Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  T dua - Ndarja Poezi 2007

  T dua

  T dua! S'po mundem q ta di
  far po ndodh me mua,
  a mos Zoti m fali vetm pr ty?
  Apo ti m br pr veten tnde...
  Shkruaj letra pr ty gjat gjith dits
  por n mbrmje i shikoj!
  m duket sikur nuk kam shkruar asgj,
  bie n gjum, ti m vjen n ndrr
  dhe une zgjohem menjher
  por ti zhdukesh...
  Prej dashuris q kam ndaj teje
  dua t vdes se sa t jetoj kshtu
  as n gjum nuk m l t qet
  andaj m merr n gji m shtrngo
  fort m kafsho m thuaj se m do
  vetm mua t lutem.....
  dua t vdes i qet n fjalt e tua!
  E di se m do por ke frik
  pse e mundon veten dhe mua?!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 05-12-2007 m 13:09

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  T dua

  Poezi e nj ligjerimi bisedimor me tone t rrafshta dhe pa ndonj shprthim. Nj t knduar me nota t dhimbjes elegjiake, ku si nj tis i holl pesimizmi e prshko vjershn.
  Poezia sht dika shpirtrore. Ktu pash sall nj bised q sht shndrruar n poezi.
  E moj ndjenjn tnde mund t jet tepr e thell n ty, por ktu n poezi nuk arrin t merr ngjyrn dhe trajtn e tekstit poetik.

  Autorit i uroj sukses nga zemra...
  Sidoqoft, mirmngjes Jet!

 3. #3
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Ah, keto poezite e dashurise se parikthyer ... Subjekti eshte kaq i rrahur saqe kerkon GJETJE, perndryshe nuk i servir ndonje gje lexuesit.

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonis do t jet e pashmangshme
  Nga Faik n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Moore: Ndarja e Kosovs, recet pr rindezje t konflikteve
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2006, 23:53
 5. Petersen: Ndarja e Kosovs nuk sht opsion
  Nga Albo n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •