Close
Faqja 26 prej 26 FillimFillim ... 16242526
Duke shfaqur rezultatin 501 deri 513 prej 513
 1. #501
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!
  1 tweet
  Flash, Kuriozitete e Mart, 8 Tetor, 2013 | 20:55 pm

  Adnan Januzaj

  Dshira e madhe e shqiptarve pr ta par talentin e Manchester United t luaj pr Shqiprin duket se sht shum e madhe.

  Gjigandi sportiv, SKYSPORT, nisur nga fakti q disa kombtare e synojn numrin 44 t United, ka hapur nj sondazh ku votohet se ciln skuadr t do t zgjedhe Januzaj.

  Nisur edhe nga thirrjet q jan br n rrjetet sociale, Shqipria tashm ka kaluar Anglin, e cila deri para pak orsh kryesonte.

  Kroacia 2%
  Shqipria 34%
  Anglia 32%
  Belgjika 30%
  T tjera 3%

  Sondazhi vazhdon te jete i hapur, ku eshte linku ku mund te votoni: http://www1.skysports.com/football/n...ay-for-england
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #502
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  20 Comments
  andersson says

  October 8, 2013 2:43pm

  Play for ALBANIA
  Reply
  600
  21
  blerina says

  October 8, 2013 2:40pm

  Adnan Say Yes to ALBANIA
  Reply
  558
  8
  entela says

  October 8, 2013 2:39pm

  Adnan Januzaj is Albanian and should play for Albania
  Reply
  472
  8
  grigor says

  October 8, 2013 2:37pm

  Albanian blood don't play for career. Obviously Adnan, is gonna secure his family and kids financially but the honor for playing for the country that conceived him will be an eternal legacy. Adnan, make 25 million prople proud of you. You know what the land of eagles is made of !
  Reply
  289
  32
  hekri says

  October 8, 2013 2:35pm

  Adnan, your DNA is albanian and you should respect your origin. ALBANIA NEEDS YOU.
  Reply
  388
  4
  eagle2 says

  October 8, 2013 2:33pm

  Amaizing talent, he should join Albania. He wont play any big tournaments as we have failed to enter any big tournaments but he is young and Albania can develop with his talent.
  Reply
  267
  5
  florian says

  October 8, 2013 2:11pm

  adnan come in your home play with albanian play for your country play for your flug play for you blound .....fly with eagle
  Reply
  334
  9
  barlet says

  October 8, 2013 2:10pm

  Januzaj may play for any country he likes or they suggest him ! In his veins runs pure Albanian blood. The point is that will Albania be able to convince him ? I think we will try hard but no chance to succeed as we are a small country and as we know the big Fishes are always there with the money ready to change his mind. In the end of the day his heart needs to choose. In that day we will understand where he is from.
  Reply
  131
  11
  petrit says

  October 8, 2013 2:07pm

  Albania or England, i will appreciate since MU make him a fantastic launch. Januzaj its a big star.
  Reply
  91
  12
  alti says

  October 8, 2013 1:27pm

  He is Albanian and should play for Albania, but certainly we are also proud to play in England, the cradle of football development, technology and other world goods .Even plays for England every Albanian in the world would be proud of , otherwise the plays for Albania, its natural homeland.
  Reply
  304
  16
  nuhister says

  October 8, 2013 1:25pm

  he shall play for Albania
  Reply
  283
  6
  xheti says

  October 8, 2013 1:24pm

  Albania forever
  Reply
  288
  7
  miri says

  October 8, 2013 1:22pm

  Adnan say yes to Albania
  Reply
  266
  7
  klejdi says

  October 8, 2013 1:22pm

  Adnan Welcome to Albania...
  Reply
  263
  7
  miri says

  October 8, 2013 1:22pm

  Say yes to Albania.
  Reply
  248
  5
  albanian says

  October 8, 2013 1:21pm

  play for Albania Adnan where every one will love you .thos others onley want you cos ur special. ur father and mother has albanian blood
  Reply
  245
  8
  zanushi i malit says

  October 8, 2013 1:18pm

  Adnan, Sign for England. It would be perfect for you and a big asset for Three Lions. You're young, only 18, and the future is golden for you and England Team. Don't sign for Albania or other, cos' there's no perspective. Belgium will not win nothing in RIO, England Yes, so think twice what you do. A brother From Kosovo, Pristina. Good Luck at your carrier.
  Reply
  59
  319
  max dajci says

  October 8, 2013 1:16pm

  I think the is obvious that he could play for Belgium or England, but his heart tells him to play for Albania.
  Reply
  193
  8
  eagle says

  October 8, 2013 1:07pm

  You have Albanian Blood Adnan! Make us proud and Play for Albania You will be a Hero!!
  Reply
  230
  6
  kristi says

  October 8, 2013 12:39pm

  come home adnan
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 3. #503
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Il Barcellona insiste per Januzaj

  Pressing sul giovane talento.
  08.10.2013 20:15 di Alessandro Vignati articolo letto 1377 volte

  Diventa sempre pi difficile la corsa per Adnan Januzaj da parte della Juventus. Oltre alle trattative serrate del Manchester United, per far rinnovare il contratto in scadenza a giugno 2014, secondo il Daily Mail anche il Barcellona starebbe insistendo con il diciottenne belga, tanto da osservare da vicino la situazione e le prestazioni del giocatore.

  http://www.tuttojuve.com/calciomerca...januzaj-159480
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #504
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Waw!

  Do te doja te ishte te Juve,por me qe Juven se lejn shume te perparoj armiqet&co,lol
  Me mire te merr Barca !

 5. #505
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Januzaj gjithka, prvese anglez
  tweet


  JanuzajNga MARTIN SAMUEL
  Adnan Januzaj sht belg. Nse dshiron, n rregullat strikte t futbollit ai mund t zgjedh t jet shqiptar ose kosovar, serb apo turk. Por ajo q ai nuk sht me siguri, sht t qenit anglez. Kt e dim, sepse ai sht 18 vje dhe luan n Premier Lig. Jo shum adoleshent anglez arrijn ta bjn kt. Januzaj ka lindur n Bruksel dhe Belgjika do ta bj pjes t brezit t tyre t art. Babai i tij sht shqiptar dhe djali i tij ka nj ndjeshmri t veant pr kt vend gjithashtu. Por, Shqipria nuk ka arritur ende t kualifikohet n nj turne ndrkombtar dhe aktualisht renditet n vend t pest nga gjasht skuadrat e Grupit E t kualifikueseve t Botrorit. Por, edhe pse situata e Shqipris sht kjo, Januzaj ka refuzuar deri tani shansin pr t prfaqsuar moshat U-18 dhe U-19 t Belgjiks, duke ln t kuptohet se Shqipria do t jet zgjedhja e tij e preferuar. Nna e tij sht nga Kosova, nj vend q u jep fund ambicieve t nj futbollisti, sepse duke moszgjidhur ende statusin e saj territorial me Serbin, nuk njihet nga FIFA dhe nuk mund t marr pjes n kompeticionet e saj. FIFA i lejon Kosovs t luaj ndeshje miqsore, por pa shfaqur simbolet kombtare. Pr m tepr, gjyshrit e Januzajt vijn nga Serbia dhe Turqia, por ai s’ka dhn asnj sinjal q dshiron t prfaqsoj ndonjher prej ktyre vendeve. Sidoqoft, i vetmi vend pr t cilin ai nuk mund t luaj, sht vendi ku punon. sht me t vrtet qesharake, madje edhe ta spekulosh se Januzaj do t vesh fanelln e “Tre Luanve”. Moralisht nuk do t ishte e drejt, ndrsa n parim do t shkelte Marrveshjen e Vendeve Kombtare. Hoxhsonin mund ta ket tunduar ideja ta ket n skuadr pas paraqitjes me Sandrlendin, por ky do t ishte nj dshtim. Le ta lm moralin pr nj moment dhe iden q Federata Angleze mund t sillet si nj klub elitar dhe josh nj lojtar t largohet nga vendi ku i takon t luaj pas ai duket inferior, me premtimin e fams dhe pasuris. Edhe nse FA do prpiqej ta realizonte haptazi objektivin e saj, ajo do t ishte e detyruar t injoronte Marrveshjen e Vendeve Kombtare e amenduar s fundmi, e cila nuk i jep m t drejtn e przgjedhjes nj lojtari prmes vendbanimit. Marrveshja e re konstaton se nj lojtar, q nuk ka lindur n Angli apo nuk ka asnj prejardhje prej andej, duhet t ket studiuar 5 vite prpara moshs 18-vjeare q t jet i disponueshm pr Anglin. Thjesht po t jetonte n Angli deri n vitin 2018, nuk do e bnte Januzajn anglez edhe sikur ai t plotsonte kushtet e FIFA-s. S’ka prse Hoxhson t jet n dijeni t ktyre burokracive, edhe pse n deklaratn e tij ai u duk dyshues pr etikn e nj qasjeje t till: “Sigurisht q m par kjo duhet debatuar seriozisht prpara se t nisim dhe natyralizojm lojtart”. Hoxhson sht nj burr i ndershm dhe e di q thellthell nuk sht e drejt q t zhvatsh apo vjedhsh. Ngutja n t shkuarn pr t zgjidhur problemet e Anglis me lojtar t huaj ishte e pacip dhe e dmshme. Erikson, i cili ishte br pjes e futbollit anglez n t njjtn mnyr, tentoi t bnte t njjtn gj kur konsideroi natyralizimin e Kudiinit, Edus, Malbranks dhe Sahas. Pati dhe nj debat pr Artetn kur Kapelo drejtonte Anglin, pa dyshim edhe kjo pr t njjtat arsye pragmatiste. Teknikisht po, Januzaj mund t jet anglez, nse FA sillet n mnyrn m cinike t imagjinueshme. Do ta msojm s shpejti se far dshiron t jet Januzaj. Por ajo q ai nuk duhet t bj, sht t shndrrohet n nj shembull pr oportunistt, apo n nj zgjidhs qesharak t nj problemi q sht i gjithi prgjegjsi e futbollit anglez.
  Opinionist i “DailyMail”

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-...#ixzz2hAAjb8YL
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #506
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Emergjenca e Mojesit sht firma me Adnanin
  tweet
  Januzaj3Nga Geri Nevil

  Duhet gjithnj t tregohesh i kujdesshm kur flet pr lojtart e rinj, por sht shum e vshtir t shohsh paraqitjen e Adnan Januzajt pr Manester Junajtid dhe t mos e komentosh at. Bhet fjal pr nj klub q tashm e ka vendosur gjurmn e tij n histori, nj klub me nj tradit sulmuesish krahu dhe nj klub q ushqimin e talenteve t reja e ka filozofin e tij. Por, edhe pse sht kshtu, vshtir t kujtosh nj debutim kaq mbreslns sa ky. Golat e Januzajt, kombinuar dhe me pritjen e klasit botror t David De Geas, e kthyen nga nj ndeshje q Sandrlendi mendonte se kishte shanset e saj, n nj takim ku Manester Junajtid ishte n kontroll t gjithkaje, edhe pse iu desh t prmbyste rezultatin n pjesn e dyt. Emergjenca q Manester Junajtid ka n kto momente, sht q t rinovoj pa humbur asnj sekond me Januzajn, sepse atij i kan ngelur vetm 8 muaj nga skadenca e kontrats. Por Adnani sht me fat, pasi nuk mund t ndodhej n nj klub m t mir pr promovimin e talenteve sesa “djajt e kuq”. Dejvid Mojes i dha lojtarit shansin e tij, sepse ai e ndiente se kishte ardhur momenti i duhur. Dhe risku q ndrmori iu shprblye. Januzaj sht dukshm nj talent special: pr shkak t mblsis me t ciln ai prdor topin dhe mnyra se si reagon ndaj detyrave. Tifozt e Manesterit e din kt fakt. Te ky 18-vjear i shklqyer, ata kan par nj debutim t jashtzakonshm dhe kan vn re faktin se promovimi i t rinjve n klubin me histori m t gjat n kt fush sht n duar t sigurta.

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/premie...#ixzz2hB1dTRGc
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #507
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Antarsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,334

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Per momentin rrogat javore te lojtareve ne M.United jane keshtu:


  Lexova me nje site te tifozave te manchesterit, ku sipas gjitha gjasave Januzaj do nenshkruaj per 60k funta ne jave.

 8. #508
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Nj telenovel q n fillim, Adnan Januzaj apo Xhorxh Besti yn

  Ata e quajn q tani rimishrim i Xhorxh Best. Saktsisht nj nga lojtart m t mir t historis s Manchester United.Adnan Januzaj Manchester United Nj nga 100 m t mirt n listat e famshme t FIFA-s dhe heroi i Irlands s Veriut, e cila i vuri pas vdekjes emrin e tij aeroportit t Belfastit. The Independent shkruan se fiks 50 vjet pas deputimit t Best, dikush prcolli n fush t njjtn frym, siguri prball kundrshtarve dhe zgjidhje elegante. N ‘The Mirror’ thon se ngjan me Krojfin n fytyr dhe lvizje dhe ndryshojn vetm se holandezi i mbante flokt si hipi. Adnan Januzaj, (shqiptari-belgu-kroati-serbi-turku?!) q debuton n nj prej kampionateve m t ashpra dhe m t mira t futbollit dhe merr prsipr peshn e ekipit. Nuk sht nga ata q emocionohen shpejt dhe as nga ata q vuajn prej arrogancs, por ka nj besim dhe siguri t atill me topin sa shokt e ekipit edhe veteran si Patrice Evra (me t cilin luan n krah) ia lshojn topin apo e lejojn t marr prsipr goditjet e dnimit. Iniciativa sht ajo q e bri t dallonte n ndeshjen me Sunderlandin dhe t shpallej “Lojtari i ndeshjes”, pas dy super golave (dhe shih nj me t majtn dhe nj me t djathtn) n t cilat ishte njkohsisht pjes e aksionit. Kjo ndoshta sht edhe pse ja ka fituar zemrn Wayne Rooneyt, i cili thot se shpreson q Federata Angleze do t bj lvizjet e duhura pr ta prfshir at n “kombtaren e luanve”. Shum shqiptarve mund t’iu thyhej zemra nga kjo dhe disa anglez si Martin Samuel i Daily Mail besojn q kombtarja e Anglis nuk i jep m shum shanse suksesi t riut sesa belgt apo kuqezinjt.

  Ktu fillon edhe telenovela Januzaj dhe kombtareve q e duan at. Vendi i fundit q deklaroi se kishte nj cop t origjins s Januzaj (nj gjyshe, gjysm gjyshe a dika e till) dhe se pr kt ai duhej t vishte pikrisht at bluz kombtareje ishte Kroacia. M hert Turqia, Serbia, Belgjika dhe Shqipria glonin nga lajmet se talenti do t zgjidhte nj prej ktyre kombtareve, me anglezt q duket se po bnin gati letrat. Dy t parat n list, Belgjika vendi ku ai u rrit si pjes e Anderlehtit dhe Shqipria, vendi me t cilin ka lidhjet e gjakut, thuajse kan hequr dor. N t dy federatat ka pasur sinjale t qarta refuzimi. Belgjika sht refuzuar n t gjitha nivelet e moshave dhe, edhe pse ekipi thuajse sht kualifikuar pr n botrorin e radhs, nuk duket se ka ndonj sinjal q Januzaj t pranoj t vesh fanelln e tyre. Oferta e fundit, q ka dhe nj bilet pr n Brazil, duket se i sht br kt jav, por shanset pr nj prgjigje pozitive nuk duken shum t mdha.

  Shqipria nga ana e saj ngurroi t afrohej pr shum koh. Hera e par q u tha dika serioze n lidhje me Januzaj ishte kur babai i tij n nj intervist pr KTV mohoi t kishte pasur kontakte nga Federata Shqiptare e Futbollit, madje la t kuptohej se ishte i hidhruar me FSHF-n (arsyet t paqarta), por edhe me median n Shqipri q sipas tij gnjente dhe se nuk duhej besuar shum. Por ajo q duket do ta bj edhe m shum telenovel historin jan qndrimet pak t uditshme t palve t prfshira n kt histori (dhe nuk sht ky rasti i par Berhami vllezrit Xhaka dhe mjaft t tjer kan nj histori t ngjashme). Sekretari i Prgjithshm i FSHF-s Ilir Shulku n nj intervist tha se 8 muaj m par ai, trajneri italian De Biasi dhe presidenti i FSHF-s Duka kishin takuar babain e talentit dhe kishin marr prej tij nj prgjigje negative. Prkundr ksaj babai i t riut thoshte se nuk kishte pasur asnj ofert zyrtare nga FSHF. Po prsritet ndoshta e njjta skem e mjegullt negociatash q mbaron me akuza, me sharje pr tradhtar dhe britma pr heronj?! Dika q do t prjetohet e gjall ditn kur Zvicra dhe t 5 apo 6 shqiptart e saj do t zbresin n fushn e Qemal Styafs pr t luajtur jo vetm kundr 11-shes s Shqipris por edhe kundr nj stadiumi q edhe pse i admiron pr at q kan arritur tashm n futboll (Xherdan Shaqiri sht i pari shqiptar q ka fituar tri trofe t rndsishme, prfshi Lign e Kampioneve), do t turfulloj kundr tyre pr shkak t bluzs q do mbajn veshur.

  Prtej gjith ksaj trajneri i Shqipris, italiani De Biasi mbetet njfarsoj optimist. Krejt ndryshe nga deklarata e Shulkut, ai thot se do bjn t pamundurn, por m hert prmendi edhe dika tjetr: “Nuk kam far t’i ofroj”. Pikrisht ktu historia lidhet me Xhorxh Bestin srish. Kombtaret e tjera q pretendojn Januzaj (Turqia, Serbia apo Kroacia) nuk duket se do t ken ndonj pesh n kt histori. Ata kan pak shanse t prfitojn shrbimet e tij. Por n tri ekipet pretendente shqiptart jan ata q mund t ofrojn m pak. Anglezt jan nj bilet pr n evropian, botror dhe loj n nivele t larta, por ata do t jen edhe pr nj koh si thon vet t kqijt e m t mirve edhe pse prher dy hapa larg trofeve m t mdhenj n bot… Belgt nga ana tjetr jan tashm t kualifikuar pr n Brazil. Kan nj brez lojtarsh fantastik, por sigurisht nuk do ta fitojn botrorin. Kjo sidoqoft sht m shum se sa ’mund t jap Shqipria. Duartrokitje dhe dashuri e pakushtzuar tifozsh (t paktn pr aq koh sa mund t fitojm dhe kjo nuk ndodh shpesh) q jan angazhuar n fushat pro tij dhe e kan ftuar vet n kombtare. Dhe ndoshta-ndoshta nse gjrat shkojn mir nj vend heroi n podium.

  Januzaj vet nuk ka folur asnjher pr kt. Ka nj thashethem q thot se ai ka thn se nuk e di ku bie Shqipria, por askush nuk ia ka dgjuar deri tani zrin dhe askush nuk e ka pyetur pr vendimin e tij. (Njerzit sidoqoft po e komentojn me nge kt thnie q mbrrin prej t tretsh dhe prcillet si e vrtet n media, ndoshta arsyeja pse babai i lojtarit i ka marr zt ato)

  Ai sidoqoft sht tashm mes dy zgjedhjeve. Mund t bj si i ngjashmi i tij Xhorxh Best dhe t luaj pr Shqiprin ( Ai luante pr Irlandn e Veriut). Ashtu si Best me shum gjas s’do t luaj dot n asnj kompeticion me rndsi dhe as do i afrohet kups s bots por n fund; nj rrug, nj stadium apo dika tjetr do t mbaj emrin e tij. Ose do pres dhe nj dy vite dhe do t luaj pr Anglin n Europianin e radhs. Nse fitojn me siguri do t jet ndr heronjt, por nse humb penalltin, do jet nj tjetr “anglez”, me t cilin ‘The Sun’ apo ndonj tabloid tjetr do t merret gjat duke ia kujtuar se m mir do kish br t kishte shkuar n Shqipri…  Prgatiti: Vladimir Karaj

  http://mapo.al/2013/10/08/nje-teleno...rxh-besti-yne/
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #509
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Citim Postuar m par nga Fishtani1 Lexo Postimin
  Per momentin rrogat javore te lojtareve ne M.United jane keshtu:


  Lexova me nje site te tifozave te manchesterit, ku sipas gjitha gjasave Januzaj do nenshkruaj per 60k funta ne jave.
  “Djajt”, ofert 3.4 mln € n vit Januzajt
  tweet

  Kitchee FC v Manchester UnitedJuventusi dhe Barcelona nuk kan asnj shans pr t joshur Adnan Januzajn. Sepse Manester Junajtid nuk ka ndr mend t prsris gabimin me Xherard Piken apo Pol Pogban. Sipas “DailyMail”, kampiont e Anglis kan br ofertn e tyre jozyrtare pr talentin 18-vjear, kontrata e t cilit prfundon pas 8 muajsh. Bhet fjal pr nj akord 4-vjear, nga i cili djaloshi i art i “Old Trafford” do prfitonte 71 mij euro n jav (60 mij paund), ose 3.4 milion euro n sezon. Nj rekord pr nj lojtar t moshave t Junajtid, por jo vetm. Drejtuesit e klubit i kan prshpejtuar prpjekjet e tyre pr t blinduar sulmuesin, me nj ofert q thyen do rekord pr nj lojtar t moshs dhe eksperiencs s tij. “Klubi ka parametra strikte pr rrogat q u ofrojn lojtarve t rinj, por drejtuesit jan parimisht t gjith dakord q t ‘thyejn’ rregullat dhe pengojn largimin e Januzajt”, – citoi “Goal.com” nj burim t Junajtid. Sipas informacioneve t “Goal”, klubi ka nisur kontaktet jozyrtare me prindrit e Januzajt t hnn e shkuar gjat ndeshjes s “Senior Cup” me Boltonin. Pr m tepr, pr t bindur kosovarin q t qndroj n “Teatrin e ndrrave”, sekretari i “djajve” ka prfshir ditn e hn emrin e tij n listn e Champions-it, duke e br Adnanin disponibl pr t luajtur edhe n kompeticionin m t rndsishm europian. Manesteri sht alarmuar dit m par, pasi menaxheri i Januzajt, Dirk de Vriese, la t kuptohej se mund t niste kontaktet me klubet e interesuara pas ndrprerjes s bisedimeve t rinovimit pas trheqjes s Fergusonit. “Un nuk do ju them se cilat jan skuadrat e interesuara pr t, por mund t’u them se jan shum klube europiane. Largimi i Sr Aleks Fergusonit solli dhe ndrprerjen e negociatave t rinovimit. Tashm i kemi rinisur bisedimet prmes telefonatave dhe do shohim si do t prfundoj. Familja e Adnanit m ka dhn leje pr t komunikuar mua me mediat. Duke qen se jam un i vetmi person q e kam kt prgjegjsi, nuk mund t ket keqkuptime n media”, – tha agjenti.
  Prgatiti: ANDROKLI DRALO

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/premie...#ixzz2hBCwahSZ
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #510
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202

  Pr: Futbollistt shqiptar n Evrop

  Citim Postuar m par nga Fishtani1 Lexo Postimin
  Lexova me nje site te tifozave te manchesterit, ku sipas gjitha gjasave Januzaj do nenshkruaj per 60k funta ne jave.
  Ndersa gazeta "Daily star",ka te tjera te dhena dhe informacione.
  Sipas tyre perfaqesuesit e Adnanit kerkojne 100.000 per nenshkrimin e marreveshjes dhe 20.000 page bazike ne jave.Plus 6.000 per cdo ndeshje te luajtur per Man.utd.
  Man.utd menjehere ka pranuar 15.000 ta paguaj Januzaj ne jave,plus bonuset per ndeshjet e luajtura ne ekipin e pare.
  Sipas kesaj gazete Adnan Januzaj paguhet sipas kontrates se vjeter,vetem 2.500 ne jave !!

  Mendoj qe duke pare edhe interesimin e Barcelones,Bayern M.,Juventus..etj. perfaqesuesit e Adnanit pa problem munde te nxjerrin nga Man.Utd shifren javore diku 35 - 40 k ...kjo vetem si fillim,sepse nese behet standard ne 11 e pare te Man.Utd, munde te kerkoj edhe shume me shume - 80 k + ...

  Go,Go Adnan...
  Ndryshuar pr her t fundit nga semiku : 13-10-2013 m 11:42

 11. #511

  Pr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Citim Postuar m par nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Veq ne Shypni ndodh me i lyp pare ndash me lujt per komtare Thu ti qe keta kan patur nevoj per shqiperine, kur dihet se shqipteria ka patur nevoj per ta

  Nejse une votova pro Zvicrres edhe pse te gjithe e dijn qe humbet, ku i dihet ndoshta argjentines nuk ja do me Zvicren
  Su ka kerkuar asnjeri leke. Kane dal bllof te gjithe dhe e kane perdorur vetem si arsye per te zgjedhur Zvicren dhe per te dale njekohesisht edhe "patriot". Nese u kerkon njeri lek, ne kohet e sotme mund te zgjidhet cdo gje shume lehte. Te dali ne TV te thote Duka po me kerkon lek qe te luaj per Shqiperine dhe cdo gje zgjidhet menjehere.

  Por keta zgjedhin shtete te tjera dhe pastaj dalin e thone "Shqiperia nuk me donte, me kerkuan lek etj etj". Keta jane njerezit me te ulet. Kam shume me respekt per ata qee thoen troc dua vend tjeter dhe pike, pa bere lojra patriotizmi.

 12. 2 antart m posht falenderuan Qyfyre pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Enkeleu (01-07-2014),goldian (01-07-2014)

 13. #512
  IT Professionals Maska e Sirius
  Antarsuar
  13-11-2002
  Vendndodhja
  Geneve
  Postime
  583

  Pr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Nje here arriten shqipetart me fol dikush per ta dhe ma shume marrin kritika e ofendime nga t'vet se nga te huajt.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Kam shume me respekt per ata qee thoen troc dua vend tjeter dhe pike, pa bere lojra patriotizmi.
  E ke fjalen si ata dy qe luajten per greqin apo?

  O tutkun ndjenja e shqiptareve te Kosoves per Shqiperin gjithmon ka qene ma e madhe se atyre te Shqiperise dhe ksaj i kane pri rrethanat politike qe je ndeshku vetem me permend emrin Shqiperi ne kohen e Jugosllavis.
  Keta djelmosha kete ndjenj e kane ne gjake nuk ka lidhje me patriotizem, vetem perqarje nxitesit mundohen te kunderten.

  Per lojen dy ekipet kane mbrojtje te dobet por sulmues te mire keshtu qe me gola do te jene 4+ per ata qe vene bast
  Nothing comes from nothing

 14. #513

  Pr: Futbollistt shqiptar npr Europ


Faqja 26 prej 26 FillimFillim ... 16242526

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 3. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 4. Plav e Guci
  Nga Davius n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 5. Si vjen bashkimi kombtar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 487
  Postimi i Fundit: 22-02-2004, 00:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •