Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 106
  1. #21
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Jo Ska Rendesi Mosha..
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  2. #22
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nuk mendoj se eshte dicka qe mund ta paracaktojme nqs ndodh ndodh si per nje mashkull edhe per nje femer mjafton te kene mirekuptim ndermjet tyre dhe sigurisht dashuri.Por nuk ja dakort per diferencat e medha ne moshe pasi eshte nje gje qe i ben te ndryshem dhe kjo nuk eshte dicka pozitive.
    Nga vete natyra femrat kane nevoje te mbeshteten tek dikush me fuqi ndaj mendoj se do ishte mire qe mashkulli te ishte ca me i madh per te qene me i pjekur!
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #23
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Me thene te drejten, kur mashkulli eshte 10 vjet me i madh pershembull...hey
    Ketu po flasim qe kur ai te jete 40 ajo do te jete 30... Edhe ketu fillojne ato "mosperputhjet e karakterit" qe e kane origjinen te mungesa e jetes se shendoshe seksuale.
    Per te qene realist besoj se keshtu duhet pare.
    Optimist pastaj : "Jo nuk ka rendesi... dashuria nuk ka moshe"

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-10-2007
    Postime
    99

    A ka rëndësi diferenca e moshës në dashuri?!

    shoh qe shume te rinj po i pengojne te dashurojne per shkak te moshes por ne dashurine e vertete a ka rendesi mosha?a ka rendesi sa vjeq je qe te dashurosh?mund te filloje si loje femijesh dhe perfundon me nje martese te lumtur pas pak..
    Ndryshuar për herë të fundit nga `JM` : 22-01-2008 më 16:42

  5. #25
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    SI ska rendesi mosha!
    Mosha ime smund te dashurohet me nje grua me te madhe se veten, ca na qenka kjo teori!!!
    Grate nga 30 vjec duhet te gjejn burra me te medhenj, jo te martohen me moshen time 26 vjec! Ska lezet, plus qe edhe mua do me humbte jeta (bie fjala)
    Kshu qe ka rendesi mosha qe cke me te.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #26
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    te dali nje njeri nga ata qe kane thene qe nuk ka rendesi mosha edhe te me thote mund te martohet nje 16 vjecare me nje 75 vjec meqe egziston dashuria ??? do ndryshoja mendim po mos i pergjigjeshit me hipokrizi kesaj pyetje qe shtrova une !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    sbesoj se ka shume rendesi
    e rendesishme eshte njeriu
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #28
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Tema me subjekt te njejte njeher egziston ne forum, do te ishte mire qe te lexohet mire forumi para se te vendoset hapaj e nje teme te re.

    Temen perkatese e gjen duke klikuar Ketu!

    Gjith te mirat!
    Temat u bashkuan...

    Shume flm prej teje Rapsoul.

    Respekte
    "Carpe Diem"

  9. #29
    l'aquila tornera a volare Maska e brandon
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    622
    Mosha? Ka rendesi qe cke me te ! N q s nje 63-vjecar do te kerkonte te dashuronte nje 20-vjecare ma merr mendja se do ish me mire ta kerkonte tjeter ku .
    La vida es un carnaval

  10. #30
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Deri diku mund te thuash qe ka , deri diku jo , por kur ndodhesh perball nuk arrin te llogjikosh qart , me fjal dashuria snjef mosh me vepra besoj yeah ...

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    mos merrni rastet ekstreme vllezer
    une partneren e kam me te madhe se veten dhe momentalisht ja kaloj shume mire
    nuk them une 25 vjec dhe ajo 50
    ose x 17 dhe y 60 por qe te jete 2 vjet me e madhe sbesoj te jete ndonje gjurulldi e madhe
    JO SEKS PARA MARTESE

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Deri diku mund te thuash qe ka , deri diku jo , por kur ndodhesh perball nuk arrin te llogjikosh qart , me fjal dashuria snjef mosh me vepra besoj yeah ...
    e ka thene mire Walchiria,
    ka deri ne nje fare pike.
    Kjo pastaj varet nga preferencat e gjithsejcilit.
    Sidoqofte nuk ka rendesi shume, edhe pse mentaliteti te ben presion, po nese te pelqen nje njeri , eshte i/e bukur , i/e mire, atehere nuk pyet shume per moshen.
    Kur ndodhesh perballe si e tha dhe shoqja qe kam cituar, ti merr mendt dashnia e nuk llogjikon, as shef me.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    ka rendesi shum mosha e diferenxa ke cifti me mire kur jane moshatare se ka dashuri dhe mirkuptim kurse kur jan ne diferenxe kan probleme ok edhe dashuri po jo si ajo kur jan moshatar ky eshte mendimi im

  14. #34
    l'aquila tornera a volare Maska e brandon
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    622
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Deri diku mund te thuash qe ka , deri diku jo , por kur ndodhesh perball nuk arrin te llogjikosh qart , me fjal dashuria snjef mosh me vepra besoj yeah ...
    Po te jesh para nje 63 vjecari do ta shikosh me shume nga portofoli se sa te te erren syte nga dashuria , dhe ma merr mendja se pasionin ne kete rast e komandon truri, dhe c te komanduar se!
    Pranoje te pakten kete here!
    La vida es un carnaval

  15. #35
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    SI ska rendesi mosha!
    Mosha ime smund te dashurohet me nje grua me te madhe se veten, ca na qenka kjo teori!!!
    Grate nga 30 vjec duhet te gjejn burra me te medhenj, jo te martohen me moshen time 26 vjec! Ska lezet, plus qe edhe mua do me humbte jeta (bie fjala)
    Kshu qe ka rendesi mosha qe cke me te.

    Per mua mosha nuk ka rendesi fare pasi dashuria nuk njeh moshe dhe une jetoj ne nje vend ku çunat nga 25 vjeç jane martuar me femra nga 40....dhe midis tyre ka shume shqiptare!
    Jam dakort me Brandon kur flet per nje diference te madhe moshe,po jo per kete lloj diference qe flet ti?

    Ti kur te shkosh 30 vjeç mos pretendon te marresh dike qe ka 18 ose 19 vjeç?
    Po ate 26 vjeçaren do ta pranosh?
    Sigurisht qe do pranosh te dyja rastet dhe jam mese e sigurt...
    Po sikur ajo 26 vjeçarja te mos te pranonte ty?Si do ndiheshe po te ishe i dashuruar?!
    "Carpe Diem"

  16. #36
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga brandon Lexo Postimin
    Po te jesh para nje 63 vjecari do ta shikosh me shume nga portofoli se sa te te erren syte nga dashuria , dhe ma merr mendja se pasionin ne kete rast e komandon truri, dhe c te komanduar se!
    Pranoje te pakten kete here!

    Ka 2 kategori femrash ato interesaxhiet qe te shofin makinen , portofolin , tel .
    Ka nga ato qe sduan tja din per keto e shofin njeriun , varet se ku e fut veten cdo femer .
    Besoj se duke lexuar kete e gjen edhe pergjigjen e pyetjes tende , por mos harro se ka nga ato rastet ekstreme qe thua ti qe me te vertet kan qen te dashuruar , per keta persona dashuria ska pasur mosh ...

  17. #37
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    mos merrni rastet ekstreme vllezer
    une partneren e kam me te madhe se veten dhe momentalisht ja kaloj shume mire
    nuk them une 25 vjec dhe ajo 50
    ose x 17 dhe y 60 por qe te jete 2 vjet me e madhe sbesoj te jete ndonje gjurulldi e madhe
    Goldiano!
    kur hell grepat mund te bien edhe e malle dhe e vogel!
    e rendesishme eshte te dish ta gjuash,dikujt dikujt i vjen vete ne grep,
    ke ven re qe dikush gjuan vetem per sport,sa i kapin ato te rejat (vocklat)i leshojn perseri ne uje!kurse ato qe jan pak me te beshme i mbajne!!
    qefa qefa kjo dynja!!

  18. #38
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Diferenca ne moshe nuk mendoj qe mund te luaj ndonje rrol ne dashuri...une perher kam mendu qe nje lidhje ne moshe jo te njejte fitohet nga dy palet....une psh nuk do refuzoja nje lidhje me nje vajze apo grua me moshe me te madhe se une, vetem e vetem duke u bazu ke mosha.

  19. #39
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ti kur te shkosh 30 vjeç mos pretendon te marresh dike qe ka 18 ose 19 vjeç?
    Po ate 26 vjeçaren do ta pranosh?
    Sigurisht qe do pranosh te dyja rastet dhe jam mese e sigurt...
    Po sikur ajo 26 vjeçarja te mos te pranonte ty?Si do ndiheshe po te ishe i dashuruar?!
    Un qe jam mashkull normale qe pretendoj te marr nje femer me te vogel se vetja.

    Por femra ska cte pretendoje te martohet me dike me te vogel, per ca e do per zar? Per ti blere ushqimet?? Eshte budallallek nje gje e tille, te gjith e dime qe femrat rriten me shpejt se meshkujt, ndaj mashkulli merr nje femer me te vogel se vetja.. femrat jan gjithmone me te rritura se meshkujt nga trute.
    Eshte budallallek te mendohet nje femer 30 vjec me dike 25 vjec.. nuk hahet, vetem ne rast se ajo femer eshte ku di un (allahu na rujt), ca jete do bejn?? pfff
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  20. #40
    l'aquila tornera a volare Maska e brandon
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    622
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Ka 2 kategori femrash ato interesaxhiet qe te shofin makinen , portofolin , tel .
    Ka nga ato qe sduan tja din per keto e shofin njeriun , varet se ku e fut veten cdo femer .
    Besoj se duke lexuar kete e gjen edhe pergjigjen e pyetjes tende , por mos harro se ka nga ato rastet ekstreme qe thua ti qe me te vertet kan qen te dashuruar , per keta persona dashuria ska pasur mosh ...
    Vetem ketu nuk kategori.Truri i perqendruar ne maksimum.Instikti zero
    Te gjitha do te hiqeshin sikur do ti bindeshin thirrjes se "Zotit". Por po te rrime me kembe ne toke do ishte krejt ndryshe. Po sikur ai 63 vjecari te ishte nje murator si mund te veprohej.
    Mendoje veten ne nje situate te tille ( larg qofte ) , cfare do te beje ti per princin tend ne prag te pensionit ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga brandon : 22-01-2008 më 21:02
    La vida es un carnaval

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria është virtyti më i madh
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Eshte komedi apo tragjedi ?
    Nga Dito në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-11-2004, 12:43
  3. Dashuri me një të panjohur
    Nga eris në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-02-2004, 01:44
  4. Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 12-07-2003, 14:55
  5. A eshte kjo dashuri e vertete?
    Nga armandovranari në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-12-2002, 06:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •