Close

Rezultati i Sondazhit: K makin preferoni t ngisni?

Votues
66. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Makina me kambio automatike.

  25 37.88%
 • Makina me kambio manuale.

  41 62.12%
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 79
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-07-2006
  Vendndodhja
  greqi
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  po te jetosh ne nje qytet te madh me shume levizje eshte me e mire ajo me kutine e marsheve automatike (kambio eshte fjale e huaj). por me te mira jane ato qe jane manuale

 2. #42
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  E morm vesh q kambio sht fjal e huaj, por mos harroni se m e dgjuar se 'grup shpejtsie'. Nse do ta shkruaja 'grup shpejtsie' do m duhej edhe ta shpjegoja se pr far bhej fjal.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #43
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga adela 16 Lexo Postimin
  BMW eshte ka qen dhe do jete e preferuara ime.
  2 e adhuroj ate lloj firme pra BMW. mendoj se jan firma me cilesore, pa harruar KIA,CITROEN,BENZ. kto ia vlejne. plus qe i dashuri im e ka makinen bmw eshte normale apo jo.hahahahaha.
  Rilexoje edhe njher temn
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 4. #44
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me kamio manual sepse jane me te mira per rruge te gjate,kane me shume start edhe se ke cdo gje vete ne dore.Per mendimin tim kto me marsha jane shume me te mira
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 5. #45
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE Lexo Postimin
  E morm vesh q kambio sht fjal e huaj, por mos harroni se m e dgjuar se 'grup shpejtsie'. Nse do ta shkruaja 'grup shpejtsie' do m duhej edhe ta shpjegoja se pr far bhej fjal.
  Leo me marshe i themi ne,se automtik nuk kemi pas

 6. #46
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Ska si makina me marshe.

  Me ka marr malli per makinen time.. mmmm 280 km/h Tr-Dr lol
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 7. #47
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ShocK Lexo Postimin
  Pse nuk thua ti, ta baj siguracionin Kasko un. Na mr daj ule i tull se je ngjit lart me kto t prplasmet prdit . As mua s'm le ndrgjegja te genjej edhe po e them at q kisha pr t than.

  Po aty ke Skampa pse po e zgjerojn rrugn, apo nuk merrje dot kthesn .
  E lale mos u merr me kalajsin se nuk permbahet ai po filloj me fol.Ai pa luajtur asnjehere me mua ps2 me futboll thot jo te rraf e jo ta bej 8 me 2.Ai te rref vetem me llafe edhe tani ka fillu te me therrasi o arr
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga badedas Lexo Postimin
  po te jetosh ne nje qytet te madh me shume levizje eshte me e mire ajo me kutine e marsheve automatike (kambio eshte fjale e huaj). por me te mira jane ato qe jane manuale
  Pse atomatike nuk o fjale e huaj??
  Fjala shqip eshte kutia e shpejtesise per Kambio.

  Per mua manualja eshte me e mire dhe nuk te le kurre ne balt ne parakalime e kam fjalen per ata qe vertet dine te ngasin makinen jo per ato qe shofin pasqyrat kur hypin ne sedilje.

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 9. #49
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shumica ketu mundojne te hiqen si specialista, po duken qe na shkrimi qe as ja kan haberin

  Une them keshtu,

  Nje makine automatike eshte e mire kur vjen i lodhur nga puna edhe do ta mbash nje kembe jashte dritares qe te shplollesh nje cik edhe kur ke nje rug qe eshte 500km e drejte pa ndalim. Eshte me e lehte ta ngasesh prandaj ka shume femra qe e preferojne ate.(gjithashtu edhe kur ta mer ndo njera ne goj eshte mire te kesh automatike)

  Nje manuale eshte mire kur do ti vesh te dyja kembet edhe duart ne perdorim, githashtu te ben te dukesh pak me "cool" kur i ndryshon ato marshat me fuqi edhe te duken muskujt e krahut.

  Per shpejtesi nuk mund ti dallosh dot kush eshte me e shpejte kush me e ngadalte, vetem po qe ndo nje shofer profesionist garash, mund te dallosh pak diference.

  po po si shume shkrim i gjat me doli ky, kerkoj ndjese
  Welt Meister 2014

 10. #50
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  43
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  mua me pelqen me kambio manuale per vete,se s'behet i merzitshem udhetimi.
  Pastaj e ben ne menyre automatike qe s'te ben me pershtypje.
  Ka me mire se te kapesh kambion me dore ...lol
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  Shumica ketu mundojne te hiqen si specialista, po duken qe na shkrimi qe as ja kan haberin

  Une them keshtu,

  Nje makine automatike eshte e mire kur vjen i lodhur nga puna edhe do ta mbash nje kembe jashte dritares qe te shplollesh nje cik edhe kur ke nje rug qe eshte 500km e drejte pa ndalim. Eshte me e lehte ta ngasesh prandaj ka shume femra qe e preferojne ate.(gjithashtu edhe kur ta mer ndo njera ne goj eshte mire te kesh automatike)

  Nje manuale eshte mire kur do ti vesh te dyja kembet edhe duart ne perdorim, githashtu te ben te dukesh pak me "cool" kur i ndryshon ato marshat me fuqi edhe te duken muskujt e krahut.

  Per shpejtesi nuk mund ti dallosh dot kush eshte me e shpejte kush me e ngadalte, vetem po qe ndo nje shofer profesionist garash, mund te dallosh pak diference.

  po po si shume shkrim i gjat me doli ky, kerkoj ndjese
  Plako paske problem te madh duhet te shkosh patjeter me na nje azil pleqsh se qenke i lodhur nga jeta.

  Ku ka adrenaline tek makina me kamio atomatike?
  Me thuaj nje person qe ka pas makine me kamio atomatike dhe ne raste parakalimi nuk i ka then makines te tij ec ec mos me le ne balte.

  Per shofera specialist mos na trego.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Tipiku : 29-04-2008 m 11:18

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 12. #52
  KamehamehA Maska e no_name87
  Antarsuar
  25-03-2008
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Makin me kambio automatike me duket kot fare. Ska pik lezeti kur e nget. Ndersa kambio manuale i jep nje ndjesi e nuanc me te bukur ngarjes. Me pelqen!!
  ...E ardhmja e ka zemren e Lashte...

 13. #53
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga no_name87 Lexo Postimin
  Makin me kambio automatike me duket kot fare. Ska pik lezeti kur e nget. Ndersa kambio manuale i jep nje ndjesi e nuanc me te bukur ngarjes. Me pelqen!!
  Ja nje femer qe merr vesh nga jeta.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 14. #54
  Seriozi Maska e Cun_Serioz
  Antarsuar
  19-01-2008
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga YaSmiN Lexo Postimin
  Kam qejf sic kam pare nga pamja e jashtme Lancia Ypsilon te re me pelqen shume nga jashte.Nga brenda se kam pare akoma.
  lexoje njeher her te gjith temen e goce pastaj jep pergjigje se ja fute kote , nuk behet fjal per tipin e makinave


  Makina me kambio manuale perdor un
  Jam i vogel se njoh friken,rritem trim per republiken !!

 15. #55
  KamehamehA Maska e no_name87
  Antarsuar
  25-03-2008
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Ja nje femer qe merr vesh nga jeta.
  aj nou, aj nou rroft kambio manuale...
  ...E ardhmja e ka zemren e Lashte...

 16. #56
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  aj nou, aj nou rroft kambio manuale...
  Dat's rajt girl
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 17. #57
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Tip_Tipik_Tiron Lexo Postimin
  Plako paske problem te madh duhet te shkosh patjeter me na nje azil pleqsh se qenke i lodhur nga jeta.

  Ku ka adrenaline tek makina me kamio atomatike?

  Per shofera specialist mos na trego.
  Kete qe jam i lodhur nga jeta ma shpjego pak me shume. Per mua e kishe fjalen?

  Tani thash une gje qe ka adrenaline ajo atomatikja? fundja fundit nuk favorizova cila eshte me e mire, edhe nuk thash qe me pelqen me shume kjo apo ajo.

  Mos kritiko nje person qe nuk e ke iden se ca ben e qysh jeton

  Citim Postuar m par nga Tip_Tipik_Tiron Lexo Postimin
  Me thuaj nje person qe ka pas makine me kamio atomatike dhe ne raste parakalimi nuk i ka then makines te tij ec ec mos me le ne balte.
  Shiko sa kot qe ja ke futur ne kete fjali? S'ka nevoj te them ndo nje person, se une kam ngare vet me mijera makina automatike dhe nuk kam pasur nje problem ngadalesie. Sigurisht qe po te ket 80 kuaj fuqi do jet e ngadalshem po ajo eshte tjeter histori. Po e them edhe njehere nuk po favorizoj ndo nje makine

  ps. me pelqen me shume ajo manuale
  Welt Meister 2014

 18. #58
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Gerrard Lexo Postimin
  Pershendetje!!

  Per ata persona qe kan vite qe perdorin makine, normalisht qe kambio manuale. Jam shum i apasionuar mas makinave dhe shpejtesise, si ta jep kenaqesin manualja s'ta jep automatikja. Pavaresisht tani qe kan dal makina tip tronik qe e ben dy funksionalshe dhe bie rehat. Per trafik automatik per rruge ku do ti ndjesh lezetin manuale.

  Gjithmon kam qene dhe do ngelem ke manualja.

  Kalofshi mire
  Kur te vij aty do me mesosh cik si te ngas keto makinat manuale une se ncuk di hic fare E provova njehere me benzin e kushuririt po me duket se ja nxora jashte perdorimit se kur i dhashe celesat kerkoi dhe ato te makines time

  Ca ju pelqeni manualeve njehere kur duhet te nderrosh marshin 100 here ne minute....pfffffff Sa per shpejtesine, te kesh nje makine tamam, as ka te thote fare ca makine eshte, automatike apo manuale, puna eshte te te pelqeje shpejtesia dhe te dish ta ngasesh.

  Klm

 19. #59
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Me kambio manuale me duket vetja me i sigurte, po kam provuar edhe ate automatik. Po prap se prap jam per manualen.

 20. #60

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga DeAdA Lexo Postimin
  Kur te vij aty do me mesosh cik si te ngas keto makinat manuale une se ncuk di hic fare E provova njehere me benzin e kushuririt po me duket se ja nxora jashte perdorimit se kur i dhashe celesat kerkoi dhe ato te makines time

  Ca ju pelqeni manualeve njehere kur duhet te nderrosh marshin 100 here ne minute....pfffffff Sa per shpejtesine, te kesh nje makine tamam, as ka te thote fare ca makine eshte, automatike apo manuale, puna eshte te te pelqeje shpejtesia dhe te dish ta ngasesh.

  Klm
  jam pak a shum dakort po me automatike dea te ze gjumi ne timon kurse me manuale je i perqendruar diku ke me se te merresh.++++++QE me automatike gaz+frena ke kaq eshte stresuse...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si t pajisem me patent makine n SHBA?
  Nga Xhuxhumaku n forumin Shqipe n SHBA
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2012, 17:30
 2. Ciln mark makine plqeni m shum?
  Nga mario_kingu n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 21-11-2007, 18:15
 3. Si bakshish nj makin Porsche
  Nga Davius n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-08-2005, 19:06
 4. Java - Si punon Java me Database
  Nga Pogradecari n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 19:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •