Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Momenti - Ndarja Poezi 2007

  Momenti

  Nė momentet e njė dite me shi
  nisa tė thur njė poezi.
  Poezin e trishtimit tim
  po e thur me aq durim.

  Atė trishtim qė shpirtin ma copton
  sa herė qielli nis e loton.
  Mė kujtohet ai pasion qė mbulonte
  trupin tonė, ndjenjėn tonė, shpirtin tonė
  atė pasion qė tani mė nuk eksiston,
  ėshtė shuar ka ikur, ėshtė harruar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 05-12-2007 mė 11:35

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  Ai pasion mund te jete shuar mund edhe te kete ikur por, definitivisht s'eshte harruar rron tek poezia "Momenti"

  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Momenti
  Poezi e ndėrtuar me fjalė tė thjeshta, me varg me rimė dhe pa tendencė pėr njė tė folur tė mirfilltė poetik.
  Nė strofen e dytė edhe ai elementi metrik e ritmik shpėrfytyrohet dhe poezia kalon nė tė folur tė rėndomtė deklarativ, pa ndonjė rrezatim poetik.

  E pėrgėzoj autorin duke i uruar sukses.

  Ps____________

  Balzakut i thoshte njė mik i tij qė njihte letėrsinė: hiq dorė nga tė shkruarit, ngase nuk do tė bėhesh shkrimtarė kurrė.
  Por, ai, Balzaku pra, u bė i madh; shumė mė i madh se ai qė i thoshte lere letėrsinė...
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-11-2007
  Postime
  18
  Citim Postuar mė parė nga trysil Lexo Postimin
  Momenti
  Poezi e ndėrtuar me fjalė tė thjeshta, me varg me rimė dhe pa tendencė pėr njė tė folur tė mirfilltė poetik.
  Nė strofen e dytė edhe ai elementi metrik e ritmik shpėrfytyrohet dhe poezia kalon nė tė folur tė rėndomtė deklarativ, pa ndonjė rrezatim poetik.

  E pėrgėzoj autorin duke i uruar sukses.

  Ps____________

  Balzakut i thoshte njė mik i tij qė njihte letėrsinė: hiq dorė nga tė shkruarit, ngase nuk do tė bėhesh shkrimtarė kurrė.
  Por, ai, Balzaku pra, u bė i madh; shumė mė i madh se ai qė i thoshte lere letėrsinė...
  trysil, ke fole mire ke pjesa e pare, por me ate paragrafin per balzakun, e ke prish pak punen...pse i ngre mendjen miletit kot...do harxhojne ato pare, e ato nete pa gjume kot me kot....

 5. #5
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Shume dobet.

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Petersen: Ndarja e Kosovės nuk ėshtė opsion
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39
 5. Ligjerohet ndarja e Mitrovices
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-01-2003, 16:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •