Ka femra te tjera qe ndjehen ne faj dhe duan qe po per hir te nje mentaliteti te tregohen te virgjera te parteneri i tyre,sespe mbase ja kane pare mentalitetin qe kane dhe per te mos e humbur,per hir te dashurise kane bere edhe ato nje gje te tille,duke genjyer.
    Ka pastaj edhe nje pjese femrash qe pasi kalojne dore me dore,duan te tregojne veten te ndershme dhe gjejne ndonje qe u pershtatet ose ka leke e pasuri,edhe hop ikin te gjinekologu dhe na qepen,per te thene qe" ja lere se çthone bota,ti me pe vete,e virgjer isha,çeshte ajo fjale,waw"!!


    Per mua te genjesh ne nje relacion nuk eshte mire,e verteta duhet thene sado e hidhur te jete,po mos harrojme qe jo te gjithe njerezit e kuptojne civilizimin dhe faktin qe nje femer mund te mos jete e virgjer po nuk do te thote qe eshte imorale!
    Pastaj disa meshkuj jo te gjithe, kane tendence te tepruar te çvirgjerojne dhe i lene pastaj,sikur te kene fituar trofe ne çvirgjerim dhe jane po keta qe duan vajza te virgjera.Po keto femra qe u lane nga keta meshkuj ku,si,qysh do perfundojne,kush do i marri?

    Gjithesesi une them qe femra duhet te jete e sinqerte dhe ska pse arrin deri aty,nje njeri qe te do me shpirt,eshte gati te fale çfare do lloj gabimi te bere,qofte edhe humbjen e virgjerise!

    Respekte
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 05-02-2008 më 10:07
    "Carpe Diem"

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Infinite
    Anëtarësuar
    04-06-2007
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    275
    Mendoj se keto vajza jane te mjera dhe se faji eshte i ketyre traditave "shume te bukura" qe vazhdojne te ekzistojne dhe sot, dhe i mentalitit te meshkujve tane te dashur qe i bejne keto vajza ti nenshtrohen nje dhune te tille psikologjike! Mesa di une me pare nqs femra nuk ishte e virgjer naten e pare te marteses, e vrisnin!
    Shume njerez mund te thone se keto jane vajza te rrugeve dhe pa moral etj etj etj, po nqs nuk do e benin nje gje te tille do ishin perseri disa njerez qe kur te mos shikonin carcafin me njolle te kuqe do thoshin jane pa moral madje mund tiu marrin dhe jeten!

    Me vjen keq per fatin e trishte te ketyre vajzave pasi ne jete ndodh dhe eshte me se normale te kesh marredhenie seksuale me dike pa qene e martuar dhe fare mire ai mund te te lere, ok ky mund te jete dhe nje gabim ne gjykim nga keto vajza, po perseri a mund ta mendoni se ajo nuk duhet te kete me nje jete normale????

    Pse??? vetem se dashuroi dike me gjithe mish e shpirt???
    Ndryshon puna per disa vajza qe bredhin djale pas djali dhe pastaj duan tiu hedhin hi syve njerezve.. mos me keqkuptoni! Ato per te cilat po ndjej keqardhje nuk jane keto, jane vajzat te cilat fatkeqesisht kane takuar dike jo te denje per to para se te martoheshin!!

    Uroj me gjith zemer qe nje dite tiu vije fundi ketyre idiotsirave qe mbajme mbi supe!!!

    Eshte viti 2008 dhe po tentojme te bashkohemi me Europen, mesa duket ska per te ndodhur ndonjeher realisht dhe ne ndodhte nga ana politike!!!!!
    Nese ti nuk e kontrollon mendjen tende dikush tjeter do ta beje...

  8. #48
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Nuk besoj se ka diçka faj mentaliteti i meshkujve, si hyn kujt në punë çfarë mentaliteti ka ky apo, ai, nuk i detyro kush me dhunë që të qepin virgjërinë.
    Jo që po ta shikosh më mirë, i bie që ato janë gënjeshtare të paskrupullta.

  9. #49
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anëtarësuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Nuk besoj qe nese femra humb virgjinitetin e pastaj me ane te operacioneve te ndryshme te kthejne prap ne gjendje sikur me pare sepse kjo gje eshte absurde smund te genjejsh askend ne kete menyre ..... kot mundohen, pastaj gjat humbjes se virgjinitetit smund te akuzosh askend sepse me dhune (sic permenden me larte) nuk mund te te detyroje askush te japish dicka qe eshte e jotja, nese nje femer smund te vleresoje dhe analizoje se cka deshiron mashkulli prej saj (kam fjalen per ato femra qe mendojne te krijojne familje e jo per ato femra avanturiste) atehere le te vazhdoje te bej ate qe don.
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  10. #50
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Pas leximit të këtij artikulli,mendoni ju se është e drejtë dhe normale një fenomen i tillë për të rifituar virgjërinë e humbur duke gënjyer për hir të një mentaliteti?
    Per kte lloj mentaliteti fshataresk mendoj --> Akkkkkkkk ptu

    Jetoni jeten tuaj, e virgjer apo jo e virgjer, ska rendesi.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #51
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Më tepër më çudit mënyra e arsyetimit:

    1. Këta fajësojnë meshkujt se janë bërë aq të civilizuar saqë, po bëjnë marrëdhënie nonstop, po ua humbin femrave virgjërinë orë e çast,

    2. Pastaj fjaësojnë meshkujt se janë aq të pacivilizuar saqë po kërkojnë virgjine,

    Me këto standarde të dyfishta mund të fjaësoni vetëm këto dhipa'qepëset por jo meshkujt.

    I teket asaj zonjës të punojë nja 5 vjet si prostitutë, pastaj thotë hajt se po martohem, shkon e qep virgjërinë, dhe në vend se të ndjejë keqardhje që po gënjen familjen e saj (burrin), ka kohë edhe të vajtojë.

  12. #52
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    gjithe fajin e kane meshkujt !!! pse lindem mer amon pse
    Ndryshuar për herë të fundit nga SaS : 05-02-2008 më 12:39
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-12-2007
    Postime
    110
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    .Atehere si e shpjegon ti qe shumica e emigranteve vijne ne Shqiperi per te kerkuar nuse ,mundesisht i marrin me mbleseri se keshtu kane garancine qe jane vajza ''te mira ''dhe po pati mundesi, sa me te vogla ne moshe, se mundesia per te qene e virgjer vajza ,sipas atyre, eshte me i madh.Pak vajza shqiptare ka jashte Shqiperise ,beqare?!Sa te duash .Por keto vajza ata i konsiderojne teper te ''emancipuara ''.
    Kam ndeshur djem qe shprehen qe nuk e marrin nje vajze mbi 24 ,se kujtojne se ato nuk jane'' te mira''.Sipas atyre ka nje arsye jo te mire, qe ajo eshte ende beqare,ose shprehen se nuk te marr, por nuk te provova qe je e virgjer .Cfare jane keto budalliqe per zotin.Se cfare u be femra kokerr shalqiri?!...

    Nuk eshte e mundur qe shumica e ketyre te jene emigrantet ata qe kerkojne (nuse te virgjer), por ata qe jetojne ne zonat e thella te Shqiperis. Ne emigrantet kemi pare dynja me sy, dhe kemi krijuar nje rreth shoqeror ne shtetet ku jetojme, ku dhe i perkatemi (shoqeris). Nuk jemi ne ata (gogola) qe kerkojme te qepura perkundrazi, ne kerkojme dashurin me lirshem dhe me hapur sepse e dime se ç'fare eshte.
    Dhe kur kerkojme dashuri nuk marrim derr ne thes per ta lene ne shtepi si sherbetore te pleqve dhe miken e komshis apo te lagjes.
    Ata djem qe ti ke ke degjuar qe nuk e marrin mbi 24vjeçe, ose jan andoleshenta dhe i jap te drejte, ose jan karrabusha qe se kan haberin hiç.
    Kurse ajo shprehja "nuk te marre po nuk te provova" nuk ka te beje me dashurin, por thjeshte nje loje qe gjen edhe jystifikimim po ishte e paprishur vajza.
    Edhe njehere. Mendimi im, (siç thote edhe populli: Nuk ka pyll pa derra) shumica e ketyre tipave nuk jan emigrantet.
    Keta gazetar qe bejne te tilla shkrime ne gazeta, jan injoranter me brire.

    Respekte.

  14. #54
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    gjithe fajin e kane meshkujt !!! pse lindem mer amon pse
    SaS, ku paske qene mo cun.....vetem ti e kuptove thelbin e kesaj teme

    Respekte hon

  15. #55
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    1. Këta fajësojnë meshkujt se janë bërë aq të civilizuar saqë, po bëjnë marrëdhënie nonstop, po ua humbin femrave virgjërinë orë e çast,
    Jo te gjithe meshkujt,por nje pjese e madhe po!

    2. Pastaj fjaësojnë meshkujt se janë aq të pacivilizuar saqë po kërkojnë virgjine,
    Nuk i akuzojme pasi dhe vete meshkujt e pranojne nje gje te tille,te pakten nje pjese e konsiderueshme!

    Me këto standarde të dyfishta mund të fjaësoni vetëm këto femra por jo meshkujt.
    Ketu te ndryshova postimin, por kujdes here tjeter me banalitet....Une fajesoj mentalitetin,fajesoj,mashkullin,fajesoj dhe femren qe e ben per tu dukur e tille,por mbroj dhe femrat qe jane te detyruara nga shume arsye te cilet i shpjegova ne postimin tim me siper.....

    I teket asaj zonjës të punojë nja 5 vjet si prostitutë, pastaj thotë hajt se po martohem, shkon e qep virgjërinë, dhe në vend se të ndjejë keqardhje që po gënjen familjen e saj (burrin), ka kohë edhe të vajtojë.
    I teket ca meshkujve ti shesin keto femra neper rruget e botes dhe pastaj kur i lene,ato femra jetojne me turpin dhe per te rinisur nje jete te re,arrije deri aty!
    Ne kete rastin e fundit ke gjykuar ceket,se mesa di une nuk ka shume femra qe iu qenka tekur kaq me pasion qe te shiten rrugeve!

    Me i drejte ne gjykim!
    "Carpe Diem"

  16. #56
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Diana, edhe pse jemi këtu kolegë e miq virtualë, sa i përket ideologjisë jemi kundërshtarë madje të rreptë. Jo vetëm kjo temë por edhe forumi, me në krye shumicën e moderatorëve i është përkushtuar një konspiracie ndërgjinore, ku armiku i vetëm është mashkulli strejt.

    Për ju çdo gjë është e lejueshme, edhe homo, edhe lesbike, edhe sado-mazohizëm, por qenka jashtëzakonisht e tmerrshme, që një njeri preferon nuse virgjine.
    Tash unë u dashka që të ndërrojë preferencat e mia, të ndërrojë tërësisht dëshirëat e mia, veçse disa ish-prostituta paskan vuajtur duke u qepur aty poshtë???

    Më vie keq, por këto femra për mua janë fundrrina e shoqërisë.

    Jo te gjithe meshkujt,por nje pjese e madhe po!
    Nuk e di a është pjesë e madhe apo pjesë e vogël, por femrat që neve na mveshin atë standardin e dyfishtë gabojnë rëndë dhe nuk e njohin aq sa duhet mashkullin.
    Një mashkull që zhvirgjëron femër asnjëherë nuk kërkon femër virgjine. Natyra ka kriju kështu njeriun që nuk mund të kërkojë diçka që nuk do, dhe nuk mund të refuzojë diçka që do.

    Nuk i akuzojme pasi dhe vete meshkujt e pranojne nje gje te tille,te pakten nje pjese e konsiderueshme!
    Atëherë këta janë të tjerë, jo ata të mëparshmit.
    Apo ata të mëparshmit qenkan për "one night stand" dhe pastaj shkon ajo zonja qepet se do të marrë një nga këta që kërkojnë virgjine.

    Gjithsesi, këto femra jo nuk kanë pse të fajësojnë meshkujt për këtë dukuri, sepse këto femra nuk janë duke vuajtur ndonjëgjë, përkundrazi ato janë duke bërë krim.

    Ne kete rastin e fundit ke gjykuar ceket,se mesa di une nuk ka shume femra qe iu qenka tekur kaq me pasion qe te shiten rrugeve!
    Po aq sa ka edhe aso që qepen.

    Këshillë për meshkujt: Mos e ndjeni veten fajtorë për asgjë. Ndjenja e fajit është armik i organizmit, prandaj ndërgjinorët po mundohen të na e instalojnë ndjenjën e fajit në trurin tonë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga alibaba : 07-02-2008 më 08:54

  17. #57
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Diana, edhe pse jemi këtu kolegë e miq virtualë, sa i përket ideologjisë jemi kundërshtarë madje të rreptë. Jo vetëm kjo temë por edhe forumi, me në krye shumicën e moderatorëve i është përkushtuar një konspiracie ndërgjinore, ku armiku i vetëm është mashkulli strejt.
    Secili ne forum ka bindjet e veta dhe mbron me fanatizem opinionet e tij,prandaj hapen tema dhe eshte mundesia e debatit per te krahasuar idete e secilit,po aspak per te imponuar ato qe ne si individ ose moderatore mendojme!

    Për ju çdo gjë është e lejueshme, edhe homo, edhe lesbike, edhe sado-mazohizëm, por qenka jashtëzakonisht e tmerrshme, që një njeri preferon nuse virgjine.
    Nuk me shqeteson fare homoseksualiteti,sa per sadomachismin ai sme pelqen fare dhe se kam mbrojtur ndonje here!Per virgjerine me duket diçka jo e domosdoshme dhe ska pse te jete pengese ne lidhjen e dy personave nqs duhen ne te vertete!Pastaj ti qe e do nusen te virgjer,merre ose dikush tjeter se fundi fundit nuk ju ka ngelur te na pyesni ne si moderatore,as te na ftoni si deshmimtare.Jeni ju qe vendosni,ne diskutojme,mos u keqkupto!

    Tash unë u dashka që të ndërrojë preferencat e mia, të ndërrojë tërësisht dëshirëat e mia, veçse disa ish-prostituta paskan vuajtur duke u qepur aty poshtë???
    E kush po te thote te nderrosh preferencat e tua?E ku e di ti qe ato qe qepen qenkan vetem prostituta?Po dhe po te kete te tilla,po ata meshkuj qe kane shitur keto femra si i quan ti?Te ndershem ma merr mendja!

    Më vie keq, por këto femra për mua janë fundrrina e shoqërisë.
    Me vjen keq qe po te zhgenjej po shumica jane viktima te njerezve barbare,qe jane pasuruar dhe vazhdojne te pasurohen me gjakun e tyre!

    Nuk e di a është pjesë e madhe apo pjesë e vogël, por femrat që neve na mveshin atë standardin e dyfishtë gabojnë rëndë dhe nuk e njohin aq sa duhet mashkullin.
    Me duket se pata thene qe nuk me pelqente kjo ideja e qepjes apo jo?!

    Një mashkull që zhvirgjëron femër asnjëherë nuk kërkon femër virgjine. Natyra ka kriju kështu njeriun që nuk mund të kërkojë diçka që nuk do, dhe nuk mund të refuzojë diçka që do.
    Ok atehere,ketu ke te drejte.

    Atëherë këta janë të tjerë, jo ata të mëparshmit.
    Apo ata të mëparshmit qenkan për "one night stand" dhe pastaj shkon ajo zonja qepet se do të marrë një nga këta që kërkojnë virgjine.
    Po te mos ekzistonin fanatiket dhe mentaliteti mendoj se nuk do e benin!

    Gjithsesi, këto femra jo nuk kanë pse të fajësojnë meshkujt për këtë dukuri, sepse këto femra nuk janë duke vuajtur ndonjëgjë, përkundrazi ato janë duke bërë krim.
    Une fajesoj mentalitetin,fajesoj disa meshkuj dhe fajesoj ato femra qe i kam futur ne nje kategori ne nje postim te meparshem.


    Këshillë për meshkujt: Mos e ndjeni veten fajtorë për asgjë. Ndjenja e fajit është armik i organizmit, prandaj ndërgjinorët po mundohen të na e instalojnë ndjenjën e fajit në trurin tonë.
    Te nderuar meshkuj....ata qe njihen si fajtore e kuptojne vete,dhe ata qe sndihen te tille e kuptojne vete!Njelloj edhe per ju femra!
    "Carpe Diem"

  18. #58
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Eshte per te te ardhur keq sesi sot femrat ne mijevjeçarin e trete lejojne te denigrohen nga nje mashkull vetem per nje cope martese. Nuk kuptoj se me cfare mendesh nje femer lejon nje mashkull i cili as e ka mbajtur me buke, as e ka rritur, as e ka edukuar te vije nje dite e ti vere kushte martese, madje-madje dhe ta poshteroje nese nuk i ploteson kushtet e sedres te tije te semure. Ketu s'behet fjale me per virgjeri por per cenim te drejtes themelore, as te lirise te veprimit qe ka cdo njeri ne kete rruzull.
    Fajin nuk e kane meshkujt sepse ketyre te fundit kete ju ka thene i ati, ne kete forme i ka edukuar e ema, fajin e kane femrat qe vazhdojne te japin llogari per jeten e tyre personale. Qe vazhdojne te bejne kompromise ne kete fushe. E perderisa keto femra pranojne dicka te tille, mire te ju behet.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    kshu flasin femerat e virgjera pa ,

    por ka edhe femra qe u cahet himeni duke bo stervitje bodybuildingu, apo bicikleten tek doktori, thone!
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  20. #60
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    sic e kam thene edhe me pare me vjen keq qe keta femra fillojne jeten bashkshortore me nje genjeshter kaq te madhe. per mendimin tim duhet te kene pak me shume respekt per veten e tyre...por kjo nuk do te thote qe perse ato bejne dicka te tille ne duhet ti gjykojme. ka shume rrethana e veprime qe une i quaj te gabuara por dikujt tjeter mbase i duken te drejta.NE MUND TE SHPREHIM MENDIMET TONA POR JO TE GJYKOJME..sepse ma merr mendja qe askujt i pelqen te jete i gjykuar nga te tjeret per veprimet dhe jeten qe ben...
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Studentja 18 vjeçare ofron në internet virgjërinë për 8 milionë lekë
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 26-05-2009, 11:57
  2. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  3. Ali Guma dhe Seksi
    Nga Lioness në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-03-2007, 10:56
  4. Çfarë funksioni natyror ka cipa e virgjërisë?
    Nga alibaba në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 15-12-2006, 14:20
  5. Pse në orthodoksi dhe në katoliçizëm Maria shihet si virgjëreshë?
    Nga Manulaki në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 20-01-2004, 16:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •