Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Foleja e t gjithve - Ndarja Poezi 2007

  Foleja e t gjithve


  N Prishtin, n zemr t kryeqytetit

  pak metra nga ndrtesa e parlamentit

  ndodhet nj shtpi q shrben

  pr t rritur dhe fmij.

  T gjith e dine t gjith e don,

  biblioteka ndrkomunale Hivzi Sulejmani

  emrin ja thon.

  Revista e saj do her sjelle risi,

  Revista OAZA sht br krenari

  Talentet e rinj po gjejn guxim t sjellin

  shkrimet e tyre pr botim.

  Dritarja e re, dritarja e dituris

  sht biblioteka q i mbijetoi edhe tragjedis!

  Si asnj her m par e lumtur m t rinj

  biblioteka po ecn si nna m shum fmij.

 2. #2
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804
  Perkushtim fisnik per nje cerdhe me buzeqeshje, per nje cerdhe ardhmerie.......

  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #3
  qellimi i mire do dhe mjete te mira... edukative si pjese, por nuk eshte poezi. me falni per sinqeritetin

 4. #4
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Me pelqen paraqitja hapesirore (bashkerendimi) ne vargjet e para. Edhe vargu permbylles servir nje krahasim. Por rima kaq e thjeshte perkon me bejtjet dhe eshte ne shperpjesetim me krenarine e shprehur ketu.

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonis do t jet e pashmangshme
  Nga Faik n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Enigmat
  Nga Agim Metbala n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 3990
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 12:06
 3. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 4. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 5. Albin Kurti: "T gjithve na mungojn"
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 25-01-2006, 22:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •