Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Det-varr - Ndarja Poezi 2007

  DET-VARR

  Pėrse m’i hedh dallgėt me tėrbim, Adriatik?

  A tė kam mėrzitur qė vij e tė shoh shpesh?

  Por mos u inatos me mua, Adriatik!

  Ne njerėzit gjithmonė u shkojmė te varri tė dashurve tanė.

  Tė lutem, Adriatik!

  Bėj paqe me mua!

  Mos m’i hidh dallgėt,

  Por merri mbrapsht,

  Thithi nė fundin tėnd!

  Dhe dėrgoja tim vėllai,

  Si njė kurorė lulesh tė bardha,

  ...............................prej meje!

 2. #2
  Teme e dhimbshme...thurur bukur.

  Suksese autorit!

 3. #3
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Bashkohem me mendimin tend Palma.....e dhimbshme!


  Suksese!
  "Carpe Diem"

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Det-varr

  Autori i kėtyre vargjeve bėn njė monolog tė dialogizuar me detit. Dhimbjen pėr diēka qė ka humbur, autori nuk na e rrėfen pėrmes patetikės, por pėrmes figuracionit. Vetė titulli
  Det-varr ngritet nė figurė. E madhėrishmja deti nė njė ēast ėshtė shndėrruar nė Varr. Dhimbja e dhėnė, e pasqyruar pėrmes njė tė foluri poetik dhe jo tė dhunshėm krijon njė hapėsirė asociative. Mėnyra se si i drejtohet DETVARRIT autori, tregon guximin krijues (guximin krijues, po them nė kuadėr tė krijimeve nė Forum) me tė cilin dhimbja personale ec kah ajo universal dhe si e tillė lexuesin e provokon estetikisht.

  Pėrshėndetje dhe urime tė pėrzemėrta autorit!
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 5. #5
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  E di qe me pelqeu mua? Kjo ide (deti varr, valet kurore) eshte e njohur, por ti ke arritur te krijosh nje pejsazh, ndonese te thjeshte, qe te dritheron dhe nanurit njekohesisht.

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Moore: Ndarja e Kosovės, recetė pėr rindezje tė konflikteve
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2006, 23:53
 5. Petersen: Ndarja e Kosovės nuk ėshtė opsion
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •