Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime

  Eja tek unė - Ndarja Poezi 2007

  Eja tek unė

  Trėndafilat e zemrės tėnde
  do t'i ujis me ujė tė bekuar
  nga syt e shpirtit.
  Fluturat e ėndrrave
  do tė fluturojnė magjishėm..

  Nė parajsėn e shpirtit tim
  kumbon aromė jete
  lumejve tė kuq rrjedh dashuri,
  pranver' e vonuar
  lėri lulet e stinės
  nė shpėrthime ekzotike
  eja tek unė.........

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  57 falenderime nė 49 postime
  Kur vargjet e bejne dashurine ta dashurosh...Ka me frymezuese se kaq?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  EJA TEK UNĖ

  Poezi qė nė shikim tė parė duket fare e thjesht, por s' ėshtė krejtė ashtu. Nė pak vargje qė kanė njė ritėm, dinamikė dhe thyerje tė rregullt kemi tendencė pėr ikje nga tė shprehurit deklarativ; kėshtuqė takohemi me dy-tri figura qė shtrihen mirė brenda tekstit poetik, si: Trėnafilat e ėndrrave, sytė e shpirtit, fluturat e ėndrrave
  Kėto figura qė hasen nė strofėn e parė dhe premtojnė, nė strofen e dytė bie intensiteti i tė folurit poetik duke ecur mė shumė kah deklarativja.

  Urime tė sinqerta!
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 4. #4
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Duhet kujdes ne perdorimin e fjaleve 'shpirt', 'zemer' e aq me teper 'dashuri' ne poezite e dashurise. Perndryshe, behen te afermendshme.

Tema tė Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonisė do tė jetė e pashmangshme
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 08:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalėve nė fund tė rreshtit
  Nga sadete71 nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Moore: Ndarja e Kosovės, recetė pėr rindezje tė konflikteve
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 00:53
 5. Petersen: Ndarja e Kosovės nuk ėshtė opsion
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •