Close
Faqja 3 prej 26 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 513
 1. #41
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Lista e futbollistve shqiptar n diaspore

  Nga Shqipria (FSHF)

  Adrian Aliaj -SC Rot-Weib Oberhaussen German Bundesliga 2 - Gjermani
  Alban Bushi -Istambulspor Kulubu 1 Super Lig - Turqi
  Alqi Dhimitri -PAE Ergotelis Ethniki Katigoria - Greqi
  Altin Haxhi -Apollon Kalamaria Ethniki Katigoria - Greqi
  Altin Lala -Hannover 96 German Bundesliga - Gjermani
  Andrea Drenova -PAE Chalkidona Ethniki Katigoria - Greqi
  Arjan Peco -Concordia BS Challenge League - Zvicr
  Arjan Sheta -Kallithes FC Ethniki Katigoria - Greqi
  Auron Miloti -Linzer Athletic Sportclub - LASK Erste League - Austri
  Blendi Shkembi -Nogometni Club Kamen Ingrad Velika 1 HNL - Kroaci
  Dritan Stafsula -AC Vantaa Allianssi Veikkausliiga - Danimark
  Edmond Kapllani -Karlsruhe Sport Club German Bundesliga 2 - Gjermani
  Edvin Murati -Gymnastikos Syllogos Iraklis Thessaloniki Ethniki Katigoria - Greqi

  Elvin Beqiri -Metalurh Donetsk Vyscha Liga - Ukrain
  Emiliano Barka -Apollon Kalamaria Ethniki Katigoria - Greqi
  Erjon Bogdani -Hellas Verona Football Club Seria B - Itali
  Ervin Skela -DSC Arminia Bielefeld German Bundesliga - Gjermani
  Fatmir Vata -DSC Arminia Bielefeld German Bundesliga - Gjermani
  Florian Myrtaj -Unione Sportiva Catanzaro Seria B - Itali
  Fotaq Strakosha -Panionios Gymnastikos Syllogos SmirnisEthniki Katigoria - Greqi
  Gjergj Muzaka -Gymnastikos Syllogos Iraklis Thessaloniki Ethniki Katigoria - Greqi
  Igli Tare -Bologna FC Seria A - Itali
  Indrit Fortuzi -Gymnastikos Syllogos Iraklis Thessaloniki Ethniki Katigoria - Greqi

  Jurgen Gjasula -Fussball Club Kaiserslautern German Bundesliga -Gjermani
  Kliton Bozgo -NK Maribor Pivovanka Lasko 1 SNL - Sllovei
  Klodian Duro -DSC Arminia Bielefeld German Bundesliga - Gjermani
  Kristi Vangjeli -Athletikos Syllogos Aris ThessalonikiEthniki Katigoria - Greqi
  Olsi Llakaj -SC Rot-Weib Oberhaussen German Bundesliga 2 - Gjermani
  Redi Jupi -Diyarbakirspor Kulubu 1 Super Lig - Turqi
  Roland Zajmi -Apollon Limassol FC Cypriot First Division - Qipro
  Ronald Gercalliu -Sport Club Puntigamer Sturm Graz T-Mobile Bundesliga - Austri

  Nga Kosova (FFK)

  Admir Bilbani -Yverdon Sport Challenge League - Zvicr
  Agim Nushi -Fussball Club Wil Challenge League - Zvicr
  Albert Bunjaku -Fussball Club Schaffhausen Super League - Zvicr
  Allmi Ademi -Fussball Club Schaffhausen Super League - Zvicr
  Almir Murati -Fussball Club Winterthur Challenge League - Zvicr
  Ardian Gashi -Valerenga Football Tippeligaen - Norvegji
  Ardian Gjokaj -Omladinski Futbalski Klub Beograd Prva Liga - Serbia dhe Mali i Zi
  Argjend Beqiri -Football Club Aarau 1902 Super League - Zvicr
  Arian Beqaj -Ionikos Nikea Ethniki Katigoria - Greqi
  Arsim Gashi -Atvidabergs Fotbollforening Superettan - Suedi
  Artan Bytyqi -Football Club Bulle Challenge League - Zvicr
  Bajram Fetai -Glazgow Rangers Football Club Premier League - Skotland
  Bashkim Zyberi -Fodbold Club Nordsjalland Super Ligaen - Danimark
  Besard Berisha -Hamburger Sport Verein 1 Bundesliga - Gjermani
  Besian Idrizaj -Linzer Athletik - Sportklub Erste Liga - Austri
  Besnik Hasi -Royal Sporting Club Anderlecht Division 1 - Belgjik
  Blerim Ibrahmi -Fussball Club Hard 2 League - Austri
  Blerim Xhemali -Fussball Club Zurich Super League - Zvicr
  Bojan Neziri -Metalurh Donetsk Vyscha Liga - Ukrain
  Ermir Amiti -Concordia BS Challenge League - Zvicr
  Faton Bytyqi -Football Club Bulle Challenge League - Zvicr
  Fisnik Kameraj -Falkenberg Superettan - Suedi
  Flamur Tahiraj -Sport Club Kriens Challenge League - Zvicr
  Harun Isa -Verein fur Leibsubungen Osnabruk Regional Liga Sud - Gjermani
  Johan Berisha -Bener Sport Club Young Boys Super League - Zvicr
  Kristian Nushi -Fussball Club Wil Challenge League - Zvicr
  Lavdim Beriha -Fussball Club Wohlen Challenge League - Zvicr
  Liridon Gashi -Fussball Club Wohlen Challenge League - Zvicr
  Lorik Cana -Paris - Saint-Germain Football Club Ligue 1 - Franc
  Mehmet Dragusha -Eintracht Frankfurt 2 Bundesliga - Gjermani
  Mentor Zhubi -Orgryte Idrottssallskap Allsvenskam- Suedi
  Milaim Rama -Fussball Club Augsburg Regional Liga Nord - Gjermani
  Nesir Bunjaku -Sport Club Young Fellows Juventus Challenge League - Zvicr
  Nesret Ljimani -Sport Club Young Fellows Juventus Challenge League - Zvicr
  Njazi Kuqi -Football Club Lahti Veikkaussliiga - Finland

  Nuri Sabani -Fusball Club Wohlen Challenge League - Zvicr
  Petrit Frokaj -Fussball Club Baden Challenge League - Zvicr
  Rahim Shala -Football Club Lugano Challenge League - Zvicr
  Ridvan Zeneli -Helsingin Jalkapalloklubi Veikkaussliiga - Finland
  Rijat Shala -Salernitana Sport Seria B -Itali
  Sehar Sulejmani -Fussball Club Baden Challenge League - Zvicr
  Sehid Sinani -Fussball Club Thun Super League - Zvicr
  Shefki Kuqi -Ipswich Town Football Club Championship - Angli
  Ilir Shehi -Sport Club Young Fellows Juventus Challenge League - Zvicr
  Valon Behrami -Hellas Verona Seria B -Itali
  Venhar Shabai -Fodbold Club Norsjalland Super Ligaen - Danimark
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #42
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Skela, 90 minuta ndaj B.Dortmundit

  Ervin Skela i sht rikthyer skuadrs s tij, Kaiserslautern, pas dy sfidave t fundit eliminatore me kombtaren kuqezi. Ndeshja e radhs n Bundeslig e vinte skuadrn e tij prball Borusias s Dortmundit n fushn e vet. Si gjithnj, fantazisti i mesfushs kuqezi, Ervin Skela, ka qen titullar me Kaiserslauternin edhe dje, duke luajtur 90 minuta. Edhe pse jan gjendur n disavantazhin e tre golave, Skela dhe shokt e tij te Kaiserslauterni kan gjetur forca dhe e kan barazuar rezultatin 3-3, me an t tre golave t Halil Altintopit.

  Lala, sot n fush pr Hanoverin

  Altin Lala dhe Hanoveri i tij do ta luajn sot ndeshjen e radhs n Bundeslig. Pasi sht rikthyer nga angazhimet me kombtaren, mesfushori yn kuqezi, njherazi kapiten i Hanoverit, Lala, do t jet sot n fush q nga minuta e par, n trasfertn e vshtir t Klnit.
  Itali

  Goli i Bogdanit, apo autogol?

  Erion Bogdani ka luajtur pjesn e dyt me Sienn, n ndeshjen e djeshme ndaj Udinezes dhe ka shklqyer. Ka qen rreziku kryesor i ports mike, ndrkoh q n nj prej rasteve t rrezikshme, e ka goditur topin me kok, duke e detyruar Bertoton ta drgoj topin n rrjetn e tij.

  Tare, tashm i gatshm pr Lacion

  Igli Tare, kapiteni yn kuqezi, do t jet i gatshm pr t'i shrbyer skuadrs s tij n Serin A, Lacios, n ndeshjen e vshtir ndaj Fiorentins. Pasi e ka ln pas dmtimin rreth 2 mujor, Tare sht grumbulluar me skuadrn laciale pr ndeshjen e sotme. M par gjiganti yn kuqezi iu rikthye fushave t blerta me kombtaren, n dy ndeshjet me Ukrainn dhe me Turqin.
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #43
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Dit "pa fat" pr futbollistt shqiptar q luajn n kampionatin helen

  Mungon Bushi, por dallohet Gurma

  T gjelbrit nuk e kan pasur ksaj here n gjirin e tyre Alban Bushin, por sht rikthyer pas nj dmtimi shqiptari tjetr, Mario Gurma. Numri 9 i Levadhiakosit ka qen shqetsim i madh pr Atromitosin, skuadrn q tani pr tani sht ndr 5 skuadrat m t suksesshme t kampionatit grek. Atromitosi ka shnuar vetm 1 gol n portn e Levadhiakosit, sepse m pas sht detyruar t prballoj presionin e kundrshtarit. N minutn e 54 t, qendrsulmuesi shqiptar Gurma ka ndrmarr nj aksion personal. Ashtu shtatlart e i fuqishm, Gurma ka treguar se zotron edhe nj teknik t prsosur, teksa ka shmangur me radh dy mbrojts kundrshtar, ka gjuajtur fort me t majtn, por topi i tij ka goditur fort shtylln e ports kundrshtare. Ka pasur edhe t tjera raste t krijuara nga miqt dhe vet Gurma, por ndeshja u fitua nga vendsit me rezultatin 1 0.

  Beqaj, 90 minuta prball AEK-ut

  AEK ka br gjithka pr t arritur fitoren. Portierit shqiptar Beqaj i sht dashur t eliminoj shpesh edhe gabimet e mbrojtsve t vet. Kshtu ka ndodhur n minutn e 75 t, kur King dhe Ciblidhis gabojn njri pas tjetrit, por krcimi i Beqajt ka qen spektakolar, duke e shptuar skuadrn e tij nga nj humbje m e thell. N minutn e 83 t, portieri kosovar tregon edhe nj her vlerat e tij. Numri 1 i Jonikosit krcen n kmbt e sulmuesit verdhezi, ukrainasit Velinski, duke br nj pritje t shklqyer n nj ndeshje t fituar vetm 1-0 nga AEK.

  Vangjeli, 45 minuta m i miri pr Arisin

  Arisi ka fituar 1 0 ndaj Paniliakos n fushn e ktij t fundit. Futbollisti yn Kristi Vangjelis n kt ndeshje nuk sht aktivizuar nga fillimi. Ka qen pikrisht minuta e 46 t, kur sht futur n loj i riu shqiptar, i cili ka zvendsuar kapitenin e skuadrs Pasalis. Ish-futbollisti i kombtares son Shpresa ka qen nj ndr m t mirt n fush. Ai sht ndshkuar me karton t verdh n minutn e 65 t, por 4 minuta m von ka kryer nj goditje, q mund t ishte gol pr skuadrn verdhezi.

  Zajmi, 4 muaj jasht fushs s lojs

  N nj ndeshje t luajtur n mesjav, Prodheftiqi ka fituar 1 0 ndaj Ilysiakosit. Roland Zajmi, edhe pse sht ndshkuar me karton t verdh n minutn e 42 t, ka qen lojtari m i mir n fush. Por n minutn e 58 t ai detyrohet t lej fushn e lojs, pas nj dmtimi t rnd. Mediat vendse shkruajn se sulmuesi i njohur shqiptar mund t rrij jasht fushs s lojs pr nj periudh 4 mujore.

  Bellaj on Janinn drejt fitores

  Fitorja e Pas Janins ndaj Lamias, me nj gol t shnuar n minutat shtes t lojs, i ka ngjar nj lindjeje t vshtir. Kapiteni i "Ajaksit", Arjan Bellaj, edhe pse ka qen midis 7 futbollistve t ndshkuar me karton t verdh, sht aktivizuar 90 minuta.
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #44
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Cana, vetm 22 minuta ndaj Bordos

  Lorik Cana ka luajtur vetm 22 minuta n takimin q ekipi i tij, Marseja, ka zhvilluar dje pr kupn e ligs franceze me Bordon. Shqiptari sht futur n fush vetm n pjesn e dyt, duke luajtur 22 minuta. Gjithsesi, ekipi i tij, Marseja, sht mundur 1 0 nga Bordoja n trasfert.

  Shkmbi, gol n kup


  M n fund, gjrat po shkojn mir pr Bledi Shkmbin. Mesfushori i kuqezinjve, q luan n kampionatin ukrainas, dje ka shnuar nj gol n kupn e Ukrains. Shqiptari ka ekzekutuar nj 11-metrsh n minutn e 42 t t takimit Veres Metalurg Zaporozhja. Skuadra e Shkmbit ka fituar me rezultatin 4 2.

  Peruxhia krkon Myrtajn
  Ekipi italian i Peruxhias sht n krkim t nj sulmuesi pr sulmin. Skuadra q kt sezon nuk kaloi dot n Serin A po krkon nj sulmues t vlefshm. Syt jan hedhur tek shum emra, por m t pranueshmit jan tre. Bhet fjal pr sulmuesin kuqezi Myrtaj, Prishandaron dhe Ardemanjin. Sipas shtypit italian, largimi i Myrtajt sht i mundshm drejt Seris C, pasi gjrat me Katanxaron nuk sht se po shkojn mir. Gjithsesi, vetm n ditt n vazhdim do t merret vesh nse Myrtaj do t pranoj t zbres n Serin C apo jo.
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #45
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Denis Boshnjaku testohet te Unterhaing

  Sulmuesi shqiptar, Denis Boshnjaku, sht duke u provuar aktualisht te skuadra gjermane e Bundesligs s dyt, Unterhaing. Ashtu si ka br me dije edhe vet klubi i kategoris s dyt gjermane, kapiteni i prfaqsueses shqiptare t Shpresave do t luaj kundr formacionit austriak t Karnten, aty ku edhe do t vzhgohet nga stafi drejtues dhe teknik i Unterhaingut. N tetor, Denisi u provua edhe te skuadra e Bundesligs, Klni, ku u vlersua nga trajneri Rapolder si nj lojtar i ngjashm me Vatn pr atribute, por gjithsesi drejtuesit nuk ran dakord pr nj angazhim t tij.

  Lala, fushat pr kontrollin e gjurit

  Shqiptari i skuadrs s Hanover 96, Altin Lala, s bashku me dy futbollist t tjer t Bundesligs, Thomas Brdari dhe Kristof Dabrovski kan marr pjes aktive n promovimin dhe reklamimin pr mediat dhe publikun e gjer t nj pajisjeje pr kontrollin e gjurit. Lala dhe dy kolegt e tij t Bundesligs i jan nnshtruar nj kontrolli t gjurit, pr tu br shembull pr futbollistt e tjer, q t jen m t kujdesshm n kontrolle t tilla, duke qen se gjuri sht nj nga pjest m delikate t do futbollisti. Pr kt, futbollistt kan promovuar gjithashtu edhe hapjen e faqes korresponduese n internet pr kontrollet e gjurit, "www.gelenke check.de".
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Panajot Kone, e dbuan nga kombetarja Shqiptare, e krkon kombtarja Greke

  Panajot Kone, e dbuan nga Shqipria e krkon kombtarja Greke

  I ln n mshir t fatit nga FSHF, megjithse nn "vzhgimin" e vazhdueshm t prfaqsuesit shqiptar q merret me evidentimin e talenteve q jetojn n Greqi, Panajot Kone, nuk ka pritur m gjat dhe ka zgjedhur ofertn e br nga ekipi prfaqsues helen. Ai ka qen gjat gjith kohs n pritje t nj ftese nga FSHF-ja, apo nga ndonj misionar i saj, por kjo nuk ka ndodhur dhe Panajoti sht detyruar t zgjedh nj tjetr rrug pr jetn e tij n fushn e blert. Federata e vendit fqinj sht treguar shum largpamse, teksa pr asnj ast nuk kishte hequr dor nga ofertat e saj karshi talentit shqiptar dhe kjo gj i sht shprblyer me nj po nga ana eKones, prgjigje q i ka ardhur pr shtat grekve, t cilt e kan cilsuar shpesh her si nj talent t rrall t futbollit. Menjher pas pranimit t oferts nga ana e federats greke i jan rregulluar letrat dhe urgjentisht Panajotit i sht dhn nj vend n ekipin prfaqsues U-19 t Greqis. N t tri ndeshjet e fundit eleminatore q ka zhvilluar Greqia, talenti shqiptar luajti q nga minuta e par dhe ishte njeriu ky i lojs s grekve. N fakt ai ka pothuajse nj muaj q e ka kaluar dmtimimin e rnd, por mungon n fushat e futbollit gjat kampionatit grek vetm fal egoizmit t drejtuesve t Olimpiakosit, t cilt bn nj hap fals duke e shitur at tek rivalt e AEK-ut t Athins dhe tashm po mundohen me t gjitha mnyrat q t pengojn shklqimin e tij me ekipin rival. Panajot Kone sht vlersuar si talenti m i mir n Greqi pr moshn e tij dhe kjo padyshim q i ka br t reflektojn drejtuesit e Olimpiakosit. Gjithsesi, Kone n ekipin e Athins gjeti nj terren shum t prshtatshm pr t`u rritur edhe m shum profesionalisht dhe psikologjikisht, ndrkoh q drejtuesit e klubit t ri i bn edhe nj vlersim t madh duke i dhuruar menjher fanelln me numrin10. Ky gjest bhet edhe m kuptimplot po t kemi parasysh se Panajoti sht vetm 18 vje dhe rrall her ka ndodhur q nj bashkmoshatar i tij t mbaj kt numr prestigjioz n fanell. Panajoti e ka t siguruar vendin si titullar n ekip, ndrkoh q ne presim vetm lejen e federats pr ta aktivizuar, ka deklaruar tekniku i AEK-ut. Megjithat, edhe m i uditshm sht fakti se ndonse Kone nuk ka marr lejen pr t luajtur n kampionatin helen, ai mund t luaj n ndeshjet ndrkombtare me ekipin grek. Madje e ka br kt gj me sukses n 3 takimet q Greqia ka zhvilluar respektivisht me Hollandn, Bjellorusin dhe Gjermanin. Nj klishe e prsritur pak si shpesh kjo, teksa kujtojm edhe rastin e Valon Berhamit, q krijoi jo pak polemika n vend. Do t ishte e pafalshme pr nj vend t vogl si Shqipria q edhe ato pak talente q ka n futboll, t vazhdoj t`i trajtoj me t njjtn monedh, si ka br kto 15 vitet e fundit dhe konkluzioni: vetm zhgnjime pr tifozt shqiptar, q jan t etur me t drejt pr loj t bukur dhe rezultate nga ekipi i tyre prfaqsues.

  Sot.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #47
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Dy kuqezinjt shnuan dje nga nj gol n sfidn Lacio-Siena, por fitorja i buzqeshi kapitenit kuqezi 05-12-2005

  Tare fiton derbin shqiptar t Seris A

  Igli Tare fiton derbin shqiptar t Seris A prball Erion Bogdanit. Sfida midis Lacios dhe Siens, e luajtur n stadiumin "Olimpiko", u mbyll me fitoren 3-2 t bardhekaltrve, ku protagonistt e ktij 90-minutshi ishin t dy sulmesit tan t kombtares. N nj ndeshje me shum emocione dhe episode, fitorja n fund i buzqeshi ekipit t Lacios, q luajti m mir n pjesn m t madhe t kohs. I pari q hapi serin e golave ishte sulmuesi veteran Paolo Di Kanio n fundin e pjess s par, ka bri q bardhekaltrit t futeshin n dhomat e zhveshjes me moral t lart.

  Por fraksioni i dyt i lojs nisi me gol dhe ai q do t mendonte pr barazimin momental t takimit, ishte pikrisht Erion Bogdani. N minutn e 53-t, shtatlarti i sulmit kuqezi ka prfituar brenda zons, duke shnuar nj gol t bukur. Vendsit nuk u pajtuan me kt rezultat dhe gjetn srish golin e avantazhit me an t brazilianit Sezar tet minuta m pas, ndrkoh q vuln prfundimtare t nj fitoreje shum t madhe e vuri Igli Tare. Kapiteni yn i kombtares korrigjoi shnjestrn dhe arriti ta mbyllte ndeshjen me golin e tij t tret, ndrkoh q n minutat shtes Peruci do t shnonte nj autogol, i cili i shrben Siens vetm pr statistik, sepse nuk mundi t merrte nj rezultat pozitiv n "Olimpiko", ashtu si disa jav m par, kur fitoi 2-3 ndaj Roms.

  Tare: M'u b qejfi pr golin e Bogdanit

  Ka qen shum i gzuar pas fitores 3-2 ndaj Siens sulmuesi shqiptar i Lacios, Igli Tare. Bjondi kuqezi edhe kt jav arriti t shnoj nj gol me shum vlera pr skuadrn e tij, pas atij n Empoli. I kontaktuar nga gazeta nprmjet linjs telefonike, 31-vjeari shpreson q tashm ta ket fituar besimin e trajnerit Delio Rosi pr nj fanell titullari. "Jam shum i knaqur pr golin e shnuar dhe njkohsisht fitoren e Lacios, t ciln do ta konsideroja me vlera 6-pikshe duke par situatn n renditje. Pr ne ishte nj ndeshje e vshtir, por q n fund arritm ta bnim tonn fal nj loje kolektive q zhvilluam.

  Skuadra prbhet nga nj grup futbollistsh fantastik dhe kjo sht arsyeja pse ne pretendojm t ngjitemi sa m lart n renditje. Shpresoj q ky moment pozitiv t zgjat sa m shum dhe un gjithashtu t stabilizohem n formacionin baz, nj objektiv q e kam pasur fill sapo shkela n Rom. E rndsishme pr mua sht t fitoj besimin e trajnerit, drejtuesve dhe tifozve, m pas t presim se sa gola do t mund t shnoj. Sigurisht, do t krkoj q t thyej rekordet e mia te Breshia dhe Bolonja,"- komenton Tare.
  I pyetur n lidhje me Bogdanin, partnerin e sulmit n kombtaren shqiptare, Igli shprehet se pati nj bised t shkurtr me t pas prfundimit t ndeshjes. "Po, e takova dhe fola disa minuta me Erin pas prfundimit t takimit. I thash se m'u b qejfi shum q shnoi nj gol t bukur, ndonse skuadra e tij nuk arriti t merrte nj rezultat pozitiv. Futbolli ky sht, nj her do t fitoj un dhe nj her Bogdani, e rndsishme sht q ne t dy mbetemi miq shum t mir,"- prfundoi Igli Tare.


  Bogdani: Tare e meritoi fitoren


  Stadiumi "Olimpiko" mund t quhet me fat pr sulmuesin tjetr shqiptar, Erion Bogdanin. Disa jav m par, ai i dhuroi pasimin e fundit Kolonezes pr golin e fitores 3-2 ndaj Roms, ndrkoh q kur luante n radht e Rexhins, kujtohet pr golin e vetm q realizoi n minutat e fundit t ndeshjes. Edhe n kt jav t Seris A, Bogdani me fanelln e Siens shnoi srish, por goli nuk i shrbeu skuadrs pr t marr t paktn barazimin n trasfert. Pas prfundimit t ndeshjes, pr "Sportin shqiptar" sulmuesi shtatlart do t shprehej se Tare dhe Lacio e merituan fitoren. "Nuk ishte e thn q goli im t'i shrbente Siens pr t marr sikur edhe nj barazim ndaj Lacios. N pjesn e par luajtm dobt, ndrkoh q n t dytn, me futjen e Lokatelit, ndryshuam shum dhe arritm t barazonim. Por vetm kaq, sepse vendsit do t prfitonin nga dy gabime n mbrojtje dhe na ndshkuan. Ky gol i shnuar do t m shrbej vetm pr statistik,"- bn t ditur qendrsulmuesi i bardhezinjve.

  Pr sa i takon duelit me Taren, Bogdani thot se ishte n nj dit t mir dhe ka pr ta ndihmuar shum Lacion n kt pjes t mbetur t sezonit. "Pas prfundimit t ndeshjes u takova me Taren dhe e urova pr fitoren e merituar. Kt her nuk i shkmbyem fanellat, pasi ia kisha premtuar nj mikut tim shqiptar. Nuk mund t them se kush nga ne t dy bri golin m t bukur, m mir vlersojeni vet ju si gazetar."
  Me kt humbje t psuar n trasfert, Siena i ndrlikon pozitat n fundin e renditjes. Megjithat, Erion Bogdani sht optimist pr t ardhmen, kur e mbyll kshtu fjaln e tij: "Kjo humbje me Lacion duhet t na shrbej si nj msim i mir pr t ardhmen. Dy ndeshjet brenda q kemi me Empolin dhe Parmn jan decizive pr ne n luftn pr mbijetes n Serin A, t cilat duhet t'i fitojm medoemos. Kam shum besim se mund t'ia arrijm ktij qllimi."
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #48
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Beqaj mundet nga Iraklisi, Murati mungon

  Jonikos, teksa kishte shnuar q n minutn e 29 t me an t Kubras, e kujtoi t fituar ndeshjen. Blut harruan se kishin prpara edhe 61 minuta loj. Ata harruan se luanin n nj fush kundrshtare dhe se Iraklis kishte treguar javt e fundit se di t fitoj, madje edhe ndaj m t fortve sesa Jonikos. Pas psimit t dy golave, n stadium ndodh edhe dika e rrall pr fushat vendase. Portieri Beqaj l portn e tij dhe merr pjes n aksionet e skuadrs. N nj prej tyre ai godet topin me kok, por nuk sht i sakt n goditjen e tij. Kshtu Iraklis fiton 2-1 nj ndeshje, q desh e humbi.Ish-kapiteni i Iraklis, Edvin Murati, e ka ndjekur ndeshjen nga stoli. Mosaktivizimi i futbollistit ton vjen pas disa ditve jo "t mira" q ai po kalon tek Iraklis. Q nga java e 9 t, kur ai ka filluar t riaktivizohet, Murati ka luajtur me bardheblut vetm 23 minuta. Pra, bhet fjal pr 4 ndeshjet e fundit.

  Levadhiakosi shpreson shum te Bushi

  Alban Bushi sht aktivizuar pr 90 minuta n Larisa ndaj skuadrs vendase. Edhe pse ai ka qen shpresa e vetme e t jeshilve n sulm, prsri nuk ka ndodhur ajo q pritej. Futbollisti yn ka lvizur shum, por nuk e ka pasur ndihmn e duhur t brazilianit Aleks. Kshtu q sulmi i Levadhiakosit nuk ka qen efektiv para ports vendase. Ndrkoh Larisa ka fituar 1-0, pas golit t shnuar nga Kiparisis n minutn e 66-t. Sulmuesi Gurma ka hyr n fushn e lojs vetm n minutn e 83 t. Ai sht treguar i rrezikshm, por nuk ka mundur t ndryshoj rezultatin. Kshtu ndeshja ka prfunduar 2-1, prmes nj loje t rnd, ku gjyqtari i takimit ka nxjerr plot 9 kartona t verdh.
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #49
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Goli i pare i Vates dhuron barazim per Bilefeldin

  Fatmir Vata ka luajtur 90 minuta per Arminian e Bielefeldit qe barazoi 1-1 ne fushen e Duisburg-ut, dhe mu goli i Fatmir Vates ne minuten 52 i dhuroi barazimin Bilefeldit. Sulmuesi Boakye ishte asistuesi i golit te Vates i cili prej 16 metra gjuan ne drejtim te portierit Koch i cili nuk kishte mundesi ta ndalon gjuetjene fuqishem te Vates.

  Ne Hannover, Altin Lala luajti 90 minuta te plota dhe ekipi i tij u nda vetem me barazim 1-1 me Gladbachun e forte. Lala ishte nje nder futbollistet me te mir ne fushe.

  Kuqi hero i ndeshjes Blackburn Rovers - West Ham United 3-2. Me golin e tij ne minuten 76, Kuqi siguron fitoren e skuadres se tij Bluckburn.

  (Tifozat.com)
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #50
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Mesfushori kuqezi i marsejezve krkon m shum prqndrim nga skuadra e tij 13-12-2005

  Lorik Cana: Marseja t'i bj syt katr!


  Edhe njher katr pik larg Okserit, pas fitores s dits s shtun kundr ktyre t fundit, marsejezt tashm mund t synojn edhe nj vend n Lign e Kampioneve. Nj rikthim n plan t par, q e knaq Lorik Cann, ndonse mesfushori olimpikas krkon nj tjetr konfirmin.


  - Lorik, Olimpiku i Marsejs arriti nj fitore t muar prbal Okserit...- Ashtu si na tha trajneri, kjo fitore ishte me t vrtet pozitive. Kjo na ndihmon q t rikthehemi n nj far mnyre n luftn pr n Europ. Tani, pr t forcuar pozitat n klasifikim, duhet t ruajm vazhdimsin. Kampionati sht shum i ngjeshur dhe ne shum shpejt mund ta shohim veten o shum lart, o shum posht. Ekipi sht i ndrgjegjshm pr kt.

  - Zhan Fernandez sht i ndrgjegjshm se ekziston nj rrezik nnvlersimi...- Ai e di q kjo sht njerzore. Prpara pushimeve, ne mund t tundohemi nga ide t tjera dhe t humbim prqendrimin. Ai na krkoi q t jemi vigjilent n kto dy ndeshjet e fundit prpara shkputjes. Fitoret jan t rndsishme pr t vazhduar rrugn e nisur.

  - Duhet ta mposhtni domosdoshmrisht Bukureshtin n Kupn UEFA?
  - Ne e dim sa e rndsishme sht nj fitore. Kundrshtart tan do t jen shum t motivuar dhe do t vijn pr t'u kualifikuar. Por, ne do t prpiqemi t fitojm, kjo do t na mundsonte t kapnim vendin e par n grup, gj q sht e rndsishme pr shortin e mvonshm. Ne po ndjekim rrugn ton dhe nj dit do t shprblehemi pr kt.

  - E cilsoni klasifikim e OM-s t knaqshm?
  - E doni sinqerisht, ekipi nuk po prqndrohet te tabela aktuale e klasifikimit. Ne jemi t prqndruar vetem te nj objektiv: t fitojm sa t jet e mundur. Kt vit kemi fituar takimet me skuadrat e mdha, por nj ekip si Lioni nuk e ka fituar titullin duke mposhtur t mdhat. Ne duhet t prpiqemi t fitojm edhe me skuadrat e vogla. Nuk duhet t lm pik me to.

  - Cila sht mangsia e Marsejs?
  - Pikt jan shum t shtrenjta n kampionat. Ne e kemi nisur nga larg. Nse do t kishim br nj start normal, ekipi aktualisht do t ishte i dyti. Por, ne e nism tmerrsisht keq dhe pas ksaj na bombarduan menjher kritikat. Duhet t qndrojm vigjilent, t'i bjm syt katr
  My silence doesn't mean I am gone!

 11. #51
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  "Kur mungon Murati, mungon nj repart i tr"

  Kjo shprehje nuk sht e imja, por e nj gazetari grek, i cili e tha pikrisht n kohn, kur pr bardheblut u fut n fushn e lojs Edvin Murati. M saktsisht ka qen minuta e 68 t e ndeshjes Panathinaikos Iraklis, kur trajneri Savas Kofidhis, i ndodhur n disavantazh 1 2, zvendson sulmuesin argjentinas Herrera me futbollistin ton Murati. Ktu pr Iraklisin nis kthesen e madhe. Loja e tij ka m shum frymmarrje, aq sa miqt modest nga Selaniku krkojn t bjn prmbysjen e madhe n Olimpik ndaj Panathinaikosit. Dhe ia arrijn pikrisht n minutn e 86 t. Murati shprthen nga e majta dhe jep nj top ideal pr Pandeli Kapetanon, i cili fluturon, duke e goditur topin me kok. Barazim 2 2. Tifozt vendas i lshohen me sharje trajnerit t tyre Alberto Malezani ndrsa gazetari grek, q komentonte ndeshjen n Supersport lshon thnien, q n fakt sht nj konkluzion, se "kur mungon Murati, mungon nj repart i tr".

  Bushi t verdh, mungon n Karaiskaqis

  Shi, t ftoht, ngarkes kartonash, pak tifoz dhe shum polic, 4 gola dhe dy shtylla, raste t humbura dhe autogola ishte gjithka q prodhoi takimi Levadhiakos Paok. Nga minuta e 5 t, deri n 87 tn, kur Maladeni ka barzuar rezultatin pr miqt, ndeshja ka kaluar mes peripecive t shumta. Pr 20 minuta Paok detyrohet t luaj me 10 lojtar. Ishte i vetmi karton i kuq i dhn n kt ndeshje pas 9 t tjerve t verdh. Njri prej tyre i prkiste futbollistit ton Alban Bushi. Bushi, i cili luajti mjaft mir pr 90 minuta, n minutn e 25 t, n vend t penalltis s fituar, ndshkohet me karton t verdh. Esht nj karton, q i kushton shtrenjt jo vetm Bushit, por edhe skuadrs s tij Levadhiakos. T shtunn t jeshilt do t luajn n Karaiskaqis ndaj Olimpiakosit, por qysh tani msohet se sulmuesi shqiptar Alban Bushi nuk bn pjes pr kt jav n planet e trajnerit t tij Takis Lemonis. Arsyeja sht q shqiptarit i plotsohet numri 4 i kartonave t verdh t marr n kto 13 jav t kampionatit grek.

  Beqaj, fitorja q nis nga porta

  Jonikos arrin nj fitore t thell, 4 1 ndaj Egalios, duke ndier si asnjher n "jetn" e tij aromn europiane. T vemtin gol Beqaj e ka psuar pas nj gjuajtjeje t Manusakis brnda zons s ports s tij. Duke mos e ndier veten fajtor pr golin, portieri shqiptar ka vazhduar ta mbroj portn e tij me siguri t madhe. Ai sht dalluar gjat gjith lojs, duke qen pika kryesore, t cilit i referohet fitorja. Ndeshjet e tij jan t plota. At nuk e ka zvendsuar njeri. 1040 minutat e luajtura deri tani flasin qart pr kt.

  Kahn: Si e prita penalltin e Skels?

  Portieri i Bajernit t Mynihut dhe i prfaqsueses s Gjermanis, Oliver Kahn, n deklaratat pr mediat gjermane ka treguar si e ka pritur t dieln gjuajtjen nga pika e bardh t mesfushorit shqiptar. N prballjen me Kaizerslauternin, n minutn e 59-t akordohet nj penallti pr "djajt e kuq". Pas ndrhyrjes ndaj Halil Altintop, prgjegjsin pr ekzekutimin e 11-metrshit e mori vlonjati Ervin Skela, gjuajtjen e t cilit nuk e lejoi t hynte n rrjet portieri Kahn. Kjo gjuajtje konsistoi vendimtare, sepse Bajerni fitoi tri pik dhe Kaizerslauterni humbi mundsin pr t marr nj pik (2-1).
  "Kisha parandjenjn se ai do t gjuante n at knd dhe njkohsisht mund t them se ishte gjithashtu pun fati.

  do gj funksionoi si e kisha parashikuar. Gjuajtja ishte vetm e dyta pr ata n portn ton dhe kisha bindjen 50 % se nuk do t shnohej ky gol," - tregon Kahn, i cili n kt mnyr ndali penalltin e par n m shum se dy vjet t ekzekutuar n portn e tij. Pr dy vjet, bjondi i Bajernit, Oliver Kahn, nuk i kishte pritur 11 penallti, para t cilave ishte dorzuar. Trajneri i Kaizerslauternit, Volfgang Volf, mendon se sikur shqiptari t shnonte, gjrat do t ishin m ndryshe. "Humbja e penalltis ishte pika kthese pr ne. Sikur t shnonim, do gj do t mund t ndodhte",- ka deklaruar pas ndeshjes trajneri i Skels. Mesfushori kuqezi i Kaizarslauternit, Ervin Skela kishte shnuar me penallti n portn Kahnit me fanelln e Eintrahtit t Frankfurtit n ndeshjen e par t sezonit 2003-04.
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #52
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Marre nga www.albaniasoccer.com e gazetarit te pavarur Fation Pandovski

  • Shtohet numri i lojtarëve shqiptarë në klubin zviceran


  Bashkëpunëtori i Albaniasoccer.com dhe gazetari sportiv i gazetës Fakti, Bujar Kurtaj nga Shkupi, na shkruan se ka shumë mundësi që në afatin kalimtar të janarit, futbollisti shqiptar nga Maqedonia, Nebi Mustafi, të kaloj në radhët e klubit Aarau, ku me sukses luan edhe futbollisti tjetër shqiptar, Argjend Beqiri. Sipas burimeve të referimit, kryesia e Aarau ka dëshirë të madhe që ta angazhoi futbollistin shqiptar në planet e tyre, i cili këtë sezon më tepër ka qëndruar në bankën rezerve se sa në fushën e gjelbër. Shkaktar për këtë është trajneri kroat, Mirosllav Çiro Bllazheviq, i cili me ardhjen e tij, nuk mbështetej në kualitetet e futbollistit shqiptar.

  Kujtojmë se deri para ardhjes së trajnerit kroat, Mustafi ka qenë njëri ndër më të mirët në radhët e Ksamaks, skuadër ku luajnë dy shqiptarët Daniel Xhafaj dhe Ansi Agolli. Ndërkohë, interesim për kualitetet e Mustafit, ka shprehur edhe anëtari i Ligës së parë greke - Ethniki Katigoria, Levadiaoks, klubi nga i cili futbollisti tetovar, kaloi në radhët e Ksamaks dhe për të cilin gjithashtu janë nën kontratë dy sulmuesit shqiptarë Alban Bushi dhe Mario Gurma. Tek kjo skuadër pritet të afrohet në Janar edhe Altin Haxhi i cili ka shprehur dëshirën për tu larguar nga Qipro

 13. #53
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Me prjashtim t portierit Arian Beqaj, legjionart e tjer nuk kan mundur tI shfaqin vlerat e tyre

  Viti 2005 l n hije lojtart shqiptar t kampionatit grek

  Ramadan BIGZA

  2005 sa ka qen viti m i mbrapsht pr futbollistt tan, q luajn n kampionatin grek. Edvin Murati, Indrit Fortuzi, Arian Beqaj, Alban Bushi dhe Mario Gurma prbjn "etn" prej 5 vetsh, q u mundua t sfidoj nj kampionat, i cili u duk i lodhur q n fillimin e tij. Edhe pse ky kampionat nuk ishte nj malore e fort, t paktn deri tani, prve Beqajt, t tjert nuk arritn t ngjiten kurrsesi n majn e tij. Portieri yn ka luajtur n 14 javt e deritanishme, dy her m shum se sa Murati dhe Fortuzi t marr s bashku. Ai ka luajtur m shum edhe se sa kan luajtur Bushi e Gurma s bashku. 1130 minuta loj n 13 ndeshje jan prezantimi dinjitoz i Arian Beqajt, i cili n fundvitin q shkoi shnoi edhe nj numr rekord aktivizimi, duke arritur shifrn e 200 ndeshjeve t tij n kategorin A t Greqis, gj q nuk e ka arritur asnj portier i huaj deri tani.

  Beqaj, ky nuk sht kufiri i fundit

  "200 ndeshje n kategorin A? Ky nuk sht kufiri i fundit," - shprehet n nj deklarim pr "Sportin shqiptar" portieri Arian Beqaj. N 400 do ta oj kt numr," - shton kosovari, i cili ka 8 vjet q luan n kategorin A t kampionatit helen. N 14 jav t kampionatit grek, t luajtura deri tani, Beqaj sht aktivizuar n 13 prej tyre. Ai ka munguar vetm n javn e 3 t, pasi n javn e dyt, gjat ndeshjes Jonikos Panathinaikos, sht ndshkuar me karton t kuq n minutn e 50 t pr nj ndrhyrje ndaj holandezit "t jeshil" Vouters. N t gjitha ndeshjet e tjera, portieri yn i ka luajtur t plota 90 minutat. Kshtu, ai as nuk sht zvendsuar dhe as e kan zvendsuar. N 2005 n, Arian Beqaj ka shnuar nj ngjarje n jetn e tij. M 25 gusht ka mbushur plot 30 vje.

  Edvin Murati, nga shiriti i kapitenit te stoli

  Rikthimi i Edvin Muratit n gjirin e ekipit, pas atij dmtimi t gjat, ishte i padurueshm. N fillim, ai kaloi nj prov t suksesshme, kur u aktivizua 45 minuta n ndeshjen e par. M von, pr 5 ndeshje radhazi, Edvin Murati vuri edhe shiritin e kapitenit t Iraklisit. Por m von gjithka erdhi duke u zbehur. U zbulua edhe arsyeja e vrtet e ktij mosaktivizimi. Kapiteni i Iraklisit ishte nj nga futbollistt m t paguar t skuadrs s tij dhe pr t mos marr pagn e duhur, ai nuk duhej t'i luante t gjitha ndeshjet. Drejtuesve t Iraklisit nuk u mjaftoi as supergoli i shnuar prej Muratit n Patra, n nj ndeshje kupe ndaj Panahaiqis dhe as pasimi i shklqyer q dha pr Kapetanon, i cili shnoi golin e dyt t bardhebluve n ndeshjen me Panathinaikosin n Athin. Murati, edhe pse u aktivizua n 11 ndeshje, luajti shum m pak se Beqaj, madje edhe m pak se Gurma dhe Bushi. N 11 ndeshje q sht aktivizuar Edvin Murati ka luajtur vetm 455 minuta. N javn e 9 t dhe t 14 t, ai sht aktivizuar vetm nga 1 minut.

  Fortuzi, ai q nuk do ta kujtoj 2005-n

  Ky nuk ka qen sezoni i Fortuzit. Blerjet e shumta tek Iraklisi kan ndikuar shum n shtjen "Fortuzi". Megjithat, q n javn e par, sulmuesi yn jep shkndijn e duhur. Ai edhe pse u aktivizua vetm 25 minuta n ndeshjen me Akratitosin, jep nj pasim t art, q u shndrrua n golin e vetm t bardhebluve. Minutazhi m i lart i aktivizimit t Fortuzit sht 29 minuta, i arritur n javn e 3 t n ndeshjen midis Iraklisit dhe Paokut. Por nj jav m von, n Kret, Fortuzi pas 11 minutash loj, detyrohet ta braktis at pas nj dmtimi serioz, nga i cili vazhdon t vuaj ende. Indrit Fortuzi sht aktivizuar n 4 ndeshje dhe ka luajtur gjithsej 80 minuta. Kjo sht koha m e pakt q ai ka luajtur n karriern e tij.
  Sidoqoft, kjo i takon 2005 s. Fortuzi ka nisur strvitjen e rregullt dhe m 2006 tn ka premtuar t kthehet n formn e tij t dikurshme, n at form q e meriton nj idhull.

  Bushi n Livadhja, pas xhiros n Gjermani

  Alban Bushi sht rikthyer n kampionatin grek pikrisht pas 7 vitesh. Por nuk ishte e thn q ai t zinte vend menjher. Nga Livadhjaja ai shikoi n nj skuadr t Bundesligs 2, por "aventura" e tij ishte thjesht nj nostalgji pr t kaluarn, ndaj ai u kthye prsri te skuadra, q do t luante pr her t par n kategorin A. Duke njohur prvojn e tij t madhe n shum klube, drejtuesit e Levadhjakosit e pranuan n skuadr, ndaj dhe aktivizimi i tij n kt faz t kampionatit ishte disi i vonuar. Bushi e veshi pr her t par fanelln ngjyr jeshile t Levadhjakosit pikrisht n javn e 3 t, n nj ndeshje mjaft t vshtir me Panathinaikosin. 73 minuta loj i mjaftuan atij pr t treguar vlerat e veta dhe t drejtuesve t skuadrs pr t'u bindur se nuk ishin gabuar n zgjedhjen q kishin br. Bushi vazhdoi t luaj, por jo gjat gjith minutave t rregullta. Goli i vetm i shnuar prej tij n javn e 5 t ndaj Panioniosit krijoi te drejtuesit vends imazhin e nj futbollisti t domosdoshm n ekip. Ndaj n 3 ndeshjet e fundit Alban Bushi luajti plotsisht 270 minuta. Se si do t filloj java e 15 t, askush nuk e di. Alban Bushi sht i vetmi futbollist shqiptar, q ka shnuar n kt sezon t kampionatit grek, por ai sht i dyti futbollist, pas Beqajt, q nuk sht aktivizuar pr arsye kartonsh. Nse Beqaj sht ndshkuar q n fillim me karton t kuq, Bushit i jan dashur 4 karton t verdh pr t br nj t kuq.
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #54
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Tare, gol spektakolar n fitoren e Lacios

  Igli Tare ka shnuar golin e katrt t Lacios n ndeshjen q skuadra romane fitoi ndaj Askolit n "Olimpico" me rezultatin 4-1. Sulmuesi kuqezi sht aktivizuar n pjesn e dyt nga trajneri Delio Rosi dhe ka arritur t ekzekutoj n mnyr perfekte nj roveshat, duke shnuar nj gol spektakolar n minutn e 81-t t takimit.

  Ndeshja ka nisur keq pr skuadrn e Tares, e cila e ka par shum shpejt veten n disavantazh t nj goli, teksa miqt nga Askoli kan realizuar fal nj hutimi t mbrojtjes kryeqytetase.

  Megjithat, skuadra e Lacios ka ditur t reagoj, teksa e ka prmbysur rezultatin e takimit brenda 45 minutave t para. Pjesa e dyt ka nisur me nj Lacio kmbngulse, q ka krkuar golin e siguris dhe e ka gjetur me an t Pandevit.

  Tare sht hedhur n fushn e lojs nga trajneri Delio Rosi n minutn e 67-t n vend t Tomazo Rokit dhe pr minutat e luajtura ka qen nj ndr m t mirt e skuadrs s tij. Natyrisht, goli i shnuar 14 minuta m pas, n at t 81-t, i jep m shum vler fraksionit t lojs kur ai sht aktivizuar. Me kt fitore, Lacio ngjitet edhe m n tabeln e renditjes, ndrsa stafi teknik i Lacios mund t'i rishikoj edhe nj her pozitat e sulmuesit shqiptar n klubin bardhekaltr.

  Bogdani e Siena ndalin galopin e Interit

  Erion Bogdani sht aktivizuar 90 minuta n takimin q skuadra e tij, Siena, ka zhvilluar me Interin. Si gjithmon, sulmuesi yn ka qen pika e referimit e sulmit sienez, t cilt e kan krkuar shpesh me harkimet e gjata pr t. N pjesn e par, Bogdani ka luftuar shum, por nuk ka pasur asistencn e duhur nga ana e pjess tjetr t skuadrs, e cila luante m e trhequr. Ndrsa n t dytn lojtari i kombtares son ka mbetur i izoluar n mbrojtjen e zikaltrve, sidomos pas daljes nga fusha e lojs t Kiezs dhe Lokatelit. Megjithat, loja e zhvilluar nga Erion Bogdani ka qen pozitive dhe i ka shrbyer trsisht skuadrs si n fazn ofensive ashtu dhe n mbrojtje, ku ai ishte i pranishm n do goditje fikse t kundrshtarve.

  Mario Gurma i jep fitoren Levadhiakosit

  Sulmuesi i ri sarandiot i Levadhiakosit, Mario Gurma, ka qen protagonist i takimit Levadhiakos-OFI Kret, pasi ka realizuar golin e vetm t takimit, q ka vulosur fitoren e vendsve prball miqve nga Kreta. Ka qen minuta e 12-t e takimit kur Gurma ka shnuar golin e fitores pr t tijt. Loja e Gurms ka qen shum mbreslnse, por n minutn e 75-t trajneri i Levadhiakosit vendos ta zvendsoj at me mbrojtsin Aleks, pr t ruajtur rezultatin. Gjithashtu, n kt takim sht aktivizuar edhe sulmuesi tjetr, Alban Bushi. Bushi sht hedhur n fushn e lojs n minutn e 60-t dhe sht prpjekur q ta mbaj prapa skuadrn e tij dhe t befasoj mbrojtjen mike me kundrsulme t shpejta.

  Murati, 90 minuta dhe karton t verdh

  Edvin Murati sht aktivizuar 90 minuta n takimin Kalithea-Iraklis, takim ky q ka prfunduar me shifrat e paprekura 0-0. Murati rikthehet edhe nj her si titullar pr skuadrn e tij pas problemeve q ka patur koht e fundit. Gjithsesi, skuadra e Iraklisit nuk ka arritur t shkoj m larg se nj barazim, ndrsa Murati sht ndshkuar me karton t verdh. Fortuzi nuk sht aktizivuar, pasi vazhdon t jet i dmtuar.

  Lorik Cana e Marseja shkatrrojn L Havrin

  Marseja sht kualifikuar pr n turin tjetr t Kups s Franc, teksa ka shkatrruar n "Velodrom" skuadrn e L Havrit. Cana sht aktivizuar 66 minuta n kt takim, i cili sht mbyllur me fitoren e marsejezve 4-0. Cana sht rikthyer n rolin e tij t preferuar, t mesfushorit shkatrrues, dhe ka qen nj prej m t mirve. N astin e ndrrimit t tij, rezultati ka qen 3-0 pr Marsejn dhe trajneri ka prefuar q t mos e sforcoj m tej mesfushorin kuqezi.
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #55
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,481
  Ne fakt goli i Tares kete jave ka qene teper spektakolar. Nje rafishate me te majten, nga nje futbollist qe pjesen derrmuese te golave i ka shenuar me koke. Diçka e rralle por nje gol shume i bukur.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #56
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Beqaj mund Bushin dhe Gurmn

  N Nikea, 3 shqiptar ndodheshin prball njri tjetrit n nj ndeshje, ku krkohej me do kusht fitorja, ndrkoh q Beqaj v shiritin e kapitenit pr her t par sivjet n javn e 16 t.Dy trajnert kishin menduar sisteme t ndryshme loje. Kto zgjedhje bn q t mbetet jasht formacionit Alban Bushi, sepse trajneri i Levadhakosit preferoi t luaj me nj sulmues, rol i cili iu besua futbollistit tjetr shqiptar Mario Gurma. N pjesn e dyt, n fush ka hyr edhe futbollisti yn Alba Bushi. Sidoqoft, ndeshja ka prfunduar 2-0 pr vendsit e Beqajt. I pyetur pr "Sportin shqiptar", Beqaj tregon edhe momentin e penalltis s humbur nga miqt: "Jo nuk kisha frik. E kuptova krahun dhe u hodha tamam ku ai e gjuajti penalltin, ku topi preku shtylln". Beqaj flet edhe pr dy kundrshtart e tij, Gurma dhe Bushi: "Gurma sht nj djal i ri dhe sulmues i fuqishm. Ai luajti dhe u mundua shum pr 90 minuta. Ndrsa Bushi u aktivizua n pjesn e dyt. Pr mendimin tim si Gurma dhe Bushi jan lojtar shum t mir dhe sot lvizn, shum pavarsisht se nuk arritn t shnonin".

  Murati mungon n fitoren e Iraklisit

  Ndeshja e par e fazs s dyt t kampionatit grek sht hapur n Kaftazoglu me ndeshjen Iraklis Akratitos. Vendasit fituan me nj gol t shnuar n minutn e 58 t. Edhe pse u prezantua si lojtar rezerv, futbollisti yn Edvin Murati nuk u aktivizua. Dhe kjo ndodh, kur pikrisht nj jav m par ai ishte futbollisti m i mir i Iraklisit. Ndaj Akratitos nuk u aktivizua edhe shqiptari tjetr Indrit Fortuzi, i cili vazhdon t strvitet me koh t diferencuar.


  Bogdani, nj ndeshje t mire n Livorno

  Erion Bogdani ka zhvilluar dje nj ndeshje mjaft pozitive me skuadrn e tij, Siena, n fushn e Livornos. Sulmuesi yn kuqezi ka qen pika m e fort e sulmit t Siens dhe problemi numr nj i mbrojtjes vendse. Edhe pse nuk ka shnuar vet, Bogdani ka qen promotor i disa aksioneve t pastra pr gol pr t tijt, ndr t cilt ka pasur edhe asiste pr lojtart e tjer t skuadrs. Sidoqoft, goli i ka munguar shqiptarit t Siens, por ama ka shklqyer gjat 90-minutave t lojs, n nj ndeshje t barazuar 2-2 mes Livornos dhe Siens.

  Tare, 5 minuta ndaj Parms

  Sulmuesi tjetr i kombtares shqiptare, njherazi kapiten i saj, Igli Tare, ka luajtur dje vetm 5 minuta loj pr Lacion, n ndeshjen e ksaj t fundit me Parmn. Bjondi yn kuqezi sht hedhur n fushn e lojs nga trajneri lacial, Delio Rosi, n minutn e 85-t, kur rezultati ishte ai i prfundimit t krej 90-minutave, 1-1, duke zvendsuar autorin e golit t vetm t romanve, Tomas Roki.
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #57
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Levadhiakos mbyll me fitore javn e 17 t, ndrsa portieri i javs shpallet shqiptari Arjan Beqaj 02-02-2006

  Bushi gol, Beqaj n 11-shen e javs

  Mbrm, t gjitha vshtrimet ishin n Livadhja, ku u luajt epilogu i javs s 17 t t kampionatit helen. Prball vendasve ka qen skuadra selanikase Apollon i Kallamarias. T jeshilt kan realizuar qllimet e veta, ndrsa kuqezinjt jan kthyer t mundur n Selanik. Ishte goli i Alban Bushit, ai q e ndshkoi aq shum skuadrn mike, e cila sivjet njeh lulzimin e vet, teksa renditet n vendin e 11 t.

  N fakt, ka qen nj vrshim i shtatlartit ton Gurma, t cilin mbrojtsi kundrshtar Miravski nuk ka gjetur rrug tjetr pr ta ndaluar, vese duke e penguar at. Nuk ka hezituar gjyqtari kryesor i ndeshjes pr t dhn penallti. Bushi e ka marr topin n duar dhe pasi e ka rregulluar mir e mir, ka goditur fort. Sulmuesi yn ka qen shum i sakt n goditjen e tij nga pika e 11 metrshit. Q nga kjo minut, e 42-ta, kur u realizua goli, asgj nuk ndryshoi, edhe pse trajnert e t dy ekipeve i kryen t gjitha zvendsimet e mundshme.

  Goli i shnuar mbrm ndaj Apollon t Kallamarias ishte goli i dyt i Bushit gjat ktij sezoni n kampionatin helen. Esht interesant fakti se sulmuesi yn golin e par e ka shnuar pikrisht me datn 1, ashtu si edhe mbrm. Vese, ndeshja ndaj Panioniosit, ku Bushi e ka shnuar kt gol, daton m 1.10.2005. N ndeshjen e mbrmshme, trajneri i vendasve Takis Lemonis ua besoi sulmin shqiptarve Bushi dhe Gurma, t cilt e nxorn faqebardh nga stadiumi, q sht gjithnj i etur pr fitore. Ndrsa autori i t vetmit gol t ndeshjes u zvendsua n minutn e 72 t, pra 30 minuta pas shnimit t golit, Mario Gurma i luajti t plota t 90 minutat, duke qen shqetsimi kryesor pr mbrojtjen e Apollonit.

  Beqaj, portieri m i mir i javs

  Java e kampionatit grek ka pagzuar tashm m t mirt e saj. Dhe nj prej tyre, madje absolutisht m i miri, sht portieri yn Arjan Beqaj. Ai sht vlersuar pr ndeshjen e zhvilluar ndaj Panathinaikosit me notn m t lart. Beqaj ishte futbollisti m i mir pr t dy ekipet. Pr t'u dhn fund vlersimeve pr portierin ton, mjafton t citojm at q shkruante shtypi grek t nesrmen e ndeshjes: "Ndeshja e s diels n OAKA (Stadiumi Olimpik i Athins) kishte emrin Arjan dhe mbiemrin Beqaj".

  Nuk luajn Murati dhe Fortuzi

  Iraklis ngjitet n zenit, por nuk luajn Murati dhe Fortuzi.
  Fatkeqsisht dy futbollistt tan, pr shkak t dmtimeve, nuk kan marr pjes n nj prej fitoreve m historike t skuadrs s tyre, Iraklis, ndaj AEK-ut t Athins. Bardheblut kan fituar thellsisht 4 0, duke i larguar aekgjit 6 pik larg kampionve.

  Fitorja 4 0 e Iraklisit ndaj AEK-ut sht fitorja m e thell e bardhebluve n gjith historin e futbollit grek, pra q nga viti 1959, kur sht luajtur ndeshja e par midis tyre me prits Iraklis.
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #58
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Nje figure shume te mire po ben edhe Ansi Agolli ne kampionatin sviceran te Xamax.Ka arritur te zere nje vend prej titullari ne 11 e pare.

  Nuk duhet te harrojme se kampinati zviceran per momentin eshte ne nje nivel shume te larte, pothuajse sa ai i Gjermanise.Ekipet zvicerane ne kupat evropiane po perfaqsohen me sukses.Shume mire qe edhe Brigeli e ka thirrur per miqsoren me Lituanine.

  Go ,go Ansi !
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 19. #59
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Ekipi Marseje i Lorik Canes shkon me larg ne Uefa ndaj Boltonit.Rezultati 2-1 .Cana rol vendimtar, mori edhe nje karton te verdhe.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 20. #60
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  3,394
  BOJAN NEZIRI

  From Wikipedia, the free encyclopedia
  Jump to: navigation, search
  Bojan Neziri (Serbian Cyrillic: Бојан Незири) (born February 26, 1982) is a Serbia and Montenegrin football player who plays for FC Metalurg Donetsk but in August 2005 the left-back went on loan to german side VfL Wolfsburg for one year.

  An ethnic Albanian, he won silver medal with the Serbia and Montenegro national team on the Under-21 Championship of Europe.

  He was part of the Serbia and Montenegrin 2004 Olympic football team, who exited in the first round, finishing fourth in Group C behind gold-medal winners Argentina, Australia and Tunisia.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Bojan_Neziri

  ARDIAN GJOKAJ

  Trabzonspor have brought left-sided Serbo-Montenegrin player Ardijan Djokaj of FK Crvena Zvezda to Istanbul to discuss terms. Djokaj made a discussion with Trabzonspor president Nuri Albayrak and gave a photo shoot with his new teams shirt.


  The player will travel from Istanbul to Trabzon at 07.00.

  http://www.trabzonspor.org.tr/haber_...&HaberID=32648

  IGOR DULAJ

  Igor DULJAJ
  6 | Shakhtyor Donetsk Midfielder
  Height: 1.75m. Weight: 71.00kg. Nationality: Serbia-Montenegro
  Born: 29/10/1979 in Topola

  Qe te tre keta jane shqiptar por qe kane lindur ne Serbi e Mal i Zi dhe jane nder lojtaret me te mire te perfaqesueses serbo-malazeze. Po te kishim ne shqiptaret nje kombetare me gjithe futbollistet me te mire shqiptare, ne sot do pretendonim Kupen Boterore. Per fat te keq, per momentin jemi te ndare dhe keshtu i kemi punet. Por do vije koha kur Shqiperia do behet ajo Shqiperia qe duhet te jete, Shqiperia etnike, qe do bashkoje gjithe shqiptaret, dhe ne do jemi shume me te forte ne te gjitha aspektet.

  Tung
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

Faqja 3 prej 26 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 3. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 4. Plav e Guci
  Nga Davius n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 5. Si vjen bashkimi kombtar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 487
  Postimi i Fundit: 22-02-2004, 00:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •