Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 33
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e SwEeT-VLoNjaTe
  Anėtarėsuar
  17-11-2002
  Vendndodhja
  I LuV VloRa!!
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Sytjashi(oriz+sheqer).

  Ehhhh qe thoni ju o njerez..po haja 1 pjate syltjac 1 dite..te shifje te puna ime..te gjithe amerikanet me shifnin me habi, si ha kjo oriz me qumesht ..lam te forta ate dite. Ka dhe shqiperia ca gjera tipike, per qejf, qe na shkon mendja ndonjehere
  PeRsE o ZoT??

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Re: haha Sultjac..

  Postuar mė parė nga SwEeT-VLoNjaTe
  Ehhhh qe thoni ju o njerez..po haja 1 pjate syltjac 1 dite..te shifje te puna ime..te gjithe amerikanet me shifnin me habi, si ha kjo oriz me qumesht ..lam te forta ate dite. Ka dhe shqiperia ca gjera tipike, per qejf, qe na shkon mendja ndonjehere


  Po me shastise fare moj Ollgė..........C'amerikane te shikonin me habi ty me ēupe??? Po pse me tu mbyllte ske degjuar ti per RICE PUDDING???????????
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SwEeT-VLoNjaTe
  Anėtarėsuar
  17-11-2002
  Vendndodhja
  I LuV VloRa!!
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ah te rente e mira ty

  Po une qe po e haja, e dija me ca behesh ajo mo shpirt, ata qe se kishin provuar ndonjehere ja benin iiiiii what's that? lol How could you eat something like that? - ( e ha i thash qe c'ke me te, se shqiptaret qe sa lindin ushqehen me syltjac, edhe ja harrova asaj tjetres qe me ka bere mami kur isha e vogel hmmm si quhej, ajo pa oriz brenda, ishte me e thjeshte.

  Minaaaaa ndihme..se ti i merr vesh keto gjera
  PeRsE o ZoT??

 4. #4
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Paluze

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e elbasan
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pse nuk quhet qumeshtur?

  Dhe i thone sultjash, e jo sultjaē.
  "Atdheu mbi gjithēka."
  Zogu I

 6. #6
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  40
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  hengra ne vere sultjasht ne shqiperi sa sdu mo per 2 vjet
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Postuar mė parė nga elbasan
  Pse nuk quhet qumeshtur?

  Dhe i thone sultjash, e jo sultjaē.


  hahahahaha ē'na kujtove "qumshturin"....jo jo s'ka lidhje me sultjashin.....une i kam pas thene "syltjash"...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SwEeT-VLoNjaTe
  Anėtarėsuar
  17-11-2002
  Vendndodhja
  I LuV VloRa!!
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  epo varet nga vendi ku jetojme mo elbasanlli..ju adej i thoni me Sh ne me ē..ciaooo
  PeRsE o ZoT??

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Cubel Breca
  Anėtarėsuar
  27-06-2002
  Vendndodhja
  Machu Picchu
  Mosha
  43
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Meqe na kujtuat sultjash-in po ju tregoj nje histori te vogel.

  K andodhur me vellain tim kur ishte ne klasen e dyte fillore, gjate ores se Diturise se natyres. E pyet mesuesja se cfare han lopa dhe ai i pergjigjet sultjash. Kishte degjuar ne televizor se lopet hane silazh dhe ja futi sultjash.

  Ne anglisht i thone Rice-pudding. Zakonisht e gjen ne restorante greke.

  Me te mira dhe henkshi gjelle pasanikesh.

  Cubel

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-12-2002
  Vendndodhja
  london
  Mosha
  38
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  KOM LINE duke ngrene lilaxh dhe do vdes duke ngren lilazh sorry sultiash se i sulazhi nuk ka te them te drejten ti i parafundit me dukes se genke nga fshati jo nga kyteti shuuuush men ok se sulazhe eshte tradite shqipetare ok lol thank you for that byeeee ciaooooooo
  ne njeren dore femren dhe ne doren tijeter nje femer tjeter

 11. #11
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime


  Pergatitja :

  Ne nje liter uji hedhim nje gote e gjysem oris, e leme sa orisi te zjeje e te trashet. Me pas i shtojme nje liter e gjysem qumesht,sheqer afersisht gjysem kg ose me pak ose me shume sipas deshires. I leme te zjejne pak. Me pas ne nje ene me vete me pak qumesht te vaket tresim 2 luge gjelle niseshte dhe ja hedhim mases tjeter duke e trazuar dhe e lem pak ne zjarr te dobet. E heqim nga zjarr dhe e leme te vaket pak, e shperndajme neper pjata dhe siper shtojme kanelle, karafil, ara etj sipas deshires.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #12
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  37
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Perla rrofsh do filloj te bej nje prov se mbase me del gje.
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  951
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Perla sutliashi yt gjysem uje,
  Te ne sutliashin e bejme vetem me qumesht , maje luge kripe.
  kur eshte gati mund te vesh c'te duash mbi zakonisht sheqerin e perzien kur eshte i nxeht , kanelle............
  Une e dua me ate me pak kripe por kur mbetet ajo e embel edhe ate e ha me qef.

 14. #14
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Perla sutliashi yt gjysem uje
  Nuk ishte mpiksur akoma, prandaj
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #15
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Perlina a mjep i pjat oriz e i got qumsh vec e vec
  La vita č bella...

 16. #16
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Patjeter
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po ajo gjeja qe behet me frure dhe me qumesht ca e ka emrin?????//
  un kur kam qene e vogel gjithmon i ngaterooja...
  "enderoja" te haja kete gjene me grure dhe ngaqe asnjehere sja kam mbajtur mend emrin kerkoja sykyljash (keshtu i themi ne) dhe perfundoja duke ngren sykyljash :P

 18. #18
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  po ajo gjeja qe behet me frure dhe me qumesht ca e ka emrin?????//
  un kur kam qene e vogel gjithmon i ngaterooja...
  "enderoja" te haja kete gjene me grure dhe ngaqe asnjehere sja kam mbajtur mend emrin kerkoja sykyljash (keshtu i themi ne) dhe perfundoja duke ngren sykyljash :P
  ashure mor bir i thone

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  po ajo gjeja qe behet me frure dhe me qumesht ca e ka emrin?????//
  un kur kam qene e vogel gjithmon i ngaterooja...
  "enderoja" te haja kete gjene me grure dhe ngaqe asnjehere sja kam mbajtur mend emrin kerkoja sykyljash (keshtu i themi ne) dhe perfundoja duke ngren sykyljash :P
  ...

  Kjo gjeja me grur ,nuk jam e sigurt me duket qe quhet ashure.

  Eh sytliashin me pelqen ashtu si ka then anetarja fara,vetem me qumesht pa uje.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Gjeja qe nuk me ka pelqyer asnjehere eshte sultjashi. Qe ne kopesht dhe tani qe jam thinjur nuk e kam ven ne goje asnjehere

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •