Close

Rezultati i Sondazhit: K makin preferoni t ngisni?

Votues
66. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Makina me kambio automatike.

  25 37.88%
 • Makina me kambio manuale.

  41 62.12%
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 79 prej 79
 1. #61
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  me teknologjine sot , patjeter automatiken . Ske nevoje fare te perdoresh kemben , apo duart .... lool

 2. #62
  DaRk t Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Antarsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me kambio Automatike eshte rehat fare gaz frena.Por ndodh edhe te zene gjumi.Kurse manuale dukesh si pilot Ummmmmmmmmmmm 1 Heummmmmmmmmmmmmmmmmm 2 3 4 5 etj :d
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 3. #63
  Verdheblu 4ever Maska e ChAoS_DrAgOn
  Antarsuar
  17-01-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  177
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Makina me kambio manuale.
  Verdh E Blu 4ever

 4. #64
  DaRk t Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Antarsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga ChAoS_DrAgOn Lexo Postimin
  Makina me kambio manuale.

  Ik re meso makinen ku e di ti ca jane marshat,Kujton per hashash ti e merr tparin dytin Narkoza fare
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 5. #65
  Verdheblu 4ever Maska e ChAoS_DrAgOn
  Antarsuar
  17-01-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  177
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ThE_DaRk_NiGhT Lexo Postimin

  Ik re meso makinen ku e di ti ca jane marshat,Kujton per hashash ti e merr tparin dytin Narkoza fare
  po po ashtu a :P
  Verdh E Blu 4ever

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e sniper-1
  Antarsuar
  19-04-2008
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une kam deshir ta voziti nje opel quksh ehheeh

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e s138942
  Antarsuar
  24-06-2007
  Vendndodhja
  Torino
  Mosha
  31
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Thumbs up

  Me kambio Manuale, bilese jam paksa i fiksuar me makinat e vjetra per arsye se kur i jap makinave te reja jam aq komod dhe i pashqetesuar nga makina saqe te zen gjumi ne timon pasi qdo veprim eshte fare i thjesht, kurse ne makinat e vjetra je i lidhur ngush me makinen, arrin ta degjojsh motorrin , timonin, rrugen dhe me pak fjal je i lidhur ngush me makinen arrin ta ndjesh me an te vibracioneve dhe veshit gjithqka dhe adrenalina eshte me e madhe ne raste qe don te bejsh pak spektakel...
  URL .net http:// .com www. .it ftp:// .al https:// . . . . . . . . .

 8. #68
  u & i Maska e xlindax
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Votova x kambion automatik se un dy duar kam, nje ne timon e tjetren ne telefon, me ca ti nderroj marshet?
  ...te kishte dhe gazin me komandim nuk do ishte keq qe te shplodhja pak kembet ne udhetimet e gjata...
  Ogni xsona che passa nella mia vita unica...
  Xk lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 9. #69

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Mer Avantgard dhe cakto shpejtesine dhe mbaj vetem timonin.Me kambio automatike...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga pulcina86 Lexo Postimin
  Votova x kambion automatik se un dy duar kam, nje ne timon e tjetren ne telefon, me ca ti nderroj marshet?
  ...te kishte dhe gazin me komandim nuk do ishte keq qe te shplodhja pak kembet ne udhetimet e gjata...
  edhe gazin e ke automatik nese e blen nje makin qe e ka kte opsion, psh mercedezi e ka.

 11. #71

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Ky psh...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #72
  UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
  Antarsuar
  12-11-2007
  Vendndodhja
  shrine
  Postime
  471
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  aman vec makine te jete le ta kete kambion si te doje. u lodha tu ec ne kembe
  Loneliness comes in only one size - Extra Large

 13. #73

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Ja nga brenda Avantgarde

  Pulcina ca me jep te ta bej dhurat nje te tille...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #74
  u & i Maska e xlindax
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Tell_Me_More Lexo Postimin
  edhe gazin e ke automatik nese e blen nje makin qe e ka kte opsion, psh mercedezi e ka.
  Po e kam parasysh se shpesh e nis.
  Ogni xsona che passa nella mia vita unica...
  Xk lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 15. #75
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Me kamio automatike mo vlla a manuale, sidomos kjo makina q kam tani, ka kt sistemin e ri t ndarjes s marsheve q do t those se nuk e ndjen ndrrimin e shpejtsis dhe pr 7 sekonda pa e mar vesh fare ka arritur 150 kph
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 16. #76
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga xlindax Lexo Postimin
  Votova x kambion automatik se un dy duar kam, nje ne timon e tjetren ne telefon, me ca ti nderroj marshet?
  ...te kishte dhe gazin me komandim nuk do ishte keq qe te shplodhja pak kembet ne udhetimet e gjata...
  T gjitha makinat e pas 2000 ashtu jan me Linda!
  Edhe un t njjtin huq kam.
  Nj dor n timon, nj dor e kam t zn me cigare ndrsa pr telefonin e kam zgjidhur problemin q kur kam bler makinn e re e kam me blututh kshtu q sprdor m telefon. Kam rn rehat se un kur marr n telefon ktej nga Shqipria telefonata me e shkurtr m shkon 45 minuta
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 17. #77
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Antarsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Manuale gjithmone, me ate je ti qe e kontrollon makinen, kur do me ja marr shpirtin ul marsh e shtyp gaz e drive crazy
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 18. #78
  Resistant!!!! Maska e Klevi
  Antarsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  234
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Automatike = Femra , Xhaje.
  Manuale = Sport

  Per mendimin tim jan me praktike manuale.
  Po te jet per siguri si do ja benit nqs sju nez makina do merni ndonje ne tel apo do e shtyni tju nizet:P
  It's nice to be important, but it's more important to be nice...!

 19. #79
  Erando
  Antarsuar
  19-07-2004
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  me manuale ka lezet, pervec trafikut qe shtyp freksjon hic freksjon, fut tparin fut tdytin, neutral, freksjon, fut tparin,ettjjjj pervete manuale i grahi megjithse ka shum trafik knej, po jena msu tashi.
  HISTORY HOLDS
  for the time to come and share.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema t Ngjashme

 1. Si t pajisem me patent makine n SHBA?
  Nga Xhuxhumaku n forumin Shqipe n SHBA
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2012, 17:30
 2. Ciln mark makine plqeni m shum?
  Nga mario_kingu n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 21-11-2007, 18:15
 3. Si bakshish nj makin Porsche
  Nga Davius n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-08-2005, 19:06
 4. Java - Si punon Java me Database
  Nga Pogradecari n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 19:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •