Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  475

  Adili:Shqiptart t jen pjes e zgjidhjes s kontestit t emrit me Athinn

  Adili:Shqiptart t jen pjes e zgjidhjes s kontestit t emrit me Athinn

  Shefi politik dhe zdhnsi i AKSH dhe Frontit pr Bashkim Kombtar Shqiptar, Gafurr Adili krkon q kontesti i emrit me Greqin t zgjidhjet edhe me pjesmarrjen e shqiptarve t "Ilirids", si e quan ai Maqedonin, njofton agjencia INA.

  N komunikatn e publikuar, Adili thekson se "pr emrin e ri t IRJM-s /FYROM/ doemos t pyeten dhe t vendosin edhe shqiptart e Ilirids".  "Gjithashtu, FBKSH krkon q zgjidhja e statusit t familjeve t dshmorve, t invalidve dhe t veteranve t UK-ombtare n IRJM, prfundimisht t rregullohet me ligj, dhe kjo t bhet sipas modelit t ligjit pr familjet e dshmorve, invalidve dhe veteranve t lufts t Bosnj-Hercegovins", thuhet n komunikatn e ksaj organizate politike.
  Kosova sht Zemra e Shqipris !

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e si-kapetan
  Antarsuar
  17-05-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  55
  Kerkesa per pjesemarrjen e shqiptareve ne bisedimet me Greqine per emrin e Maqedonise eshte kerkese e BDI-se. Kete kerkese ato e bene te njohur para 1 muaji, edhe ate ne takimin e lidereve politik, domethene kerkesen ai shpalosen na takim sy me sy Gruevskit. Zoteri Adili kot i fut hundet ne kete pune, sepse nuk eshte asnjefar faktori. Tek e fundit kerkesen a parashtron me vonese sepse ajo vec me eshte parashtruar.

 3. #3
  Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  475
  E ne qofse kerkea e BDI nuk pranohet ather kush mendon ti se do te jet pergjegjs vet BDI? PA AKSH ska as maqedoni ,dikujt po i duken keto gjra te holla dhe me shije te shkurta vetem per ti mbajtur veten dhe per tij aber qefin perkosisht votusit ,se kur t evjen KOha ePushkes ather Ali ahmeti i ka dorsu pushkt se ka pra nu shtetin maqedon pa asnje kusht,kjo do ti kuqshtoj popullit prandaj mos harroni se prap do te vini tek Aksh sepse ska rrug dalje tjeter ,nuk mundet asnje parti ,apo kualicon gjysmak te merr te drejtat e shqiptarve,dhe mos ju besoni shum maqedonve dhe grekve se ma te zi se serrbt jan.
  Kosova sht Zemra e Shqipris !

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e si-kapetan
  Antarsuar
  17-05-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  55
  Kush esht kjo AKSH-ja? Nuk kam ndegjuar asnjeher per ndonje veprim te saj. Ky zoteri Adili po na bombardon me fjale patriotike, e derisa vet terre jeten po e kalon neper piceri e kafene. E sa per Ali Ahmetin, Aliu e berri punen e tij, e zyrtarizoi USHT-ne, e legalizoi perdorimin e flamurit shqiptar ( tash Menduh Vojvoda me dashnorin Gruevskin e shfuqizuan ligjin per flamurin), solli ligjin per decentralizim ( vojvodet e tashem nuk e respektojne ), e shum e shum gjera te tjera.
  Sa per at qe the se nuk ka Maqedoni pa AKSH, po te them vella se pak sa jeni vonuar sepse me 2008 Maqedonia merr ftese per ne NATO. U vonuat duke ndejtur neper piceri e kafene

Tema t Ngjashme

 1. Mirush Kabashi trondit Athinn
  Nga RaPSouL n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-01-2009, 04:07
 2. Syla: TMK ushtri e Kosovs pas zgjidhjes s statusit
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-03-2006, 19:05
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-11-2004, 04:23
 4. Nevoja e zgjidhjes urgjente t statusit t Kosovs
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 20-04-2004, 12:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •