Close
Faqja 0 prej 26 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 513
 1. #1
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394

  Futbollistt shqiptar npr Europ

  Chievo kerkon dyshen shqiptare Tare-Bogdani
  E Merkure, 22 Qershor 2005
  Chievo e Verones prej kohesh e kerkon, por tanime do nise sulmin per te marre sulmuesin shqiptar Igli Tare. Biondi i rrezua ne Serine B, me Bologna-n, eshte objekti i deshirave edhe te trajnerit te ri (thuajse zyrtar) te veronezeve, Pillon (50 vjec), i cili kerkon si partner sulmi per te edhe Favan e Udinese-s. Pillon, nje trajner qe ka punuar shume mire te Treviso, do marre nje rroge mesatare (ndoshta te ulet), prej 250 mije eurosh ne sezon dhe kontrata do jete per nje vit. Gazeta "L'Arena" qe jep kete informacion, shton se "Bogdani eshte nder sulmuesit me te kerkuar te Serise B, ndersa ai kerkon Serine A". Gjithnje sipas gazetes veroneze, "ai (Bogdani) nuk eshte i shqetesuar aspak per kerkesen e Chievos, e njeh ambientin dhe nuk do kishte probleme te pershtatej". Behet fjale per nje kalim "armiqesor", pasi Bogdani luajti per nje sezon me Veronen, ekip qe eshte ne nje qytet me Chievon dhe kjo nuk do shihej me sy te mire nga tifozet e se pares". Chievo do te prese, gjithnje sipas gazetes, diten e sotme, kur Verona humb te drejten per te kerkuar para per nje pjese te kartonit te sulmuesit shqiptar dhe pas kesaj, bisedimet do beheshin me Reggina-n. Kesaj te fundit do i ofrohej si shkembim Amauri. Ndersa per Taren, qe mbetet synimi numer 1, do te ofrohej Cossatto.

  "L'Arena" shkruan me siguri te plote se Bogdani nuk do te qendroje te Verona, ndersa, "Corriere del Veneto" jep mundesine e kundert, qe "Bogdani, ndoshta qendron te Verona".

  Lazio e Roma, ne gjurmet e Iglit

  Me shume pelqehet nga Lazio, por po ashtu edhe Roma eshte e interesuar per te. Keshtu njofton "Datasport". "Igli Tare pelqehet nga romanet, - shkruan ajo, - ne vecanti mund te jete nje ide per Lazion qe kerkon nje sulmues me peshe". Po ashtu kerkohet shoku i skuadres te shqiptarit, Claudio Bellucci.

  Nderkaq, vazhdojne vleresimet per lojen e Tares, ne ndeshjen e play off-it, humbur 0-2 nga Bologna ndaj Parmes. "La Gazzetta di Parma" shkruan se "Bologna perqendroi gjithcka te koka e Tares, skeme e pandryshueshme, duke u mbeshtetur te fiziku i tmerrshem i biondit shqiptar. Nga 50 topa ne sulm, 28 ishin ajrore per Taren". Dhe me pas vlereson portierin Frey "nje paraqitje me te vertete me germa te medha e nje portieri me vlera absolute".

  "L'Arena": Bogdani, vlen 2 milione euro
  E Merkure, 22 Qershor 2005
  "Transfermarkt" nuk ka bere ndonje gabim te madh per vleresimin e kartonit te Erion Bogdanit. Adresa e specializuar gjermane e jepte ne 1.8 milione euro, ndersa gazeta italiane "L'Arena" shkruan se presidenti i Verones, Pastorello do te duhet te paguaje rreth 1 milione euro per te marre 50% te kartonit te sulmuesit shqiptar (ate pjese qe ka Reggina), sepse 50% i zoteron deri diten e sotme. Perderisa mund te thunet se vlera profesionale e shqiptarit eshte rritur javet e fundit, pas kerkesave te shumta nga Italia, Gjermania e Anglia, atehere i bie se "transfermarkt" nuk ka gabuar thuajse aspak.

  marre nga Korrieri

  Mendoj qe lojtaret tane qe duan te luajne jashte si portieri Lika etj. e qe momentalisht luajne ne kampionatin shqiptar duhet te mos nguten e te kalojne ne ndonje ekip palidhje jashte, por te presin mbarimin e edicionit te sivjeme ne kupat europiane sepse nje paraqitje e mire e tyre i afirmon me shume dhe mund te kalojne ne ekipe me te mira e me paga me te mira.

  Kam ndjenjen qe ekipet tona do kene nje sukses te madh ne kupat europiane kete vit, sukses qe nuk e kane arritur ndonjehere me pare. Mendoj qe Dinamo me kalimin e Varteksit, me pak fat mund te shkoj deri ne gjysmefinale, sepse ne turin e dyte i bie te luaj me fituesin e Turku(Finlande)- Akranes (Islande), qe nuk do ta kete te veshtire fare, pastaj ne turin e trete me fituesin e Lens (France) - Lech (Poloni), qe do ta kete te veshtire por qe me pak fat mund ta kaloje, e pastaj ne cerekfinale ka mundesi qe te luaje me Egaleo te Greqise, qe poashtu mund ta kaloje e te shkoje deri ne gjysmefinale. Pra, me pak fat mund te shkoje deri ne gjysmefinale.

  Tirana, mendoj qe sivjet do shkoj deri ne grupe, pra do kaloj tre ture. Poashtu edhe Elbasani, Teuta, e Bashkimi mendoj qe do kene nje perfaqesim dinjitoz ne kupen e UEFA-s duke kaluar disa ture.

  Sidoqofte, i urojme sa me shume suksese, ekipeve dhe lojtareve tane.

  Tu-tung

 2. #2
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Klni i Rapolderit, flirt me Muratin
  Kt e kan konfirmuar burime pran skuadrs s njohur gjermane dhe trajnerit t sapoemruar Uve Rapolder. Madje, tre prfaqsues t klubit gjerman kan qen t pranishm n stadiumin e Sheinit, m dat 29 maj, pr t ndjekur nga afr ndeshjen miqsore Poloni-Shqipri (1-0). Sipas burimeve, objektivi kryesor i agjentve n kt takim t merkatos ka qen sulmuesi Zuravski, i cili shnoi edhe golin e vetm n sekondn e 32-t t pjess s par. Kuptohet, q pas paraqitjes s polakut, agjentt e merkatos s Klnit kan dhn OK-in e tyre pr t negociuar me sulmuesin.

  Atyre u ka br prshtypje edhe paraqitja e Edvin Muratit, mesfushorit t krahut t majt t kuqezinjve. Lojtari i Iraklisit u grumbullua nga Brigel n kombtare, ndonse vinte nga nj dmtim i gjat, pasi insistimit t vet mesfushorit. Murati ka hyr n loj n pjesn e dyt, duke treguar nj form t mir edhe pse nuk ishte n 100% kondicionit fizik. Pasi kan referuar pr polakun, agjentt i kan thn fjal t mira trajnerit Rapolder edhe pr mesfushorin e majt t Shqipris. Msohet se trajneri e ka marr n konsiderat kshilln e bashkpuntorve t tij, por ka krkuar t marr informacione t mtejshme pr lojtarin teknik t kuqezinjve.Gjithsesi, mundsit e nj kalimi t mundshm t Muratit n Bundeslig jan t pakta. Mesfushori ka rn dakord me Iraklisin pr t qndruar edhe kt sezon n Selanik. Megjithat, gjithka mund t ndodh, duke qen se shqiptari ende ska hedhur firmn e tij n kontratn e re me ekipin grek. Nj vit m par Murati kaloi nj prov disaditore te skuadra e Nurenbergut, por n fund su arrit asnj marrveshje midis shqiptarit e klubit t Bundesligs.
  FATJON KODRA (Panorama)


  Mendoj qe edhe Edvin Murati meriton te luaje ne nje kampionat te forte si Bundesliga, Serie A etj. Keshtu qe i urojme atij nje kalim tek Kelni apo edhe ndonje ekip me te mire atje.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Panathinaikosi, 700 mij euro pr Taren

  Dje, n faqen e par t nj prej gazetave m t njohura sportive greke botohej lajmi se Igli Tare sht n bisedime me Panathinaikosin. Nuk dihen saktsisht cilat jan arsyet q bjondi shqiptar sht lidhur me klubin e njohur grek, por hamendjet t ojn te trajneri i t jeshilve. Italiani Alberto Malezani ka krkuar ndihmn e futbollistit shqiptar t Bolonjs, t njohur mjaft mir n Itali, pr t zvendsuar te Panathinaikosi mungesn e sulmuesit t njohur qipriot, Mihalis Kostandinu.
  Sigurisht q Tare nuk sht krkesa e vetme e Panathinaikosit, por shqiptari sht m i preferuari. T gjelbrit e shohin me sy t mir rastin q u sht afruar pr ta pasur t tyrin "gjigantin" shqiptar. Si shkruhet, ai i plotson t gjitha kushtet, q krkon trajneri italian i Panathinaikosit.

  "Gjithka varet nga Panathinaikosi,- sht prgjigjur pr shtypin grek kapiteni i kombtares son.- Do t jet nj nder pr mua dhe gzim t luaj me Panathinaikosin. sht nj skuadr e shklqyer dhe shum e rndsishme n Greqi. Bhet fjal pr nj klub t madh me histori dhe synime. E di q do vit kjo skuadr ka nj rol protagonisti, ndrsa fakti q do t luaj n Champions League sht veanrisht i plqyeshm pr do futbollist. Nuk do t kem asnj problem atje. Shpresoj t shkojn t gjitha mir dhe shtja t ket nj prfundim pozitiv. Besoj se kjo shtje do t mbyllet shpejt,"- ka thn n intervistn ekskluzive pr "Goal news" futbollisti shqiptar, Igli Tare.
  Kapiteni i kombtares son ka shprehur dshirn pr t'u larguar nga Bolonja, skuadr me t ciln ka nj kontrat deri n vitin 2006.

  Ai, sipas shtypit grek, nuk dshiron ta ndjek skuadrn e tij edhe n Serin B, ku ajo do t luaj n sezonin e ardhshm. Te Panathinaikosi besojn se largimi i Tares nga Bolonja nuk do t bj ndonj problem pr ta, sepse vet klubi italian sht i mbytur n borxhe. Bost grek t Panathinaikosit gjithashtu nuk e kan problem edhe shumn prej 700 mij eurosh, q u duhen pr Taren, paka se kjo shum e bn futbollistin shqiptar ndr m t shtrenjtt e kampionatit grek.

  Igli Tare ndrron mbrmjet helene, teksa ka luajtur pr nj sezon te Bolonja s bashku me kapitenin e skuadrs kombtare greke Theodhoros Zagoraqis. "Pr mua do t jet e leht t luaj n kampionatin grek, mbasi nuk do t has vshtirsi pr sa i takon ambientimit. E kam vizituar shpesh Greqin dhe e dua kt vend,"- ka thn shtatlarti shqiptar, i cili nse do t vesh fanelln ngjyr jeshile t Panathinaikosit, bhet shqiptari i dyt pas nj emri tjetr t madh t futbollit ton, Bledar Kola, i cili pat luajtur me klubin e madh grek pr plot 4.5 vjet.
  A do t jet Tare qendrsulmuesi i ardhshm i Panathinaikosit? Gjithka pritet t vendoset n ditt e ardhshme.
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Bogdani rikthehet tek Rexhina

  Erion Bogdani, prej sezonit t ardhshm do t luaj n Serin A me ekipin e tij t origjins, Rexhinn. Lajmi sht br i ditur dje nga mediat italiane. Kshtu, sot paradite, pas nj takimi mes Verons dhe Rexhins, sht vendosur q lojtari t rikthehet n Rexhio Kalabria. Skuadra jugore nuk ka preferuar q ta lejoj lojtarin t bashkohet me Veronn, duke mos pranuar asnj kompromis. Bogdani kshtu rikthehet n Serin A pas m shum se 2 sezonesh q luan n Serin B.

  Gjithsesi, ky i fundit pr t ka qen i mrekullueshm, pasi n 38 ndeshje ka shnuar 17 gola, t gjith me aksion dhe pa asnj penallti. Forma e mir e Bogdanit ka br q shum skuadra t Seris A t'i hedhin syt nga shtatlarti i kombtares shqiptare. Erion Bogdani kshtu pritet q kt sezon t luaj n Serin A me Rexhinn. Por merkatoja sapo ka filluar dhe ndonj skuadr e madhe e Seris A mendon akoma pr shqiptarin.
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Portieri Lika eshte transferu tek ekipi turk i Diyarbakrspor-it. Te pakten kshu thuhet ne shtypin turk.

  Ky eshte ekipi ku luan Jupi. Ne fakt, nuk eshte ndonje skuader shume cilesore, por shpresojme qe ta tregoje veten dhe te transferohet ne ndonje ekip edhe me te mire.

  Suksese Likes!

 6. #6
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Debatik Curri, ish-lojtari i Prishtines dhe kombetares sone U-21, qe luajti nje sezon tani ne ligen e pare te Ukraines, ka refuzuar nje oferte prej 250,000 eurosh ne sezon nga Partizani i Beogradit vetem per shkak se eshte skuader serbe, per te cilat ai shprehet se nuk ka luajtur dhe nuk do luaje kurre. Tani, ka nje oferte edhe me te madhe nga Lokomotiva e Moskes, kampioni rus i ketij sezoni, dhe pritet kalimi i tij tek ta.

  Tu-tung
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 7. #7
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Shefki Kuqi in action for Finland (Getty Images)
  Kuqi on way to Blackburn
  Tuesday, 28 June 2005

  Blackburn Rovers FC have appointed former chief executive John Williams as their new chairman on the same day they signed Finland striker Shefki Kuqi from first division side Ipswich Town FC. The 28-year-old will play in the English Premiership after rejecting a new two-year contract at Ipswich, where he scored 32 goals in 86 appearances from September 2003.

  Dhe ja nje lajm qe na intereson neve direkt.

  Finally, Bulgarian champions PFC CSKA Sofia have seen out-of-contract captain Todor Yanchev depart on a free transfer for Greek side Kallithea FC. The 29-year-old midfielder has a one-year contract with an option for a further 12 months and links up with compatriots Borislav Georgiev, Hristo Telkiyski and coach Stoitcho Mladenov.
  Print e-mail
  uefa.com 1998-2005. All rights reserved.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qerim : 28-06-2005 m 14:22

 8. #8
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Antarsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  N botn e udirave
  Postime
  755
  O Qerimo far lidhje ka Kuqi me temn shoku...??

  Po ky lajmi i dyt me k kisht t bnte "direkt" shoku se sikur nuk e kapa pr cilin bhesh fjal.'hyn transferat e Kalithea-s me tranfertat e lojtarve shqiptar..??
  .........................

 9. #9
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  Miki_ro
  Po ta kthej pergjigjen une ne vend te Qerimit, perderisa ai nuk po duket gjekundi.
  Edhe Kuqi eshte shqiptar, dhe e thote kete me krenari kudo. Natyrisht qe ne do e adhuronim me shume sikur te luante per kombetaren tone, por edhe keshte ne prape duhet ta adhurojme sepse eshte prodhim dhe eksport i joni. Per punen e kombetares, aq sa ka faj Kuqi, ka edhe FSHF-ja, sepse nuk e kane ftuar asnjehere. Por nejse, urojme qe talentat tjere te mos na humbin.

  Per punen e transferit te atij lojtarit te CSKA Sofjes, me CSKA-n do luaj Tirana ne turin e dyte poqese e kalon Goricen ne turin e pare.
  Per me teper, edhe Gorices i jane larguar dy lojtaret me te mire te saj per ne Maritimo (Portugali) dhe Greuter Furth (Gjermani).

  Tu-tung
  Ndryshuar pr her t fundit nga dodoni : 28-06-2005 m 23:09
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 10. #10
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394

  Futbollistt shqiptar n Evrop

  Sot, Bekim Kastrati ish-lojtari i te rinjve te Munchengladbach-ut dhe golashenuesi me i mire, zhvilloi ndeshjen e pare te tij ne Bundesliga 1 me ekipin e senioreve te Munchengladbach. Sipas atyre qe kane pare ndeshjen, ai luajti shume mire dhe poashtu beri asistin ne golin e barazimit.

  Kam bindjen qe bomberi i ri shqiptar Bekim Kastrati shume shpejt do behet nje superyll i futbollit boteror dhe kombetares sone.

  I urojme shume suksese dhe sa me shume gola per ekipin e tij dhe kombetaren tone.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Futbollistt shqiptar n Europ

  Dmtohet Tare, rrezikon Azerbajxhanin

  Ka rezultuar fatkeqe miqsorja e fundit e Lacios pr Igli Taren. Shtatlarti kuqezi i sulmit lacial, pasi ka luajtur prreth gjysm ore n miqsoren n fjal, ka ndier dhimbje n muskulin e kofshs s majt. Dhe nuk ka mundur dot t vazhdoj m tej, por ka dal nga fusha e lojs. Pasi e kan vizituar mjekt e skuadrs, kta t fundit i kan rekomanduar ekzaminimin e mtejshm, pr t prcaktuar shkalln e dmtimit. Dje Tare ka br radiografit prkatse, rezonancn manjetike, n nj klinik t Roms, rezultatet e t cilave kan konfirmuar dmtimin e bjondit ton kuqezi n muskulin e kmbs s majt. Stafi mjeksor i kliniks ku u diagnostikua i kan rekomanduar Tares t bj nj kur fizioterapie, e cila do t zgjas disa dit. Pra, e gjitha kjo, duket se e bn t pamundur gadishmrin e sulmuesit ton shtatlart pr miqsoren e 17 gushtit me Azerbajxhanin. Nuk jan humbur prfundimisht shpresat, por shanset jan t pakta.

  Skela-asist, mungon vetm goli
  Ervin Skela ka zhvilluar ndeshjen e dyt t shklqyer radhazi n sezonin e ri t Bundesligs. Ashtu si nj jav m par, edhe dje, vlonjati kuqezi ka treguar se mbetet nj "dirigjent" i vrtet i lojs s skuadrs s tij n mesfush. Madje, edhe n ndeshjen e djeshme ndaj Duisburgut, fantazisti kuqezi ka qen iniciatori i nj goli, atij t pest pr Kaizerslauternin, t shnuar nga turku Altintop. Ka qen pikrisht asisti i tij pr sulmuesin turk t Kaiserslauternit, Altintop, autorit t tre golave n ndeshjen e djeshme, ai q sht kthyer n golin e pest dhe t fundit t ndeshjes, e cila ka prfunduar 5-3 pr vendsit. Pr sa i takon aktivizimit, Ervin Skela n t dy ndeshjet e para t sezonit t ri t Bundesligs nuk e ka vn n dyshim prfshirjen n formacionin baz. Madje, trajneri i tij nuk e ka zvendsuar fare, edhe pse skuadra e tij udhhiqte bindshm ndaj Duisburgut. Kjo tregon se forma e mesfushorit ton kuqezi sht optimale, nj ogur i mir ky edhe pr kombtaren ton. Duke filluar nga miqsorja me Azerbajxhanin, m 17 gusht n Tiran, Ervin Skela ka rastin t demonstroj edhe me kombtaren startin e tij tepr pozitiv me skuadrn e tij t re, Kaizerslauternin.

  Lala-Hanover, vjen barazimi i dyt
  Dy ndeshje, dy barazime, me t njejtin rezultat 1-1. N ndeshjen hapse n fushn e tij, ndrsa dje n trasfertn e Nurembergut, Hanoveri i Altin Lals duket se sht "abonuar" me barazimin. Sidoqoft, ai i djeshmi ka pasur vlera pr skuadrn e shtatshkurtrit ton kuqezi, sepse sht arritur n fush kundrshtare, ndaj nj rivali t fort. Edhe pse fitorja ka qen "pron" e Lals dhe Hanoverit pr shum minuta, nuk i ka buzqeshur Hanoverit, sepse vendsit kan arritur t barazojn vetm n minutat e fundit t ndeshjes. Pozitiv ka qen perfomanca e Lals edhe n ndeshjen e radhs, ku ka luajtur plot 90 minuta, me shiritin e kapitenit t Hanoverit si gjithnj.

  Cana, ndeshja e tret n stol
  Lorik Cana, mesfushori kosovar i Paris SG dhe i kombtares son nuk mund ta nis m keq nj sezon t ri futbollistik. Kjo, pasi skuadra e tij ka luajtur ndeshjen e tret t ktij sezoni, ndrkoh q Cana ka ngrohur stolin. Edhe dje ndaj Tuluzs, ku Paris SG fitoi 2-0, kosovari kuqezi nuk e pa veten n fush pr asnj moment. Ardhja e Dorasos nga Milani duket se e ka spostuar nga formacioni Cann, por edhe nisja me vones e fazs prgatitore sht br nj penges pr t. Gjithsesi, Doraso dje ka dal nga loja n minutn e 86-t dhe sht zvendsuar nga Pankarte, pra jo nga Cana, ka tregon se koh t vshtira kan ardhur pr kosovarin e kombtares son
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Fatmir Vata, karton t verdh dhe humbs

  Arminia e Bielefeldit nuk ka ditur dje ta shfrytzoj faktorin fush, n sfidn prball Hamburgut, e cila sht fituar nga miqt 2-0. Ksisoj, skuadra e Fatmir Vats nuk e njeh fitoren n dy ndeshjet e para t sezonit t ri t Bundesligs. Sidoqoft, rndsi pr ne ka fakti se shqiptari Fatmir Vata ka qen n lartsin e duhur, duke qen rrezik permanent i ports mike n do moment. Gjat ndeshjes, n nj moment ka pasur nj prplasje me nj futbollist kundrshtar, n gjaknxehtsi e sipr, ka i ka kushtuar atij kartonin e verdh. Vata, ashtu si nj jav m par, edhe dje ka luajtur 90 minuta pr Arminian e tij.
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Gjermani

  Vata n disiplin s bashku Demelin

  Fatmir Vata dhe Gai Demel do t prballen n ditt n vazhdim me komisionin e disiplins t Federats Gjermane t Futbollit. Dy lojtart, Vata i Bielefeldit dhe Demel i Hamburgut, n ndeshjen e fundit t Bundesligs jan prfshir n nj znk n dalje nga fusha e lojs. Gjyqtari i takimit nuk e ka par ngjarjen, por kamerat e shumta t pranishme n fush nuk kan mbetur pa pun dhe e kapur ngjarjen. Sipas pamjeve, futbollisti Demel i ka br nj gjest fyes Vats. shtja pr momentin i ka kaluar pr shqyrtim komisionit t disiplins s Federats Gjermane t Futbollit. Madje nj nga drejtuesit e federats gjermane sot ka thirrur pr t marr n pyetje dy lojtart n fjal, Vatn dhe Demelin. Vetm pas intervists me dy lojtart, komisioni i disiplins do t marr edhe vendimin pr ngjarjen n fjal. Demeli rrezikon t dnohet pr gjestin q ka br n adres t Fatmir Vats.


  Dragusha debuton me Paderbornin
  Mehmet Dragusha, m n fund, ka luajtur n nj ndeshje zyrtare me ekipin e Paderbornit. Kshtu, mesfushori i krahut t majt, dje ka luajtur 23 minuta n takimin e Bundesligs 2 Paderborn?Sarbruken, e mbyllur me fitoren e Paderbornit me rezultatin 5?0. Dragusha, edhe pse sht futur n fund t lojs, ka br detyrn e tij duke dhn asistin pr golin e 5?t t takimit. Loja e tij n prgjithsi ka qen e mir.
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #14
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Belgjik

  Hasi n stol, Anderlehti fiton

  Nj tjetr ndeshje n stol pr Besnik Hasin. Kosovari i kuqezinjve, edhe n ndeshjen Cercle Bryzh?Anderleht nuk ka luajtur asnj minut. Pr t gjith ndeshjen Hasi ka qen n stolin e rezervave. Ndrkoh, Anderlehti ka fituar 2?0 me Cercle Bryzhin.


  Zvicr

  D.Xhafaj, goli i par zvicerian

  Daniel Xhafaj debuton n kampionatin zviceran me gol. Sulmuesi vlonjat, i cili vetm nj jav m par firmosi pr Ksamaksin, dje ka veshur pr her t par fanelln e re, duke luajtur q nga minuta e par e takimit. Xhafa sht paraqitur shum mir n ndeshjen e par, duke shnuar edhe golin provizor t barazimit n takimin Zyrih?Ksamaks. N minutn e 22?t, Danieli ka shnuar nj gol shum t bukur, duke e uar rezultatin 1?1.

  Gjithsesi, prgatitja fizike nuk ka qen nga m t mirat, duke br q shqiptari t zvendsohej n minutn e 75?t t takimit. Gjithsesi, loja e tij ka qen me t vrtet shum e mir, duke knaqur edhe drejtuesit e Ksamaksit me lojn e tij. 90 minuta n takimin e djeshm sht aktivizuar edhe shqiptari tjetr i Ksamaksit, Ansi Agolli. Mesfushori i majt i ekipit zviceran, n ndeshjen e djeshme ka shkaktuar nj penallti t kthyer n gol nga futbollistt e Zyrihut. Takimi mes Zyrihut dhe Ksamaksit sht mbyllur me fitoren e vendsve me rezultatin 3?2, duke br q skuadra e shqiptarve edhe kt jav t dal e humbur nga fusha e lojs
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #15
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Ardian Gashi qe luan me ekipin e Valerenga, Noervegji e kan futur ne burg per 18 dit pasi ai ka shkelur ligjin per "speeding" me makinen e tij.
  Sipas UEFA.com quhet qe eshte nje "big blow per Valerenga" pasi Valerenga mundi Club Brugge 1-0 ne shtepi ndeshjen roundin e tret dhe Gashi do mungoj ne 2 ndeshje te kampionatit dhe ndeshjen e kthimit ne Bruksel.

 16. #16
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Bushi n krkim t golit t revanshit

  "Ta vlersojm n maksimum ekipin e Azerbajxhanit". I ktij mendimi sht golashnuesi m i mir i ekipit ton prfaqsues Alban Bushi. "Loku" shprehet se ky ekip nuk sht shum m posht se ekipi yn prfaqsues. Duke par faktin se dhe futbollistt e ekipit ton nuk jan maksimum t forms s tyre sportive, Bushi mendon se kjo ndeshje nuk do t jet nj formalitet pr ekipin ton kombtar, por nj sfid e vshtir. "Duhet q ta vlersojm n maksimum ekipin e Azerbajxhanit. Ky ekip nuk sht shum m posht se ekipi yn dhe pr m tepr lojtart tan nuk jan n 100 pr qind t forms sportive, pasi vijn nga faza prgatitore.

  Mendoj se ky takim vlen m shum pr ndeshjen e radhs n eliminatoret e botrorit se sa pr rezultatin. Kjo nuk do t thot se ne nuk do t synojm fitoren. Un jam optimist se do ta fitojm ndeshjen," sht shprehur dje pas strvitjes s paradites Bushi.

  Sulmuesi kuqezi, q n karriern e tij sportive ka shnuar 14 gola me ekipin kombtar, shprehet se e krkon nj vend n formacion, ndonse thot se n fund gjithsesi do t jet trajneri i kombtares Brigel ai q do t vendos pr 11 shen q do t zbres n fush m 17 gusht. Nga ana tjetr, Albani thot se sht n form t mir sportive. "Jam strvitur mir dhe kam nj gjendje t mir sportive," ka shtuar Bushi. Sulmuesi q luan n Greqi thot se dshiron t shnoj srish me fanelln kuqezi, gjithmon nse i jepet mundsia pr ta br nj gj t till, pr ta thelluar m shum diferencn e kryegolashnuesit m t mir kuqezi.

  N fund, Bushi ka thn edhe pak fjal pr eksperincn e tij q do t filloj s shpejti n kampionatin grek. "Jam prshtatur me ekipin e Levadhiakosit dhe ndihem mir me kt ekip. Esht nj skuadr me pretendime dhe ka nj trajner q m par ka drejtuar Olimpiakosin dhe sht shpallur dhe kampion me kt ekip. N skuadr ka futbollist q m par jan aktivizuar me ekipe t tilla si Panathinaikosi dhe AEK u i Athins. N ekipin e Levadhiakos luan dhe nj futbollist shqiptar, si sht Mario Guma. Esht nj futbollist i talentuar dhe mua m vjen mir q sht n kt ekip nj tjetr futbollist shqiptar. Po kshtu, n vijn sulmuese t Levadhiakosit ka dhe dy sulmues t mir grek. Mendoj se do t bjm gjra t mira kt sezon," e ka mbyllur Bushi fjaln e tij.
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #17
  qe prej kohesh percjellin karrieren e Bekim Kastratit , e intervistuan ate pas debutimit te pare ,mjaft te suksesshem ne Bundesligen1.Te shtunen e kaluar ishte ai protagonisti i ndeshjes ,qe i mundesoi ekipit "Gladbach" barazimin. Vendimi i trajnerit Kppel per aktivizimin e Kastratit gjysem ore para perfundimit te lojes ,duke lene ne stolin e rezervave sulmuesin e huaj me me shume gola ne Bundeslige, Giovani Elber, u argumentua nga trajneri thjesht dhe shume qarte: " Kastrati eshte thjesht me i mire se Elber. Perpara nje Uwe Seeler nuk dridhet sot me njeri!" Ne vijim intervista me Bekim Kastratin.

  - Bekim si mund te na i pershkruani ndjenjat tuaja ne lojen e pare ne eliten e futbollit gjerman?

  Te them te drejten nuk di si tju pergjigjem, ishte nje ndjenje e papershkruar, thjeshte nje ndjenje jashtzakonisht e vecante.

  - A je i kenaqur me debutimin tend?

  Duke marre parasysh se ishte loja e pare ne Bundeslige mundem te them se jam i kenaqur. Isha protagonist ne golin e barazimit keshtu qe jam i kenaqur me debutimin tim. Sigurisht qe do te ishte edhe me mire per mua te isha une autor i golit te barazimit , kjo kuptohet.

  - Luajte plot 30 minuta, a mund te shpresojme qe ne te ardhmen ta shohim Bekimin edhe ne ndeshjet te tjera?

  Kjo ishte ndeshja ime e pare por besoj qe nuk do te jete e fundit!. Kam enderruar, shpresuar, punuar e luftuar gati per 20 vite qe ta arrij aty ku isha sot, sigurisht qe ne te ardhmen do punoj edhe me shume e do jap maksimumin tim ,qe te jem lojtar i rregullt ne Bundelige, ky eshte qellimi im kryesor.

  - Bekim, Tifozat.com mendojne se eshte momenti kur edhe kombetarja jone duhet ti hap syte e te interesohet per ty, cfare mund te na thuash per nje debutim tendin edhe ne kombetaren tone.

  Eshte thjeshte nje enderr e imja qe edhe une te vesh njehere fanelen e kombetares. Jam realist dhe mendoj qe me duhen akoma ndeshje te tjera si kjo. Mendoj qe nuk mjaftojne dy apo tri ndeshje te mira , keshtu qe thjeshte i gezohem se ardhmes dhe besoj qe me punen time do bej qe edhe Federta e Futbollit Shqiptar te interesohet per mua. Normalisht qe shpresoj qe edhe mua te me jepet ai shans, nese kjo do te ndodh nje dite, atehere kjo dite do te jete nje dite e lumtur dhe e shenjte per mua.

  - Tifozat.com ju falenderojne q gjett koh pr kt intervist dhe n emer t gjith Tifozave Shqiptarve ju urojm jet t lumtur dhe shpresojm qe nj dit t shohim me faneln kuqezi!

  Ju falemnderit gjithashtu dhe ju pershendes te gjitheve , e ne vecanti tifozat shqipetar kudo qe ndodhen!

  Bekim Kastrati  duhet mire te shfrytezohet koha, sepse jeta nga koha perbehet

 18. #18
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Cana: Do t iki nga PSG-i te Marseja

  Nuk ka m asnj dyshim. Lorik Cana sht nj nga shtyllat kryesore t ekipit ton kombtar. Kosovari e vrtetoi kt edhe n ndeshjen me Azerbajxhanin, kur shnoi edhe golin e par me fanelln kuqezi. "Natyrisht q jam shum i lumtur. Kisha koh q e prisja kt gol, aq m tepr q goli i shnuar prej meje i dha fitoren ekipit. E kam krkuar disa her golin, madje disa her kam qen shum pran, por edhe fati nuk ka qen me mua. Ksaj radhe do gj shkoi mir pr mua dhe pr ekipin. Shpresoj q kshtu t vazhdojm edhe n t ardhmen," - sht shprehur Lorik Cana pas ndeshjes miqsore me Azerbajxhanin.

  Megjithat, mesfushori potent thot se jo gjithka ishte perfekte n lojn e ekipit kombtar. "Ashtu si n shum ndeshje, edhe ksaj radhe e nism keq. Por m von arritm t rikuperojm shum, sidomos n pjesn e dyt. N disa momente t veanta luajtm dobt, por n prgjithsi them se ishim m lart se kundrshtari. Kjo jo vetm nga rezultati, por edhe nga superioriteti q treguam me loj. Mund t kishim shnuar edhe m shum, por futbolli kshtu e ka. Mjafton q tifozt u knaqn dhe shpresoj q edhe hert e tjera t'i knaqim," - shton mesfushori kosovar, i cili aktivizohet n kampionatin francez me Paris SG-in.

  Por Lorik Cana thot se kt vit ka shum mundsi t ndrroj skuadr. Pr kt ka shkruar dje edhe shtypi francez, i cili fliste pr interesimin e Olimpikut t Marsejs pr kosovarin kuqezi. Madje, edhe ai nuk e mohon q ka pasur ofert serioze nga Olimpiku i Marsejs po n kampionatin francez. "Po, sht e vrtet. Marseja m ka br nj ofert serioze. Jam 22 vje dhe kam prpara nj karrier t gjat, prandaj do t luaj sa t m jepet mundsia. Koht e fundit, te Paris SG-i nuk m sht dhn kjo mundsi. Me t'u kthyer n Paris, do t krkoj prishjen e kontrats, pr t kaluar tek Olimpiku i Marsejs.

  Skuadra e Marsejs m ka afruar nj kontrat 2-vjeare dhe pr t qen titullar i padiskutueshm. Kjo m ka trhequr m s shumti. Do t bj t pamundurn pr t ikur nga PSG-i. Nse ata nuk m ln, jam i detyruar t qndroj edhe pr nj vit n Paris, ku natyrisht do t'i bind q nuk jam lojtar stoli. Shpresoj q gjrat t shkojn m mir," - pohon autori i golit t fitores n miqsoren me Azerbajxhanin, Lorik Cana.

  Mirpo, ndrsa Cana po thoshte kto fjal, vjen nj ofert tronditse nga presidenti i Partizanit, Albert Xhani, i cili sht gati t paguaj 200 mij euro pr nj sezon pr mesfushorin kosovar. 100 mij euro q n momentin e firmosjes dhe do muaj nga 10 mij euro rrog. Kjo ka qen oferta e presidentit Xhani, drejtuar Lorik Cans menjher pas miqsores me Azerbajxhanin, luajtur mbrm n "Qemal Stafa". I pyetur nga "Sporti shqiptar" pr kt ofert marramendse, Loriku prgjigjet: "M ka habitur me t vrtet kjo ofert. Qenka me t vrtet ofert e majme, por pr momentin nuk mund t luaj n Shqipri. Kam t tjera plane. E falnderoj presidentin e Partizanit, por tani pr tani dua ta vazhdoj karriern time jasht Shqipris."
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #19
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Pragkampionati. far thon shqiptart q do t prfaqsojn skuadrat greke

  Greqi, zri i mjeshtrve tan t topit

  Kampionati grek do t ket edhe ksaj here protagonist shqiptar. Duket se sht msuar me ta dhe nuk mund t bj dot pa "alvanost". Shqiptart jan frymmarrja e ktij kampionati q sht n pragun e tij. Futbollistt tan jan optimist se edhe kt vit do t projn vlerat e tyre m t mira. M mir dgjojeni vet se far thon:
  Beqaj, kapiteni mbush 30 vje

  Portieri shqiptar mungoi vetm n 3 ndeshjet e fundit t sezonit t kaluar n radht e Jonikosit, duke mos thyer rekordin e aktivizimit t nj sportisti n kampionatin grek. Arian Beqaj luajti plot 27 ndeshje rresht, gjithsej 2430 minuta, pa u zvendsuar asnjher. E ndrsa ai po shkonte drejt nj rekordi origjinal n kampionatin grek, vjen dmtimi dhe Beqaj i nnshtrohet nj operacioni, i cili prfundoi me sukses. Portieri yn, i cili me 20 gusht mbush 30 vje, ka preferuar t qndroj te Jonikosi edhe kt kampionat. Esht sezoni i 3 t q Beqaj luan me kt ekip. I pyetur pr gjendjen e tij, Beqaj tha: "Jam n nj form mjaft t mir.

  M ka mrzitur pak largimi i ish-trajnerit Vangjelis Vllahos, i cili ishte nj trajner vrtet shum i mir, por m vjen mir q ai ka shkuar pr t drejtuar OFI n skuadrn, ku kam luajtur pr shum vite. Do t jem prsri kapiten i Jonikosit. Kjo m gzon, pasi shpreh besimin q ka ekipi tek un, ka m jep kurajo pr t qen gjithnj i sigurt n punn time". I pyetur pr ekipin kombtar, portieri kosovar pohon me keqardhje: "Nuk m ka ardhur asnj ftes dhe, me sa shoh, kjo pun ka prfunduar. Nuk sht faji im, por i t tjerve. Un kam qen gjithnj i gatshm pr t dhn m t mirn pr kombtaren. Tani i jam prkushtuar puns me ekipin dhe kujdesit pr familjen." Dje, Jonikosi ka ndar edhe numrat sipas lojtarve. Numrin 1 do ta mbaj prsri Arian Beqaj.
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #20
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Pragkampionati. far thon shqiptart q do t prfaqsojn skuadrat greke

  Indrit Fortuzi pret familjen

  N Selanik flasin fjalt m t mira pr Indrit Fortuzin, golashnuesin m t mir t Iraklisit. 9 minuta loj n ndeshjen e par ndaj Arisit n javn e 14 t kampionatit grek ishin vetm fillimi sepse q n ndeshjen e tij t dyt me 13 shkurt ndaj Paokut t Selanikut, ai do t shprthej n stilin e tij t veant pr t mos iu ndar m formacionit. 6 golat e shnuar n gjysm sezonin e kaluar do ta bnin Fortuzin "mbret" t Iraklisit.

  Sulmuesi yn, i cili njihet me nofkn "Zogu" dhe q n nntor mbush 32 vje, ishte pa dyshim nj ndr zbulimet e Iraklisit pr sezonin e kaluar. Mbrm, Indrit Fortuzi do t shprehej pr gazetn "Sporti shqiptar": "N ekipin ton kan ardhur mjaft t rinj, t cilt jan mjaft t mir, por q kan pasur nevoj pr t'u provuar. Prandaj edhe trajneri Kofidhis, n ndeshjet e kontrollit q kemi br, nuk m ka dhn gjithnj vendin e par n formacion.

  Megjithat, kjo nuk m demoralizon. Me kt prgatitje q kam br dhe me formn e mir q gzoj, un do t jem i gatshm gjithnj pr t br m t mirn." Por "Zogu" tjetrkund e ka mendjen. "T dieln pres t m kthehen n Selanik gruaja dhe dy fmijt. Esht nj gj q mua m gzon jashtzakonisht shum. Ata do t jen nj forc e madhe pr mua dhe nj burim frymzimi pr ta vazhduar rrugn e suksesshme t sezonit q kaloi."

  Murati: Pr Iraklisin pyesni mua

  Edvin Murati ka lshuar thirrjen: "Iraklisi nuk i trembet asnj ekipi". Shtypi vends zbulon gjendjen fizike dhe morale t nj prej lojtarve kryesor t klubit bardheblu. Asi shqiptar, tek lviz aq shpesh e me zgjuarsi, duket se e ka kaluar periudhn e vshtir, ku ai nuk u aktivizua pr m shum se 5 muaj. Edvin Murati shprehet:

  "Nga ana fizike ndihem mir. Nga ana shpirtrore jam akoma m mire dhe jam gati pr orn e ndeshjes. Punojm shum dhe Kofidhis sht jo vetm nj trajner i mir, por edhe nj njeri shum i mire. Ai ka larguar ankthin nga lojtart dhe ka krijuar besim tek secili prej nesh. Ai di far krkon nga do lojtar. Esht e vrtet se n skuadr kemi shum lojtar t mir, por duhet t punojm m shum pr t krijuar nj skuadr q t ket bindjen e fitores. Un kam besim te skuadra dhe nuk i trembemi asnj kundrshtari. Luajm 11 me 11 dhe lojtart do t japin 100 pr qind t mundsive tona." Kshtu shprehet lojtari i Iraklisit Edvin Murati, q shumkush e quan "zemra" e tij.
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 0 prej 26 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 3. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 4. Plav e Guci
  Nga Davius n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 5. Si vjen bashkimi kombtar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 487
  Postimi i Fundit: 22-02-2004, 00:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •