Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  96
  Postime
  1,560

  Vrau djalin, denohet 11 vjet burg

  SKRAPAR - Gjykata e Beratit denon me 11 vjet burg te moshuarin e akuzuari per vrasjen e djalit te tij, pas nje grindjeje per motive banale. Mesditen e djeshme, trupi gjykues, qe mbulon edhe ceshtjet penale ne gjykim te rrethit te Skraparit, ka dhene vendimin per 65-vjecarin Hajdar Mersini, i cili ka vrare me arme zjarri te birin, Gazmir Mersini, ne muajin shkurt te ketij viti. Sipas burimeve zyrtare, mesohet se ne godinen e ish-Gjykates te Skraparit, tashme e suprimuar, jane zhvilluar me shume se tete seanca gjyqesore per te arritur deri ne denimin e te pandehurit te akuzuar per “vrasje”. Ne kete seance gjyqesore prokurori i ceshtjes, Tasim Puci, pasi ka argumentuar ne detaje te gjithe ngjarjen e ndodhur me 10 shkurt te vitit 2007, e ka cilesuar fajtor Mersinin, duke kerkuar 13 vjet burg. Po ne seancen e radhes dhe te fundit, pala mbrojtese kerkoi ndryshimin e cilesimit ligjor te akuzes nga “vrasje e thjeshte”, ne “vrasje te kryer ne kushtet e mbrojtjes vetjake” dhe ne denimin e autorit te merreshin parasysh jo vetem mosha, por edhe kushtet ne te cilat ishte kryer krimi brenda familjes. Togat e zeza, te kryesuara nga gjyqtarja Bernina Kondi, ka vendosur denimin e te moshuarit me dy vjet me pak nga kerkesa e prokurorise
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  S'me duket gje e drejte qe nje kriminel te qendroje ne burg vetem 11 vjet gjithmone nese e mbajne 11, sepse me vitet ulet edhe denimi. Nje njeri i tille qe vret te birin per nje grindje, po te ishin njerez jashte familjes do t'i shfaroste akoma me keq.
  Shume keq ligjet, ai duhej mbajtur ne isolim, vetem isolim tere jeten.

 3. #3
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Gjynaf per plakun, do vuj gjjith jeten me ate cka ka bo.

Tema tė Ngjashme

 1. Statuti i Shkodres
  Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-12-2014, 12:32
 2. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 07:18
 3. Denoncoi trafikun, vret gruan dhe djalin
  Nga iliria e para nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-12-2006, 13:25
 4. Daja i Klajdit: Djalin tonė e vranė “Ēobenėt”
  Nga FLORIRI nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-08-2005, 06:32
 5. Ka kryer maredhenie seksuale me djalin e tezes
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 05-05-2004, 09:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •