Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3

Tema: Kindle

  1. #1
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016

    Kindle

    Isha duke kėrkuar pėr dhuratat e Krishtlindjes sot (dhe po, pėr disa, akoma nuk i kam blerė) e pėrfundova duke lexuar pėr 'Kindle'. Pėr ata qė nuk e dinė, Kindle ėshtė njė lloj kompjuter dore i cili tė lejon tė blesh dhe lexosh libra/gazeta/revista/blogs pa qėnė nevoja e pėrdorimit tė internetit. Funksionon pak a shumė si celularėt.

    Kur po kėrkoja pėr ēmimet e Kindle (prodhim i amazon, ka gjithashtu prodhime te sony etj), fillova tė lexoja dhe mendime nga blerės tė tjerė dhe megjithėse fillimisht isha shume enthuziaste pėr idenė, nga mendimet qė lexova dukej sikur ky lloj e-libri kish mė shumė anė negative se sa pozitive.

    Gjithsesi doja tė dija mendimin e lexuesve nė lidhje me kėtė lloj teknologjie qė po ju mundėsohet nė ditėt tona. Unė pėrsėri (edhe pas leximit tė vlerėsimeve jo tė mira) jam pro 'shpikjeve' tė tilla nq se mund tė quhet kėshtu. U jep liri si lexuesve ashtu dhe shkrimtarėve...nq se ndonjėri nga ju ka pėrdorur 'kindle' apo diēka tė kėtij lloji, do tė isha pėrsėri kurioze tė lexoja pėrshtypjet.


    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 17-12-2007 mė 20:38

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e desaparacidos
    Anėtarėsuar
    23-10-2007
    Postime
    163
    Personalisht nuk e kam perdorur kurre, por jam interesuar disi per agumentin, nje interes...laik mund te them, me shume nga kurioziteti...sepse eshte shume i habitshem fakti qe edhe ne periudhen e internetite, periudha e shpejtesise akoma shume lexojne libra me qindra faqe...ne nje periudhe kur edhe kinematografia dhe muzika i jane dorezuar internetit...

    Kindle, ne mos gaboj, ka dale ne treg vetem para pak ditesh, dhe menjehere kam lexuar kudo, komente me shume negatave prej njerezish qe nuk ka mundesi qe ta kene perdorur qe te gjithe. Ka nje lloj difidence...nuk e di pse.

    Personalisht nuk besoj se mund ta perdor. Nje liber eshte i bukur edhe sepse e nenvizon, gris, dhuron, humbet dhe gjen perseri. Gje qe normalisht me kind nuk mund te behen. Nujk e imagjinoj dot qe ti dhuroj dikujt nje link nga i cili te shkarkoje nje liber p.sh.

    Por ky eshte vetem opinioni im.

  3. #3
    special Maska e Lemon tea
    Anėtarėsuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    andej-kėtej
    Postime
    99
    me duket ide teper interesante ne fakt..megjithese sot po lexoj per here te pare per kete..
    ???

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •