Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime

  Shėrbim lakuriq - Ndarja Poezi 2007

  Shėrbim lakuriq

  Nė kėtė ndėrrim shekujsh
  Nė Ballkanin e trazuar
  Epshet shtazarake pėr tokė
  U paguan me gjak e kokė.

  Mė nxorėn nga shtrati,
  Para fėmijėve m’u zbulua shtati,
  Kolektivisht mė dhunuan,
  Edhe shoqet shumė duruan.

  Na detyruan: darkėn e dreqit
  Ta shėrbejmė me trupat tanė!
  Duke kėnduar e shėrbyer lakuriq
  Atėherė kur fara jonė-konsiderohej hiē!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 05-12-2007 mė 13:03

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  realitet i dhimbshem qe me shkakton aq dhimbje sa vete perjetuesit...s'mund ta lexoj per se dyti.
  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  SHĖRBIM LAKURIQ

  Poezi me tri katrena dhe me rimė tė alternuar. Poezi me mesazh tė qartė qė jep fotografinė e njė momenti tragjik. Absurdi dhe shtazarakja, trauma janė dhėnė pėrmes njė gjuhe pa shpėrthime tė thella poetike.
  Dhembja e autores, ėshtė edhe dhembja ime. Nėpėr atė kalvar kemi kaluar...
  Nė katrenėn e parė shihet njė tendencė pėr tė folur paksa mė tė thellė poetikė, por gradacioni nė dy katrenat nė vijim bie.

  Autorės i uroj sukses sinqerisht!
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 4. #4
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Permbajtja eshte e bukur (ka gjetje), por ekzekutimi i idese ne poezi le shume per te deshiruar.
  Per mua, subjekte kaq te renda (rrenqethese) kerkojne varg te lire (ose te pakten jo ritem te haperdare) per tu percuar fuqishem.

Tema tė Ngjashme

 1. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Profesor Hamit Beqja tregon se si ...
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-02-2004, 14:02
 5. Lakuriq sonte...
  Nga arusha84 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 11-02-2003, 22:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •