Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 53
 1. #1
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666

  Ekziston dashuria e pėrhershme?

  Ekziston Dashuria E Perhershme?
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,152
  Ashtu kam pas besu, por pasi u zhgenjeva them jo, por 'jo' tamam se jetes si dihet, fatit si dihet....

  Pastaj e perhershme, ne c'kuptim?
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  36
  Postime
  4,063
  Po Ekziston .


  PS: sa i dashurum qe jam . sa dhe shkronjat sme mjaftojne ta pershkruaj


  shnet.
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 4. #4
  Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
  Anėtarėsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  34
  Postime
  923
  Nuk Besoi ne Dashuri tė pėrhershme.
  Nuk Ekziston.
  E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

 5. #5
  8cubanezi3 Maska e Cub
  Anėtarėsuar
  22-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  38
  Postime
  111
  Po ekziston ne endrra....si ka ardh puna sma mer mendja
  Tålkģng behind my båck? While yoł re there..Kiss My Ass!!

 6. #6
  Me Pushime Maska e ida1
  Anėtarėsuar
  13-11-2007
  Vendndodhja
  Nė Kėrkim Tė Vetvetes
  Postime
  220
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Ekziston Dashuria E Perhershme?
  JO.Nuk ekziston dashuri e perhershme.
  Ruaje mikun kur e gjen, qe te mos e kerkosh kur te duhet.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
  Anėtarėsuar
  10-11-2006
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  43
  Postime
  443
  Po ekziston.
  Barca

 8. #8
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Ekziston Dashuria E Perhershme?  Aspak! sepse edhe vete njerezit jane te perkohshem.


  Dito.

 9. #9
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  37
  Postime
  2,408
  ekziston po spo e gjejm dot kan ardh kohe te veshtira
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 10. #10
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Une mendoj se eshte e magjishme qe nje dashuri,qe i bie te jete e para te jete edhe e fundit .... fatkeqesisht nu keshte e mundur pasi njerezit ndahen per fjale goje,per egoizem e plote e plote budallalliqe te tjera. Dhe pse te gjithe e enderrojme nje dashuri te perjetshme aq sa vdekia mos te na ndaje ... por Une dyshoj ... kur ta provoj do u them
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Ekziston Dashuria E Perhershme?
  Ekziston....E pashmangshme....E perhershme...!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 12. #12
  Feniks. Maska e niktironci
  Anėtarėsuar
  25-03-2007
  Vendndodhja
  Aty ku jetohet.
  Postime
  337
  Ndoshta?
  Nje zot e di.
  Nese eshte,
  E perhershme ,
  Nje dashuri?

  Sa te fshehta ka zemra.
  Eshte e veshtire,
  Qe te dale e verteta.

 13. #13
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Cdo dashuri nepermjet gezimit qe te jep te shton jeten, e prandaj vete fakti qe dashuria eshte jete, nxjerr si konkluzion qe "dashuria eshte e perjetshme".
  Ndoshta mund te ridashurohemi, por gjithsesi cdo person qe ka hyre ne jeten tone mbetet i paharrueshem sepse ne mes eshte ndjenja e dashurise...(ou thirrini menjes nuk eshte pak, jo per gje por une nuk do doja te me harronin e nuk besoj qe juve do deshironit te harroeshit, sido qe te jene rrethanat e ndarjes).
  ciao

 14. #14
  Citim Postuar mė parė nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
  ekziston po spo e gjejm dot kan ardh kohe te veshtira
  Mendoj se dashuria e perhershme EKZISTON dhe jam shume dakort qe eshte shume e veshtire ta gjesh, por kur e gjen nuk ka gje qe te duket e paarritshme. Njoh nje cift ketu qe jane 80 vjec dhe nuk ka gje me te bukur kur i shikon kur ecen te dy dore per dore dhe akoma i japin njeri-tjetrit te njejtin shikim qe jepnin kur u njohen me njeri-tjetrin. Nuk me harrohet dicka qe ajo me tha nje dite:"Do you want him to be yours and with you forever? Then give him all you've got, and don't expect anything in return. If he loves you, he will give you the world." (Do qe ai te jete i joti dhe me ty gjithe jeten? Atehere jepi atij cdo gje qe ke, dhe mos prit te japi gje mbrapa. Nqs ai te do, ai do te jap ty gjithe boten."

 15. #15
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  44
  Postime
  1,946
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Ekziston Dashuria E Perhershme?
  Ti si mendon oliver thuaje dhe ti mendimin tėnd.

  Egziston apo jo??
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Dashuria e pėrjetshme, nė kuptimin njė jetė njeriu egzisto, megjithatė gjithnjė e mė tepėr po bėhet ekzemplar tepėr i rrallė.

  Qysh si fėmijė, kam njohur njė njeri tė urtė, tė mirė, tė arsyeshėm. Sytė e tij gjithnjė tregonin njė pėrhumbje tė largėt. Tė bėhej se shikimi i tij udhėtonte drejt diēkaje qė kishte humbur. Pikėllimi dhe shkėlqimi shkriheshin nė njė pėrzierje qė e bėnte tė veēant.
  Gruaja i kishte vdekur. Por, dashuria kurrė jo... Ai i kishte sytė plot rrezatim dashurie...
  I bėnin presion tė martohej, me qė s' kishte madje as trashėgimtar. Ai s' fliste. Pikėllohej pse nuk e kuptonin njerėzit. Pikėllohej qė nuk e linin tė rrinte nė Guacėn e Vetmisė, aty ku e gjente gruan dhe kuptimin e dashurisė, qė mjerisht kishte zgjatur sall njė ēast. Ēfarė ēasti se?! Njė ēast vetėtime brenda tė cilit shkyhet trupi i natės dhe ti sheh qiellin e ēelur plot dritė. Njė DritėJetė.
  Flitet qė njėherė tė ketė thėnė, (ndėrsa i thoshin ē' ia vlen jeta pa trashigimtarė): "Njeriu veē njėherė dashuron!"
  Ka kohė qė ai s' rron mė. Po tregimi pėr te rron.
  Ai udhėton, ose tani mė e ka kryer udhėtimin drejt dashurisė sė pėrjetshme...
  Pra, sado qė ėshtė ekzemlar i rrallė, a s' qenka dashuria e pėrjetshme?!
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 17. #17
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Citim Postuar mė parė nga EDUARDI Lexo Postimin
  Ti si mendon oliver thuaje dhe ti mendimin tėnd.

  Egziston apo jo??
  CDO GJE KA NJE FUND. PSE JO DHE DASHURIA.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-10-2007
  Postime
  99
  ekziston dhe shpresoj qe kjo dashuri e perhershme te perhapet ne te gjithe boten.

 19. #19
  Shkodrani Maska e fiso
  Anėtarėsuar
  31-10-2003
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  187
  Per mendimin tim ekziston, po duhet ta kerkosh, pasi ta gjesh ta mbashe, pasi ta mbash tia plotesosh deshirat, e pastaj eee pastaj te jetosh i lumtur si shume te tjere, po ne rradhe te pare mbushja mendjen vetes se cfare kerkon ne te vertete.
  Ju uroj ta gjeni ,e pastaj ta mbani, se ate po bej edhe une ciao

 20. #20
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Egziston respekti i perjetshem, ngrohtesia, afrimiteti emocional etj. por dashuri e perjeteshme?Maah...!Mgjth varet shume sesi e percaktoni dashurine: ne terma pasioni?bashkepunimi?mirekuptimi?
  Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 17-09-2014, 19:58
 2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
  Nga altruisti_ek84 nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 15:49
 3. Pėrse dashuroni?
  Nga YaSmiN nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 06:58
 4. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 5. Lumi i zjarrtė
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •