Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Amaneti im pr ty - Ndarja Poezi 2007

  Amaneti im pr ty

  Atje m oni n akull
  n oqean
  t ngrij ashtu si jam
  se Toka nuk m tret mua dhe dhimbjet q kam.
  Atje m oni,
  n kt bot nj her linda,
  nj her dashurova,
  dhe nj her do vdes,
  e tani po ju l kt amanet.
  'Trupi le t ngrij po zemrn e dua jasht,
  t vrar t coptuar ashtu si e kam.
  Dhe nj dit kur t kaloj Ai
  q un e desha si e mendur
  jepjani...
  zemra ime sht tani e TIJ
  dikur ja fala dhe s'e dua mbrapsht!
  I thoni lamtumir
  por jo se ku jam.'
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 05-12-2007 m 11:44

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  Nuk njoh aq dashnore qe meritojne kaq ngjenja , dhe zemren bukfalisht por, nejse...shpirti unikat.
  me nderime per vargje dhimbje,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  Dhe nj dit kur t kaloj Ai
  q un e desha si e mendur

  e kupton tani pse ai te ka lene?
  e kam seriozisht kete pyetje...

 4. #4
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Ngjitja ne pirgun e kliesheve (fjaleve te sterthena) nuk te sjell gje. Edhe rima (aq e thjeshte, sidomos ne vargjet hapese) eshte histerike.

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonis do t jet e pashmangshme
  Nga Faik n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Amaneti i Hoxh Muglics
  Nga celyy n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 14:12
 3. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 4. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 5. Moore: Ndarja e Kosovs, recet pr rindezje t konflikteve
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2006, 23:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •