Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Lexoni para se tė shkruani ju lutem

  Pėrshėndetje.

  Nėnforumet e Albumit fotografik janė pėrmbledhur nė njė tė vetėm.
  Fotografitė/imazhet qė lejohen tė vendosen nė kėtė forum janė:

  1. Fotografi tė ndryshme nga natyra shqiptare.
  2. Fotografi nga qytetet dhe trevat e ndryshme tė Shqipėrisė.
  3. Fotografi me pėrmbajtje artistike, kulturore dhe sportive.
  4. Fotografi tė personaliteteve shqiptare.
  5. Fotografi personale tė anėtarėve tė forumit (me fotografi personale nėnkuptoj fotografi tė punuara nga vetė anėtarėt, fotografi nga momentet e ndryshme tė jetės etj).
  7. Fotografi nga aktivitetet e shqiptareve anėembanė botės (kulturore, artistike dhe sportive).

  Tė gjitha fotografitė/imazhet duhet tė kenė lidhje me Shqipėrinė.

  Fotografi tė shkėputura nga interneti, tė cilat pėrmbajnė vende, qytete, objekete tė ndryshme nga bota dhe tė cilat janė krijim i autorėve tė huaj, nuk do tė lejohen tė postohen nė forum. Tema ekzistuese janė zhvendosur nga forumi i fotografive.

  Gjithashtu duhet te kuptoni qe te gjitha temat nga e kaluara, te cilat permbanin fotografi te vendeve te botes, te cilat jane marre nga interneti apo tema ne te cilat autori nuk e ka bere te carte se kujt i perkasin punimet, jane zhvendosur nga forumi i fotografive.

  Ju falenderojmė pėr mirėkuptimin dhe pėr ēdo paqartėsi, mos hezitoni tė na kontaktoni.

  Stafi i Forumit
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  a)- Fotografite personale nga shetitja juaj neper bote duhet te permbajne nje koment te shkurter ku behet e carte se autori/ja e fotografive jeni ju. Ne te kundert, na leni te kuptojme se fotografite nuk jane punim i juaj dhe ju nuk jeni te autorizuar ti postoni ne forum.Si rrjedhim, mund te rezultoje ne fshirjen e temes.

  b)- Komentet duhet te jene mbi fotografine dhe jo mbi eksperiencen e autorit/es ne vendet e fotografuara. Nese deshironi te komentoni mbi pervojen e bukur nga pushimet tuaja neper bote, apo bukurine e vendeve ku banoni, mund te hapni nje teme te posaqme tek Tema shoqėrore.Albumi fotografik dhe permbajtja e tij jane merite e kontributit te anetareve te apasionuar ne fushen e fotografise, si i tille dhe komentet mbi fotot duhet te behen nga pikpamja e fotografit.

  c)- Nuk mund te kete kurrfare tolerimi mbi bisedat e tipit chit-chat. Nese deshironi te kontriboni ne albumin fotografik, ju inkurajojme te kontriboni me fotografi dhe jo me chit-chat. Eshte viti 2008, koha kur gjithsekush nga ne mban nje telefon celular me kamer fotografike, gje qe mundeson forografimin nga ju ne c'do moment e ne c'do vend. Bisedat mes anetareve do fshihen pa asnje lloj paralajmerimi.

  d)- Ju lutem respektoni gjuhen ametare Shqipe. Gabimet drejtshkrimore jane te tolerueshme, por perdorimi i gjuheve te huaja ne kete forum nuk mund te tolerohet aspak. Nese deshironi te demostroni aftesite tuaja ne pervetesimin e shume gjuheve, atehere mund te zgjedhni nje vend tjeter dhe jo forumin Shqiptar. Eshte mendjemadhesi dhe arrogance te komunikosh me atdhetaret ne nje gjuhe te cilen ata nuk mund ta kuptojne.Komentet qe permbajne qofte edhe nje fjale ne gjuhe te huaj to fshihen pa u korigjuar fare.

  Ju falenderojme per mirekuptimin.

  Stafi i Forumit
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Tema tė Ngjashme

 1. Sa shepjt shkruani ne tastarur ??
  Nga strange nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 20-05-2009, 19:22
 2. Lexoni: Pėrpara se tė shkruani nė kėtė forum.
  Nga J@mes nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-10-2007, 13:14
 3. Lexoni > Sekretet e Ahmet Zogut
  Nga Humdinger nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-10-2006, 12:12
 4. Shkruani me dorėn e majtė apo djathtė?
  Nga Davius nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 17-06-2006, 22:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •