Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14

Tema: Aranxhata

 1. #1
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560

  Aranxhata

  Dua tju bej nje pyetje ha ju kujtohet
  ne kohen e atij xhaxhit Enver kur
  egzistonin aranxhatat aju ka mar madhi
  ti keni perseri dhe ti pini
  dhe do e linit konjakun apo rakin apo biren per
  ate pije qe ka qen e mbrekullushme ne ate kohe
  te atij xhaxhit
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 2. #2
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  E bejne akoma... jo tamam po i ngjan shume edhe ne ngjyre edhe ne shije... jane ca firma te vogla qe e prodhojne me duket po ne shishe plastike... eshte edhe me e lire se te tjerat nja 40 lek 500ml po eshte problem origjina dhe pastertia... LoL
  Meqe ra fjala... po vapikun kush e mban mend?

 3. #3
  Aranxhatat edhe une i mbaj mend edhe pse kam qen icik e vogel ne ate kohe, me vone i provoja te beja vet se kishim shum trendafila ne shpi, dhe me petalet e tyre beheshin nam fare

 4. #4
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  oh ai shurupi me trendafila behej shume i mire me verte. une pija te halla si ai... sa gjera jane harruar..

 5. #5
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560
  Po e vertet esht po e keqa esht se spo e
  perdorin me
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 6. #6
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  ore po ato bananet ngjyre roze neper pasticeri mo?
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277
  Citim Postuar mė parė nga ^_BIM_BUM_BAM_^ Lexo Postimin
  Dua tju bej nje pyetje ha ju kujtohet
  ne kohen e atij xhaxhit Enver kur
  egzistonin aranxhatat aju ka mar madhi
  ti keni perseri dhe ti pini
  dhe do e linit konjakun apo rakin apo biren per
  ate pije qe ka qen e mbrekullushme ne ate kohe
  te atij xhaxhit

  Me kujtohen shum mire ,kan qen shum te mira ....por tani nuk gjen me si ato aranxhatat, kur kam shkuar ne Shqiperi per her te pare kam pyt dhe me kan then qe nuk ka me si ato

  Por qe te lej konjakun apo rakin per ato aranxhatat nuk i lej

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  E bejne akoma... jo tamam po i ngjan shume edhe ne ngjyre edhe ne shije... jane ca firma te vogla qe e prodhojne me duket po ne shishe plastike... eshte edhe me e lire se te tjerat nja 40 lek 500ml po eshte problem origjina dhe pastertia... LoL
  Meqe ra fjala... po vapikun kush e mban mend?

  Kjo lloj pije freskuese i perafrohet goxha ish-aranxhates tone :
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,745
  Une kur shkoj ne Shqiperi,shkoj nga Shkupi se e kam me afer vendlindjen.Dhe gjithon ne Diber ose ne Gostivare pi aranxhata dhe boza,ose akullore ne gote te bozes.ne vere eshte shume e shijeshme.

 10. #10
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Aranxhata si ato nuk kam provuar, po fundja futi nje Cola...te verdhe dhe ec. Po akullore si ato te asaj kohe, me ka marre malli po nuk behet fjale te gjesh. Ka akullore te mira, po si ato jo.

  Vapiku. Hahahahah. Kur hanim vapika mundohesha t'u mbushja mendjen shokeve qe Vapik dmth Vape Ik. Nuk ua mbushja qe nuk ua mbushja dot. Nejse, me pejashtim te pak gjerave nuk jam nostalgjik.
  -

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  Citim Postuar mė parė nga ^_BIM_BUM_BAM_^ Lexo Postimin
  Dua tju bej nje pyetje ha ju kujtohet
  ne kohen e atij xhaxhit Enver kur
  egzistonin aranxhatat aju ka mar madhi
  ti keni perseri dhe ti pini
  dhe do e linit konjakun apo rakin apo biren per
  ate pije qe ka qen e mbrekullushme ne ate kohe
  te atij xhaxhit
  ka qene pranvera e 87 dhe nga rruga e kembesoreve qe kalonte mespermes lulishtes para parlamentit, duke lene uren te lana e duke u ngjitur perpjete para se te dilje ne rruge ka qene nje karroce qe shiste aranxhata qe per ate kohe ishin shishe te dekoruara dhe me shkronja ne to, por shija ishte me duket ananaje dhe nuk kam pire pije me aq te mire..........
  po ate vit per vit te ri kishin nzjerre shishe 700 ml me leng rrushi "musht" pata marre nje arke po nje musht te tille nuk kam pire me...

  megjithse nuk kam kujtime te mira per ato vite ka gjera qe me nostalgji i kujtoj dhe duke bere nje krahasim me ditet e sotme shoh qe mbi te gjitha nuk gjen dot ato mardhenie me njerezore qe existonin atehere midis familjes, fisit, dhe gjitoneve
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 12. #12
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Uaaaaaaa Aranxhatat sa vite kam qe se kam kujtuar. Yummmy

  Po kasatat i mbani mend?? Kur ikja me babin per te pare loje futbolli na i blinte

 13. #13
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,530
  Aranxhata e xhaxhit amannnnnnnnnnnnn me duheshin leke mua per kete nje 5 leke kushtonte nje shishe mhmmmmmmmmmmmm

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-07-2019
  Postime
  1

  Pėr: Aranxhata

  Ske foto??

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •