Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Shrbim lakuriq - Ndarja Poezi 2007

  Shrbim lakuriq

  N kt ndrrim shekujsh
  N Ballkanin e trazuar
  Epshet shtazarake pr tok
  U paguan me gjak e kok.

  M nxorn nga shtrati,
  Para fmijve m’u zbulua shtati,
  Kolektivisht m dhunuan,
  Edhe shoqet shum duruan.

  Na detyruan: darkn e dreqit
  Ta shrbejm me trupat tan!
  Duke knduar e shrbyer lakuriq
  Ather kur fara jon-konsiderohej hi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 05-12-2007 m 13:03

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  realitet i dhimbshem qe me shkakton aq dhimbje sa vete perjetuesit...s'mund ta lexoj per se dyti.
  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  SHRBIM LAKURIQ

  Poezi me tri katrena dhe me rim t alternuar. Poezi me mesazh t qart q jep fotografin e nj momenti tragjik. Absurdi dhe shtazarakja, trauma jan dhn prmes nj gjuhe pa shprthime t thella poetike.
  Dhembja e autores, sht edhe dhembja ime. Npr at kalvar kemi kaluar...
  N katrenn e par shihet nj tendenc pr t folur paksa m t thell poetik, por gradacioni n dy katrenat n vijim bie.

  Autors i uroj sukses sinqerisht!
  Sidoqoft, mirmngjes Jet!

 4. #4
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Permbajtja eshte e bukur (ka gjetje), por ekzekutimi i idese ne poezi le shume per te deshiruar.
  Per mua, subjekte kaq te renda (rrenqethese) kerkojne varg te lire (ose te pakten jo ritem te haperdare) per tu percuar fuqishem.

Tema t Ngjashme

 1. Fatmir Limaj
  Nga ARIANI_TB n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Profesor Hamit Beqja tregon se si ...
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-02-2004, 14:02
 5. Lakuriq sonte...
  Nga arusha84 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 11-02-2003, 22:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •