Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 176

Tema: Dit e zymt

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  mondishall, faleminderit pr konsideratn dhe plqimin tuaj, t nejtat mendime edhe un i kam pr ty.

  me respekt t veant
  xheladin hamza

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Agim METBALA

  Mik i nderuar, poeti sht si nj minator - sa m shum grmon, aq m shum xehe t muara zbulon, e n rastin konkret, ti na dhurova nj xhevahir t bukur.
  Ti vazhdo t "grmosh" e do t zbulosh edhe shum gur t tjert muar!

  Me respekt!

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  Miku im i nderuar Agim Metbala, kam knaqsi shpirtrore se t kam mik t vrtet dhe mburem me ty.

  respekt t veant

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza


  POEZI PR RAMUSHIN
  (akrostih)

  Kosov nuk t lejojn Dielli t shklqej mbi Ty
  Ujqit nga t gjitha ant trbueshm ulrojn
  Shum t etshm pr gjakun Dardan jan
  Trimat lindin q t mos vdesin kurr
  Ulroni egrsira ulroni sa t doni
  Asnj moment nuk mund t na friksoni
  Ramushin kurr nuk do ta gjunjzoni
  Robrin e popullit nuk e durove dot
  Armt me vllezrit i shtrnguat
  Mbshtetje shpirtrore nga gjith Kosova e kishe
  Urata e jon le t mbrrij tek i Madhi Zot
  Shrbtor i askujt nuk dshirove t jesh
  Heroizmin n luft dhe n paq e tregove
  Afrsin Tnde t gjith ne e shijuam
  Radhitemi pas teje t gjith nj nga nj
  Agresorit ball pr ball pa frik t’ia dalim
  Dardanin ton t prgjakur ta mbrojm
  Ishe Komandant q mburret e gjith shqiptaria
  Nna q Ju lindi qoft e bekuar nga i Madhi Zot
  Agu i mngjesit dhe drita e Diellit pr Kosov je Ti
  Jeto prgjithmon o RAMUSH se Ti je engjlli hyjnor
  Ti je shndrruar n do pik t gjakut n trupin ton.


  10. 03. 2005.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  PLAG T SHPIRTIT

  Derisa plag t shpirtit
  I arnoj me arna t kputura
  Nga lkura ime e thar
  Net t frikshme
  N qiell
  Agu i mngjesit i merr...

  Plhur e mndafsht
  E qndisur me ndrgjegje
  T pastr a t vrar
  sht nj paravan
  Mes ndrrs dhe s vrtets...

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Syku
  Antarsuar
  20-11-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  37
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ashtu, me plage te arnuara e te paarnuara vllaitem dhe une, derisa ne vargjet e juaja gjej ekuiliber, nder netet e medyshjes e te frikes qe ia puthis agut te mengjesit te vargjeve te juaja.

  Ne poezite e juaja dashuria ime e fjales gjunjezohet ne adhurim, por kur lexoj mes rreshtave hulumtoj i teri e atehere bota juaj eshte dhe e imja ...dhe (mendoj) gjithashtu e do dashamiresi arti.

  Urime!

  Me respekt Pellumb Syku.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  Shum i resektuari z. Pllumb Syku,

  Njihemi prmes vargjeve e q jan ur lidhse mes shprtrave tan. T ndjej afr shpirtit meq jemi udhtar n t njejtn rrug.

  Me respekt t veant
  xheladin hamza

 8. #48
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Vargu yt eshte i bukur,melankolik e prekes....
  Ke shume talent dhe te uroj sa me shume suksese ne fushen e krijimtarise Xheladin.

  Te lumte,sinqerisht.

  Respekte

  Diana
  "Carpe Diem"

 9. #49
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tem e papame po eshte nje rremuje marramendese edhe s`arrita te kuptoj gje
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  Faleminderit DI_ANA pr respektin tuaj, t njejtn gj edhe un kam ndaj teje.

  xheladin hamza

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza


  UN E TI

  Un e ti
  Dy krijesa t kundrta
  Un zjarr i fikur n sarkofag
  E ti ajsbergu i zhytur n det...

  Mbi mua dhe mbi ty
  Njsoj rresh shiu i but
  Si t ishin lot nga syt e mi
  E vizllima magjeps njerzit
  Si t ishin zogjt n parajsn e humbur
  Sa interesant sht t jesh i gjall...

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  PORTA E NNSHTRIMIT

  I dua njerzit e mir
  E un i till sjam
  Zemrn e kam t thyer
  E nga dhembja e saj
  Dshiron vendit t dal...

  Trokita portn e nnshtrimit
  Tek Allahu i Madhrishm
  E ajo u hap si qielli n natn e bekuar
  Shpirtin tim t prulur aty takova
  Tek i bnte sexhde me TEKBIR!

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  ZHVESHI LKURN TIME

  Shpirti mbushet e zbrazet
  Me vepra t bardha e t zeza
  T shkruara nga t dy engjjt
  T krahut t djatht e t majt...

  N do falje t xhumas
  Zhveshi lkurn time
  Dhe bhem shpirt
  I mbytur n frik...

  Brtas deri n kup t qiellit
  Edhe banort e xhenetit
  E t xhehenemit
  Vajin tim mallngjyeshm
  Le ta dgjojn...

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  LUTJA

  O Zot, mos lejo djajt
  T m lidhin me zinxhir
  E t m ngrehin zhag – zhag
  Npr njmij e nj net
  T jets...

  Shtrngoj shpirtin e kputur
  Prulem para Teje
  E balli puth tokn e lagur
  Nga djerst e mi t ftoht
  Shpirti ngrihet shkallve hyjnore...

  O Zot, t lutem
  Ma bn shpirtin tim t lir
  T marr aromn e kopshtit t parajss...

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  DRIT E PALODHSHME
  (Kushtuar Agim Metbals dhe Qamil Bugarit)

  N errsirn e qytetit tim
  Drit t palodhshme
  do mbrmje bjn dy qirinj
  Agim Metbala e Qamil Bugari

  Nga nj got t mbushur
  Me uj t pastr e t bekuar
  Ndritin kopshtin e Edenit
  Nga mbrmja gjer n agim

  Aty pran shoqri u bn
  Nj blet bukuroshe
  Fluturon prej nj lule n tjetr
  Nektarin me knaqsi mbledh
  Bilbilave ushqim amanet ua le

  Karshi kopshtit t Edenit
  Ku djajt trurin shprlajn
  Ndihet zhurma e xhehenemit
  Edhe guri sht mbushur n vaj

  I vdekuri n varr rrokulliset
  Britmn e t cilit nuk e ndiejn
  Se shpirt nuk kan, eh

  Dhe kshtu do nat
  Qyteti im ri i mbshtjellur
  N vellon e errsirs s dendur
  Pandrprer jetojn dy botra

  E Edenit dhe e xhehenemit!

  21. 08. 2006.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Archicad
  Antarsuar
  31-03-2008
  Vendndodhja
  Ne boten tridimensionale
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Pershendetje, Ztr. Xheladin

  Allahu ju frymezofte me shume per shkrime te poezive te kesaj tematike....Allahu ju dashte!!!

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  KUJT T’I GZOHEM

  M than:
  N momentin kur linde
  Linde me vaj t madh...

  Qetsia...
  Shrbtore e nats
  Mi kndon kngt e heshtjes
  E shpirti shtit kngve t paknduara...

  Qetsia...
  Zshm jehon n shpirtin tim
  Portn e jets e mbylla me buz
  E flaka e turpit lpin natn e heshtur

  N varrin e mbyllur
  N errsirn e errsirs
  Shndrrit kandili i Allahut

  E un
  Kujt t’i gzohem m shum
  Ditlindjes apo ditvdekjes?

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga xheladin Lexo Postimin
  xheladin hamza


  UN E TI

  Un e ti
  Dy krijesa t kundrta
  Un zjarr i fikur n sarkofag
  E ti ajsbergu i zhytur n det...

  Mbi mua dhe mbi ty
  Njsoj rresh shiu i but
  Si t ishin lot nga syt e mi
  E vizllima magjeps njerzit
  Si t ishin zogjt n parajsn e humbur
  Sa interesant sht t jesh i gjall...
  Te tera i ke te bukura ,midis plusit dhe minusit ,te keqes dhe se mires ,drites dhe erresires .
  Respekte per ty mik
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga ajzberg Lexo Postimin
  Te tera i ke te bukura ,midis plusit dhe minusit ,te keqes dhe se mires ,drites dhe erresires .
  Respekte per ty mik
  Faleminderit mik pr vlersimin tuaj pr poezit e mija, por mos harro se edhe kritiku m i madh letrar tek e fundit, sht vetm nj lexues.

  me respekt

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime
  Citim Postuar m par nga ajzberg Lexo Postimin
  Te tera i ke te bukura ,midis plusit dhe minusit ,te keqes dhe se mires ,drites dhe erresires .
  Respekte per ty mik
  Zotri Ajzberg, keni br vlersim me t vrtet real pr poezit e postuara t zotri Xheladin Hamzs, nuk kam pr t shtuar asnj fjal m shum.

  Agim METBALA

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •