Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime

  Amaneti im pėr ty - Ndarja Poezi 2007

  Amaneti im pėr ty

  Atje mė ēoni nė akull
  nė oqean
  tė ngrij ashtu siē jam
  se Toka nuk mė tret mua dhe dhimbjet qė kam.
  Atje mė ēoni,
  nė kėtė botė njė herė linda,
  njė herė dashurova,
  dhe njė herė do vdes,
  e tani po ju lė kėtė amanet.
  'Trupi le tė ngrijė po zemrėn e dua jashtė,
  tė vrarė tė copėtuar ashtu siē e kam.
  Dhe njė ditė kur tė kalojė Ai
  qė unė e desha si e ēmendur
  jepjani...
  zemra ime ėshtė tani e TIJ
  dikur ja fala dhe s'e dua mbrapsht!
  I thoni lamtumirė
  por jo se ku jam.'
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 05-12-2007 mė 11:44

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  Nuk njoh aq dashnore qe meritojne kaq ngjenja , dhe zemren bukfalisht por, nejse...shpirti unikat.
  me nderime per vargje dhimbje,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-11-2007
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dhe njė ditė kur tė kalojė Ai
  qė unė e desha si e ēmendur

  e kupton tani pse ai te ka lene?
  e kam seriozisht kete pyetje...

 4. #4
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Ngjitja ne pirgun e kliesheve (fjaleve te sterthena) nuk te sjell gje. Edhe rima (aq e thjeshte, sidomos ne vargjet hapese) eshte histerike.

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 08:00
 2. Amaneti i Hoxhė Muglicės
  Nga celyy nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 14:12
 3. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 4. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 5. Moore: Ndarja e Kosovės, recetė pėr rindezje tė konflikteve
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 00:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •