Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Te falenderoj dhe respektoj kritiken tende e nderuar Ra Ora !
  Me duhet te shpjegoj qe si nje i apasionuar pas ekzistencializmit ( aq me teper i shijeve te holla dhe rafinuara te simbolizmit francez ), ndonese nuk e kam qellim ne vetvete, prirja ime me con pikerisht drejt ketyre temave.

  Zombi, te falenderoj e dashur per vleresimin tend !

  Me respekt, Pratolini !

 2. #22
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=88141

  Me mbetet vecse te falenderoj Pratolinin, duke shpresuar te lexoj me shume prej tij.

  Rebele
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 29-12-2007 m 02:02

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  33
  Postime
  2,169
  edhe mua sic shume anetarve me ka pelqyer kjo poezi
  abstrakte por te hysh ne mesin e saj,nje kuptim i plote.

  Urime
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 4. #24
  Kam lexuar nja dhjete poezi ne kete Konkurs, dhe asnjera nuk me ka folur si kjo, vertet. Dmth...ka dika, tek e cila besoj : qe aftesia per te vleresuar nje poezi varet edhe nga eksperiencat personale. Nese nuk keni kaluar ndonje mbasdite duke pire cigare pa bere asgje e duke pare Asgjene pertej xhamave ndoshta eshte e veshtire t'a kuptosh. Poezite e tjera mund te kishin rima, vargje te studjuara etj, por asnjera nuk me "foli" aq sa kjo.
  Adresen e faqes personale mund ta vendosesh ne profil, por jo ne firme. Stafi i Forumit

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonis do t jet e pashmangshme
  Nga Faik n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Petersen: Ndarja e Kosovs nuk sht opsion
  Nga Albo n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39
 5. Ligjerohet ndarja e Mitrovices
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-01-2003, 16:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •