Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 196 prej 196
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga prishtina75 Lexo Postimin
    Me sa kam kuptuar une populli Japonez eshte popull mizore, i cili ka bere krime te pa numerta ne popujt tjere keshtu qe une vertet jo qe nuk do te doja te jetoi apo te jeme japonez por nuk kam kurfar respekti per ata. Ok eshte popull i avancuar dhe punon shume, por e teprojn duke punuar sepse vertet ata nuk punoin per te jetuar, por jetoin per te punuar. Te gjihe kete e bejne qe te jene me superior se popujt tjere dhe te sundoin boten.
    Populli japonez eshte nje popull shume punetor dhe pa llafe shume + vendi i diellit,dhe jo flejne nen hije apo presin nga hici.
    Plus populli japonez ne diten e Shen Valentinit ka rregulla te tjera qe jane.
    Femrat ate dite ju bejne dhurata meshkujve, per shembull cokollata si simbol i dashurise apo si shenje e shoqerise.
    An White Day(futi wikipedia mbase e gjen) meshkujt ja u kthejne me te njejten monedhe, vetem ndryshimi qendron qe dhurata duhet te kete 3 fishin e cmimit nga ato te femrave.
    Tregon diqka sipas meje.
    Ku eshte Japonia...............si mentalitet.
    Po mu dha rasti vetem per kete FAKT duhet ta kem si obligim(natyrisht dhe gjepi).
    Sa per mizore i detyroi historia.
    KLM.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Kam nja 15 vjet qe jam jasht, kam studjuar dhe po punoj dhe jam ingranuar pak a shume me kte pjese e boten ktu, por nqs me jepet mundsia te jetoja edhe qofte per ne fshat do hikja ne shqipri. Flas per jetese normale. I di standarted dhe politikat primitive por kam qene deri ne 2001 kshuqe kam qen pjese e tranzjacjonit. Kisha qef tjetoja me pak por larg shume pislliqeve, ktej dhe shoqerise se kalbur ktu.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 27-04-2016 më 12:22

  3. #183
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-04-2016
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    5

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Une kam shume deshire te jetoj ne ShBA (New Jersey) ose ne cilindo shtet te saj, por te jem e sinqerte emigrimi ne ShBA me duket shume i veshtire. Jetesa andej me duket me fitim prurese se ne Europe, ndonese me kane thene qe ka veshtiresi pafund do guxoja ta provoja.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar axhulia për postimin:

    2043 (01-05-2016)

  5. #184
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga HFTengineer Lexo Postimin
    Kam nja 15 vjet qe jam jasht, kam studjuar dhe po punoj dhe jam ingranuar pak a shume me kte pjese e boten ktu, por nqs me jepet mundsia te jetoja edhe qofte per ne fshat do hikja ne shqipri. Flas per jetese normale. I di standarted dhe politikat primitive por kam qene deri ne 2001 kshuqe kam qen pjese e tranzjacjonit. Kisha qef tjetoja me pak por larg shume pislliqeve, ktej dhe shoqerise se kalbur ktu.
    Albania do ngeli perhere ne tranzicion ose primitive si koncept,pavaresisht se ka te zgjuar dhe te ditur atje.Ke studiuar dhe je ingranuar jashte,dhe do te besh vetevrasje duke u rikthyer ne vendin e FUNDIT ne Europe.Por secili sipas deshires!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  6. #185
    i/e regjistruar Maska e Selena1
    Anëtarësuar
    24-02-2016
    Postime
    50

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Ne hawai

  7. #186
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-05-2016
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    2

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Do me pelqente te jetoja ne LONDER dhe pse jo ne SHBA

  8. #187
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga martini1984 Lexo Postimin
    Albania do ngeli perhere ne tranzicion ose primitive si koncept,pavaresisht se ka te zgjuar dhe te ditur atje.Ke studiuar dhe je ingranuar jashte,dhe do te besh vetevrasje duke u rikthyer ne vendin e FUNDIT ne Europe.Por secili sipas deshires!
    Nqs e ke degjuar ate llafin qe emigrantet nga cdo vend per vec cave, duan te shkojne ne nje moshe ne vendin e tyre ose kur e kan sigurar parane.
    E kuptoj situaten ne Shqipri qe ska cte besh me dhe mjerimin dhe ndrajen e pushtetit krimin etj, po emigrimi si do qofte te jete ka ,mentalitet ndryshe, njerez te ndruyshem, shkurt nje shoqeri tjeter sa do qe te orfoj mundsi dhe te ingranohesh ngelesh ne fund te fundit i huaj. Ne fund te fundit Emigrimi eshte nga halli jo malli nga te dy anet e kuptimit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 14-05-2016 më 12:47

  9. #188
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
    Anëtarësuar
    23-01-2009
    Postime
    152

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Izrael, eshte ne endrrat e mia, mu ne zemer te Jeruzalemit atje ku ZOTI veshtron
    Ndryshuar për herë të fundit nga luleshtrydhe : 17-05-2016 më 13:18
    https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

  10. #189
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2015
    Postime
    28

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Jerusalem!

  11. #190
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anëtarësuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Ne çameri.
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  12. #191
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Ne Shqiperi ku jam dhe ku me eshte dhene disa here mundesia per te ikur gjetke dhe nuk e kam bere, si version te dyte do preferoja GJERMANINE SEPSE KA STANDARTE DHE PUNE PER FEMIJET!

  13. #192
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
    Anëtarësuar
    23-01-2009
    Postime
    152

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga dhimo9 Lexo Postimin
    Jerusalem!
    Yerushalayim , po ti dhimo cdo ketu?...me vjen mire gjithsesi, gjithmone nese ia di rendesine qe mbart si vend.
    https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

  14. #193
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2015
    Postime
    28

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga luleshtrydhe Lexo Postimin
    Yerushalayim , po ti dhimo cdo ketu?...me vjen mire gjithsesi, gjithmone nese ia di rendesine qe mbart si vend.

    Une ketu, po ja thashe jam qe jam te kaloj 1 here dhe ketej. Edhe n.q.se nuk ja di rendesine, cfare te bej i vogel jam me kalimin e kohes do ta mesoj edhe une!

  15. #194
    ..Mos me prek!! Maska e Lulke
    Anëtarësuar
    18-11-2014
    Postime
    1,679

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Ne Jéruzalem je vertet ti Luleshtrydhe? Si ma verteton qe Zoti veshtron Vêtem atje tek ty??

    Sa per temen ktu ku jetoj.
    It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

  16. #195
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
    Anëtarësuar
    23-01-2009
    Postime
    152

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Ne fakt pyetja ishte ne cilin shtet do deshironit te jetoni dhe une thash qytetin se ku deshiroj te jetoj, se si shtet eshte pak konfliktual ai per momentin.
    Nese iu referove pyetjes qe i drejtorva dhimos ishte fjala per ne forum se dhimo ben pushime te gjata .
    Sa per vertetim e ke ne shkrimet e shenjta :
    1 Mbreterve 9:3 ..."dhe Zoti i tha: "Unë e përmbusha lutjen tënde dhe kërkesën që bëre para meje; kam shenjtëruar këtë tempull që ti ke ndërtuar për t`i vënë emrin tim për gjithnjë; aty do të jenë për gjithnjë sytë dhe zemra ime"
    ...une jetoj tek populli i Edomit, ne U.S.A te pershendes!
    https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

  17. #196
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2015
    Postime
    28

    Për: Në cilin shtet do dëshironit të jetonit?

    Citim Postuar më parë nga luleshtrydhe Lexo Postimin
    Ne fakt pyetja ishte ne cilin shtet do deshironit te jetoni dhe une thash qytetin se ku deshiroj te jetoj, se si shtet eshte pak konfliktual ai per momentin.
    Nese iu referove pyetjes qe i drejtorva dhimos ishte fjala per ne forum se dhimo ben pushime te gjata .
    Sa per vertetim e ke ne shkrimet e shenjta :
    1 Mbreterve 9:3 ..."dhe Zoti i tha: "Unë e përmbusha lutjen tënde dhe kërkesën që bëre para meje; kam shenjtëruar këtë tempull që ti ke ndërtuar për t`i vënë emrin tim për gjithnjë; aty do të jenë për gjithnjë sytë dhe zemra ime"
    ...une jetoj tek populli i Edomit, ne U.S.A te pershendes!
    Faleminderit per interesimin po ca te beje kaq kam mundesi une! Nuk do te thoja jo ndonje ftese.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Tema të Ngjashme

  1. Planifikimi familjar!
    Nga Reina në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 02-07-2008, 15:43
  2. Statusi i ardhshem i Kosovës!
    Nga tani_26 në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 589
    Postimi i Fundit: 05-03-2008, 21:42
  3. Do t'iu pëlqente të jetonit në një shtet islamik?
    Nga deshmuesi në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 231
    Postimi i Fundit: 20-03-2006, 15:05
  4. Do te jetonit ne Shqiperi apo jasht saj?
    Nga Nice_Boy në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 11-08-2005, 11:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •