Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 176

Tema: Dit e zymt

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  Faleminderit z. lili99 pr mendimin tuaj pr shkrimet e mia.

  Me respekt t veant
  xheladin hamza

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  sht br nj gabim teknik gjat shkrimit, duhet t jet z. bili, e jo z. lili, shpresoj se do t keni mirkuptim dhe ju krkoj falje.

  me respekt
  xheladin hamza

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  LAMTUMIR PRGJITHMON

  At nat q dy lule u ndan
  Hna nga pikllimi humbi shklqimin e saj
  Shiu dhe loti bashkohen n nj rrug pr n lum

  Toka dridhej qielli gjmimin e tij filloi
  Her her vettima bn ndriimin e rrugs
  Npr terrin e s cils ecin dy lule kokulur
  N kahje t kundrta njra prej tjetrs

  Me hapa t pasigurta e zemra t ndar n dysh
  Humben n errsirn e territ t nats
  Duke pshpritur fjaln m t dhimbshme
  LAMTUMIR DASHURI PRGJITHMON.

  Poezi e botuar n librin tim PSE TRNDAFILAT ELIN

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  T KRKOJ

  T krkoj
  Mes yjeve
  Dhe burimeve t ndrrave...

  T krkoj
  N vetmin e mjegulls
  Dhe n syt e kalimtarve...

  T krkoj
  N syrin
  T cilin me lot e lagi...

  E di q kjo sht
  E kot
  Por un t krkoj...

  Poezi e botuar n librim tim PSE TRNDAFILAT ELIN

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  TERRI I BALLKANIT

  Mbi qytetin tim t bukur
  Mbretron terr i rnd
  Terri i Ballkanit...

  Shikoj tr qytetin si n ndrr
  Tek valvitej n terrin e errt
  Dshiroj me duart e mia
  Ta prkdhel e shtrngoj...

  Shpirti m sht shndrruar
  N copza xhevahiri
  T shkputura nga errsira e kaluar
  Q reflektohen n jetn time...

  N kt qytet t shurdhr e t verbr
  Flok mu zbardhn
  Vesht dgjimin e humbn
  Syt nga lot mu verbuan...

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  LOTI MBI QERPIK MU NGRI

  Brigjeve t gjelbruara pamshirshm
  Lulet m t bukura u than
  E un vajtoj, vajtoj mbi petalet e tyre
  T gjitha portat e jets mbyllen
  Andej me krah t lehta kah fluturoj

  Prsri pas mortit lindje
  Ura nga shpirti n shpirt
  Npr tehun e shpats kalon
  sa e vshtir sht ringjallja
  T duket se m nuk je ti
  O shpirt q zjarr digjesh
  Rend npr shtresat e xhehenemit
  E loti mbi qerpik mu ngri...

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  I ETUR JAM

  I etur jam
  Pr fjal t sinqerta
  Q npr shpirt kalojn
  Dhe ngjallin ndjenjat e ekzistimit...

  Djalli m sjell shqetsime
  M duket se jam n ndrr
  Dhe vallzoj me hijen time
  Dy her m t gjat se un...

  Uria dhe varfria
  Shtrngojn barkun e that
  E tensioni i lart i gjakut
  N gjoksin tim krijon dhembje anginoze...

  Mushkrit hapen dhe mbyllen
  Me frymmarrjen time t thell
  Dhe ndjej aromn e luleve robinje
  T pranvers s hershme...

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  NA NDIHMO I MADHI ZOT

  Me buz t plasaritura
  Me zemr t plasur
  Me shpirtin e djegur
  Me duar t zgjatura kah Ti
  Prej t keqes e cila na kaploi
  N tokat tona
  Na shpto o i Madhi Zot

  Lutjet t cilat i bjm
  N ort e vona t mesnats
  N nafile bij n sexhde
  Pr shpirtrat e atyre
  Q dhan jetn
  Q derdhn gjakun
  Pr kt tok t djegur
  Na i dgjo o i Madhi Zot

  Mjerimi zemrat na i ka pushtuar
  E mira me t keqen sht ndrruar
  Parajsa n ferr e shndrruar
  Nuri t cilin na e dha
  Nga shpirtzi sht fikur
  Na ndihmo o i Madhi Zot

  poezi e botuar n librin tim PSE TRNDAFILAT ELIN

 9. #29
  e largeta Maska e shpirti_i_bukur
  Antarsuar
  26-07-2004
  Vendndodhja
  franc
  Mosha
  50
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Urime per keto poezi qe na e solle ketu ne forum, vetem vazhdo ,te lumet.

  shpirti _i_bukur

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  MKATARE


  Nse ndonjher
  Do t takohemi prsri
  Mkatet e tua
  Nuk do t’i fali
  KURR...

  Je mkatare
  E madhe
  Mkati yt
  sht sa qielli
  E i rnd sa
  TOKA...

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  HESHTJA NA MBYT

  Ndjenjat tona flen
  Mbi ndrrat e trndafilave
  T kuq e t kaltrt

  Vetm n ndrrat
  Jeta sht e bukur
  E ndrrat na mashtrojn
  Shum leht...

  Kundr hajnis
  T flasim s’guxojm
  Gjuhn na kpusin
  T brtasim s’guxojm
  Gabzherrin na nxjerrin...

  Shpirti na sht br
  Pus i boshatisur
  E heshtja na mbyt...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  NDRRAT E JETS

  Larg syve t tu tretem n vetmi
  Ngushllimet lehtas m prkdhelin
  Me dorn e saj t leht si pupla
  T kputura nga kraht e pllumbit...

  Kujtimet m torturojn
  Pa mshir, pa dashuri
  Jeta zhduket n errsir
  Ku prjetsisht humbet lumturia...

  ndrrat e jets
  Przihen dhe vdesin
  N gurgullimin e dallgve t lumit...

 13. #33
  kapedan ne mergim Maska e RedDardan
  Antarsuar
  01-02-2008
  Postime
  325
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shume e bukur vjersha "Nenes sime"

  vazhdo keshtu xheladin

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  shkruan: xheladin hamza

  O JU MIQT E MI

  Ejani sonte
  Kur m s shumti
  Nevoj pr ju kam
  O ju miqt e mi...

  Nat e rnd, shum e rnd
  Shtrati m sht br
  M i fort se do shkmb mali...

  Rrym nuk ka
  KEK- u e ndal orar e pa orar
  E n errsir i lnduar
  N vetmi gjmoj...

  Npr qiellin e hapur
  Vettima shtit si zonj e rnd
  Dhe vizaton harta gjeografike
  Dhe pentagrame sipas dshirs s saj
  E murmurima shpirtin ma dridh...

  Nuk m mbeti m
  As gjak
  As lot
  As djers...

  T gjitha i mblodha n nj vend
  Dhe i mbshtjelli n mindilin e lagur
  Dhe i prziej me qelbsirn
  Nga mushkrit e mi t kalbur
  Nga kaverna e lodhur...

  Ku keni humbur
  Ku keni tretur
  Ejani ta festojm kt PAVARSI
  N tokn ton HYJNORE
  O ju miqt e mi...

  11. 02. 2008.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  KOSVS T PAVARUR E SOVRANE
  (akrostik)


  Prplasen shkmbinjt shekullore t vjetra e toka ndahet
  Ata q me gjakun e tyre t kuq e lagn kt tok t bekuar
  Varret e tyre prgjithmon ndritin drit hyjnore pr ne
  Aurora mbi shpirtra t tyre shklqen me ngjyra t kristalta
  Ranishts me trndafila t kuq rrugtojn bots hyjnore
  ndrrat pr t cilat syhapur ndrronin – u realizua prjetsisht
  Sofrn me buk, krip e zemr e shtrojm tani pa frik n liri
  Ikon dhe emblem e KOSOVS T PAVARUR E SOVRANE
  Ashtu si e dshiruat jeni dhe prjetsisht mbeteni JU!

  15. 02. 2008.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  VDEKJA ECN N HESHTJE E QETSI

  Me gjuhn e heshtjes
  Vdekja prjetsisht na flet
  E ne fare nuk e kuptojm...

  Pa dallim ngjyre e gjinie
  Njsoj me vete merr shpirtra
  T zinj e t bardh...

  Shpirtzinj i merr n dhimbje e mundime
  Dhe i vendos nn pemn e Zakumit
  E shoqri u bjn djajt me brir...

  Shpirtbardh i merr me lehtsi
  T prcjellur me muzikn hyjnore t semas
  E t mbshtjellur me arom lulesh
  T kputura nga kopshti i Edenit...

  Lindja dhe vdekja shkruhen
  Me shkronja t arta e t zeza
  Nga vet dora e t Madhit Zot...
  E mes tyre krijojn harkun
  E fillimit dhe mbarimit jetsor...

  E vdekja ecn gjithmon
  N heshtje e qetsi...

  23. 02. 2008.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  MA SJELL ESENCN E DIELLIT

  Shikimin e hudha n ardhmri
  U ngrit mbi maje t ylberit
  E puthi ngroht dhe mbeti aty
  E un mbeta pa shpres dhe syt e mi...

  Dhe sot kur dnesa
  Pamshirshm shpirtin ma theu
  N mijra copza m t imta
  T lutem mos shkel mbi mua
  Si mbi nj lule t venitur...

  Edhe njher kthe kokn kah un
  Derisa akoma frymoj
  Dhe shiko n syt e mi t verbr
  Si vdesin lot ve pr ty...

  Ma sjell esencn e diellit
  T ma ngroh shpirtin e ngrir
  T nj varfanjaku t braktisur
  E orkideja le t el edhe njher
  Sall pr mua e pr ty...


  26. 02. 2008

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  FJALT LINDN T ELIKTA

  Guximi dhe trimria
  Ka koh q kan rn n gjum
  ndrra t pakndshme i prqafuan
  N heshtje...

  Shkuma mbi Ibrin qan
  Me zrin e nj fmiu t vogl
  T mbetur jetim
  Przihej me britmn e nj qyteti plak
  Q e pa se drita e diellit pr te u fsheh
  Koha aty u ndal pr pushim
  E nata rnkon mbi brigjet e tij...

  Nga malli e nostalgjia pr fluturim
  Shqiponja dykrershe vrullshm u zgjua
  Lindn fjal t elikta n vete
  Nuk ka ndarje t Kosovs asnj pllmb!

  Nga horizonti i nnt i nntoks
  U gdhendn shkronja t arta
  Edhe mbi shkmbinjt
  T Mitrovics, Zveanit, Zubin Potokut
  E t Leposaviqit
  PAVARSIA E KOSOSVS!

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  67
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  xheladin hamza

  PRANVERS S HERSHME

  N krkim
  T nj dashurie
  Shkruaj kto vargje
  E ato le t prplasen
  Mbi shpirtin e thyer
  Si val deti mbi shkmbinjt
  M t thepur...

  N do fjal t vargut
  Fshihet nga nj ndnjenj
  Q n mua zgjuan
  Syt e tu boj qielli
  Ku shpirti i raskapitur pushon...

  Bhem poet
  I vjeshts s von
  Me inspirim t parfumit
  T nj pranvere t hershme...

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Forumi ka te drejte te mburret per cilesi krijimesh. Mes tyre, ne konsideraten dhe pelqimin tim jeni dhe ju z. xheladin. Suksese ne vazhdimesi!

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •