Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  114 falenderime nė 103 postime

  Tė dua - Ndarja Poezi 2007

  Tė dua

  Tė dua! S'po mundem qė ta di
  Ēfarė po ndodh me mua,
  a mos Zoti mė fali vetėm pėr ty?
  Apo ti mė bėrė pėr veten tėnde...
  Shkruaj letra pėr ty gjatė gjithė ditės
  por nė mbrėmje i shikoj!
  mė duket sikur nuk kam shkruar asgjė,
  bie nė gjumė, ti mė vjen nė ėndėrr
  dhe une zgjohem menjėherė
  por ti zhdukesh...
  Prej dashurisė qė kam ndaj teje
  dua tė vdes se sa tė jetoj kėshtu
  as nė gjumė nuk mė lė tė qetė
  andaj mė merr nė gji mė shtrėngo
  fort mė kafsho mė thuaj se mė do
  vetėm mua tė lutem.....
  dua tė vdes i qetė nė fjalėt e tua!
  E di se mė do por ke frikė
  pse e mundon veten dhe mua?!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 05-12-2007 mė 12:09

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tė dua

  Poezi e njė ligjerimi bisedimor me tone tė rrafshta dhe pa ndonjė shpėrthim. Njė tė kėnduar me nota tė dhimbjes elegjiake, ku si njė tis i hollė pesimizmi e pėrshko vjershėn.
  Poezia ėshtė diēka shpirtėrore. Kėtu pash sall njė bisedė qė ėshtė shndėrruar nė poezi.
  E ēmoj ndjenjėn tėnde mund tė jetė tepėr e thellė nė ty, por kėtu nė poezi nuk arrin tė merr ngjyrėn dhe trajtėn e tekstit poetik.

  Autorit i uroj sukses nga zemra...
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 3. #3
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Ah, keto poezite e dashurise se parikthyer ... Subjekti eshte kaq i rrahur saqe kerkon GJETJE, perndryshe nuk i servir ndonje gje lexuesit.

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 07:25
 3. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 08:14
 4. Moore: Ndarja e Kosovės, recetė pėr rindezje tė konflikteve
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2006, 23:53
 5. Petersen: Ndarja e Kosovės nuk ėshtė opsion
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 17:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •