Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812

  Si te ruajme linjat pak dite para festave.

  Meqenese jemi ne prag te festave, duhet te marrim masa per te qene sa me ne forme, sepse dihet qe ne raste te tilla, tavolina e shtruar bukur nuk mund te refuzohet.
  5 dite para: Mengjesi (180 kal)
  1 kafe me nje lugeze sheqer, nje gote qumesht te skremuar, nje tas me kornflakes.
  Dreka (500 kal)
  Makarona me sugo, perime te perziera sallate.
  Darka (590 kal) perime te ziera ku shtohet nje luge oriz, gjuheza te zgares, dy patate te ziera.
  Totali: 1270 kalori.

  4 dite para: Mengjesi(135 kal)
  Nje kafe me nje lugeze sheqer, 125 gr kos, dy feta te biskotuara.
  Dreka(620kal):
  Makarona me panna dhe proshute, sallate me karota dhe rrepa, sallate frutash.
  Darka (590 kal)
  Mish pule te furres, spinaq sallate.

  3 dite para: Mengjesi(155 kal)
  Nje kafe me nje lugeze sheqer, 125 gr kos, dy feta te biskotuara me recel.
  Dreka(520 kal):
  makarona me sugo, perime te ziera.
  Darka(480 kal):
  supe e kthjellet, mish pule te zgares, kunguj te skuqur.
  Totali: 1155 kalori.

  2 dite para: Mengjesi(110 kal)
  Nje kafe me nje lugeze sheqer, nje tas kornflakes.
  Dreka(680 kal):
  Nje pjate me proshute pa dhjame, qefull, sallate domatesh.
  Darka(485 kal): supe me qepe, gjuhez ose koce, sallate jeshile.
  Totali: 1275 kalori.

  1 dite para: Mengjesi(145 kal)
  Nje kafe me nje lugeze sheqer, nje gote leng portokalli e limoni, dy biskota te thata.
  Dreka(570 kal)
  rosto vici, perime te ndryshme te zgares.
  Darka (530 kal)
  supe karotash, biftek, lulelaker gatuar ne avull, gjysem panineje.
  Totali: 1245 kalori.

  Hiq keshtu kalorite:
  Elimino sallaten ruse(- 160 kal), pergjysmo porcionet e pjatave te dyta, shijoji ngadale pjatat e para por elimino buken (-140 kal). Pi vetem nje gote vere (- 160 kal) dhe ha vetem nje bonbone (- 40).

  Se fundi ju uroj te gjitheve: T`i kaloni gezuar festat!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ReA_8
  Anėtarėsuar
  19-09-2002
  Postime
  79
  Mina ,sinqerisht po gjete ndonje "diete "per tu shendoshur do ma baje shume qejfin...............
  .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
  .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Per t`u shendoshur duhet te hash shpesh gjate dites. Eshte normale te ushqehesh 3 here ne dite, ne rastin tend duhet 5-6 here. Eshte e rendesishme te konsumosh qumshtin dhe derivatet e tij, gjithashtu produktet e detit!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  TRIPEL xXx Maska e xXx
  Anėtarėsuar
  24-11-2002
  Vendndodhja
  Aty ku me pelqen
  Postime
  78
  Rea 8
  nese do diete per tu shendeshur duhet te mos mendosh shume.
  Lere mendjen ne qetesi dhe shiko se si do te shendoshesh.
  Megjithate nuk te kuptoj perse deshiron te shendeshesh kur ne te njejten kohe te gjithe po mundohen te dobesohen. Kuptohen me veco mua.
  Shoqeria eshte e lehte te krijohet, Por e veshtire te mbahet

  Prezantimi im Filmat e rinj ne hollywood

 5. #5
  Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  po ju ku jetoni?
  Postime
  221
  Uau e di qe mbajtja e peshes eshte shume ne mode por do te thoja qe gjeja me e mire qe mund te benim te gjithe per festa do te ishte ti shijonim te gjitha ato qe do te na viheshin perpara dhe te "harbonim" (ne mungese te ndonje fjale tjeter) sa me shume pasi do te ishim ngopur Sipas nje filozofie te vjeter (haha) kam degjuar qe kjo eshte dieta me e mire
  You can waste a whole lifetime
  trying to be
  what you thing is expected of you
  but you'll never be free.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  1,450
  edhe une ta zbatoj keshillen tya lali
  ciao

Tema tė Ngjashme

 1. Fillon dhėnia e tapive pėr proēesin e legalizimeve
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 12:31
 2. Si te ruajme nje pamje nga nje video.
  Nga benseven11 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-05-2009, 08:40
 3. Shoqata kėrkon serish rritjen e ēmimit tė biletave pėr linjat urbane
  Nga white-knight nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-12-2008, 15:29
 4. A keni filluar tė ndjeni ardhjen e festave tė fundvitit?
  Nga alnosa nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 09-12-2006, 10:57
 5. Si ta ruajme shendetin dhe rinine.
  Nga dottore juxhin nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-01-2003, 16:32

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •